"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне мемлекеттiк монополия мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 мамырдағы N 518 Қаулысы
Ескерту. Қазақстан Республикасының Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiнен кері қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2005.12.20. N  1254 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мемлекеттiк монополия мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына eнгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық
актілерiне мемлекеттік монополия мәселелері бойынша
өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілерiне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсiн:
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкілдiктердi есептiк тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 35-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 12, 183-құжат; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 63, 64-құжаттар; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 1-құжат; N 8, 52-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 18, 157-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат):
1) 6-бап мынадай мазмұндағы жетiнші бөлiкпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк монополия субъектілерiн мемлекеттiк тiркеудi тiркеушi орган мемлекеттiк монополия саласына жатқызылған қызметтi реттеу мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлетті органның алдын ала келiсiмiмен жүзеге асырады.";
2) 14-бап мынадай мазмұндағы алтыншы бөлiкпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк монополия субъектілерiн қайта тіркеу үшiн мемлекеттік монополия саласына жатқызылған қызметтi реттеу мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлетті органның келiсiмi талап етiледi.";
3) 16-баптың төртiншi бөлiгі мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк монополия субъектілерiнiң қызметiн тоқтатуды тiркеудi тіркеуші орган мемлекеттiк монополия саласына жатқызылған қызметті peттeу мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлетті органның алдын ала келісiмiмен жүзеге асырады.".
2. "Мемлекеттік кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 22, 789-құжат; N 23, 916-құжат; 2001 ж., N 10, 126-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 11, 71-құжат; 2004 ж., N 11-12, 65-құжат):
18-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной монополии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2005 года N 518
Сноска. Отозван из Парламента РК постановлением Правительства РК от 20.12.2005 № 1254.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной монополии".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам государственной монополии
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 35; N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 14, ст. 274; 1997 г., N 12, ст. 183; 1998 г., N 5-6, ст. 50; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 63, 64; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 1; N 8, ст. 52; N 24, ст. 338; 2002 г., N 18, ст. 157; 2003 г., N 4, ст. 25; N 15, ст. 139; 2004 г., N 5, ст. 30):
1) статью 6 дополнить частью седьмой следующего содержания:
"Государственная регистрация субъектов государственной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и контроль деятельности, отнесенной к сфере государственной монополии.";
2) статью 14 дополнить частью шестой следующего содержания:
"Для перерегистрации субъектов государственной монополии требуется согласие уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и контроль деятельности, отнесенной к сфере государственной монополии.";
3) часть четвертую статьи 16 дополнить предложением следующего содержания:
"Регистрация прекращения деятельности субъектов государственной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и контроль деятельности, отнесенной к сфере государственной монополии.".
2. В Закон Республики Казахстан от 19 июня 1995 г. "О государственном предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66; N 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 183; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 429; 1999 г., N 22, ст. 789; N 23, ст. 916; 2001 г., N 10, ст. 126; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 11, ст. 71; 2004 г., N 11-12, ст. 65):
часть первую статьи 18 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:

"14) мемлекеттiк монополияға жатқызылған салалардағы қызметті жүзеге асыру.".
3. "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 13-14, 181-құжат; 2004 ж., N 17, 100-құжат; N 23, 142-құжат):
1-баптың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) уәкілеттi орган - топологияларды құқықтық қорғау саласында мемлекеттік реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттік орган.".
4. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 9, 95-құжат; 2004 ж., N 14, 83-құжат; N 17, 101-құжат; 2005 жылғы 16 сәуiрде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 12 сәуiрдегi  Заңы ):
1-баптың 2-1) тармақшасы алынып тасталсын.
2-бап. Осы Заң ол ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

"14) осуществление деятельности в сферах, отнесенных к государственной монополии.".
3. В Закон Республики Казахстан от 29 июня 2001 г. "О правовой охране топологий интегральных микросхем" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 13-14, ст. 181; 2004 г., N 17, ст. 100; N 23, ст. 142):
подпункт 9) статьи 1 изложить в следующей редакции:
9) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области правовой охраны топологий.".
4. В Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 г. "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 9, ст. 95; 2004 г., N 14, ст. 83; N 17, ст. 101; Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2005 г. "О внесении дополнения в Закон Республики Казахстан "О государственных закупках", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 16 апреля 2005 г.):
подпункт 2-1) статьи 1 исключить.
Cтатья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан