Маңызды стратегиялық мәнi бар жұмыстарды мемлекеттiк сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 558 Қаулысы
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы мен "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Астрофизикалық зерттеулер орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру бойынша 2005 жылға 1996946000 (бiр миллиард тоғыз жүз тоқсан алты миллион тоғыз жүз қырық алты мың) теңге сомасына сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар қосымшаға сәйкес жұмыстарды берушілер болып белгіленсiн.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген заңды тұлғалармен мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың жасалуын;
2) жұмыстарды мемлекеттiк сатып алу үшiн осы қаулыға сәйкес пайдаланылатын ақшаның оңтайлы және тиiмдi жұмсалу қағидатының сақталуын;

О государственных закупках работ, имеющих важное стратегическое значение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2005 года N 558
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1  статьи 21  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить на 2005 год акционерное общество "Национальная компания "Казкосмос" и республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр астрофизических исследований" Министерства образования и науки Республики Казахстан" поставщиками работ согласно приложению, закуп которых имеет важное стратегическое значение по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" на сумму 1996946000 (один миллиард девятьсот девяносто шесть миллионов девятьсот сорок шесть тысяч) тенге.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение договоров о государственных закупках с юридическими лицами, указанными в пункте 1 настоящего постановления;
2) соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования денег, используемых в
соответствии с настоящим постановлением для государственных закупок работ;

3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 558 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.03. N  989 қаулысымен.
Жұмыстарды берушiлер
P/c
N
Жұмыстардың атауы
1
2
1. "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы орындайтын жұмыстар тiзбесi
1.
Ғарыш техникасының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросын құру
2.
Төменгi жер маңындағы және геостационарлық орбитада ғарыш аппаратының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету үшiн әмбебап ғарыш платформасын құрудың техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу
3.
Тiкелей телехабарларды таратудың және мультимедианың интерактивтi қызметтерiн ұсынудың ұлттық геостационарлық байланыс спутнигiн құру және ұшыру жөнiнде ұсыныстар дайындау
4.
Ұлттық ғарыш жүйесiнiң жердi қашықтықтан барламалайтын ғарыш аппаратының эскиздiк жобасын әзiрлеу
5.
Ғылыми мақсаттағы ғарыш аппаратын құру жөнiнде жобалық материалдар әзiрлеу
6.
"Гонец-М" дербес байланыс спутнигінің көп функциялы жүйесiн құру жөнiндегi пилоттық жобаны орындау
7.
"Сары Шаған" полигонының оптикалық және радиотехникалық құралдары базасында Қазақстан Республикасының командалық-өлшеу кешенiн құру
8.
Старт алатын зымыран-тасығыштар туралы ұшу ақпаратын көрсету орталығын құру
2. "Астрофизикалық зерттеулер орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны орындайтын жұмыстар тізбесі
1.
Ғарыш кеңістігі радиациялық мониторингінің халықаралық жүйесін құруға қатысу
2.
Дағдарысты элементтердің жергілікті экрандар (қорғаныш корпустар) есебiнен аппаратураның арнайы төзiмділiгiн және ғарыш сәулесiнiң әсерiне қорғаныш
экрандарының ресурстық сынақтарын жүргiзудi
қамтамасыз ету
3.
Арнайы төзiмдi және экстратемператураға төзiмдi электронды құрамдас бөлігінің базасын әзiрлеу және енгiзу әрi ғарыш сәулесiнiң әсерiне ресурстық сынақтар жүргiзу
4.
Алматы қаласындағы "Орбита" радиополигонының техникалық құралдарын жаңғырту
5.
Алматы қаласындағы "Ғарыш станциясы"
эксперименталдық базасын жаңғырту
6.
Жep үстінде ғылыми-техникалық жұмыстар жүргiзу және Халықаралық ғарыш станциясының бортында жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасының ғылыми эксперименттер мен зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу
7.
Қазақстандық ғылыми бағдарламаны iске асыру үшiн ФЖБ-2 базасында көп мақсатты зертханалық модулдi жарақтандыру жөнiнде техникалық ұсыныстар әзiрлеу
8.
Мамандарды аэроғарыш бағыты бойынша қашықтықтан оқыту технологиясын әзiрлеу және енгiзу
9.
"МИГ-31Д" ұшағының базасында "Есіл" авиациялық зымыран-ғарыш кешенiн құру

3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2005 года N 558
Поставщики работ <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 октября 2005 г. N 989 .
N
п/п
Наименование работ
1 2
1. Перечень работ, выполняемых акционерным
обществом "Национальная компания "Казкосмос"
1.
Создать специальное конструкторско-технологическое бюро
космической техники
2.
Разработать технико-экономическое обоснование создания
универсальной космической платформы для обеспечения
функционирования космического аппарата на низкой
околоземной и геостационарных орбитах
3.
Подготовить предложения по созданию и запуску
национального геостационарного спутника связи
непосредственного телевещания и предоставления
интерактивных услуг мультимедиа
4.
Разработать эскизный проект космического аппарата
национальной космической системы дистанционного
зондирования Земли
5.
Разработать проектные материалы по созданию космического
аппарата научного назначения
6.
Выполнить пилотный проект по созданию многофункциональной системы персональной спутниковой
связи "Гонец-M"
7.
Создать командно-измерительный комплекс Республики
Казахстан на базе оптических и радиотехнических средств
полигона "Сары-Шаган"
8.
Создать Центр отображения полетной информации о
стартующих ракетах-носителях
9.
Создать авиационный ракетно-космический комплекс "Ишим" на базе самолета "МИГ-31Д"
2. Перечень работ, выполняемых Республиканским
государственным предприятием на праве    хозяйственного ведения "Центр астрофизических исследований"
1.
Принять участие в создании международной системы
радиационного мониторинга космического пространства
2.
Обеспечить спецстойкость аппаратуры за счет локальных
экранов (защитных корпусов) критических элементов и
проведения ресурсных испытаний защитных экранов к
действию космического излучения
3.
Разработать и внедрить спецстойкую и
экстратемпературостойкую электронную компонентную базу
и провести ресурсные испытания к действию космического
излучения
4.
Модернизовать технические средства радиополигона
"Орбита" в городе Алматы
5.
Модернизировать экспериментальную базу "Космостанция" в
городе Алматы
6.
Провести наземные научно-технические работы и
разработать программу научных экспериментов и
исследований Республики Казахстан для реализации на
борту Международной космической станции
7.
Разработать технические предложения по оснащению
многоцелевого лабораторного модуля на базе ФГБ-2 для
реализации казахстанской научной программы
8.
Разработать и внедрить технологии дистанционного
обучения специалистов по аэрокосмическому направлению