Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 және 2005 жылғы 6 маусымдағы N 564 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 шілдедегі N 709 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасында өндірілетін және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін, Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын акцизделетін тауарларға және құмар ойын бизнесіне арналған акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 4, 56-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
кестеде:
"СЭҚ ТН коды" деген баған тақырыбының алдынан "ЕурАзЭҚ" деген сөзбен толықтырылсын;
"Атауы" деген баған тақырыбының алдынан "Тауардың" деген сөзбен толықтырылсын;
мына:
"2207- Спирттің барлық               физ.        300       3 евро*/
ден,   түрлері (тауар                көлемі      теңге/    1 литр
2208** өндірушіде көрсетілген                    1 литр
өнімді өндіру
құқығына Қазақстан
Республикасының
лицензиясы болған
жағдайда, алкоголь
өнімін, емдік және
фармацевтік препараттарды
өндіру үшін сатылатын,
сондай-ақ белгіленген
квоталар шегінде
мемлекеттік
медициналық мекемелерге
босатылатын спирттен
басқа)
Тауар өндірушіде              физ.        30 теңге/ 0,3 евро/
көрсетілген өнімді            көлемі      1 литр    1 литр
өндіру құқығына
лицензия болған жағдайда,
алкоголь өнімін өндіру
үшін сатылатын спирт                                       "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2207- 80 айн. % немесе одан         физ.        300       3 ЕВРО*/л
ден**  жоғары спирт                  көлемі      теңге/л
концентрациясы бар
денатуратталмаған
этил спирті;
этил спирті және
кез келген
концентрациядағы
денатуратталған өзге
де спирттер (тауар
өндірушіде
көрсетілген өнімді
өндіру құқығына
Қазақстан
Республикасының
лицензиясы болған
кезде, алкоголь өнімін,
емдік және
фармацевтикалық
препараттарды өндіру
үшін сатылатын,
сондай-ақ белгіленген
квоталар шегінде
мемлекеттік
медициналық
мекемелерге берілетін
спирттен басқа)
2208-  80 айн. %-дан төмен           физ.        100%      100%
ден**  спирт концентрациясы          көлемі      спирт     спирт
бар денатуратталмаған                     375       3,75
этил спирті;                              теңге/л   ЕВРО*/л
спирт тұнбалары және
өзге де спиртті
ішімдіктер (тауар
өндірушіде
көрсетілген өнімді
өндіру құқығына
Қазақстан
Республикасының
лицензиясы болған
кезде, алкоголь өнімін,
емдік және
фармацевтикалық
препараттарды өндіру
үшін сатылатын,
сондай-ақ белгіленген
квоталар шегінде
мемлекеттік
медициналық
мекемелерге берілетін
спирттен басқа)
2207-  80 айн. % немесе одан         физ.        30        0,3
ден**  жоғары спирт                  көлемі      теңге/л   ЕВРО/л
концентрациясы бар
денатуратталмаған
этил
спирті;
тауар өндірушіде
көрсетілген өнімді
өндіру құқығына
лицензиясы болған
кезде, алкоголь өнімін
өндіру үшін
сатылатын
денатуратталған кез
келген
концентрациядағы
этил спирті және өзге
де спирттер
2208-  80 айн. %-дан төмен           физ.        100%      100 %
ден**  спирт концентрациясы          көлемі      спирт     спирт
бар денатуратталмаған                     37,5      0,4
этил спирті;                              теңге/л   ЕВРО/л
тауар өндірушіде
көрсетілген өнімді
өндіру құқығына
лицензиясы болған
кезде, алкоголь өнімін
өндіру үшін
сатылатын спирт
тұнбалары және өзге
де спиртті ішімдіктер                                    ";
мына:
"2208  Алкоголь өнімдері             физ.        Сусыз     1,7евро/
**     (этил спиртінің               көлемі      (жүз      1 литр
көлемдік үлесі                            процент-
12 процентке дейінгі                      тік)
басқа да әлсіз                            спирттің
алкогольді                                1 литрі
ішімдіктерден,                            үшін 125
Қазақстан                                 теңге
Республикасының
заңнамасына сәйкес
дәрілік құрал ретінде
тіркелген
бальзамдардан,
коньяктардан,
брендиден, шарап
сусындарынан,
шараптардан,
шымырлама,
газдандырылған
(інжулік) шампаннан,
шараптардан, өңделген
шарап материалдары
мен сырадан басқа)
Этил спиртінің                физ.        сусыз     0,4 евро/
көлемдік үлесі                көлемі      (жүз      1 литр
12 процентке дейінгі                      процент-
спирттің басқа да әлсіз                   тік)
алкогольді ішімдіктер                     спирттің
1 литрі
үшін 125
теңге

О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137 и от 6 июня 2005 года N 564
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2005 года N 709. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести дополнения и изменения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137 "О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан и ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан, реализуемые на территории Республики Казахстан, и игорный бизнес" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 4, ст. 56):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в таблице:
заголовок графы "Код ТН ВЭД" дополнить словом "ЕврАзЭС";
заголовок графы "Наименование" дополнить словом "товара";
строку:
"Из 2207,   Все виды спирта                физ.     300        3 евро*/
2208**  (кроме спирта,                 объем    тенге/     1 литр
реализуемого для                        1 литр
производства алкогольной
продукции; лечебных и
фармацевтических
препаратов, при наличии
у товаропроизводителя
лицензии Республики
Казахстан на право
производства указанной
продукции, а также
отпускаемого
государственным медицинским
учреждениям в пределах
установленных квот)
Спирт, реализуемый             физ.     30 тенге/  0,3 евро/
для производства               объем    1 литр     1 литр
алкогольной продукции,
при наличии у товаро-
производителя лицензии
на право производства
указанной продукции                                        "
изложить в следующей редакции:
"Из 2207**  Спирт этиловый                 физ.     300        3
неденатурированный с           объем    тенге/л    ЕВРО*/л
концентрацией спирта
80 об. % или более;
этиловый спирт и
прочие спирты,
денатурированные,
любой концентрации
(кроме спирта,
реализуемого для
производства алкогольной
продукции; лечебных и
фармацевтических
препаратов, при наличии
у товаропроизводителя
лицензии Республики
Казахстан на право
производства указанной
продукции, а также
отпускаемого
государственным
медицинским учреждениям
в пределах установленных
квот)
из 2208**   Спирт этиловый                 физ.     375        3,75
неденатурированный с           объем    тенге/л    ЕВРО*/л
концентрацией спирта                    100%       100 %
менее 80 об. %;                         спирта     спирта
спиртовые настойки и
прочие спиртные напитки
(кроме спирта, реализуемого
для производства алкогольной
продукции; лечебных и
фармацевтических
препаратов, при наличии
у товаропроизводителя
лицензии Республики
Казахстан на право
производства указанной
продукции, а также
отпускаемого
государственным медицинским
учреждениям в пределах
установленных квот)
из 2207**   Спирт этиловый                 физ.     30         0,3
неденатурированный с           объем    тенге/л    ЕВРО/л
концентрацией спирта
80 об. % или более;
этиловый спирт и
прочие спирты,
денатурированные,
любой концентрации,
реализуемые для
производства алкогольной
продукции, при наличии
у товаропроизводителя
лицензии на право
производства указанной
продукции
из 2208**   Спирт этиловый                 физ.     37,5       0,4
неденатурированный с           объем    тенге/л    ЕВРО/л
концентрацией спирта                    100%       100 %
менее 80 об. %;                         спирта     спирта
спиртовые настойки
и прочие спиртные
напитки, реализуемые
для производства
алкогольной продукции,
при наличии у
товаропроизводителя
лицензии на право
производства указанной
продукции                                                ";
строку:
"2208**     Алкогольная продукция          физ.     125        1,7
(кроме прочих                  объем    тенге      евро/
слабоалкогольных                        за 1 литр  1 литр
напитков с объемной                     безвод-
долей этилового спирта                  ного
до 12 процентов, бальзамов,             (сто-
зарегистрированных                      процент-
в соответствии с                        ного)
законодательством                       спирта
Республики Казахстан
в качестве лекарственного
средства, коньяков,
бренди, винных напитков,
вин, шампанского, вин
игристых, газированных
(жемчужных),
виноматериалов
обработанных и пива)
Прочие слабоалкогольные        физ.     125        0,4
напитки с объемной             объем    тенге      евро/
долей этилового спирта                  за 1 литр  1 литр
до 12 процентов                         безвод-
ного (сто-
процент-
ного)
спирта

Коньяктар, бренди             физ.        20 теңге/ 1,7 евро/
көлемі      1 литр    1 литр
Қазақстан                     физ.        10 теңге/ 0,4 евро/
Республикасының               көлемі      1 литр    1 литр
заңнамасына
сәйкес емдік құрал
ретінде тіркелген
бальзамдар                                                 "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2208  Алкоголь өнімдері             физ.        100 %     100%
**     (этил спиртінің               көлемі      спирт     спирт
көлемдік үлесі                            125       4,25
12 пайызға дейінгі                        теңге/л   ЕВРО/л
басқа
да әлсіз алкогольді
ішімдіктерден,
коньяктардан,
брендиден, шарап
сусындарынан,
шараптардан,
шампаннан,
шымырлама, шараптан
газдандырылған
(інжулік) шараптардан,
өңделген шарап
материалдары мен
сырадан басқа)
Этил спиртінің                физ.        100%      100 %
көлемдік үлесі                көлемі      спирт     спирт
12 пайызға дейінгі                        125       3,3
басқа да әлсіз                            теңге/л   ЕВРО/л
алкогольді
ішімдіктер
Коньяктар, бренди             физ.        100 %     100 %
көлемі      спирт     спирт
50        4,25
теңге/л   ЕВРО/л";
мына:
"2204, Шарап ішімдіктері             физ.        30 теңге/ 0,4 евро/
2205,                                көлемі      1 литр    1 литр
2206
00-
дан
Шараптар                      физ.        10 теңге/ 0,4 евро/
(шымырлама,                   көлемі      1 литр    1 литр
газдандырылған
(інжулік) шампанды
қоспағанда)
Шампан,                       физ.        20 теңге/ 0,4 евро/
(шымырлама,                   көлемі      1 литр    1 литр
газдандырылған
(інжулік) шараптар
Өңделген шарап                физ.        10 теңге/ 0,4 евро/
материалы                     көлемі      1 литр    1 литр"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2204, Шарап сусындары               физ.        30        0,4
2205,                                көлемі      теңге/л   ЕВРО/л
2206
00-
ден
Шараптар                      физ.        10        0,4
(шымырлама,                   көлемі      теңге/л   ЕВРО/л
газдандырылған
(інжулік) шампанды
қоспағанда)
Шампан, шымырлама,            физ.        20        0,4
газдандырылған                көлемі      теңге/л   ЕВРО/л
(інжулік) шараптар
Өңделген шарап                физ.        10        0,4
материалы                     көлемі      теңге/л   ЕВРО/л";
мына:
"2203  Сыра                          физ.        7 теңге/  0,2 евро/
00**                                 көлемі      1 литр    1 литр"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2203 Ашытылған сыра                 физ.        7         0,2
00**                                 көлемі      теңге/л   ЕВРО/л";
мына:
"2402  Фильтрлі темекі               физ.        180       2 евро/
**     бұйымдары                     көлемі      теңге/    1000 дана
1000 дана
Фильтрсіз темекі              физ.        100       2 евро/
бұйымдары,                    көлемі      теңге/    1000 дана
құрамында темекі бар                      1000 дана
басқа да бұйымдар                                          "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2402  Фильтрлі темекі               физ.        180       2 ЕВРО/
бұйымдары                     көлемі      теңге/    1000 дана
1000 дана
Фильтрсіз темекі              физ.        100       2 ЕВРО/
бұйымдары,                    көлемі      теңге/    1000 дана
құрамында темекі бар                      1000 дана
басқа да бұйымдар                                         ";
мына:

Коньяки, бренди                физ.     20 тенге/  1,7 евро/
объем    1 литр     1 литр
Бальзамы,                      физ.     10 тенге/  0,4 евро/
зарегистрированные             объем    1 литр     1 литр
в соответствии с
законодательством
Республики Казахстан
в качестве лекарственного
средства                                                  "
изложить в следующей редакции:
"2208**     Алкогольная продукция          физ.     125        4,25
(кроме прочих                  объем    тенге/л    ЕВРО/л
слабоалкогольных                        100%       100%
напитков с объемной                     спирта     спирта
долей этилового спирта
до 12 процентов, коньяков,
бренди, винных напитков,
вин, шампанского, вин
игристых, газированных
(жемчужных), виноматериалов
обработанных и пива)
Прочие слабоалкогольные        физ.     125        3,3
напитки с объемной             объем    тенге/л    ЕВРО/л
долей этилового спирта                  100%       100%
до 12 процентов                         спирта     спирта
Коньяки, бренди                физ.     50         4,25
объем    тенге/л    ЕВРО/л
100%       100%
спирта     спирта";
строку:
"Из 2204,   Винные напитки                 физ.     30         0,4 евро/
2205,                                  объем    тенге/     1 литр
2206 00                                         1 литр
Вина (за исключением           физ.     10 тенге/  0,4 евро/
шампанского,                   объем    1 литр     1 литр
игристых, газированных
(жемчужных)
Шампанское, вина               физ.     20 тенге/  0,4 евро/
игристые,                      объем    1 литр     1 литр
газированные (жемчужные)
Виноматериал                   физ.     10 тенге/  0,4 евро/
обработанный                   объем    1 литр     1 литр   "
изложить в следующей редакции:
"из 2204,   Винные напитки                 физ.     30         0,4 евро/л
2205,                                      объем    тенге/л
2206 00
Вина (за исключением           физ.     10         0,4
шампанского,                   объем    тенге/л    ЕВРО/л
игристых, газированных
(жемчужных)
Шампанское, вина               физ.     20         0,4
игристые,                      объем    тенге/л    ЕВРО/л
газированные
(жемчужные)
Виноматериал                   физ.     10         0,4
обработанный                   объем    тенге/л    ЕВРО/л  ";
строку:
"2203 00**  Пиво                           физ.     7 тенге/   0,2 евро/
объем    1 литр     1 литр  "
изложить в следующей редакции:
"2203 00**  Пиво солодовое                 физ.     7          0,2
объем    тенге/л    ЕВРО/л  ";
строку:
"2402**     Табачные изделия               физ.     180        2 евро/
с фильтром                     объем    тенге/     1000 шт.
1000 шт.
Табачные изделия без           физ.     100        2 евро/
фильтра, прочие                объем    тенге/     1000 шт.
изделия, содержащие                     1000 шт.
табак                                                      "
изложить в следующей редакции:
"2402       Табачные изделия с             физ.     180        2 ЕВРО/
фильтром                       объем    тенге/     1000 шт.
1000 шт.
Табачные изделия без           физ.     100        2 ЕВРО/
фильтра, прочие изделия,       объем    тенге/     1000 шт.
содержащие табак                        1000 шт.           ";
строку:

"1604  Бекіре және албырт            өндірілетін 100%      100%
**     балықтардың                   тауарларға -
уылдырығы                     құны,
әкелінетін
тауарларға -
кедендік
құны                       "
деген жол алынып тасталсын;
мына:
"271011 Бензин                       физика-   2-қосым-   31 евро/
4100, - (авиациялықтан басқа)        лық       шаға       1 тонна
271011                               көлемі    сәйкес
4500,
271011
4900,
271011
5100,
271011
590 0**                                                         "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"271011 Бензин                       физ.      2-қосым-   23 евро/
410 0-  (авиациялықтан басқа)        көлемі    шаға       1000 л
271011                                         сәйкес
590 0**                                                         ";
мына:
"271019 Дизель отыны                 физика-   2-қосым-   0
310 0,                               лық       шаға
271019                               көлемі    сәйкес
350 0,
271019
410 0,
271019
450 0,
271019
490 0**                                                        "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"271019 Дизель отыны                 физ.      2-қосым-   0
310 0-                               көлемі    шаға
271019                                         сәйкес
490 0**                                                        ";
мына:
"27090  Газ конденсатын              физ.      0          0
0-ден** қосқанда шикі мұнай          көлемі                    "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"27090  Шикі мұнай, табиғи           физ.      0          0
0-ден** газ конденсаты               көлемі                    ";
мына:
"9303,  Оқпен және газбен            өндірі-   0          0
9304,   атылатын қару                летін
9305-   (мемлекеттік өкімет          тауар-
ден **  органдарының                 ларға
мұқтаждары үшін              құны,
сатып алынғанынан            әкелі-
басқа)                       нетін
тауар-
ларға -
кедендік
құны                      "
деген жол алынып тасталсын;
"*Евро кедендік заңдарына кедендік төлемдерді төлеу үшін айқындалған күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша теңгемен есептеледі." деген жол алынып тасталсын;
"**Тауарлардың номенклатурасы СЭҚ ТН кодымен де, тауарлардың атауымен де айқындалады." деген жолда "СЭҚ ТН" деген сөздердің алдынан "ЕурАзЭҚ" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
кестеде:
"Бензин (авиациялықтан басқа) (СЭҚ ТН коды - 2710 11 410 0, 2710 11 450 0, 2710 11 490 0, 2710 11 510 0, 2710 11 590 0)" деген бағанның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бензин (авиациялықтан басқа) (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН коды - 2710 11 410 0 - 2710 11 590 0)";
"Дизель отыны (СЭҚ ТН коды - 2710 19 310 0, 2710 19 350 0, 2710 19 410 0, 2710 19 450 0, 2710 19 490 0)" деген бағанның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"1604**     Икра осетровых и               на произ- 100%      100%
лососевых рыб                  водимые
товары
- стоимость,
на ввозимые
- таможенная
стоимость                    "
исключить;
строку:
"2710114100, Бензин (за                    физ.     согласно   31 евро/
2710114500,  исключением                   объем    прило-     1 тонна
2710114900,  авиационного)                          жению 2
2710115100,
2710115900**                                                            "
изложить в следующей редакции:
"2710114100- Бензин (за                    физ.     согласно   23
2710115900** исключением                   объем    прило-     ЕВРО/
авиационного)                          жению 2    1000 л";
строку:
"2710193100, Дизельное топливо             физ.     согласно     0
2710193500,                                объем    прило-
2710194100,                                         жению 2
2710194500,
2710194900**                                                            "
изложить в следующей редакции:
"2710193100- Дизельное топливо             физ.     согласно     0
2710194900**                               объем    прило-
жению 2             ";
строку:
"Из 270900** Сырая нефть, включая          физ.        0         0
газовый конденсат             объем                        "
изложить в следующей редакции:
"из 270900** Сырая нефть, газовый          физ.        0         0
конденсат природный           объем                        ";
строку:
"Из 9303,    Огнестрельное и               на          0         0
9304,9305**  газовое оружие (кроме         произво-
приобретаемого для            димые
нужд органов                  товары -
государственной               стоимость,
власти)                       на ввози-
мые -
таможенная
стоимость                    "
исключить;
строку "* Евро пересчитывается в тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан в день, определяемый таможенным законодательством для уплаты таможенных платежей." исключить;
в строке "** Номенклатура товара определяется как кодом ТН ВЭД, так и наименованием товаров." после слов "ТН ВЭД" дополнить словом "ЕврАзЭС";
в приложении 2 к указанному постановлению:
в таблице:
заголовок графы "Бензин (за исключением авиационного) (Код ТН ВЭД - 2710 11 410 0, 2710 11 450 0, 2710 11 490 0, 2710 11 510 0, 2710 11 590 0)" изложить в следующей редакции:
"Бензин (за исключением авиационного) (код ТН ВЭД ЕврАзЭС 2710 11 410 0 -
2710 11 590 0)";
заголовок графы "Дизельное топливо (Код ТН ВЭД - 2710 19 310 0, 2710 19 350 0,
2710 19 410 0, 2710 19 450 0, 2710 19 490 0)" изложить в следующей редакции:

"Дизельотыны (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН коды 2710 19 310 0 - 2710 19 490 0)";
мына:
"Заңды және жеке тұлғалардың      500                   60
бензин (авиациялықтан басқа)
мен дизель отынын бөлшек
саудада сатуы, өздерінің
өндірістік мұқтаждарына
пайдалануы                                                     "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңды және жеке тұлғалардың      500 (немесе           60 (немесе
(авиациялықтан басқа) мен дизель  1 литріне 0,37        1 литріне
отынын бөлшек саудада сатуы,      теңге)                0,05 теңге)
өздерінің өндірістік мұқтаждарына
пайдалануы                                                     ";
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне кейбір толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 маусымдағы N 564  қаулысында  1-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"Дизельное топливо (код ТН ВЭД ЕврАзЭС 2710 19 310 0 - 2710 19 490 0)";
строку:
"Розничная реализация юридическими         500          60
и физическими лицами бензина (за
исключением авиационного) и
дизельного топлива, использование
на собственные производственные
нужды                                                                    "
изложить в следующей редакции:
"Розничная реализация юридическими         500 (или     60 (или
и физическими лицами бензина (за           на литр      на литр
исключением авиационного) и                0,37         0,05
дизельного топлива, использование на       тенге)       тенге)
собственные производственные нужды                                      ";
2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2005 года N 564 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" подпункт 1) пункта 1 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан