Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты депутаттарының сайлауын қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 шілдедегі N 775 Қаулысы
"Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлауды 2005 жылғы 19 тамызға тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 1591  Жарлығына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының депутаттарын сайлауды уақтылы қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына:
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әрбiр аумақтық сайлау комиссиясын қаржыландыру жоспарын уақтылы бекiту және Астана қаласы Қазынашылық департаментiне ұсыну;
Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының депутаттарын сайлауды өткiзуге бөлiнген бюджет қаражатын уақтылы және мақсатты пайдалануды және бюджет заңнамасы мен сайлау туралы заңнама талаптарының сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi сайлау учаскелерiн iркіліссiз байланыспен қамтамасыз ету бойынша қажеттi жұмыс жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi сайлау учаскелерiн күзету, сондай-ақ сайлау күнi қоғамдық тәртiпті сақтау жөнiндегі қажеттi шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi қолданыстағы заңнамаға сәйкес депутаттыққа кандидаттардың бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеу құқығын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатына депутаттар сайлауды кеңiнен жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi сайлау учаскелерiнде өртке қарсы iс-шаралар кешенiн жүргiзудi ұйымдастырсын.
7. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының депутаттарын сайлауды өткiзуге бөлiнген республикалық бюджет қаражатын пайдалану бойынша есепке алу және есептіліктi жүргiзу үшiн жауапты адамды (әкiм аппаратының бас бухгалтерiн немесе қаржы қызметiнің басшысын) белгілесiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об обеспечении выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2005 года N 775
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 16 июня 2005 года N 1591 "О назначении на 19 августа 2005 года выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить своевременное финансирование выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на эти цели Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан.
2. Рекомендовать Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан:
своевременно утвердить планы финансирования каждой территориальной избирательной комиссии области, города республиканского значения и столицы и представить в Департамент казначейства города Астаны;
обеспечить своевременное и целевое использование бюджетных средств, выделяемых на проведение выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, и соблюдение требований бюджетного законодательства и законодательства о выборах.
3. Агентству по информатизации и связи Республики Казахстан провести необходимую работу по обеспечению избирательных участков бесперебойной связью.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять необходимые меры по охране избирательных участков, а также поддержанию общественного порядка в день выборов.
5. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить право выступления кандидатов в депутаты в средствах массовой информации в соответствии с действующим законодательством, а также широкое освещение выборов депутатов в Сенат Парламента Республики Казахстан.
6. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан организовать проведение на избирательных участках комплекса противопожарных мероприятий.
7. Акимам областей, городов Астаны и Алматы определить ответственное лицо (главного бухгалтера или руководителя финансовой службы аппарата акима) для ведения учета и отчетности по использованию средств республиканского бюджета, выделенных на проведение выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан