"Екібастұз энергия орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 шілдедегі N 782 Қаулысы
"Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңы  32-бабының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Екібастұз энергия орталығы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - қоғам) 4362567000 (төрт миллиард үші жүз алпыс екі миллион бес жүз алпыс жеті мың) теңге сомасындағы саны 4362567 (төрт миллион үш жүз алпыс екі мың бес жүз алпыс жеті) дана мәжбүрлеп шығарылатын билік етуі шектеулі жарияланған жай акцияларын оларды мемлекеттің меншігіне мәжбүрлеп алып қою арқылы қоғамның салықтық берешегін өтеу есебіне орналастырсын;
2) қоғам акцияларын ұстаушылардың тізілімдер жүйесіндегі акцияларға мемлекеттік меншік құқығын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне тіркеуді қамтамасыз етсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах акционерного общества "Экибастузский Энергоцентр"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2005 года N 782
В соответствии с пунктом 2  статьи 32  Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) разместить ограниченные в распоряжении объявленные простые акции принудительного выпуска акционерного общества "Экибастузский Энергоцентр" (далее - общество) в количестве 4362567 (четыре миллиона триста шестьдесят две тысячи пятьсот шестьдесят семь) штук на сумму 4362567000 (четыре миллиарда триста шестьдесят два миллиона пятьсот шестьдесят семь тысяч) тенге посредством их принудительного изъятия в собственность государства в счет погашения налоговой задолженности общества;
2) обеспечить регистрацию права государственной собственности на акции в системе реестров держателей акций общества за Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан