Қазақстан Республикасында биотехнологияны дамыту жөнiндегi кейбiр шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 тамыздағы N 802 Қаулысы
Қазақстан Республикасында биотехнология саласындағы ғылымды дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының Биотехнология жөнiндегi ұлттық орталығы", "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы", "Ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты", "Өсiмдiктер физиологиясы, генетикасы және биоинженерия институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының Биотехнология ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi ғылым саласында өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне Кәсiпорынның жарғысын бекiтуге ұсынсын;
2) Кәсiпорынды әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Мыналар:
1) "Прогресс" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiнiң технопаркi" ашық акционерлiк қоғамы;
2) "Фармацевтикалық биотехнология институты" ашық акционерлiк қоғамы;
3) "Биотехнология жөнiндегi бiлiм беру орталығы" ашық акционерлiк қоғамы таратылсын.
5. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 4-тармағында көрсетілген заңды тұлғалардың таратылуына және кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлікті Кәсіпорынға беруге байланысты қажетті шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

О некоторых мерах по развитию биотехнологии в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2005 года N 802
В целях развития науки в области биотехнологии в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканские государственные казенные предприятия Министерства образования и науки Республики Казахстан "Национальный центр по биотехнологии Республики Казахстан", "Республиканская коллекция микроорганизмов", "Научно-исследовательский сельскохозяйственный институт", "Институт физиологии, генетики и биоинженерии растений" путем преобразования в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр биотехнологии Республики Казахстан" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) представить на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав Предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Ликвидировать:
1) открытое акционерное общество "Технопарк научно-производственного объединения "Прогресс";
2) открытое акционерное общество "Институт фармацевтической биотехнологии";
3) открытое акционерное общество "Образовательный центр по биотехнологии".
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, связанные с ликвидацией юридических лиц, указанных в пункте 4 настоящего Постановления, и передачей имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов, Предприятию.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан