Сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасын белгiлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 тамыздағы N 864 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Күшіне ену тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң (Салық кодексi)  278-3-бабының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасын белгiлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы заңды тұлғалар үшiн 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап және жеке тұлғалар үшiн алғаш ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 24 тамыздағы
N 864 қаулысымен
бекiтілген
Сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының
нарықтық бағасын белгiлеу ережесi
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнің (Салық кодексi)  278-3-бабының  2-тармағына сәйкес әзiрлендi және өнiмдi бөлу туралы келісім-шарт жасаған жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда салық төлеушілердің экспортқа сататын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасын белгілеу тәртiбiн көздейдi.
2. Сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасы Mcgraw-Hill Companies Ink компаниясының Platts Сrudе Oil Marketwire көзiнде жарияланатын ақпаратқа сәйкес салық кезеңiнде Юралс Жерорта теңiзi (Urals Меd) және Күнi көрсетiлген Брент (Brent Dtd) күн сайынғы баға белгілеудiң орташа арифметикалық мәнi ретінде белгіленедi.
3. Сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының күн сайынғы орташа арифметикалық нарықтық бағасы мынадай формула бойынша анықталады:
P= (C 1 +C 2 )/2;
Р - сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының күн сайынғы орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
C 1  - биржаның ашылу сәтiне сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының күн сайынғы орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
С 2  - биржаның жабылу сәтіне сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының күн сайынғы орташа арифметикалық нарықтық бағасы.
С 1  және С 2  мынадай формулалар бойынша анықталады:
С 1 = (C ю.ж.1 к.б.1 )/2
С 2 = (C ю.ж.2 к.б.2 )/2;
C ю.ж.1  - биржаның ашылу сәтiне Юралс Жерорта теңiзi баға белгiлеуi;
С ю.ж.2  - биржаның жабылу сәтiне Юралс Жерорта теңiзi баға белгiлеуi;
С ю.ж.1  - биржаның ашылу сәтiне Күнi көрсетiлген Брент баға белгiлеуi;
С ю.ж.2  - биржаның жабылу сәтiне Күнi көрсетiлген Брент баға белгiлеуi.

Об утверждении Правил определения рыночной цены реализуемых сырой нефти, газового конденсата
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 864. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. см. п. 2 настоящего постановления (дата введения в действие)
В соответствии с пунктом 2 статьи 278-3 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила определения рыночной цены реализуемых сырой нефти, газового конденсата.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2005 года для юридических лиц и по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования для физических лиц.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2005 года N 864
Правила
определения рыночной цены реализуемых
сырой нефти, газового конденсата
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 278-3 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок определения рыночной цены сырой нефти, газового конденсата, реализуемых на экспорт налогоплательщиками, за исключением недропользователей, заключивших контракты о разделе продукции.
2. Рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата определяется как среднеарифметическое значение ежедневных котировок Юралс Средиземноморье (Urals Med) и Датированный Брент (Brent Dtd) в налоговом периоде в соответствии с информацией, публикуемой в источнике Platts Crude Oil Marketwire компании Mcgraw-Нill Companies Ink.
3. Ежедневная среднеарифметическая рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата определяется по формуле:
Р=(С 1 2 )/2;
Р - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата;
С 1 - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата на момент открытия биржи;
С 2 - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата на момент закрытия биржи.
C 1 и С 2 определяется по следующим формулам:
С 1 =(С ю.с.1 д.б.1 )/2
С 2 =(С ю.с.2 д.б.2 )/2;
C ю.с.1 - котировка Юралс Средиземноморье на момент открытия биржи;
С ю.с.2 - котировка Юралс Средиземноморье на момент закрытия биржи;
С д.б.1 - котировка Датированный Брент на момент открытия биржи;
С д.б.2 - котировка Датированный Брент на момент закрытия биржи.

4. Салық кезеңiнде сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасы мынадай формула бойынша анықталады:
S= (Р+Р 1 +..... +Р n )/n;
S - салық кезеңiнде сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының нарықтық бағасы;
Р n  - салық кезеңінiң iшiнде осындай баға белгiлеудiң жарияланым күндерiнде сатылатын шикi мұнайдың, газ конденсатының күн сайынғы орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
n - салық кезеңiнің iшiнде осындай баға белгілеудiң жарияланым күндерiнiң саны.

4. Рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата за налоговый период определяется по формуле:
S=(P+P 1 +...+Р n )/n;
S - рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата за налоговый период;
Р n - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена реализуемых сырой нефти, газового конденсата в дни публикации таких котировок в течение налогового периода;
n - количество дней публикации таких котировок в течение налогового периода.