"Солтүстiк Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр беру желiсi құрылысының жобасын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 қазандағы N 1008 Қаулысы
"Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығын  орындау үшін және мемлекеттiң энергетикалық тәуелсiздiгiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Солтүстiк Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр беру желiсi құрылысының жобасын iске асыру қажеттілiгi туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қоса берiліп отырған "Солтүстік Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр беру желiсi құрылысының жобасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
3. Орталық атқарушы органдар, сондай-ақ өзге де мүдделi мемлекеттiк органдар мен ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарды iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 7 қазандағы
N 1008 қаулысымен
бекiтiлген
"Солтүстiк Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр
беру желiсi құрылысының жобасын icке асыру жөнiндегі
iс-шаралар жоспары
Р/с
N
Iс-шараның атауы
Аяқталу
нысаны
Орында-
луына жауаптылар
Аяқталу мерзiмi
1
2
3
4
5
1
"KEGOC" АҚ-тың 20%-дан аспайтын қатысуымен концессионер компанияның жарғы-
лық капиталын құру және құрылым-
дау жөнiндегі iс-шараларды жүзеге асыру
Қазақстан Республика-
сының Үкiметiне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, "KEGOC" АҚ (келiсiм бойынша)
2005 жылғы қазан
2
Техника-экономи-
калық негiздеме әзiрлеудi және оның мемлекеттік сараптамасын ұйымдастыру
Қазақстан Республика-
сының Үкiметiне есеп
ЭМРМ (жинақтау),  "KEGOC" АҚ (келiсiм бойынша)
2005 жылғы қазан
3
"Солтүстiк Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр беру желiсiн салуға және пайдалануға арнал-
ған концессиялық келiсiмдi жасасу туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулысының
жобасын әзiрлеу
Қазақстан Республика-
сының Үкiметi
қаулысының
жобасы
ЭМРМ (жинақтау), Қаржымині,
ЭБЖМ,
ТМРА
2005 жылғы қазан
4
"Солтүстiк Қазақстан - Ақтөбе облысы" өңiраралық электр беру желiсiн салу және пайдалану жөнiндегi концес-
сиялық келiсiм шеңберiнде мемлекеттің кепiлдемесiн беру туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулысының
жобасын әзiрлеу
Қазақстан Республика-
сының Үкiметi
қаулысының
жобасы
ЭМРМ (жинақтау), Қаржымині,
ЭБЖМ
2005 жылғы қазан
5
"Электр энергетикасы
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына концессия-
лық келiсiмдер шеңберiнде құрылған электр беру желiлерiн олардың қолданылу мерзiмiнде ұлттық электр желiсiнiң құрамынан шығару, сондай-ақ заңнама-
дағы олқылықты жою және Заңға "өңiраралық электр
беру желiсі" ұғымын енгiзу бөлiгiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы  Заңының жобасы
ЭМРМ (жинақтау), Қаржымині,
ЭБЖМ
2005 жылғы қазан
6
Инфрақұрылым облигацияларын шығару және бiрiнші кезекте, жинақтаушы зейнет-
ақы қорлары, сондай-ақ басқа институционалдық инвесторлар арасында орналас-
тыру жөнiндегi жұмысты ұйымдас-
тыру
Қазақстан Республика-
сының Үкiметiне
ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), концессио-
нер, ҚҚА,
(келісім бойынша)
2005 жылғы қараша
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi
"KEGOC" АҚ - "Электр желiлерiн басқару жөніндегi Қазақстан компаниясы "KEGOC" акционерлiк қоғамы

О мерах по реализации проекта строительства межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2005 года N 1008
Во исполнение  Указа Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" и в целях обеспечения энергетической независимости государства Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан о необходимости реализации проекта строительства межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область".
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации проекта строительства межрегиональной линии электропередачи "Северный Казахстан - Актюбинская область" (далее - План).
3. Центральным исполнительным органам, а также иным заинтересованным государственным органам и организациям (по согласованию) принять меры по реализации Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2005 года N 1008
План мероприятий
по реализации проекта строительства межрегиональной
линии электропередачи "Северный Казахстан -
Актюбинская область"
N
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венные за
исполнение
Сроки
завершения
1
2
3
4
5
1
Осуществить меро-
приятия по созда-
нию и структури-
рованию уставного
капитала компании
концессионера с
участием АО "KEGOC" не более
20 %
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
АРЕМ,
АО "KEGOC"
(по согла-
сованию)
Октябрь
2005 года
2
Организовать раз-
работку технико-
экономического
обоснования и его
государственную
экспертизу
Отчет в Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
АО "KEGOC"
(по согла-
сованию)
Октябрь
2005 года
3
Разработать проект
постановления Пра-
вительства Респуб-
лики Казахстан "О
заключении концес-
сионного соглаше-
ния на строитель-
ство и эксплуата-
цию межрегиональ-
ной линии электро-
передачи "Северный
Казахстан - Актю-
бинская область"
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МФ,
МЭБП,
АРЕМ
Октябрь
2005 года
4
Разработать проект
постановления Пра-
вительства Респуб-
лики Казахстан "О
предоставлении по-
ручительства госу-
дарства в рамках
концессионного соглашения по строительству и
эксплуатации меж-
региональной линии
электропередачи
"Северный Казах-
стан - Актюбинская
область"
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МФ,
МЭБП
Октябрь
2005 года
5
Разработать проект
Закона Республики
Казахстан "О вне-
сении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казах-
стан«"Об электро-
энергетике»в части
исключения из сос-
тава национальной
электрической се-
ти линий электро-
передачи, создан-
ных в рамках кон-
цессионных согла-
шений, на срок их
действия, а также
устранения пробела
в законодательстве
и включения в За-
кон понятия - "межрегиональная линия
электропередачи"
Проект Закона
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МФ,
МЭБП
Октябрь
2005 года
6
Организовать рабо-
ту по выпуску и
размещению инфра-
структурных обли-
гаций, в первую
очередь, среди на-
копительных пенси-
онных фондов, а
также других инс-
титуциональных ин-
весторов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
концессио-
нер, АФН
(по согла-
сованию)
Ноябрь
2005 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АО "KEGOC" - акционерное общество "Казахстанская компания по управлению
электрическими сетями "KEGOC"