Пәкiстан Ислам Республикасына ізгiлiк көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қазандағы N 1026 Қаулысы
2005 жылғы 8 қазандағы жер сiлкiнiсiнiң салдарынан зардап шеккен Пәкiстан Ислам Республикасына iзгілiк көмек көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) қосымшаға сәйкес Пәкiстан Ислам Республикасына iзгілiк көмек көрсету үшін материалдық құндылықтарды мемлекеттік материалдық резервтен шығарсын;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп, жүкті бiрге алып жүрудi және алушыға берудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң Мемлекеттiк материалдық резервтер комитетi Пәкiстан Ислам Республикасына iзгілiк көмек көрсету үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен көлемi 19 (он тоғыз) тонна ұнды (бiрiншi сұрып) мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен бiрлесiп, Пәкiстан Ислам Республикасына iзгiлiк көмек көрсетуге байланысты мемлекеттiк материалдық резервтен шығарылған материалдық құндылықтардың, сатып алынған ұнның құнын өтеу және оларды автомобиль және авиация көлiгімен тасымалдау үшiн 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң аумағындағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң төтенше резервiнен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң жобасын енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігі iзгілік көмек жүгiн Қарағанды қаласының әуежайынан Пәкiстан Ислам Республикасы Исламабад қаласының әуежайына дейiн жеткiзудi қамтамасыз етсін.
5. "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы  1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес iзгілiк көмек көрсету үшін сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар материалдық құндылықтарды Қарағанды қаласының әуежайынан Пәкiстан Ислам Республикасы Исламабад қаласының әуежайына дейiнгi бағыт бойынша авиатасымалдау жөніндегi қызметтердi көрсетушi болып Қазақстан Республикасы Президентi Iс басқармасының "Бүркiт" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны (келiсiм бойынша) белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі iзгілік көмек алушыны белгілесін және оны көрсету жөнiндегi шараларды үйлестiрудi жүзеге асырсын.

Об оказании гуманитарной помощи Исламской Республике Пакистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2005 года N 1026
В целях оказания гуманитарной помощи Исламской Республике Пакистан, пострадавшей 8 октября 2005 года в результате землетрясения, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) выпустить из государственного материального резерва материальные ценности для оказания гуманитарной помощи Исламской Республике Пакистан согласно приложению;
2) обеспечить сопровождение и передачу груза получателю совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
2. Комитету по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством порядке государственные закупки муки (первый сорт) в объеме 19 (девятнадцать) тонн для оказания гуманитарной помощи Исламской Республике Пакистан.
3. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан совместно с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан внести проект решения Правительства Республики Казахстан о выделении средств из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2005 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан и других государств, для возмещения стоимости выпущенных материальных ценностей из государственного материального резерва, закупленной муки, и их транспортировки автомобильным и авиационным транспортом, связанных с оказанием гуманитарной помощи Исламской Республике Пакистан.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить доставку груза гуманитарной помощи из аэропорта города Караганды до аэропорта города Исламабад Исламской Республики Пакистан.
5. В соответствии с подпунктом 5) пункта 1  статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" определить поставщиком услуг по авиаперевозке материальных ценностей для оказания гуманитарной помощи по маршруту аэропорт города Караганды до аэропорта города Исламабад Исламской Республики Пакистан, закупка которых имеет важное стратегическое значение, Республиканское государственное предприятие "Беркут" Управления делами Президента Республики Казахстан на праве хозяйственного ведения (по согласованию).
6. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и осуществлять координацию мер по ее оказанию.

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2005 жылғы 14 қазандағы
N 1026 қаулысына қосымша
Мемлекеттiк материалдық резервтен шығарылатын,
iзгiлiк көмегiн көрсетуге арналған материалдық
құндылықтардың тізбесi
Ет-өсімдiк консервiлерi (арпа жармасынан жасалған ботқа) 325 граммнан - 30024 банкi.
Шаруашылық сабыны 250 граммнан - 1 тонна.
Жиырма орындық палаткалар (қыстық) - 26 дана.
Матрац (мақта салынған) - 520 дана.
Жамылғы (жартылай жүннен тоқылған) - 520 дана.
Жастық - 520 дана.

7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2005 года N 1026
Перечень материальных ценностей, предназначенных
для оказания гуманитарной помощи,
выпускаемых из государственного материального резерва
Мясорастительные консервы (каша перловая) по 325 грамм - 30 024 физических банок.
Мыло хозяйственное по 250 грамм - 1 тонна.
Палатки двадцатиместные (зимние) - 26 штук.
Матрацы (ватные) - 520 штук.
Одеяла (полушерстяные) - 520 штук.
Подушки - 520 штук.