Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 17 сәуiрдегi N 368 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 қазандағы N 1068 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 116 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 13.03.2017 № 116 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын тiркеу үшiн ақы белгілеу туралы және Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын тiркеу туралы ақпарат беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 сәуiрдегі N 368 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 17, 175-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзілсiн:
тақырыптағы және 1-тармақтағы "тiркеу үшiн ақы" деген сөздер тиiсiнше "мемлекеттiк тiркеу үшiн алым ставкаларын", "мемлекеттiк тiркеу үшiн алым ставкалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспедегi "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңына " деген сөздер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексi), Қазақстан Республикасының "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы және "Iшкi су көлiгi туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі заңдарына " деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "тiркеу" деген сөз "мемлекеттiк тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын тiркеу туралы ақпарат беру ережесiнде:
тақырыптағы және мәтiндегi "тiркеу" деген сөз "мемлекеттiк тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат беру ережесi Қазақстан Республикасының "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы және "Iшкi су көлiгi туралы" 2004 жылғы 6 шiлдедегi заңдарына сәйкес әзiрлендi және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат беру тәртiбiн айқындайды.
2. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеудi кемелердi мемлекеттiк тiркеу органы (бұдан әрi - тiркеушi орган) осы кеме тiркелген Қазақстан Республикасының кемелер тiзiлiмiне тиiстi жазба енгiзу жолымен жүзеге асырады.";
4-тармақтағы "кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын тiркеу тiзiлiмiнен" деген сөздер "кеме тiркелген Қазақстан Республикасының кемелер тiзiлiмiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2003 года N 368
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2005 года N 1068. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 116
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2017 № 116 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования законодательства Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2003 года N 368 "Об установлении платы за регистрацию ипотеки судна или строящегося судна и об утверждении Правил представления информации о регистрации ипотеки судна или строящегося судна" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 17, ст. 175) следующие изменения:
в заголовке и пункте 1 слова "платы за", "плату за" заменить соответственно словами "ставок сбора за государственную", "ставки сбора за государственную";
в преамбуле слова "Законом Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" заменить словами " Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), законами Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" ;
в пункте 2 слово "регистрации" заменить словами "государственной регистрации";
в Правилах представления информации о регистрации ипотеки судна или строящегося судна, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке и тексте слово "регистрации" заменить словами "государственной регистрации";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" , от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" и определяют порядок представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна.
2. Государственная регистрация ипотеки судна или строящегося судна осуществляется органом государственной регистрации судов (далее - регистрирующий орган) путем внесения соответствующей записи в реестр судов Республики Казахстан, в котором зарегистрировано данное судно.";
в пункте 4 слова "реестра регистрации ипотеки судна или строящегося судна" заменить словами "реестра судов Республики Казахстан, в котором зарегистрировано судно";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 23 қазандағы
N 1068 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 17 сәуiрдегi
N 368 қаулысына
қосымша
Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын
мемлекеттік тiркеу үшін алым ставкалары
Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу үшiн алым ставкасы мыналарды құрайды:
1) жеке тұлғалар үшiн - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген бiр айлық есептiк көрсеткiш;
2) заңды тұлғалар үшiн - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген бес еселенген айлық есептiк көрсеткiш.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2005 года N 1068
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2003 года N 368
Ставки сбора за государственную регистрацию
ипотеки судна или строящегося судна
Ставка сбора за государственную регистрацию ипотеки судна или строящегося судна составляет:
1) для физических лиц - один месячный расчетный показатель, установленный законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) для юридических лиц - пятикратный месячный расчетный показатель, установленный законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.