Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесiн дамыту тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 қазандағы N 1072 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 8 ақпандағы N 119  қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесiн дамыту тұжырымдамасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының сот сараптамасы жүйесiн дамыту тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған Іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдар (келiсім бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және жыл сайын, 10 маусымнан және 10 желтоқсаннан кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігіне Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi жылына екі рет, есептi жарты жылдан кейiнгi айдың 25-күнiне Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2005 жылғы 26 қазандағы
N 1072 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы сот сараптамасы жүйесiн дамыту
тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға
арналған iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.31. N  481 , 2006.10.31 N  1031 қаулысымен.
Р/с
N
Iс-шаралардың атауы
Аяқталу
нысаны
Орындалу-
ына (iске
асырылу-
ына)
жауапты
Орындалу
(iске асыру)
мерзiмi
1
2
3
4
1. Сот сараптамасы мен сот сараптамасы қызметiнiң нормативтiк құқықтық базасын жетiлдiру
1.
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне сот сараптамасы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ
2005 жылғы
қараша
2.
Қазақстан
Республикасындағы
сот сараптамасы
қызметiн ұйымдастыру мәселелерi
жөнiндегi қолданыстағы заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актiлердiң
тиiмдiлiгiне
талдау жүргiзу
Қазақстан
Республикасының Үкiметiне
ұсыныстар
Әдiлетминi
(жинақтау), ДСМ
2006 жылғы
қараша
2. Сот сараптамасы органдарының құрылымын жетілдіру
(алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.10.31. N 1031 қаулысымен)
2.
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Сот сараптамасы орталығының базасында оған ғылыми зерттеулердi жүргiзу, аса күрделi сараптамалар жүргiзу, сот сараптамасы органдарының қызметкерлерiн даярлау және олардың бiлiктiлігiн арттыру функцияларын бере
отырып, ғылыми-зерттеу институтын
құру
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасы
Әдiлетминi
2007 жылғы
шілде
3.
Төрт стационарлық
бөлiмше ашу мәселесiн шешу үшiн облыстардағы сот-психиатрия
сараптамасы
комиссияларының
жұмысына талдау
жүргiзу
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ
2006 жылғы
қазан

О Плане мероприятий по реализации Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан на 2006-2008 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2005 года N 1072
В целях реализации Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан, одобренной постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2005 года N 119, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан на 2006-2008 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять Министерству юстиции Республики Казахстан ежегодно, не позднее 10 июня и 10 декабря, информацию о выполнении мероприятий Плана.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан информации о ходе исполнения Плана два раза в год, к 25 числу месяца, следующего за отчетным полугодием.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2005 года N 1072
Сноска. В План внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 мая 2006 года N 481 ; от 31 октября 2006 года N 1031 .
План мероприятий по реализации
Концепции развития судебно-экспертной системы
Республики Казахстан на 2006-2008 годы
N
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венный
за испол-
нение
(реали-
зацию)
Срок
исполнения
(реализа-
ции)
1
2
3
4
5
1. Совершенствование нормативной правовой базы судебной
экспертизы и судебно-экспертной деятельности
1.
Разработать проект
Закона Республики
Казахстан "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законо-
дательные акты Респуб-
лики Казахстан по
вопросам судебной
экспертизы"
Проект
Закона
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Ноябрь
2005 года
2.
Провести анализ
эффективности дейст-
вующих подзаконных
нормативных правовых
актов по вопросам организации судебно-
экспертной деятельности в Республике Казахстан
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Ноябрь
2006 года
2. Совершенствование структуры органов судебной экспертизы
1. (исключен постановлением Правительства РК от 31 октября 2006 года N 1031)
2.
Образовать на базе
Центра судебной экс-
пертизы Министерства юстиции Республики Казахстан научно-
исследовательский
институт с приданием
ему функций проведения
научных исследований, производства особо
сложных экспертиз,
подготовки и повышения
квалификации сотрудников органов судебной экспертизы
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Июль
2007 года
3.
Провести анализ рабо-
ты комиссий судебной
психиатрической экспертизы в областях для решения вопроса
открытия четырех
стационарных отделений
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Октябрь
2006 года

3. Сот сараптамасы қызметiн ғылыми және әдiстемелiк қамтамасыз етуді жетілдіру
1.
Вeдомствоаралық ғылыми-әдiстемелiк сот сараптамасы кеңесiн құру
мүдделi мемлекеттiк органдардың бірлескен бұйрығы
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ,   БҒМ
2006 жылғы
мамыр
2.
Құқық қорғау
органдары мен
соттардың сот
сараптамасын
тағайындауды
ұйымдастыруы
мәселелерi жөнiндегi оқу және
әдiстемелiк
құралдарды дайындау
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ
Жыл сайын
25 қаңтар
3.
Сот сараптамасы әдiстемелелерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулысының жобасы
Әділетминi (жинақтау), ДСМ
2008 жылғы
қараша
4.
"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесi" ресми сайтын құру
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне ақпарат
Әдiлетминiнiң ССО
2006 жылғы
тамыз
2007 жылғы
мамыр
2008 жылғы
мамыр
5.
Сот сараптамасы қызметi саласында, соның iшiнде алыс шетелдермен халықаралық ынтымақтастықты кеңейту
Ынтымақтастық туралы шарттар
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ, CIM
2007 жылғы -
қаңтар
2008 жылғы
қараша
4. Сот сараптамасы қызметiн материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз етудi жетiлдiру
1.
Сот сараптамасы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар
Әдiлетминi (жинақтау), ДСМ
Жыл сайын
25 қаңтар
2.
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Сот сараптамасы орталығының Ақмола,
Қызылорда, Солтүстiк Қазақстан
зертханаларын
құрылыс және санитарлық-техникалық нормативтерге
сәйкес келетiн
үй-жайлармен
қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
Әдiлетминi
2006 жылғы
мамыр
2007 жылғы
қаңтар
2008 жылғы
қаңтар
3.
Сот сараптамасы
орталығы зертханаларының техникалық
базасын "Сот
сараптамасының
кейбiр мәселелерi"
туралы Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 2001
жылғы 7 қарашадағы
N 1414 қаулысымен
бекiтiлген
стандарттарға
сәйкес келтiру
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
Әділетмині
2006 жылғы
маусым
2007 жылғы
қаңтар
2008 жылғы
қаңтар
4.
Қазақстан
Республикасы
Әдiлет министрлiгі
Сот сараптамасы
орталығының
аумақтық
бөлiмшелерiндегi
бейнефонографиялық
сараптама үшiн
мамандандырылған
зертханаларды
жабдықтау
Қазақстан Республикасының Yкiметiне ақпарат
Әділетмині
2006 жылғы
шілде
2007 жылғы
қаңтар
2008 жылғы
қаңтар
5.
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Сот сараптамасы орталығының Орталық (Алматы), Астана қаласының, Шығыс Қазақстан зертханаларын сот молекулярлық-гене-
тикалық сараптама жүргiзуге арналған жабдықпен толықтыру
Қазақстан Республикасы-
ның Үкiметiне ақпарат
Әділетмині
2006 жылғы
тамыз
2007 жылғы
қаңтар
2008 жылғы
қаңтар
6.
Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрлiгiнiң Сот сараптамасы орталы-
ғының аумақтық
бөлiмшелерiндегi
компьютерлiк
технология
құралдарының сот
сараптамасы үшiн
мамандандырылған
зертханаларын
жабдықпен
қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
Әділетмині
2006 жылғы
қыркүйек
2007 жылғы
қаңтар
2008 жылғы
қаңтар

3. Совершенствование научного и методического обеспечения судебно-экспертной деятельности
1.
Создать Межведомствен-
ный научно-методичес-
кий совет судебной
экспертизы
совместный
приказ заинте-
ресованных государствен-
ных органов
МЮ (созыв),
МЗ, МОН
Май
2006 года
2.
Подготовить учебные
и методические
пособия по вопросам организации назначения судебной экспертизы
правоохранительными органами и судами
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Ежегодно
25 января
3.
Сформировать государ-
ственный реестр методик судебной
экспертизы
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Ноябрь
2008 года
4.
Создать официальный сайт: "Государственное
учреждение "Центр су-
дебной экспертизы
Министерства юстиции Республики Казахстан"
Информация в
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан
ЦСЭ МЮ
Август
2006 года
Май
2007 года
Май
2008 года
5.
Расширить международ-
ное сотрудничество в области судебно-
экспертной деятельнос-
ти, в том числе со странами дальнего
зарубежья
Договоры о
сотрудничестве
МЮ (созыв),
МЗ, МИД
Январь
2007 года -
ноябрь
2008 года
4. Совершенствование материально-технического
обеспечения судебно-экспертной деятельности
1.
Укрепить материально-
техническую базу органов судебной экспертизы
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ (созыв),
МЗ
Ежегодно
25 января
2.
Обеспечить Акмолинс-
кую, Кызылординскую, Северо-Казахстанскую лаборатории Центра
судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан помещениями соответст-
вующими строительным и санитарно-
техническим нормативам
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
Май
2006 года
Январь
2007 года
Январь
2008 года
3.
Привести техническую базу лабораторий Центра судебной экспертизы в соответствие со
стандартами, утверж-
денными постановле-
нием Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2001 года
N 1414 "Некоторые
вопросы судебной
экспертизы"
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
Июнь
2006 года
Январь
2007 года
Январь
2008 года
4.
Оборудовать специали-
зированные лаборатории
для видеофонографичес-
кой экспертизы в
территориальных
подразделениях Центра судебной экспертизы Министерства юстиции
Республики Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
Июль
2006 года
Январь
2007 года
Январь
2008 года
5.
Укомплектовать обору-
дованием лаборатории Центра судебной экспертизы Министер-
ства юстиции: Центральную (Алматинскую), города Астаны, Восточно-
Казахстанскую для про-
изводства судебной
молекулярно-генетичес-
кой экспертизы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
Август
2006 года
Январь
2007 года
Январь
2008 года
6.
Оборудовать специа-
лизированные лаборато-
рии для судебной экспертизы средств компьютерной технологии в террито-
риальных подразделени-
ях Центра судебной
экспертизы Министерст-
ва юстиции Республики Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
Сентябрь
2006 года
Январь
2007 года
Январь
2008 года