Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалануға жер учаскелерін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 қарашадағы N 1162 Қаулысы
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі  Заңына  сәйкес және ерекше қорғауды қажет ететін Қазақстанның бірегей табиғи объектілері ретінде Қызылорда облысы флорасы мен фаунасының бағалы түрлерін, экожүйелерін сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Арал ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесінің орман қоры жері санатынан жалпы ауданы 63154 гектар жер учаскелері, су қоры жері санатынан жалпы ауданы 75877 гектар жер учаскелері және Қызылорда облысы Арал ауданының босалқы жер санатынан жалпы ауданы 5000 гектар жер учаскелері алып қойылсын және олар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) тұрақты жер пайдалануға берілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері орман, су қорлары жерінен және босалқы жерлерден ерекше қорғалатын табиғи аумақтың жері санатына ауыстырылсын, ал осы аумақтағы ормандар "мемлекеттік табиғи қорықтар ормандары" қорғаныштық санатына жатқызылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті жерде мекеме жерінің шекараларын белгілесін.
4. Қызылорда облысының әкімі күзет аймағының шегінде бұл аумақтардың экологиялық жүйесінің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге теріс әсер ететін кез келген қызметке тыйым сала отырып, мекеме жерінің төңірегінде күзет аймағын белгілесін.
5.  (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15  N 339  Қаулысымен)
6. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 25 қарашадағы
N 1162 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Барсакелмес
мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне
тұрақты жер пайдалануға берілетін Қызылорда облысы Арал
ауданының аумағындағы жердің экспликациясы
N
Жердің атауы
Жалпы
алаңы, га
Оның ішінде
Су қоры
жері, га
Олардың ішінде
Жайылым,
га
Өзге де
алқаптар,
га
1
"Барсакелмес"
учаскесі
34089,0
34089,0

О предоставлении земельных участков в постоянное землепользование государственному учреждению "Барсакельмесский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2005 года N 1162
В   соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об   особо охраняемых природных территориях" и в целях сохранения ценных видов флоры и фауны, экосистем Кызылординской области как уникальных природных объектов Казахстана, требующих особой охраны, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изъять из категорий земель лесного фонда Аральского государственного учреждения по охране лесов и животного мира земельные участки общей площадью 63154 гектара, водного фонда земельные участки общей площадью 75877 гектаров и запаса Аральского района Кызылординской области земельные участки общей площадью 5000 гектаров и предоставить их государственному учреждению "Барсакельмесский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению.
2. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления, из земель лесного, водного фондов и запаса в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории защитности "леса государственных природных заповедников".
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами совместно с Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке установить на местности границы земель учреждения.
4. Акиму Кызылординской области установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологической системы этой территории.
5.  (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339 ).
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2005 года N 1162
Экспликация земель, предоставляемых в постоянное
землепользование государственному учреждению
"Барсакельмесский государственный природный заповедник"
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,
на территории Аральского района Кызылординской области
N
Наимено-
вание
земель
Общая
площадь,
га
В том числе
Земли
водного
фонда,га
Из них
земли
лесного
фонда,га
Паст-
бища,га
Прочие
угодья,
га
1
Участок
"Барса-
кельмес"
34089,0
34089,0