Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 және 2005 жылғы 22 шілдедегі N 770 қаулыларына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметітің 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1171 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289  қаулысында :
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
ІІ "Шығындар" бөлімінде:
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" ішкі функциясында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" әкімшісі бойынша:
010 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві" бағдарламасында:
100 "Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві" кіші бағдарламасындағы "3375899" деген сандар "2668620" деген сандармен ауыстырылсын;
101 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві" кіші бағдарламасындағы "12383014" деген сандар "13090293" деген сандармен ауыстырылсын;
2) "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру жөніндегі шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі N 770  қаулысында :
3-тармақтағы "821400000 (сегіз жүз жиырма бір миллион төрт жүз мың)" деген сөздер "300000000 (үш жүз миллион)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Мыналар бөлінсін:
1) 2005 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен бюджеттің кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне жалақыны уақтылы төлеуді қамтамасыз ету үшін қаражат:
Атырау облысының әкіміне - 300000000 (үш жүз миллион) теңге;
Павлодар облысының әкіміне - 200000000 (екі жүз миллион) теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысының әкіміне - 500000000 (бес жүз миллион) теңге;
2) Павлодар облысының әкіміне 2005 жылғы 25 желтоқсанға дейін өтеу мерзімімен бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті орган шығарған мемлекеттік бағалы қағаздардың тиісті түрлері бойынша кірістіліктің орта өлшемді ставкасына тең сыйақы ставкасын есептей отырып, осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген іс-шараларды жүзеге асыру үшін 2005 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің кассалық алшақтығын жабуға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінің қаражатынан 200000000 (екі жүз миллион) теңге мөлшерінде бюджеттік кредит.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 и от 22 июля 2005 года N 770 и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1171
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.   Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе II "Затраты":
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 09 "Прочие":
по администратору 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
в программе 010 "Резерв Правительства Республики Казахстан":
в подпрограмме 100 "Чрезвычайный резерв Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан и других государств" цифры "3375899" заменить цифрами "2668620";
в подпрограмме 101 "Резерв Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты" цифры "12383014" заменить цифрами "13090293";
2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 года N 770 "О неотложных мерах по созданию специальной экономической зоны "Оңтүстік":
в пункте 3 слова "821400000 (восемьсот двадцать один миллион четыреста тысяч)" заменить словами "300000000 (триста миллионов)".
2. Выделить:
1) из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2005 год на неотложные затраты, средства для обеспечения своевременной выплаты заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в связи с невыполнением доходной части бюджетов:
акиму Атырауской области - 300000000 (триста миллионов) тенге;
акиму Павлодарской области - 200000000 (двести миллионов) тенге;
акиму Южно-Казахстанской области - 500000000 (пятьсот миллионов) тенге;
2) акиму Павлодарской области из средств резерва Правительства Республики Казахстан на покрытие кассового разрыва областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы, предусмотренного в республиканском бюджете на 2005 год, бюджетный кредит в размере 200000000 (двести миллионов) тенге для осуществления мероприятий, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, с начислением ставки вознаграждения, равной средневзвешенной ставке доходности по соответствующим видам государственных ценных бумаг, выпущенных центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, со сроком погашения до 25 декабря 2005 года.

3. Мынадай бюджеттік кредиттер қайта құрылымдалсын:
1) "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлік қоғамы, Павлодар облысының әкімі және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі арасында жасалған 2000 жылғы 18 сәуірдегі және 2000 жылғы 11 қыркүйектегі талап ету құқықтарын беру шарттары бойынша 101044506 (бір жүз бір миллион қырық төрт мың бес жүз алты) теңге мөлшеріндегі 2005 жылғы борыш сомасын 2006 жылға ауыстыру жолымен;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Павлодар облысының әкімі арасында жасалған 2004 жылғы 28 қаңтардағы N 3ПВЛ006с Павлодар облысының бұрын берілген бюджеттік кредиттері (несиелері) жөніндегі келісім бойынша 116108581 (бір жүз он алты миллион бір жүз сегіз мың бес жүз сексен бір) теңге мөлшеріндегі 2005 жылғы борыш сомасын 2006 жылға ауыстыру жолымен.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен Павлодар облысының әкімімен бірлесіп, осы қаулының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес кредит шартын және осы қаулының 3-тармағына сәйкес қосымша келісімдер жасассын;
2) бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Реструктуризировать бюджетные кредиты:
1) по договорам уступки прав требования от 18 апреля 2000 года и от 11 сентября 2000 года, заключенным между открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк", акимом Павлодарской области и Министерством финансов Республики Казахстан, путем переноса суммы долга за 2005 год в размере 101044506 (сто один миллион сорок четыре тысячи пятьсот шесть) тенге на 2006 год;
2) по соглашению по ранее выданным бюджетным кредитам (ссудам) Павлодарской области от 28 января 2004 года N 3ПВЛ006с, заключенному между Министерством финансов Республики Казахстан и акимом Павлодарской области, путем переноса суммы долга за 2005 год в размере 116108581 (сто шестнадцать миллионов сто восемь тысяч пятьсот восемьдесят один) тенге на 2006 год.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке заключить согласно подпункту 2) пункта 2 настоящего постановления кредитный договор и согласно пункту 3 настоящего постановления дополнительные соглашения с акимом Павлодарской области;
2) осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан