Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 26 тамыздағы N 884 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы N 129 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының
2006 - 2008 жылдарға арналған (екiншi кезең) орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 26 тамыздағы
N 884  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 33, 458-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006 - 2008 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспарында:
"Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған негiзгi бағыттары" деген 1-бөлiмде:
"Қазақстан Республикасының 2004 жылғы әлеуметтiк-экономикалық дамуының қорытындылары және 2005 жылға арналған дамуын бағалау" деген 1-тарауда:
жиырма алтыншы абзацтағы "3215,2" деген сандар "32152" деген сандармен ауыстырылсын;
"Экономиканың 2006 - 2008 жылдары жұмыс iстеу жағдайлары" деген 2-тарауда:
"Сыртқы жағдайлар" деген 1-параграфта:
сегiзiншi абзацтағы "1987 - 1988" деген сандар "1997 - 1998" деген сандармен ауыстырылсын;
"Тауар рыноктары" деген параграфта:
бiрiншi абзацтағы "2004" деген сандар "2005" деген сандармен ауыстырылсын;
"Макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету" деген 4-тарауда:
"Макроэкономикалық саясат және 2006 - 2008 жылдарға арналған макроэкономикалық көрсеткiштердiң болжамы" деген 1-параграфта:
"Қазақстан Республикасының 2005 - 2008 жылдарға арналған макроэкономикалық көрсеткiштерiнiң болжамы" деген кестеде:
"Өнеркәсiптiк өнiм көлемi, млрд. теңге" деген жолда:
3-бағандағы "4915,4" деген сандар "5009,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"өткен жылға %-бен" деген жолда:
4-бағандағы "107,6" деген сандар "107,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мұнайдың әлемдiк бағасы (Вrent қоспасы), бiр баррель үшiн доллары" деген жолда:
3-бағандағы "47" деген сандар "49" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мұнайдың экспорттық бағасы, бiр баррель үшiн АҚШ доллары" деген жолда:
3-бағандағы "35,3" деген сандар "36,8" деген сандармен ауыстырылсын:
жиырма екiншi абзацта:
"40 - 47" деген сандар "40 - 49" деген сандармен ауыстырылсын;
"30 - 35,3" деген сандар "30 - 36,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006 - 2008 жылдарға арналған мемлекеттiк реттеуiштерi" деген 2-бөлiм осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетiлген қаулымен мақұлданған "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006 - 2008 жылдарға арналған маңызды көрсеткiштерiнiң болжамы" деген 3-бөлiм осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"2006 - 2008 жылдарға арналған қолданыстағы және әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тiзбесi" деген 4-бөлiм осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Қолданыстағы және әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлiнiсiндегi 2006 - 2008 жылдарға арналған басымды бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесi" деген 5-бөлiм осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года N 129
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы (второй этап)" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 33, ст. 458) следующие изменения:
в Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1 "Основные направления социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006 - 2008 годы":
в главе 1 "Итоги социально-экономического развития Республики Казахстан в 2004 году и оценка развития на 2005 год":
в абзаце двадцать шестом цифры "3215,2" заменить цифрами "32152";
в главе 2 "Условия функционирования экономики в 2006-2008 годах":
в параграфе 1 "Внешние условия":
в абзаце восьмом цифры "1987 - 1988" заменить цифрами "1997-1998";
в параграфе "Товарные рынки":
в абзаце первом цифры "2004" заменить цифрами "2005";
в главе 4 "Обеспечение макроэкономической стабильности":
в параграфе 1 "Макроэкономическая политика и прогноз макроэкономических показателей на 2006 - 2008 годы":
в таблице "Прогноз макроэкономических показателей Республики Казахстан на 2005-2008 годы":
в строке "Объем промышленной продукции, млрд. тенге":
в графе 3 цифры "4915,4" заменить цифрами "5009,3";
в строке "в % к предыдущему году":
в графе 4 цифры "107,6" заменить цифрами "107,5";
в строке "Мировая цена на нефть (смесь Brent), долларов США за баррель":
в графе 3 цифры "47" заменить цифрами "49";
в строке "Экспортная цена на нефть, долларов США за баррель":
в графе 3 цифры "35,3" заменить цифрами "36,8";
в абзаце двадцать втором:
цифры "40 - 47" заменить цифрами "40 - 49";
цифры "30 - 35,3" заменить цифрами "30 - 36,8";
раздел 2 "Государственные регуляторы социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
раздел 3 "Прогноз важнейших показателей социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы", одобренный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
раздел 4 "Перечень действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ на 2006-2008 годы" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
раздел 5 "Перечень приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2006-2008 годы в разрезе действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

0,32
0,45
0,45
0,45
* Базалық зейнетақы төлемi 2005 жылғы 1 шілдеден бастап енгiзiледi
** шетелдік жұмыс күшін тартуға квота болжамы көшіп келген еңбекшiлердi есепке алғанда, Қазақстан Республикасының экономикалық белсенді халқы санының 0,45%-ы ретінде есептеледi
ескертпе:
Қазақстан Республикасының кеден кодексiне сәйкес тауарлар мен қызметтер импортына кедендiк тарифтердiң өзгеруі қажеттiлiгiне қарай Қазақстан Республикасы Үкiметінің қаулыларымен бекiтiледі;

0,32
0,45
0,45
0,45
* - Базовая пенсионная выплата вводится с 1 июля 2005 года
** - прогноз квоты на привлечение иностранной рабочей силы рассчитывается как 0,45 % от численности экономически активного населения Республики Казахстан, с учетом трудящихся мигрантов
примечание:
изменения таможенных тарифов на импорт товаров и услуг в соответствии с  Таможенным  кодексом Республики Казахстан утверждаются постановлениями Правительства Республики Казахстан по мере необходимости;

2007
жж.
Қа-
зақ-
стан Рес-
пуб-
ли-
касы Пре-
мьер-
Ми-
нис-
трі-
нің
Кең-
сесі
77,2
356,1
Мемлекеттiк орган бойынша
жиыны:
1
77,2
356,1
мемлекеттiк бағдарламалар
1
77,2
356,1
- олардың
iшiнде
қолданыс-
тағылары
1
77,2
356,1
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі (200)
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
2
1
"Жiбек жолының
тарихи орта-
лықтарын қайта
өркендету,
түркi тiлдес
мемлекеттердiң
мәдени мұрасын
сақтау және
сабақтастыра
дамыту, туризм
инфрақұрылымын
жасау" атты
Қазақстан
Республикасы-
ның мемлекеттiк
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
1998 жылғы 27
ақпандағы
N 3859 Жарлығы,
Қазақстан
Республикасы
Yкiметінің
1998 жылғы 28
қазандағы
N 1096 қаулысы)
1998-
2012
жж.
МАСМ,
БҒМ,
ККМ,
мүд-
делі
об-
лыс-
тар-
дың
әкім-
дері

2007
гг.
Канце-
лярии
Пре-
мьер-
Мини-
стра
Рес-
пуб-
лики
Казах-
стан
77,2
356,1
Итого по
государствен-
ному органу:
1
77,2
356,1
государствен-
ные программы
1
77,2
356,1
- из них
действующие
1
77,2
356,1
Министерство культуры,
информации и спорта Республики
Казахстан (200)
Действующие государственные и отраслевые (секторальные)
программы
2
1
Государствен-
ная программа
Республики
Казахстан
"Возрождение
исторических
центров Шелко-
вого пути,
сохранение и
преемственное
развитие куль-
турного насле-
дия тюркоязыч-
ных государ-
ств, создание
инфраструктуры
туризма" (Указ
Президента
Республики
Казахстан от
27 февраля
1998 г. N№3859,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
28 октября
1998 г. N№1096)
1998-
2012
гг.
МКИС,
МОН,
МТК,
акимы
заин-
тере-
сован-
ных
облас-
тей

85,0
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (220)
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
32
1
Шағын қалаларды
дамытудың
2004-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінің
2003 жылғы 31
желтоқсандағы
N 1389 қаулысы)
2004-
2006
жж.
ЭБЖМ,
мүд-
делі
мини-
стр-
ліктер
мен
ведом-
ство-
лар,
облыс
әкім-
дері
1050,0
527,0
33
2
Арал өңiрiнiң
проблемаларын
кешендi шешу
жөнiндегі
2004-2006
жылдарға
арналған
бағдарлама
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы
7 мамырдағы
N 520 қаулысы)
2004-
2006
жж.
ЭБЖМ,
орта-
лық
және
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дар
7814,4
3269,8
34
3
Қазақстан
Республикасы-
ның бағалы қағаздар
рыногын
дамытудың
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 24
желтоқсандағы
N 1385 қаулысы)
2005-
2007
жж.
ЭБЖМ,
ҚҚА,
(ке-
лісім
бой-
ынша),
ҚМ,
Ұлттық
Банк
(ке-
лісім
бой-
ынша)
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
34-1
4
"Қазақстан
Республика-
сында көлеңкелі
экономиканың
мөлшерін
қысқарту
жөніндегі
экономикалық
саясат пен
ұйымдастыру
шараларының
2005-2010
жылдарға
арналған
негізгі бағыттары"
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 30 қыркүйектегі
N 969 қаулысы)
2005-
2010
жж.
ЭБЖМ,
ЭЖСКА
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
34-2
5
Шығыс Қазақстан
облысының
Семей қаласын
дамытудың
2006-2008
жылдарға
арналған даму
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы
25 тамыздағы
N 874 қаулысы)

85,0
Министерство экономики и
бюджетного планирования Республики Казахстан (220)
Действующие государственные и отраслевые (секторальные)
программы
32
1
Программа раз-
вития малых
городов на
2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
31 декабря 2003 года
N 1389)
2004-
2006
гг.
МЭБП,
зaин-
тере-
сован-
ные
минис-
тер-
ства
и
ведом-
ства,
акимы
облас-
тей
1050,0
527,0
33
2
Программа по
комплексному
решению проб-
лем Приаралья
на 2004-2006
годы (поста-
новление
Правительства
Республики
Казахстан от
7 мая 2004 года N 520)
2004-
2006
гг.
МЭБП, цент-
раль-
ные и
мест-
ные
испол-
ните-
льные
органы
7814,4
3269,8
34
3
Программа
развития рынка
ценных бумаг
Республики
Казахстан на
2005-2007 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
24 декабря
2004 года
N 1385)
2005-
2007 гг.
МЭБП, АФН  (по
согла-
сова-
нию),
МФ,
Нац-
банк
(по
сог-
ласо-
ванию)
не тре-
буется
не тре-
буется
34
-1
4
Программа
"Основные
направления
экономической
политики и
организационных
мер по сокраще-
нию размеров
теневой
экономики в РК
на 2005-2010
годы"
(постановление
ПРК от 30.09.05 г. N 969)
2005-
2010
гг.
МЭБП,
АБЭКП
не тре-
буются
не тре-
буются
34
-2
5
Программа
развития города
Семипалатинска
Восточно-
Казахстанской
области на
2006-2008 годы
(постановление
ПРК от 25.08.05 г. N 874)

2006-
2015
жж.
ЭБЖМ,
ШҚО
әкімі
4608,3
34-3
6
Бұрынғы Семей
ядролық
полигонының
проблемаларын
кешенді шешу
жөніндегі
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарлама
2005-
2007
жж.
ЭБЖМ
1634,3
2518,0
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
35
1
Жергілiктi
өзiн-өзi
басқаруды
дамытуды
қолдаудың
2006-2008
жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегi
іс-шаралар
жоспарының
7.2.5-тармағы-на сәйкес
әзiрленедi)
2006-
2008
жж.
ЭБЖМ,
орта-
лық
және
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дар
36
2
Қазақстан
Республикасы-
ның аумақтық
дамуының 2015
жылға дейiнгi
кезеңге арналған
стратегиясы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегі
iс-шаралар
жоспарының
1.1.1-тармағы-на сәйкес
әзiрленедi)
2005-
2015
жж.
ЭБЖМ,
орта-
лық
және
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дар
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
39
3
Мемлекеттiк
мүлiкті басқарудың және жекеше-
лендiрудiң
тиiмдiлiгін
арттырудың
2006-2008
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Мемлекеттiк
мүліктi басқа-
рудың және жекешелендi-
рудiң тиiмдiлігін
арттырудың
2003-2005
жылдарға
арналған
салалық
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегi
іс-шаралар
жоспарының
1.6-тармағына
сәйкес
әзiрленедi,
Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы
31 мамырдағы
N 538 қаулысы)

2006-
2008
гг.
МЭБП,
аким
ВКО
4608,3
34
-3
6
Программа по
комплексному
решению проблем
бывшего Семи-
палатинского
испытательного
ядерного
полигона на
2005-2007 годы
(постановление
ПРК от 20.09.05 г. N 927)
2005-
2007
гг.
МЭБП
1634,3
2518,0
Разрабатываемые государственные и отраслевые (секторальные) программы
35
1
Государствен-
ная программа
поддержки раз-
вития местного
самоуправления
на 2006-2008
годы (разраба-
тывается в
соответствии с
пунктом 7.2.5.
Плана меро-
приятий по
реализации
Программы
Правительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
2006-
2008
гг.
МЭБП, МЮ,
цент-
раль-
ные и
мест-
ные
испол-
ните-
льные
органы
36
2
Стратегия тер-
риториального
развития
Республики
Казахстан на
период до 2015
года (разраба-
тывается в со-
ответствии с
пунктом 1.1.1.
Плана меро-
приятий по
реализации
Программы
Правительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
2005-
2015 гг.
МЭБП, цент-
раль-
ные и
мест-
ные
ис-
полни-
тель-
ные
органы
не тре-
буется
не тре-
буется
39
3
Программа
повышения эффективности управления государственным
имуществом и
приватизации
на 2006-2008
годы (разраба-
тывается в
соответствии
с пунктом 1.6.
Плана меро-
приятий по реализации
Отраслевой
программы по-
вышений эффек-
тивности уп-
равления госу-
дарственным
имуществом и
приватизации
на 2003-2005
годы, поста-
новление Пра-
вительства
Республики
Казахстан от
31 мая   2005
года N№538)

6.1.14-тарма-
ғына сәйкес
әзiрленедi)
2006-
2010
жж.
БҒМ
34,1
Қолданыстағы ғылыми-техникалық бағдарламалар
47
2002-2006
жылдарға
арналған
"Қазақстан
Республикасы-
ның фармацевтика
өнеркәсiбiн
дамыту үшiн
бiрегей фитопре-
параттарды
әзiрлеу және
өндiрiске
енгiзу"
республикалық
ғылыми-техни-
калық бағдарламасы (Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң 2001 жылғы 24 шілдедегі N 996 қаулысы)
2002-
2006
жж.
БҒМ
127,2
144,1
48
"Қазақстан
Республикасы-
ның биологиялық
қауiпсіздігі
үшiн өсiмдiктер
мен жануарлар-
дың аса қауiптi
инфекциялары
қоздырғыштары-
ның мониторин-
гін және
генетикалық
картасын
жасауды
ғылыми-техника-лық қамтамасыз
ету" 2004-2006
жылдарға
ғылыми-техника-лық бағдарла-
масы (Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 135 қаулысы)
2004-
2006
жж.
БҒМ
70,0
79,8
Әзірленетін ғылыми-техникалық
бағдарламалар
49
Қазақстан
Республикасы-
ның биологиялық
және химиялық
қауiпсіздiгi-
нің ғылыми-
техникалық қамтамасыз
етудiң
2006-2008
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 19
наурыздағы
Қазақстан
халқына
Жолдауына,
2004 жылға
арналған
Қазақстан
Республика-
сының
Президенті
әкімшілігінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 01-35-183 перспективалық
жоспарының
1-тарауының
8-тармағына
сәйкес
әзiрленедi)
2006-
2008
жж.
БҒМ
95,0
50
2006-2008
жылдарға
арналған
биотехнология
жөніндегі
кластер
қалыптастыру
үшiн Қазақстан
Республикасын-
да қазiргi заманғы тех-
нологияларды
әзірлеу
(Қазақстан
Рсепубликасы
Президентінің
2005 жылғы
18 ақпандағы
"Қазақстан
экномикалық,
әлеуметтік
және саяси
жедел жаңару
жолында" Жолдауын,
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы
13 шілдедегі
N 24-5/007 294
кеңесі
хаттамасының
4.3.-тармақ-
шасына сәйкес
әзірленеді)

пунктом 6.1.14
Плана меро-
приятий по
реализации
Программы
Правительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
2005-
2007
гг.
МОН
34,1
Действующие научно-технические
программы
47
Республиканская
научно-
техническая
программа
"Разработка и
внедрение в
производство
оригинальных
фитопрепаратов
для развития
фармацевтичес-
кой промышлен-
ности Респуб-
лики Казахстан
на 2002-2006
годы (поста-
новление Пра-
вительства
Республики
Казахстан от
24 июля 2001
года N№996)
2002-
2006 гг.
МОН
127,2
144,1
48
Научно-техни-
ческая прог-
рамма "Научно-
техническое
обеспечение
мониторинга и
генетического
картирования
возбудителей
особо опасных
инфекций рас-
тений и живот-
ных для био-
безопасности"
Республики
Казахстан на
2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
4 февраля 2004
года N№135)
2004-
2006 гг.
МОН
70,0
79,8
Разрабатываемые научно-технические программы
49
Программа
научно-техни-
ческого обес-
печения биоло-
гической и хи-
мической безо-
пасности Рес-
публики Казах-
стан на 2006-
2008 годы
(разрабаты-
вается в соот-
ветствии с Посланием Главы государ-
ства народу
Казахстана от
19 марта 2004
года, пункт 8
раздела 1 перспективного
Плана работы
Администрации
Президента
Республики
Казахстан на
2004 год от 31
декабря 2003
года N 01-35-
183)
2006-
2008
гг.
МОН
95,0
50
Разработка
современных
технологий для
формирования
кластера по
биотехнологии
в Республике
Казахстан на
2006-2008 годы
(Послание
Главы государ-
ства народу
Казахстана
"Казахстан на
пути ускорен-
ной экономи-
ческой, социа-
льной и поли-
тической мо-
дернизации" от
18 февраля
2005 года, п.п.4.3 Прото-
кола совещания
Правительства
Республики
Казахстан от
13 июля 2005
года N№24-5/
007-294)

Yкiметiнiң 2001 жылғы 25
шiлдедегi
N 1006 қаулысы)
2001-
2010
жж.
ЭМРМ
465,0
700,5
57
3
Елдiң минерал-
дық-шикiзаттық
кешені
ресурстық
базасын
дамытудың
2003-2010
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2002 жылғы 29
желтоқсандағы
N 1449 қаулысы)
2003-
2010
жж.
ЭМРМ
2346,1
4963,1
58
4
Қазақстан
Республикасы-
ның мұнай- химия өнеркәсiбiн
дамытудың
2004-2010
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінiң 2004 жылғы 29
қаңтардағы
N 101 қаулысы)

25 июля 2001
года N№1006)
2001-
2010
гг.
МЭМР
465,0
700,5
57
3
Программа раз-
вития ресурс-
ной базы мине-
рально-сырье-
вого комплекса
страны на 2003-2010 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
29 декабря
2002 года
N№1449)
2003-
2010
гг.
МЭМР
2346,1
4963,1
58
4
Программа раз-
вития нефте-
химической про-
мышленности
Республики
Казахстан на
2004-2010 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
29 января 2004
года N 101)

205,4
172,5
66
2
Қазақстан
Республикасы-
ның өлшем бiрлiгін
қамтамасыз ету
мемлекеттiк
жүйесiн
дамытудың
2004-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы
16 наурыздағы
N 321 қаулысы)
2004-
2006
жж.
ИСМ
1692,1
1760,3
67
3
Қазақстан
Республикасын-
да құрылыс
материалдары,
бұйымдары мен
құрастырмалары
өнеркәсiбiн
дамытудың
2005-2014
жылдарға
арналған
бағдарламасын
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінiң
2004 жылғы
13 желтоқсан-
дағы N 1305
қаулысы)
2005-
2014
жж.
ИСМ, АШМ
47,0
68
4
Қазақстан
Республикасы-
ның ұлттық инновациялық жүйенi қалыптастыру
мен дамыту
жөнiндегі
2005-2015
жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы
25 сәуiрдегі
N 387 қаулысы)
2005-
2007
жж.
ИСМ,
БҒМ,
ЭМРМ,
мүд-
делі
мемле-
кеттік
орган-
дар,
облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
рының
әкім-
дері,
"ҰИК"
АҚ
(келі-
сім
бой-
ынша),
"ИТТО"
АҚ
(келі-
сім
бой-
ынша)

205,4
172,5
66
2
Программа раз-
вития госу-
дарственной
системы обес-
печения един-
ства измерений
Республики
Казахстан на
2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
16 марта 2004
года N 321)
2004- 2006
гг.
МИТ
1692,1
1760,3
67
3
Программа раз-
вития промыш-
ленности строительных
материалов,
изделий и кон-
струкций в
Республике
Казахстан на
2005-2014 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
13 декабря
2004 года
N 1305)
2005-
2014
гг.
МИТ
0,0
47,0
68
4
Программа по
формированию
и развитию
национальной
инновационной
системы
Республики
Казахстан на
2005-2015 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
25 апреля 2005
года N 387)
2005-
2007 гг.
МИТ,
МОН,
заин-
тере-
сован-
ные
госу-
дарст-
венные
орга-
ны,
акимы
облас-
тей,
гг.
Астаныи
Алма-
ты, АО
"НИФ" (по
согла-
сова-
нию)

6654,9
69
5
Қазақстан
Республикасын-да шағын және орта кәсiпкер-
ліктi дамыту жөнiндегі
жеделдетілген
шаралардың
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы
12 мамырдағы
N 450 қаулысы)
2005-
2007
жж.
11542,5
10057,0
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
70
1
Қазақстан
Республикасын-да тұрғын үй-коммуналдық саланы дамытудың
2006-2008
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметінің
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
іске асыру
жөнiндегі
іс-шаралар
жоспарының
1.2.3-тармағы-на сәйкес
әзiрленедi)
2005-
2007
жж.
ИСМ,
облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
әкім-
дері
71
2
Туристiк саланы
дамытудың
2006-2008
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
2003-2006
жылдарға
арналған
бағдарламасын
iске асыру
жөнiндегі
iс-шаралар
жоспарының
6.6.12-тарма-
ғына сәйкес
әзiрленедi)
2006-
2008
жж.
ИСМ,
СІМ,
МАСМ,
ДСМ,
ІІМ,
Қор-
шаған
орта
мині,
ҰҚК
(ке-
лісім
бой-
ынша),ТЖМ,
СА,
Қаржы-
мині,
ККМ,
АШМ,
БҒМ,
"Жібек
жолы-
Қазақ-
стан"
ұлттық
компа-
ниясы"
ААҚ
(ке-
лісім
бой-
ынша)
411,8
72
3
Қазақстан
Республикасын-да құрылысты
жобалық
қамтамасыз
етудiң және
сәулет, қала
құрылысымен
құрылыс қызметi,
тұрғын үй-
коммуналдық
шаруашылық
саласындағы
мемлекеттiк
нормативтер
жүйесiн одан
әрi жетiлдiру-
дiң 2006-2008
жылдарға
арналған
салалық
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Премьер-
Министрінің
орынбасары
С.Мыңбаевтың
2005 жылғы
28 шілдедегі
N 17-84/002- 541 тапсырма-
сына (14-тар-
мағына сәйкес
әзірленеді)
2006-
2008
жж.
ИСМ
201,5
Қолданыстағы ғылыми-
техникалық бағдарламалар
73
"Қазақстан
Республикасы
тау-кен-метал-
лургиялық
кешенiнiң
тұрақты жұмыс
iстеуiн және
оның дамуының
стратегиялық
басымдықтарын
ғылыми-техника-лық қамтама-
сыз ету" 2004-2006 жылдарға
арналған
ғылыми-техника-лық бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы
17 ақпандағы
N 187 қаулысы)

6654,9
69
5
Программа ус-
коренных мер
по развитию
малого и сред-
него предпри-
нимательства
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
12 мая 2005
года N№450)
2005-
2007 гг.
МИТ
11542,5
10057,0
Разрабатываемые государственные
и отраслевые (секторальные)
программы
70
1
Программа
развития жилищно-
коммунальной
сферы в
Республике
Казахстан на
2006-2008 годы
(разрабаты-
вается в соот-
ветствии с Посланием Гла-
вы государства
народу Казах-
стана от 19
марта 2004 го-
да, пунктом
1.2.3. Плана
мероприятий
по реализации
Программы Пра-
вительства
Республики
Казахстан на
2003-2006 годы)
2006-
2008 гг.
МИТ, акимы
облас-
тей,
гг.
Астаны
и
Алматы
71
2
Программа развития туристской отрасли на 2006-2008 годы (разрабатывает-
ся в соответ-
ствии с пунктом
6.6.12 Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы)
2006-
2008 гг.
МИТ,
МИД,
МКИС,
МЗ,
МВД,
МООС,
КНБ
(по согла-
сова-
нию),
МЧС,
АС, МФ, МТК, МСХ, МОН, ОАО "На-
цио-
наль-
ная ком-
пания
"Шел-
ковый
путь- Казах-
стан"
(по согла-
сова-
нию)
411,8
72
3
Отраслевая
программа
проектного
обеспечения
строительства
и дальнейшего
совершенство-
вания системы
государственных
нормативов в
области
архитектурной,
градострои-
тельной и
строительной
деятельности,
жилищно-
коммунального хозяйства
в Республике
Казахстан на
2006-2008 годы
(разрабатывает-
ся в соответст-
вии с поруче-
нием Заместите-
ля Премьер-
Министра С. Мынбаева от 28 июля 2005 года
N№17-84/002-541(п.14)
2006-
2008 гг.
МИТ
201,5
Действующие научно-технические
программы
73
Научно-техни-
ческая прог-
рамма "Научно-
техническое
обеспечение
устойчивого
функционирова-
ния и страте-
гических прио-
ритетов разви-
тия горно-ме-
таллургическо-
го комплекса
Республики
Казахстан" на
2004-2006 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
17 февраля 2004 года
N№187 дсп)

2004 жылғы 24
желтоқсандағы
N 1374 қаулысы)
2005-
2007
жж.
БП
(келі-
сім
бойын-
ша)
1120,7
Мемлекеттік
орган бойынша
жиыны:
1
0,0
1120,7
салалық
бағдарламалар
1
0,0
1120,7
- олардың
iшiнде қолда-
ныстағылары
1
0,0
1120,7
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі (603)
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
79
1
Қазақстан
Республикасын-да "электрондық
Yкiмет"
қалыптастыру-
дың 2005-2007
жылдарға
арналған
мемлекеттiк
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы
10 қарашадағы
N 1471 Жарлығы,
Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң

24 декабря 2004 года
N 1374)
2005-
2007 гг.
ГП (по
согла-
сова-
нию)
1120,7
Итого по госу-
дарственному
органу:
1
0,0
1120,7
отраслевые
программы
1
0,0
1120,7
- из них
действующие
1
0,0
1120,7
Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи (603)
Действующие государственные и отраслевые (секторальные)
программы
79
1
Государствен-
ная программа
формирований
"электронного
Правительства"
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
(Указ Прези-
дента Респуб-
лики Казахстан
от 10 ноября
2004 года
N 1471,
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от

кешенді шешу жөніндегi 2005-2007 жылдарға арналған бағдарлама
7
"Курчатов қаласындағы ядролық технология паркi" технопаркін құру
ЭМРМ
273000
1100000
Бағдарлама              273000  1100000
бойынша жиыны:
Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамытудың және
қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы
8
"Шағын кәсiпкерліктi дамыту қоры" АҚ
ИСМ
11542500
10000000
Шағын кәсіпкерлiктi
қолдау инфрақұры-
лымын дамытуға;
микрокредиттер бepугe, жұмыс iстеп тұрған және жаңадан құрылатын микрокре-
дит ұйымдарын
қаржыландыруға;
жобалық қаржыландыру
және қаржы лизингі
негізiнде шағын
кәсіпкерлiк субъек-
тiлерiне кредит беруге, соның iшiнде шағын қалалардағы шағын кәсiпкерліктi кредит беруге
9
"Ауыл шаруашы-
лығын қаржылық
қолдау қоры" АҚ
АШМ
1000000
2000000
Ауыл халқына
микрокредит беруге;
ауыл халқын
кәсiпкерлiк негіздерiне оқытуға;
Қорды материалдық-
техникалық
жарақтандыруға
Бағдарлама              12542500  12000000
бойынша жиыны:
Қазақстан Республикасының сақтандыру рыногын дамытуды
2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасы
10
"Мемлекеттiк аннуитеттік компаниясы" АҚ
Еңбек-
мині
500000
436200
Мемлекеттік аннуитеттiк компания құруға
Бағдарлама              500000   436200
бойынша жиыны:
"Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту"
мемлекеттік бағдарламасы
11
"Қазғарыш"
ұлттық
компаниясы" АҚ
БҒМ
300000
Байқоңыр қаласында
мамандандырылған
конструкторлық
бюро үшін ғимараттар
салу және қайта
жаңарту
12
"Ғарыштық
байланыс және
радиоэлектрон-
дық құралдарын
электромагниттік
үйлесімділігі
республикалық
орталығы" АҚ
АБА
633126
180000
Қызметкерлердің
Ақмола облысы Ақкөл
ауылында тұруы
үшін қызметтік
пәтерлерді ұйымдастыру
Бағдарлама              633126   480000
бойынша жиыны:
Почта-жинақ жүйесін дамытудың 2005-2010 жылдарға
арналған бағдарламасы
13
"Қазпочта" АҚ
АБА
1444709
900000
Ауылдық мекендерде
және қалаларда почта
инфрақұрылымын дамыту, магистральды
тасылымдар жүйесін
жетілдіру, почта-
жинақтау қызметтерін
дамыту
Бағдарлама                       900000
бойынша жиыны:
Бағдарламалардан тыс
14
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтас-
тығы халықара-
лық орталығы"
АҚ құру
ИСМ

на 2005-2007 годы
7
Создание тех-
нопарка "Парк
ядерных тех-
нологий в го-
роде Курчато-
ве"
МЭМР
273000
1100000
Итого по программе:
273000 1100000
Государственная программа развития и поддержки
малого предпринимательства в Республике Казахстан
на 2003-2005 годы
8
АО "Фонд раз-
вития малого
предпринима-
тельства"
МИТ
11542500
10000000
На развитие
инфраструктуры
поддержки мало-
го предпринима-
тельства;
предоставление
микрокредитов,
финансирование
действующих и
вновь создавае-
мых микрокре-
дитных органи-
заций;
кредитование
субъектов мало-
го предпринима-
тельства на ос-
нове проектного
финансирования
и финансового
лизинга, в т.ч.
кредитование
малого предпри-
нимательства в
малых городах
9
АО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства"
МСХ
1000000
2000000
На микрокреди-
тование сельс-
кого населения;
обучение сельс-
кого населения
основам пред-
принимательст-
ва;
материально-
техническое
оснащение Фонда
Итого по программе:
12542500 12000000
Программа развития страхового рынка
Республики Казахстан на 2004-2006 годы
10
АО "Государ-
ственная ан-
нуитетная
компания"
МТСЗН
500000
436200
На создание
Государственной
аннуитетной
компании
Итого по программе:
500000 436200
Государственная программа
"Развитие космической деятельности в
Республике Казахстан"
11
АО  "Нацио-
нальная
компания
"Казкосмос"
МОН
300000
Строительство и реконструкция
зданий для спе-
циализированно-
го конструктор-
ского бюро в
городе Байконыр
12
АО "Респуб-
ликанский
центр косми-
ческой связи
и электромаг-
нитной сов-
местимости
радиоэлект-
ронных
средств"
АИС
633126
180000
Организация
служебных квар-
тир для прожи-
вания сотрудни-
ков в селе
Акколь Акмолин-
ской области
Итого по программе:
633126 480000
Программа развития
почтово-сберегательной системы на 2005-2010 годы
13
АО "Казпочта"
АИС
1444709
900000
Развитие почто-
вой инфраструк-
туры в сельской
местности и го-
родах, совер-
шенствование
ситемы магист-
ральных перево-
зок, развитие
почтово-сбере-
гательных услуг
Итого по программе:
900000
Вне программ
14
Создание АО
"Международ-
ный центр
приграничного
сотрудничест-
ва "Хоргос"
МИТ

1100000
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыруға
15
"Қазақстан" республикалық телерадиокор-
порациясы" АҚ
МАСМ
1387248
1315000
Телевизиялық
жабдық сатып алуға
16
"Қаржы
орталығы" АҚ
БҒМ
600000
350000
Екiншi деңгейлi банктердегі кредиттерге кепiлдік берудi қамтамасыз етуге
17
"Аграрлық кредит корпора-
циясы" АҚ
АШМ
5610000
8941571
Жаңа 10 ауылдық кредиттiк серiктес-
тiк құруға;
жаңа және қолданыс-
тағы 131 ауылдық кредиттік серіктестікті кредит беруге
18
"ҚазАгроҚаржы" АҚ
АШМ
8950000
7000000
Ауыл шаруашылығы
техникасының,
технологиялық
жабдығының және
арнайы техникасының
лизингіне
19
"Мал өнiмдерi корпорациясы" АҚ
АШМ
1500000
1500000
Мал шаруашылығы өнiмдерiн сатып aлу, өңдеуге және сақтауға
20
"Азық-түлiк келiсiм-шарт
корпорациясы" АҚ
АШМ
7000000
5000000
Көктемгі егіс және астық жинау жұмыстарына кредит беруге;
"Ақ Бидай-Терминал" ЖШС-тың жарғылық капиталын ұлғайтуға;
мақта тұқымдарын өңдейтін зауыт салуға;
Баку портында астық терминалын салуға
21
"Астық қолхат-
тары бойынша
мiндеттемелердi
орындауды
кепілдендiру
қоры" АҚ
АШМ
300000
800000
Астық қолхаттарына кепiлдік беру көлемiн ұлғайтуға
22
Мемлекетаралық инвестициялық банк құру
Қаржы-
мині
13170000
12700000
Мемлекетаралық инвестициялық банк құруға
23
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
Қаржы-
мині
491551
289522
Халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелiк жарналарды уақтылы төлеу жөнiндегі мiндеттемелердi орындауға
24
"Экономикалық зерттеулер институты" РМК
ЭБЖМ

1100000
На формирование
уставного капи-
тала АО "Между-
народный центр
приграничного
сотрудничества
"Хоргос"
15
АО "Республи-
канская теле-
радиокорпора-
ция "Казах-
стан"
МКИС
1387248
1315000
На приобретение
телевизионного
оборудования
16
АО "Финансо-
вый центр"
МОН
600000
350000
На обеспечение
гарантирования
кредитов в бан-
ках второго
уровня
17
АО "Аграрная
кредитная
корпорация"
МСХ
5610000
8941571
Нa создание но-
вых 10 сельских
кредитных това-
риществ;
кредитование новых и 131 действующих
сельских кре-
дитных товари-
ществ
18
АО "КазАгро-
Финанс"
МСХ
8950000
7000000
На лизинг сель-
хозтехники, технологическо-
го оборудования
и спецтехники
19
АО "Мал
онімдері кор-
порациясы"
МСХ
1500000
1500000
На закуп, пере-
работку и хра-
нение животно-
водческой про-
дукции
20
АО "Продово-
льственная
контрактная
корпорация"
МСХ
7000000
5000000
На кредитование
весенне-полевых
и уборочных
работ;
увеличение ус-
тавного капита-
ла ТОО "Ак Би-
дай-Терминал";
строительство
завода по пере-
работке семян
хлопчатника;
строительство
зернового тер-
минала в порту
Баку
21
АО "Фонд га-
рантирования
исполнения
обязательств
по зерновым
распискам"
МСХ
300000
800000
На увеличение
объема гаранти-
рования зерно-
вых расписок
22
Создание меж-
государствен-
ного инвести-
ционного бан-
ка
МФ
13170000
12700000
На создание межгосударст-
венного инвес-
тиционного
банка
23
Приобретение акций между-
народных фи-
нансовых ор-
ганизаций
МФ
491551
289522
На выполнение
обязательств по
своевременной
оплате членских
взносов между-
народным финан-
совым организа-
циям
24
РГП "Институт
экономических
исследований"
МЭБП