Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға 2006 жылға арналған қаражатты пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 наурыздағы N 153 Қаулысы
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңына  сәйкес, асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға 2006 жылға арналған қаражатты пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 13 наурыздағы
N 153 қаулысымен
бекiтiлген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға 2006 жылға арналған
қаражатты пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға қаражатты пайдаланудың 2006 жылға арналған ережесi (бұдан әрi - Ереже) асыл тұқымды мал шаруашылығын сақтау және дамыту мақсатында 2006 жылға арналған республикалық бюджетте 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 101 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен және шегiнде асыл тұқымды мал зауыттарына, малды асылдандырушы шаруашылықтарға, малды асылдандырушы және дистрибьютерлiк орталықтарға (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi) қаражат төлеудiң (бұдан әрi - субсидиялау) жалпы шарттары мен тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар:
1) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) құнын iшiнара арзандатуға;
2) мал тұқымын асылдандыру iсiн дамыту үшiн сатып алынатын арнайы технологиялық, зертханалық жабдықтар (бұдан әрi - жабдықтар), сондай-ақ арнайы ауыл шаруашылығы техникасы мен ұйымдастыру техникасының (бұдан әрi - техника) құнын толық өтеуге;
3) малды асылдандырушы орталыққа асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды сатып алу және ұстау, олардың ұрықтары мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
4) еттi құс шаруашылығы бойынша малды асылдандырушы шаруашылықта (бұдан әрi - малды асылдандырушы шаруашылық) асыл тұқымды құстарды сатып алу және оларды күту жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;

Об утверждении Правил использования средств на развитие племенного животноводства на 2006 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2006 года N 153
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год", в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств на развитие племенного животноводства на 2006 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года и подлежит опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2006 года N№153
Правила использования средств на развитие
племенного животноводства на 2006 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования средств на развитие племенного животноводства на 2006 год (далее - Правила) определяют общие условия и порядок выплаты средств (далее - субсидирование) племенным заводам, племенным хозяйствам, племенным и дистрибьютерным центрам (далее - субъекты племенного животноводства) с целью сохранения и развития племенного животноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2006 год по подпрограмме 101 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие племенного животноводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются на:
1) частичное удешевление стоимости реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям племенной продукции (материала);
2) полное возмещение стоимости специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование), а также специальной сельскохозяйственной техники и оргтехники (далее - техника), приобретаемых для развития племенного дела;
3) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных быков- и баранов-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов в племенном центре;
4) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы в племенном хозяйстве по мясному птицеводству (далее - племенное хозяйство);

5) Қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауытында (бұдан әрi - асыл тұқымды мал зауыты) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, ұстау және жаттықтыру, тұқымдық айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
6) 2000 жылғы 1 қаңтардан кейiн аттестатталған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген салық берешегiн (бұдан әрi - мерзiмi ұзартылған салық берешегi) республикалық және жергiлiктi бюджеттерге өтеуiне арналады.
3. Осы Ереженің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидиялар асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) жергiлiктi атқарушы органдар мал тұқымын асылдандыру iсiне белгiлеген квоталар шегiнде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге арзандатылған құны бойынша нақты көлемiн сатқаны үшiн белгiленген тәртiппен аттестатталған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiне төленедi.
4. Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне субсидия нормативтерi осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес белгiленедi.
5. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерi асыл тұқымды өнiмдi (материалды) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) бекiткен, төленетiн субсидия мөлшерiне кемiтiлген баға бойынша дербес сатады.
6. Аудан, облыс бойынша ұсынылатын асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының, мақсатты пайдалану актiсiнiң, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы жиынтық актiлердiң нысандарын, сондай-ақ малды асылдандырушы орталықтың, малды асылдандырушы шаруашылықтың, асыл тұқымды мал зауытының бюджеттiк қаражатын бөлудiң жылдық сметаларын Министрлiк бекiтедi.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған
субсидияларды пайдалану тәртiбi
7. Асыл тұқымды өнiмдi (материалды) арзандатылған құн бойынша сатқанына субсидия алу үшiн:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығының субъектiлерi мәмiлелердiң жасалуына қарай, бiрақ 2006 жылғы 1 желтоқсаннан кешiктiрмей аудан әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлiмiне (бұдан әрi - бөлiм) мынадай құжаттарды:
асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартын;
төлем құжаттарының көшiрмелерiн ұсынады;
2) бөлiм ай сайын 5-күнiне, бiрақ 2006 жылғы 5 желтоқсаннан кешiктiрмей, алдыңғы ай үшiн бөлiм басшысы бекiткен аудан бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi және оны мақсатты пайдалану актiсiн сатып алу-сату шарттарының түпнұсқаларын қоса департаментке (басқармаға) ұсынады;
3) облыстар әкiмдiктерiнiң ауыл шаруашылығы департаментi (басқармасы) (бұдан әрi - департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi жасайды және бекiтедi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы бекiтiлген жиынтық актiлерi бойынша, оларда көрсетiлген көлемдер мен асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне нормативтер негiзiнде тиесiлi бюджеттiк ақшаның көлемiн айқындайды және облыс бойынша белгiленген квоталар шегiнде асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидияларды төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомостi жасайды. Департамент (Басқарма) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына (бұдан әрi - Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органы) мынадай құжаттарды:
осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидиялар төлеу туралы бiрiктірiлген жиынтық ведомостi;
ақы төлеуге шотты ұсыну жолымен қаржыландыру жоспарына сәйкес тиiстi асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң ағымдағы шотына тиесiлi субсидияларды аударуды жүзеге асырады.

5) полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени жеребцов-производителей в племенном заводе по Костанайской породе (далее - племенной завод);
6) погашение субъектами племенного животноводства, аттестованными после 1 января 2000 года, налоговой задолженности, образовавшейся по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2005 года (далее - отсроченная налоговая задолженность), в республиканский и местные бюджеты.
3. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном порядке субъектам племенного животноводства за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы племенной продукции (материала) в пределах, установленных местными исполнительными органами квот на племенное дело.
4. Нормативы субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) устанавливаются согласно  приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Субъекты племенного животноводства реализуют племенную продукцию (материал) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям самостоятельно по ценам, утвержденным Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), уменьшенным на размер выплачиваемой субсидии.
6. Рекомендуемые формы договора купли-продажи, акта целевого использования племенной продукции (материала), сводных актов о реализации племенной продукции (материала) по району, области, а также годовая смета распределения бюджетных средств подведомственных Министерству племенного центра, племенного хозяйства, племенного завода утверждаются Министерством.
2. Порядок использования субсидий
на развитие племенного животноводства
7. Для получения субсидий за реализацию племенной продукции (материала) по удешевленной стоимости:
1) субъекты племенного животноводства представляют по мере свершения сделок, но не позднее 1 декабря 2006 года в отдел сельского хозяйства и земельных отношений акимата района (далее - отдел) следующие документы:
договор купли-продажи племенной продукции (материала);
копии платежных документов;
2) отдел ежемесячно к 5 числу, но не позднее 5 декабря 2006 года, представляет за предыдущий месяц сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по району, утвержденный руководителем отдела, и акты его целевого использования с оригиналами договоров купли-продажи в департамент (управление);
3) департамент (управление) сельского хозяйства акиматов областей (далее - департамент (управление) проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по области, по утвержденным сводным актам о реализации племенной продукции (материала) по области, на основе указанных в них объемов и нормативов на каждый вид племенной продукции (материала) определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных квот составляет объединенную сводную ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области. Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих субъектов племенного животноводства осуществляется департаментом (управлением) в соответствии с планом финансирования путем представления в территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета казначейства) следующих документов:
объединенной сводной ведомости о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области согласно  приложению 2 к настоящим Правилам;
счета к оплате.

8. Малды асылдандырушы орталыққа асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, жабдықтарды, техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы орталық департаментке (басқармаға) отандық немесе шетелдiк селекцияның асыл тұқымды бұқалары мен тұқымдық қошқарларын, жабдықтарды, техниканы Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттарды бiр данадан ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған шарттарды он күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдыққошқарларды, жабдықтарды және техниканы сатып алу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Малды асылдандырушы орталық асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, жабдықтарды, техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен жеткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
9. Малды асылдандырушы орталықта асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы орталық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi есептемелердiң бiр данасын, сондай-ақ асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды он күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға бюджеттiк ақшаны қаржыландыру жоспарына сәйкес малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады.
10. Малды асылдандырушы шаруашылықта асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы шаруашылық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттарды бiр данадан ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған шарттарды он күн iшiнде тексередi және асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Малды асылдандырушы шаруашылық асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен беру актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.

8. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных быков- и баранов-производителей, оборудования, техники в племенной центр:
1) племенной центр представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков- и баранов-производителей отечественной или зарубежной селекции, оборудования, техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) департамент (управление) в течение 10 дней проверяет представленные договоры и в соответствии с законодательством Республики Казахстан перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра для приобретения племенных быков- и баранов-производителей, оборудования и техники.
После приобретения племенных быков- и баранов-производителей, оборудования, техники племенной центр представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.
9. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков- и баранов-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов в племенном центре:
1) племенной центр представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по содержанию племенных быков- и баранов- производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных быков- и баранов-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов;
2) департамент (управление) в течение 10 дней проверяет представленные документы и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра на содержание племенных быков- и баранов-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов.
10. Для полного возмещения затрат по приобретению племенной птицы, оборудования и техники в племенное хозяйство:
1) племенное хозяйство представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение племенной птицы, оборудования и техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) департамент (управление) в течение 10 дней проверяет представленные договоры и в соответствии с законодательством Республики Казахстан перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства для приобретения племенной птицы, оборудования и техники. После приобретения племенной птицы, оборудования и техники племенное хозяйство представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.

11. Малды асылдандырушы шаруашылықта асыл тұқымды құстарды ұстауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы шаруашылық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды құстарды ұстау жөнiндегi есептемелердiң бiр данасын, сондай-ақ асыл тұқымды құстарды ұстау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды он күнтiзбелiк күн iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес асыл тұқымды құстарды ұстауға арналған бюджеттiк ақшаны малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады.
12. Асыл тұқымды мал зауытына жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты департаментке (басқармаға) жабдықтар мен техниканы Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алуға арналған шарттарды бiр данадан ұсынады;
2) департамент (басқарма) жасалған шарттарды он күнтiзбелiк күн iшiнде тексередi және жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Асыл тұқымды мал зауыты жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен беру актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
13. Асып тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты департаментке (басқармаға) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, ұстау, жаттықтыру және олардың ұрығын сақтау жөнiндегi есептемелердiң бiр данасын және асыл тұқымды жылқыларды өсiру, ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған есептемелердi он күнтiзбелiк күн iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға бюджеттiк ақшаны асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады.
14. Департамент (Басқарма) Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ереженiң 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармақтарына сәйкес субсидияларды төлеу үшiн ақы төлеу шотын ұсынады.
15. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң республикалық және жергiлiктi бюджеттерге мерзiмi ұзартылған салық берешегiн өтеуi мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
1) департаменттер (басқармалар) осы ережелер жарияланғаннан кейiн бiр ай iшiнде 2000 жылғы 1 қаңтардан кейiн аттестатталған және 2005 жылғы 1 қаңтарға дейiн мәртебесiн жоғалтпаған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң тiзбесiн бекiтедi. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң бекiтiлген тiзбесi облыстардың салық комитеттерiне ұсынылады;

11. Для полного возмещения затрат на содержание племенной птицы в племенном хозяйстве:
1) племенное хозяйство представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по содержанию племенной птицы, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенной птицы;
2) департамент (управление) в течение десяти календарных дней проверяет представленные документы и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства на содержание племенной птицы.
12. Для полного возмещения затрат на приобретение оборудования и техники в племенной завод:
1) племенной завод представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение оборудования и техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) департамент (управление) в течение десяти календарных дней проверяет заключенные договоры и в соответствии с законодательством Республики Казахстан перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода для приобретения оборудования и техники. После приобретения оборудования и техники племенной завод представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.
13. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов в племенном заводе:
1) племенной завод представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению их семени и документы, подтверждающие фактические затраты по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению семени жеребцов;
2) департамент (управление) в течение десяти календарных дней проверяет представленные расчеты и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов.
14. Департамент (управление) для выплаты субсидий в соответствии с пунктами 8, 9, 10, 11, 12, 13 настоящих Правил представляет счет к оплате в территориальный орган Комитета казначейства.
15. Погашение субъектами племенного животноводства отсроченной налоговой задолженности в республиканский и местные бюджеты осуществляется в следующем порядке:
1) департаменты (управления) после опубликования настоящих Правил в течение месяца утверждают перечень субъектов племенного животноводства, аттестованных после 1 января 2000 года и не утративших статус до 1 января 2005 года. Утвержденный перечень субъектов племенного животноводства представляется в налоговые комитеты областей;

4. Малды асылдандыру ісі үшін сатып алынатын жабдықтар мен
техниканың құның толық өтеу.
5. Малды асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқалар мен
тұқымдық қошқарларды сатып алу, ұстау, олардың ұрығы мен
эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөніндегі шығындарды толық өтеу.
6. Малды асылдандырушы шаруашылық үшін асыл тұқымды құстарды
сатып алу және ұстау жөніндегі шығындарды толық өтеу.
7. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсіру,
ұстау, жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын сақтау жөніндегі
шығындарды толық өтеу.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуға 2006 жылға арналған
қаражатты пайдалану ережесіне
2-қосымша
"Бекітемін"
Облыс ауыл шаруашылығы
департаментінің басшысы
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2006 жылғы "__"_________
____________облысы бойынша 2006 жылғы________________ай үшін асыл
тұқымды енімнің (материалдың)
____________________________________________________________________
(асыл тұқымды төлдер, тұқымдық бұқалар ұрығы, асыл тұқымды
жұмыртқа - қажеттісі қалдырылсын) сатылуы және субсидиялар
төлеу туралы
біріктірілген жиынтық ведомосі
Атауы
Жылдық
квота
Сатыл-
ған
асыл
тұ-
қымды
өнім-
нің
(мате-
риал-
дың) 1
бір-
лігі
(кг
т/с,
доза,
дана)
үшін
субси-
дия-
лар
норма-
тиві,
теңге
Асыл
тұқымды
өнімнің
(мате-
риалдың)
асыл-
дандыру
мақсатына
нақты са-
тылғаны
(кг т/с,
доза,
дана)
Жыл
басы-
нан
бері
суб-
сиди-
яның
тие-
сілі
со-
масы,
теңге
Жыл
ба-
сы-
нан
бері
тө-
лен-
ге-
ні,
тең-
ге
Субси-
дия-
ның
тие-
сілі
сома-
сының
қал-
дығы,
теңге
Төле-
нуге
тиіс-
тісі,
теңге
ау-
дан-
ның
асыл
тұ-
қым-
ды
өні-
мді
(ма-
те-
ри-
ал-
ды)
са-
ту-
шы-
ның
(кг,
до-
за,
да-
на)
тең-
ге
жыл ба-
сы-
нан
бері
есеп-
-ті
ай-
дың
ішін-
де
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
*Сатылған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне
жеке жасалады
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы          _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтері                             _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуға 2006 жылға арналған
қаражатты пайдалану ережесіне
3-қосымша
"Бекітемін"
2006 жылғы "__"_______________
______________________________
(аумақтық салық органының басшысы)
Салық органдарының республикалық және жергілікті
бюджеттерге мерзімі ұзартылған салық берешегін өтеу
бойынша есеп айырысуларға қатысатын асыл тұқымды мал
шаруашылығы субъектілерімен салыстыру актілерінің
тізілімі                                                              теңге
Бюджет
кіріс-
тері
сынып-
тама-
сының
коды
Салық-
тың
(тө-
лем-
нің)
атауы
Салық
төлеу-
шінің
(асыл
тұқымды
мал
шаруа-
шылығы
субъек-
тісінің)
атауы,
СТН-і
орна-
ласқан
жері,
салық
органы-
ның
атауы,
СТН-і
Салыс-
тыру
акті-
сіне
қол
қойыл-
ған
күні
Өтеуге ұйғарылатын сома
республикалық
бюджеттен түсетін
салықтар бойынша
бар-
лығы
не-
гізгі
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Өтеуге ұйғарылатын сома
жергілікті бюджеттен
түсетін салықтар бойынша
барлығы
барлығы
не-
гізгі
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
бар-
лығы

4. Полное возмещение стоимости приобретаемого оборудования и техники для племенного дела.
5. Полное возмещение затрат по приобретению, содержанию племенных быков и баранов-производителей в племенном центре, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов.
6. Полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы для племенного хозяйства.
7. Полное возмещение затрат по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени племенных жеребцов на племенном заводе.
Приложение 2
к Правилам использования
средств на развитие
племенного животноводства
на 2006 год
"Утверждаю"
Руководитель Департамента
сельского хозяйства области
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _________ 2006 года
Объединенная сводная ведомость*
о реализации племенной продукции
(материала) и выплате субсидий
___________________________________________________
(племенной молодняк, семя быков производителей,
племенное яйцо - нужное оставить)
за _________________ 2006 год
месяц
_________________________________________
по области
Наиме-
нование
Годовая
квота
Нор-
матив
суб-
сидий
за
единицу
(кг
ж/м,
дозу,
штуку)
реа-
лизо-
ванной
плем-
продук-
ции
(мате-
риала),
тенге
Факти-
чески
реали-
зовано на
племцели
племенной
продукции
(мате-
риала)
(кг ж/м,
доз,
штук
При-
чи-
таю-
щаяся
сумма
суб-
сидии
с
на-
чала
года,
тенге
Оп-
ла-
чено
с
на-
чала
го-
да,
тен-
ге
Оста-
ток
при-
чи-
таю-
щейся
суммы
субси-
дии,
тенге
Под-
ле-
жит
к
оп-
ла-
те,
тен-
ге
р
а
й
о
н
а
про-
давца
пле-
мен-
ной
про-
дук-
ции
(мате-
риала)
(кг,
доз,
штук)
т
е
н
г
е
с
на-
ча-
ла
го-
да
за
от-
чет-
ный
ме-
сяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
* Составляется отдельно на каждый вид реализованной племенной
продукции (материала)
Начальник отдела животноводства    ___________________________
(Ф.И.О, подпись)
Главный бухгалтер                  ___________________________
(Ф.И.О, подпись)
Приложение 3
к Правилам использования
средств на развитие
племенного животноводства
на 2006 год
"Утверждаю"
(руководитель территориального
налогового органа)
_____________________________
"___" ___________ 2006 год
Реестр
актов сверок налоговых органов с субъектами
племенного животноводства, участвующими в расчетах
по погашению отсроченной налоговой задолженности
в республиканский и местные бюджеты
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наиме-
нование
налога
(пла-
тежа)
Наименование
налогопла-
тельщика
(субъекта
племенного
животно-
водства),
РНН, место-
нахождение,
наиме-
нование
налогового
органа, РНН
Дата
под-
писа-
ния
акта
све-
рок
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим
из республиканского
бюджета
всего
осн. пла-
теж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам, поступающим из местного бюджета
Всего
всего
осн.
платеж
пени
штраф
всего
(гр.

(5+9
баған)
негізі
төлем
(6+10
баған)
өсім-
пұл
(7+11
баған)
айыппұл
(8+12
баған)
9
10
11
12
13
14
15
16
Сомасы жазумен______теңге, оның ішінде республикалық
бюджетке____________________________________теңге,__________
бюджетке___________теңге,______________ ________________теңге.
Аумақтық салық органы
тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы_________  ____________ М.О.
(қолы)      (Т.А.Ә.)
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуға 2006 жылға арналған
қаражатты пайдалану ережесіне
4-қосымша
Салық комитетінің 200__жылғы "__" ______жағдай бойынша
республикалық және жергілікті бюджеттерге мерзімі ұзартылған
салық берешегін өтеу жөніндегі
__________________________________________________ мен
(республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
жиынтық салыстыру актісі                                                           теңге
Бюджет кіріс-
тері
сынып-
тама-
сының
коды
Салықтың
(төлемнің)
атауы
Салық
төлеушінің
(асыл тұқымды
мал шаруашылығы
субъектісінің)
атауы, СТН-і,
орналасқан
жері, салық
органының атауы, СТН-і
Өтеуге ұйғарылатын
сома
республикалық
бюджеттен түсетін
салықтар бойынша
бар-
лығы
негіз-
гі
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өтеуге ұйғарылатын сома
жергілікті бюджеттен
түсетін салықтар
бойынша
барлығы
барлығы
негізгі
төлем
өсім-
пұл
айып-
пұл
барлығы
(4+8
баған)
негізгі
төлем

5+9)
осн.
платеж
(гр.
6+10)
пени
(гр.
7+11)
штраф
(гр.
8+12)
9
10
11
12
13
14
15
16
Суммa прописью ______________ тенге, в том числе в
республиканский бюджет ____________ тенге, в ___________ бюджет
____________ тенге
Руководитель соответствующего структурного
подразделения территориального налогового органа
_______________   __________________
(подпись)            (Ф.И.О.
М.П.
Приложение 4
к Правилам использования
средств на развитие
племенного животноводства
на 2006 год
Сводный акт сверки
Налогового комитета с _________________________________
(наименование администратора
__________________________________________________
республиканской бюджетной программы)
по погашению отсроченной налоговой задолженности в
республиканский и местные бюджеты по состоянию
на "___" __________ 200_г.
тенге
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюд-
жета
Наиме-
нование
налога
(пла-
тежа)
Наименование
налогопла-
тельщика
(субъекта
племенного
животно-
водства),
РНН, место-
нахождение,
наиме-
нование
налогового
органа, РНН
Сумма, предполагаемая
к погашению
по налогам, поступающим
из республиканского
бюджета
всего
осн. платеж
пени
штраф
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Сумма, предполагаемая к погашению
по налогам, поступающим из местного бюджета
Всего
всего
осн.
платеж
пени
штраф
всего
(гр.
4+8)
осн.
платеж
(гр.