Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 наурыздағы N 170 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертуі. Қолданысқа енгiзiлу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстап қалудың (қоса есептеудiң) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 9, 69-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстап қалудың (қоса есептеудiң) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесiнде:
3-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "қызметкер ұсынған зейнетақы шарты көшiрмесiнiң негiзiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екiншi, үшiншi және төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Агенттердiң Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан (бұдан әрi - Орталық) қызметкерде мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың болуы туралы растама алуына болады.
Агенттiң Қызметкерде мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың болуын растауға арналған өтiнiшiнде: агенттiң атауы, қызметкердiң тегi, аты, әкесiнiң аты, туған күнi, әлеуметтiк жеке коды көрсетiледi. Егер тегi, аты, әкесiнiң аты өзгерген болса, онда сонымен қатар әлеуметтiк жеке код беруге арналған тiркеу кәртiшкесiне жазылған бұрынғы тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiледi. Өтiнiшке басшы, бас бухгалтер қол қоюға және ол мөрмен расталуға тиiс. Егер бас бухгалтердiң лауазымы көзделмеген болса, өтiнiшке тиiстi белгi қойылады.
Орталық агенттен қызметкерде мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың болуын растауға арналған өтiнiш келiп түскен күннен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде агентке осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерде осы шарттың болуы туралы анықтама-растаманы береді.";
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке кәсiпкерлер, адвокаттар мен жеке меншiк нотариустар мiндеттi зейнетақы жарналарын салық кезеңiнiң әрбiр айы үшiн есептейдi және оларды өзiнiң пайдасына жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады.";
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Арнаулы салық режимiн қолданатын шаруа (фермер) қожалықтары мiндеттi зейнетақы жарналарын салық кезеңiнiң әрбiр айы үшiн есептейдi және оларды шаруа (фермер) қожалығы мүшесiнiң (қатысушысының) және басшысының пайдасына жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады.
Арнаулы салық режимiн бiржолғы талон негiзiнде қолданатын жеке тұлғалар мiндеттi зейнетақы жарналарын бiржолғы талондар сатып алынатын әрбiр отыз күнге есептейдi және оларды өзiнiң пайдасына жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады.";
төртiншi абзацтағы "әлеуметтiк аударымдар мен әлеуметтiк төлемдердi есепке алу жөнiндегi уәкiлеттi ұйым - Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық (бұдан әрi - Орталық)" деген сөздер "Орталық" деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года № 245
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2006 года № 170. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 "Об утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 9, ст. 69) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
в абзаце первом слова "на основании представленной работником копии пенсионного договора" исключить;
дополнить абзацами вторым, третьим и четвертым следующего содержания:
"Агенты могут получить из Государственного центра по выплате пенсий (далее - Центр) подтверждение о наличии у работника договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
В заявлении агента на подтверждение наличия у работника договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов указываются: наименование агента, фамилия, имя, отчество, дата рождения, социальный индивидуальный код работника. Если фамилия, имя, отчество изменились, то также указываются прежняя фамилия, имя, отчество, которые были внесены в регистрационную карточку для присвоения социального индивидуального кода. Заявление должно быть подписано руководителем, главным бухгалтером и заверено печатью. Если должность главного бухгалтера не предусмотрена, в заявлении делается соответствующая отметка.
Центр в течение 5 рабочих дней со дня поступления от агента заявления на подтверждение наличия у работника договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов представляет агенту справку-подтверждение о наличии у работника данного договора по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Индивидуальные предприниматели, адвокаты и частные нотариусы исчисляют обязательные пенсионные взносы за каждый месяц налогового периода и перечисляют их в накопительные пенсионные фонды в свою пользу.";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"Крестьянские (фермерские) хозяйства, применяющие специальный налоговый режим, исчисляют обязательные пенсионные взносы за каждый месяц налогового периода и перечисляют их в накопительные пенсионные фонды в пользу члена (участника) и главы крестьянского (фермерского) хозяйства.
Физические лица, применяющие специальный налоговый режим на основе разового талона, исчисляют обязательные пенсионные взносы за каждые тридцать дней, на которые приобретаются разовые талоны, и перечисляют их в накопительные пенсионные фонды в свою пользу.";
в абзаце четвертом слова "Государственным центром по выплате пенсий - уполномоченной организацией по учету социальных отчислений и социальных выплат (далее - Центр)" заменить словом "Центром";

3-1-тармақ мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"арнаулы салық режимiн бiржолғы талон негiзiнде қолданатын жеке тұлғалар - бiржолғы талондар сатып алынған отыз күннен кейiнгi он бес жұмыс күнiнен кешiктiрмейтiн мерзiмде;";
4-тармақтың екiншi абзацындағы "мен нотариустар" деген сөздер ", жеке меншiк нотариустар мен арнаулы салық режимiн бiржолғы талон негiзiнде қолданатын жеке тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
екiншi абзацтағы "ең төменгi айлық жалақының жетпiс бес еселенген" деген сөздер "тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген жалақының жетпiс бес еселенген ең төменгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жеке кәсiпкерлер, адвокаттар мен жеке меншiк нотариустар өзiнiң пайдасына - мәлiмдейтiн кiрiсiнiң он пайызы мөлшерiнде, бiрақ жалақының ең төменгi мөлшерiнiң кемiнде он пайызы және тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген жалақының жетпiс бес еселенген ең төменгi мөлшерiнiң он пайызынан аспайды;";
мынадай мазмұндағы төртiншi және бесiншi абзацтармен толықтырылсын:
"арнаулы салық режимiн қолданатын шаруа (фермер) қожалықтары шаруа (фермер) қожалығы мүшесiнiң (қатысушысының) және басшысының пайдасына - жалақының ең төменгi мөлшерiнiң кемiнде он пайызы мөлшерiнде және тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген жалақының жетпiс бес еселенген ең төменгi мөлшерiнiң он пайызынан аспайды;
арнаулы салық режимiн бiржолғы талон негiзiнде қолданатын жеке тұлғалар өзiнiң пайдасына - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген жалақының ең төменгi мөлшерiнiң он пайызы мөлшерiнде;";
7, 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мiндеттi зейнетақы жарналарын, оның iшiнде берешектi аудару Орталыққа жүргiзiледi. Орталық мiндеттi зейнетақы жарналарын мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiне сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорына аударады.
8. Салымшылардың мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы Орталықтың шотына келiп түскен күннен бастап үш банктiк күн iшiнде, МТ-100 форматындағы электронды төлем тапсырмаларымен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылады.
Орталық сонымен бiр уақытта Орталық пен жинақтаушы зейнетақы қорлары арасындағы шартқа сәйкес айқындалған электронды тәсiлмен жинақтаушы зейнетақы қорларына агенттерден келiп түскен, МТ-100 форматы төлемiнiң сомасына сәйкес келетiн төлем тапсырмалары тобынан тұратын, олардың пайдасына мiндеттi зейнетақы жарналары аударылатын жеке тұлғалардың тiзiмiн жiбередi.
Салымшының мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты және (немесе) МТ-102 форматындағы тiзiмде көрсетiлген тiркелген әлеуметтiк жеке коды болмаған кезде және (немесе) салымшының деректемелерiнде қателер жiберiлген болса, Орталық салымшының мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасын агенттiң шотына қайтарады.
Орталық күн сайын жинақтаушы зейнетақы қорларына алдыңғы операциялық күнi тиiстi жинақтаушы зейнетақы қорына жүргiзiлген төлемдер (сомасы мен салымшылардың саны) туралы үзiндi көшiрменi ұсынады.";
9-тармақтың бiрiншi абзацында:
"жинақтаушы зейнетақы қорларына" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
"әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "тиiстi жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздер "Орталықтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "мен нотариустар" деген сөздер ", жеке меншiк нотариустар мен арнаулы салық режимiн бiржолғы талон негiзiнде қолданатын жеке тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "Орталық арқылы" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 3-1 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"физическими лицами, применяющими специальный налоговый режим на основе разового талона, - в срок не позднее пятнадцати рабочих дней, следующих за тридцатью днями, на которые приобретались разовые талоны;";
в абзаце втором пункта 4 слова "и частные нотариусы," заменить словами ", частные нотариусы и физические лица, применяющие специальный налоговый режим на основе разового талона,";
в пункте 5:
в абзаце втором слова "размер минимальной месячной заработной платы" заменить словами "минимальный размер заработной платы, установленный законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"индивидуальными предпринимателями, адвокатами и частными нотариусами в свою пользу - в размере десяти процентов от заявляемого дохода, но не менее десяти процентов от минимального размера заработной платы и не выше десяти процентов от семидесятипятикратного минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;";
дополнить абзацами четвертым и пятым следующего содержания:
"крестьянскими (фермерскими) хозяйствами, применяющими специальный налоговый режим, в пользу члена (участника) и главы крестьянского (фермерского) хозяйства - в размере не менее десяти процентов от минимального размера заработной платы и не выше десяти процентов от семидесятипятикратного минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
физическими лицами, применяющими специальный налоговый режим на основе разового талона, в свою пользу - в размере десяти процентов от минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;";
пункты 7, 8 изложить в следующей редакции:
"7. Перечисление обязательных пенсионных взносов, в том числе задолженности, производится в Центр. Центр перечисляет обязательные пенсионные взносы в накопительный пенсионный фонд, в соответствии с единым списком физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
8. Со дня поступления на счет Центра суммы обязательных пенсионных взносов вкладчиков в течение трех банковских дней перечисляются в накопительные пенсионные фонды электронными платежными поручениями формата МТ-100.
Центр одновременно электронным способом, определенным в соответствии с договором между Центром и накопительными пенсионными фондами, направляет в накопительные пенсионные фонды список физических лиц, в чью пользу перечисляются обязательные пенсионные взносы, состоящий из группы платежных поручений, поступивших от агентов, соответствующий сумме платежа формата МТ-100.
При отсутствии договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов и (или) зарегистрированного социального индивидуального кода вкладчика, указанного в списке формата МТ-102, и (или) если в реквизитах вкладчика допущены ошибки, суммы обязательных пенсионных взносов вкладчика возвращаются Центром на счет агента.
Центр ежедневно представляет в накопительные пенсионные фонды выписку за предыдущий операционный день о проведенных в соответствующий накопительный пенсионный фонд платежах (сумма и количество вкладчиков).";
в абзаце первом пункта 9:
слова "накопительные пенсионные фонды" заменить словом "Центр";
слова "по каждому накопительному пенсионному фонду" исключить;
в пункте 10:
в абзаце первом слова "соответствующих накопительных пенсионных фондов" заменить словом "Центра";
в абзаце втором слова "и частные нотариусы," заменить словами ", частные нотариусы и физические лица, применяющие специальный налоговый режим на основе разового талона,";
в пункте 12 слова "через Центр" заменить словами "в Центр";
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:

"3. Салымшылардың (алушылардың), агенттердiң және жинақтаушы зейнетақы қорларының мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны аудару кезiнде қателер байқалған жағдайдағы iс-әрекеттерiнiң тәртiбi";
13-тармақта:
"мiндеттi зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейiн "және (немесе) өсiмақының" деген сөздермен толықтырылсын;
"қабылдау үшiн" деген сөздерден кейiн "қате байқағаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
"жинақтаушы зейнетақы қорына" деген сөздерден кейiн "немесе Орталыққа" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақтағы "мұрағаттық" деген сөз алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Салымшының (алушының) деректемелерiнде мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны аудару кезiнде жiберiлген қателер байқалған жағдайда салымшы (алушы) қатенi түзеу туралы жинақтаушы зейнетақы қорына өтiнiш бередi. Өтiнiшке агент осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салымшы (алушы) өтiнiш жасаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде беретiн анықтама-растама қоса берiледi.
Мiндеттi зейнетақы жарналарын төлеудi қолма қол ақшамен жүзеге асыру кезiнде анықтама-растаманың орнына банктiк түбiртектердiң көшiрмелерi қоса берiледi.
Жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынылған құжаттардың негiзiнде зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың және салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотының деректемелерiне өзгерiстер енгiзедi.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Агент мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны есептеу, аудару кезiнде жiберiлген қателердi тапқан немесе салымшының (алушының) қателер байқалғаны туралы жазбаша өтiнiшiн алған жағдайда агент қателердi мiндеттi зейнетақы жарналарының және (немесе) өсiмақының бұдан кейiнгi аударымдарын реттеу жолымен түзетедi.
Қателердi кейiнгi аударымдармен түзету мүмкiн болмаған кезде агент қате есептелген мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны қайтару туралы Орталыққа өтiнiш бередi, ол әрбiр салымшы (алушы) бойынша жеке ресiмделедi. Қате аударылған мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны қайтару туралы өтiнiшке өзiнiң жеке зейнетақы шотынан қате есептелген сомаларды есептен шығаруға келiсетiнi туралы салымшының (алушының) өтініші қоса беріледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
16. Қате есептелген мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны қайтаруға берiлген өтiнiште: агенттiң атауы мен деректемелерi, (салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН), банктiк сәйкестендiру коды (БСК), жеке сәйкестендiру коды (ЖСК)), қайтару себебi, қате жiберiлген төлем құжаттарының деректемелерi (N, күнi мен сомасы), сондай-ақ жеке зейнетақы шотынан қайтару мен қайтаруға жататын жеке сомалар жүргiзiлетiн салымшының деректемелерi көрсетiледi. Өтiнiшке басшы, бас бухгалтер қол қоюға және ол мөрмен расталуға тиiс. Егер бас бухгалтердiң лауазымы көзделмеген болса, қайтаруға берiлген өтiнiшке тиiстi белгi қойылады.";

"3. Порядок действий вкладчиков (получателей), агентов и накопительных пенсионных фондов в случае обнаружения ошибок при перечислении обязательных пенсионных взносов и (или) пени.";
в пункте 13:
после слов "обязательных пенсионных взносов" дополнить словами "и (или) пени";
слова "агенту о предоставлении" заменить словами "агенту об обнаружении ошибок и предоставлении";
после слов "накопительный пенсионный фонд" дополнить словами "или Центр";
в пункте 14 слово "архивных" исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. В случае обнаружения ошибок в реквизитах вкладчика (получателя), допущенных при перечислении обязательных пенсионных взносов и (или) пени, вкладчик (получатель) обращается в накопительный пенсионный фонд с заявлением об исправлении ошибок. К заявлению прилагается справка-подтверждение, выдаваемая агентом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в течение трех рабочих дней со дня обращения вкладчика (получателя).
При осуществлении платежей обязательных пенсионных взносов наличными деньгами, вместо справки-подтверждения прилагаются копии банковских квитанций.
Накопительный пенсионный фонд на основании представленных документов вносит изменения в реквизиты, договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов и индивидуального пенсионного счета вкладчика (получателя).";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В случае обнаружения агентом ошибок или получения им письменного заявления вкладчика (получателя) об обнаружении ошибок, допущенных при исчислении, перечислении сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени, ошибки корректируются агентом путем регулирования последующих перечислений обязательных пенсионных взносов и (или) пени.
При невозможности откорректировать ошибки последующими перечислениями, агент обращается в Центр с заявлением о возврате ошибочно зачисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени, которое оформляется отдельно по каждому вкладчику (получателю). К заявлению о возврате ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени прилагается заявление вкладчика (получателя) о согласии списания с его индивидуального пенсионного счета ошибочно зачисленных сумм.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. В заявлении на возврат ошибочно зачисленных сумм обязательных пенсионных взносов и (или) пени указываются: наименование и реквизиты агента (регистрационный номер налогоплательщика (РНН), банковский идентификационный код (БИК), индивидуальный идентификационный код (ИИК)), причина возврата, реквизиты платежных документов, в которых были допущены ошибки (N, дата и сумма), а также реквизиты вкладчика (получателя), с индивидуального пенсионного счета которого производится возврат, и индивидуальные суммы, подлежащие возврату. Заявление должно быть подписано руководителем, главным бухгалтером и заверено печатью. Если должность главного бухгалтера не предусмотрена, в заявлении на возврат делается соответствующая отметка.";

мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Орталық агенттердiң немесе банктердiң өтiнiштерiн қоса берiлген құжаттарымен бiрге үш банктiк күн iшiнде тиiстi жинақтаушы зейнетақы қорларына тiркелетiн почталық жөнелтiлiмдермен жiбереді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қате есептелген мiндеттi зейнетақы жарналарын және (немесе) өсiмақыны Орталыққа қайтаруды жинақтаушы зейнетақы қоры тиiстi өтiнiштердi алған күннен бастап он банктiк күн iшiнде жүргiзедi.";
19-тармақта:
"зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейiн "және (немесе) өсiмақының" деген сөздермен толықтырылсын;
"Егер бас бухгалтердiң лауазымы көзделмеген болса, қайтаруға берiлген өтiнiшке тиiстi белгi қойылады." деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақтағы "зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейiн "және (немесе) өсiмақының" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақ алынып тасталсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Орталық қате есептелген мiндеттi зейнетақы жарналары және (немесе) өсiмақы әкелiп түскен күннен бастап үш банктiк күн iшiнде оларды төлем тапсырмасында көрсетiлген деректемелерге сәйкес аударуды жүргiзедi.";
23-тармақтағы "зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейiн "және (немесе) өсiмақының" деген сөздермен толықтырылсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы ұстап қалмағаны, (есептемегенi) және аудармағаны үшiн өсiмақы төлеудi агенттер, кейiн Орталық салымшының (алушының) мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты қолданылатын жинақтаушы зейнетақы қорына аударуы үшiн, Орталықтың төлем мақсатының коды "019" банктiк шотына жүргiзедi.";
26-тармақтың бiрiншi абзацындағы "жинақтаушы зейнетақы қорының пайдасына" деген сөздер "Орталықтың банктiк шотына" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақтағы "Орталық арқылы" деген сөздер алынып тасталсын және "жинақтаушы зейнетақы қорларына" деген сөздер "Орталықтың банктiк шотына" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақтағы "зейнетақы шарттарының" деген сөздер "мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-1-тармақта:
"жинақтаушы зейнетақы қорларына" деген сөздер "кейiннен Орталыққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац алынып тасталсын;
35-2-тармақтың бiрiншi абзацындағы "түпкi алушы ретiнде бенефициарды - жинақтаушы зейнетақы қорын және делдал банк ретiнде Орталықты" деген сөздер "бенефициарды - Орталықты" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-6-тармақтың екiншi абзацындағы "Алып қою туралы актi ресiмделген күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде" деген сөздер "Сонымен бiр мезгiлде" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Заявления агентов или банков с приложенными документами передаются Центром в течение трех банковских дней в соответствующие накопительные пенсионные фонды регистрируемыми почтовыми отправлениями.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Возврат в Центр ошибочно зачисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени накопительный пенсионный фонд производит в течение десяти банковских дней со дня получения соответствующих заявлений.";
в пункте 19:
после слов "пенсионных взносов" дополнить словами "и (или) пени";
дополнить словами "Если должность главного бухгалтера не предусмотрена, в заявлении на возврат делается соответствующая отметка.";
в пункте 20 после слов "пенсионных взносов" дополнить словами "и (или) пени";
пункт 21 исключить;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Центр в течение трех банковских дней со дня поступления от накопительных пенсионных фондов ошибочно зачисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени производит их перечисление согласно реквизитам, указанным в платежном поручении.";
в пункте 23 после слов "пенсионных взносов" дополнить словами "и (или) пени";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Уплата пени за несвоевременное удержание (начисление) и перечисление обязательных пенсионных взносов производится агентами на банковский счет Центра, код назначения платежа "019", для последующего перечисления Центром в накопительный пенсионный фонд, с которым действует договор вкладчика (получателя) о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.";
в абзаце первом пункта 26 слова "в пользу накопительного пенсионного фонда" заменить словами "на банковский счет Центра";
в пункте 30 слова "в накопительные пенсионные фонды через Центр" заменить словами "на банковский счет Центра";
в пункте 32 слова "пенсионного договора" заменить словами "договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов";
в пункте 35-1:
после слов "подлежащих перечислению" дополнить словами "в Центр для последующего перечисления";
абзац четвертый исключить;
в абзаце первом пункта 35-2 слова "накопительного пенсионного фонда, как конечного получателя, и Центра, как банка-посредника" заменить словом "Центра.";
в абзаце втором пункта 35-6 слова "В течение одного рабочего дня со дня оформления акта об изъятии" заменить словами "При этом одновременно";

35-7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35-7. Агенттен алып қойылған қолма-қол ақша алып қойылған күнiнен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей, оларды кейiннен Орталық тиiстi жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуы үшiн, салымшылардың (алушылардың) деректемелерiн және олардың сомасын көрсете отырып, Орталыққа аудару үшiн банкке немесе банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға енгiзуге жатады.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетiлген Ережеге 2-қосымшадағы "және әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша берешектiң жалпы сомасы көрсетiлген жинақтаушы зейнетақы қорларының тiзiмдерiн" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармақтың тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi, он бесiншi, он алтыншы, он жетiншi, он сегiзiншi, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бiрiншi, жиырма екiншi, жиырма үшiншi, жиырма төртiншi, отыз алтыншы, жетпiс бесiншi абзацтарын қоспағанда, 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 наурыздағы
N 170 қаулысына
қосымша
Мiндеттi зейнетақы жарналарын
есептеудiң, ұстап қалудың (қоса
есептеудiң) және жинақтаушы
зейнетақы қорларына аударудың
ережесiне 1-1-қосымша
Қызметкерде(-лерде) мiндеттi зейнетақы жарналары
есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың
болуы туралы анықтама-растама
Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық қызметкерде
(-лерде) мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен
қамсыздандыру туралы шарттың болуы туралы хабарлайды.
N
Тегi
Аты
Әкесiнiң
аты
Туған күнi
ЖЖЖЖААКК
Әлеуметтiк
жеке код
Қызметкерде
(-лерде)
мiндеттi
зейнетақы
жарналары
есебiнен
зейнетақымен
қамсыздандыру
туралы шарттың
болуы (болмауы)
туралы мәлiмет
1
2
3
4
5
6
7
М.О. ЗТМО аудандық (қалалық)
бөлiмiнiң бастығы ________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Берiлген күнi 200__жыл "____"_____________________

пункт 35-7 изложить в следующей редакции:
"35-7. Наличные деньги, изъятые у агента, не позднее одного рабочего дня со дня изъятия подлежат внесению в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, для их перечисления в Центр с указанием реквизитов вкладчиков (получателей) и их сумм и последующего перечисления Центром в соответствующие накопительные пенсионные фонды.";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанным Правилам слова ", и списки накопительных пенсионных фондов с указанием общей суммы задолженности по каждому накопительному пенсионному фонду" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2006 года, за исключением абзацев девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого, девятнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, тридцать шестого, семьдесят пятого пункта 1, которые вводятся в действие со дня подписания, и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2006 года N 170
Приложение 1-1
к Правилам исчисления, удержания
(начисления) и перечисления обязательных
пенсионных взносов в накопительные
пенсионные фонды
Справка-подтверждение
о наличии у работника(ов) договора о пенсионном
обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов
Государственный центр по выплате пенсий сообщает о наличии у работника(ов) договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
N
Фамилия
Имя
Отчество
Дата
рождения
ГГГГММДД
Социальный
индивиду-
альный
код
Сведения о
наличии
(отсутствии)
у работника
договора о
пенсионном
обеспечении
за счет
обязательных
пенсионных
взносов
1
2
3
4
5
6
7
М.Ш. Начальник районного
(городского) отделения ГЦВП ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата выдачи "__" __________ 200_ год