Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң "Мемлекеттiк авиациялық орталық" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 19 мамырдағы N 428 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.11.17. 1085 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң "Мемлекеттiк авиациялық орталық" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - мекеме) құрылсын.
2. Мекеме қызметiнiң мәнi Қазақстанның азаматтық авиациясы үшiн ұшу құрамын, Қазақстан Республикасы Әуе қорғаныс күштерiнiң Әскери институты үшiн әскер жасына дейiнгi адамдарды бастапқы даярлауды, сондай-ақ ұшу дайындығы мен әуе кеңiстiгiнде ұшуларды орындауға байланысты өзге де қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Мекеменi қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiне көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi белгiленген тәртiппен мекеменiң Жарғысын бекiтсiн және оны әдiлет органдарында мемлекеттік тiркеудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация, Қорғаныс, Төтенше жағдайлар, Бiлiм және ғылым министрлiктерi және Астана қаласының әкiмдiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 46, 582-құжат) мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. "Мемлекеттiк авиациялық орталық" мемлекеттiк мекемесi.".
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Государственного учреждения "Государственный авиационный центр" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2006 года N 428. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2006 года N 1085
Сноска. Постановление Правительства РК от 19 мая 2006 года N 428 утратило силу постановлением Правительства РК от 17 ноября 2006 года N 1085 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственное учреждение «Государственный авиационный центр» Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - учреждение).
2. Определить предметом деятельности учреждения - осуществление первоначальной подготовки летного состава для гражданской авиации Казахстана, лиц допризывного возраста для Военного института Сил воздушной обороны Республики Казахстан, а также иной деятельности, связанной с летной подготовкой и выполнением полетов в воздушном пространстве.
3. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке утвердить Устав учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции.
5. Министерствам транспорта и коммуникаций, обороны, по чрезвычайным ситуациям, образования и науки Республики Казахстан и акимату города Астаны в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 «Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 46, ст. 582) следующее дополнение:
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить пунктом 4 следующего содержания:
«4. Государственное учреждение «Государственный авиационный центр.».
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан