Халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант көмегiн, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 шілдедегі N 671 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 453 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.20 № 453 Қаулысымен.
Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi шараларды тиiмдi iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант көмегiн, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. "Семей аймағының проблемалары жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 сәуiрдегi N 550  қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 13 шiлдедегi
N 671 қаулысына
қосымша
Халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант  көмегiн, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Сұлтанов                  - Қазақстан Республикасының
Бақыт Тұрлыханұлы           Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі, төраға
Жошыбаев                  - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Рәпiл Сейiтханұлы           министрiнiң орынбасары, төрағаның
орынбасары
Ахметжанова               - Қазақстан Республикасы Экономика және
Гүлнар Тұрдыбекқызы         бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Өңiрлiк
саясат және бюджетаралық қатынастар
департаментi директорының орынбасары,
хатшы
Белоног                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Анатолий Александрович      министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң
төрағасы
Бозтаев                   - "Полигон - 29 тамыз" қоғамдық
Нұрлан Кешiрiмұлы           қайырымдылық қоры кеңесiнiң төрағасы
Брагин                    - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Александр Геннадьевич       қорғау министрлiгi Құқықтық саясат және
халықаралық ынтымақтастық
департаментiнiң директоры
Бұхарбаев                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Құралбай Сейiтбайұлы        сауда министрлiгi Өнеркәсiп және ғылыми-
техникалық даму комитетi төрағасының
орынбасары
Ғаббасов                  - Қазақстан Республикасы Төтенше
Сырым Ғаббасұлы             жағдайлар министрлiгi Төтенше
жағдайлардың алдын алу және
перспективалы даму департаментiнiң
директоры
Галич                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Борис Викторович            министрлiгi Радиациялық медицина және
экология ғылыми-зерттеу институты
директорының орынбасары
Дайыров                   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Мүсiлiм Қадылбекұлы         министрлiгiнiң Штаб бастықтары комитетi
Арнайы әскерлер департаментiнiң
бастығы, генерал-майор
Ким                       - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Александр Афанасьевич       минералдық ресурстар министрлiгi Атом
энергетикасы комитетi төрағасының
орынбасары
Қожамұратов               - Қазақстан Республикасы Ауыл
Асылбек Әубәкiрұлы          шаруашылығы министрлiгi Ветеринария
департаментiнiң директоры
Манабаева                 - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Қайни Алдабергенқызы        халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Әлеуметтiк нормативтер және мүгедектердi
оңалту департаментiнiң директоры
Сизов                     - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Александр Павлович          басқару агенттiгi төрағасының орынбасары
Төлебаев                  - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Алмас Қажкенұлы             минералдық ресурстар министрлiгi
Ядролық энергетика және сыртқы
байланыстар департаментiнiң директоры
Нұрахметов                - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Саят Ермаханұлы             ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және
мұрағат комитетi төрағасының орынбасары
Исмайылов                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Жұмағали Қазыбайұлы         министрлiгi Емдеу-алдын алу жұмысы
департаментiнiң директоры
Лаврищев                  - "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Олег Александрович          министрлiгiнiң "Әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетiнiң
Эксперименттiк және теориялық физика
ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық
жүргiзу құқығындағы еншiлес мемлекеттiк
кәсiпорнының директоры, физика-
математика ғылымдарының кандидаты,
доцент
Оңғарбаев                 - Қазақстан Республикасы Білім
Еркін Әнуарұлы              және ғылым министрлігі Ғылым
комитетінің төрағасы
Хамзин                    - Қазақстан Республикасының
Рүстем Назымбекұлы          Президенті Әкімшілігінің
Әлеуметтік-экономикалық талдау
бөлімі меңгерушісінің бірінші
орынбасары (келісім бойынша)
Құрманғазиев              - Қазақстан Республикасының
Жәрдем Есламғалиұлы         Президенті Әкімшілігінің
Әлеуметтік-экономикалық талдау
бөлімі меңгерушісінің
орынбасары (келісім бойынша)
Нәубетова                 - Қазақстан Республикасының Президенті
Рашида Аронқызы             жанындағы Әйелдер істері және
отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссиясы
хатшылығының консультанты (келісім
бойынша)
Өтепов                    - Шығыс Қазақстан облысы
Болат Мағауияұлы            Экономика және бюджеттік
жоспарлау департаментінің директоры
Хаолянь                   - Біріккен Ұлттар Ұйымының
Шу                          Қазақстан Республикасындағы
резидент-үйлестірушісі,
Біріккен Ұлттар Ұйымы даму
бағдарламасының Қазақстандағы
тұрақты өкілі (келісім бойынша)
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2007.03.27 N  233 , 2007.10.15  N 948 , 2008.06.20  N 597 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 13 шiлдедегi
N 671 қаулысымен
бекiтiлген
Халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант көмегiн, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссия туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант көмегiн, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Семей өңiрiнiң халқы мен экологиясын оңалту жөнiндегi шараларды тиiмдi iске асыру мақсатында құрылды.

О создании Межведомственной комиссии по вопросам координации международной экспертно-консультативной и грантовой помощи, а также деятельности государственных органов по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2006 года N 671. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года N 453
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.05.2010 № 453.
В целях эффективной реализации мер по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам координации международной экспертно-консультативной и грантовой помощи, а также деятельности государственных органов по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Признать утратившим силу  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2000 года N 550 "Об утверждении состава межведомственной комиссии по проблемам Семипалатинского региона".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июля 2006 года N 671
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.03.2007а N  233 ; от 15.10.2007 N  948 ; от 20.06.2008  N 597 .
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам координации
международной экспертно-консультативной и грантовой помощи,
а также деятельности государственных органов по комплексному
решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного
ядерного полигона
Султанов                       - Министр экономики и бюджетного
Бахыт Турлыханович               планирования Республики Казахстан,
председатель
Жошыбаев                       - заместитель Министра иностранных
Рапиль Сейтханович               дел Республики Казахстан,
заместитель председателя
Ахметжанова                    - заместитель директора Департамента
Гульнара Турдыбековна            региональной политики и межбюджетных
отношений Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан, секретарь
Белоног                        - председатель Комитета
Анатолий Александрович           государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Бозтаев                        - председатель Совета фонда
Нурлан Кешримович                общественного благотворительного
фонда "Полигон-29 августа"
Брагин                         - директор Департамента правовой
Александр Геннадьевич            политики и международного
сотрудничества Министерства
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Бухарбаев                      - заместитель председателя Комитета
Куралбай Сейтбаевич              промышленности и научно-
технического развития
Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
Габбасов                       - директор Департамента
Сырым Габбасович                 предупреждения чрезвычайных
ситуаций и перспективного
развития Министерства по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Галич                          - заместитель директора научно-
Борис Викторович                 исследовательского института
радиационной медицины и
экологии Министерства
здравоохранения Республики
Казахстан
Даиров                         - начальник Департамента
Муслим Кадылбекович              специальных войск Комитета
начальников штабов Министерства
обороны Республики Казахстан,
генерал-майор
Ким                            - заместитель председателя Комитета
Александр Афанасьевич            по атомной энергетике
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Кожумратов                     - директор Департамента
Асылбек Аубакирович              ветеринарии Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
Манабаева                      - директор Департамента социальных
Кайни Алдабергеновна             нормативов и реабилитации
инвалидов Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Сизов                          - заместитель Председателя
Александр Павлович               Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными
ресурсами
Тулебаев                       - директор Департамента ядерной
Алмаз Кажкенович                 энергетики и внешних связей
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Нурахметов                     - заместитель председателя Комитета
Саят Ермаханович                 информации и архивов Министерства
культуры и информации Республики
Казахстан
Исмаилов                       - директор Департамента лечебно-
Жумагал Казыбаевич               профилактической работы Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Лаврищев                       - директор дочерного государственного
Олег Александрович               предприятия на праве хозяйственного
ведения "Научно-исследовательский
институт экспериментальной и
теоретической физики Казахского
национального университета имени
Аль-Фараби" Министерства образования
и науки Республики Казахстан",
кандидат физико-математических
наук, доцент
Онгарбаев                      - председатель Комитета науки
Еркин Ануарович                  Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Хамзин                         - первый заместитель заведующего
Рустем Назымбекович              Отделом социально-экономического
анализа Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Курмангазиев                   - заместитель заведующего Отделом
Жардем Есламгалиевич             социально-экономического анализа
Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Наубетова Рашида Ароновна      - консультант Секретариата Национальной
комиссии по делам женщин и семейно-
демографической политике при Президенте
Республики Казахстан (по согласованию)
Утепов                         - директор Департамента экономики и
Болат Магавьянович               бюджетного планирования Восточно-
Казахстанской области
Хаолянь Шу                     - резидент-координатор Организации
Объединенных Наций в Республике
Казахстан, постоянный
представитель программы развития
Организации Объединенных Наций
в Казахстане (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июля 2006 года N 671
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам координации
международной экспертно-консультативной и грантовой
помощи, а также деятельности государственных органов
по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского
испытательного ядерного полигона
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам координации международной экспертно-консультативной и грантовой помощи, а также деятельности государственных органов по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона (далее - Комиссия) образована в целях эффективной реализации мер по реабилитации населения и экологии Семипалатинского региона.

2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
3. Комиссия өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының  Конституциясын және Қазақстан Республикасының заңдарын, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен функциялары:
1) Семей өңiрiнiң халқын сауықтыруға, экологиясын оңалтуға және экономикалық дамуына бағытталған халықаралық сараптамалық-консультативтiк және грант көмегiн үйлестiру;
2) орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiру;
3) БҰҰ-ның "Қазақстанның Семей өңiрiнiң халқы мен экологиясын оңалту және оны экономикалық дамыту мақсатындағы халықаралық ынтымақтастық және қызметтi үйлестiру" 60-сессиясының қарары шеңберiнде донор елдер мен БҰҰ мекемелерiнiң көмегiн үйлестiру;
4) бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi бағдарламаны iске асыруға жәрдем көрсету;
5) бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының аумақтарын оңалту жөнiндегi қосымша шараларды iске асыру мәселелерi жөнiнде ұсыныстар тұжырымдау болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия өз мiндеттерi мен функцияларын жүзеге асыру үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыруға қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
2) бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының өңiрiндегi ахуалды талдау және зерделеу үшiн мемлекеттiк органдар мен мемлекеттiк ғылыми-зерттеу ұйымдарының мамандарын қажеттiлiгiне қарай тартуға;
3) Комиссия отырыстарында Комиссияның құзыретiне енетiн мәселелер бойынша орталық және жергiлiктi атқарушы органдар мен өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тыңдауға құқылы.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, отырыстарда төрағалық етедi, жұмысты жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметiне дербес жауап бередi. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары орындайды.
7. Комиссия отырысының күн тәртiбi жөнiндегi ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды дайындауды және отырыстан кейiн хаттама ресiмдеудi Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
8. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
9. Комиссия отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет өткiзiледi.

2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами и функциями Комиссии является выработка предложений по вопросам:
1) координации международной экспертно-консультативной и грантовой помощи, направленной на оздоровление населения, реабилитацию экологии и экономическое развитие Семипалатинского региона;
2) координации деятельности центральных и местных государственных органов по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона;
3) координации помощи стран-доноров и учреждений ООН в рамках резолюции 60-ой сессии ООН "Международное сотрудничество и координация деятельности в целях реабилитации населения и экологии и экономического развития Семипалатинского региона Казахстана";
4) содействия реализации Программы по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона;
5) реализации дополнительных мер по оздоровлению территорий бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона.
3. Права Комиссии
5. Комиссия в установленном законодательством порядке для осуществления своих задач и функций имеет право:
1) запрашивать и получать от центральных и местных исполнительных органов и иных организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов государственных органов и государственных научно-исследовательских организаций для анализа и изучения ситуации в регионе бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона;
3) заслушивать на заседаниях Комиссии представителей центральных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет персональную ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Комиссии.
8. Рабочим органом Комиссии является Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.

10. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ оларды өткiзу уақыты мен орнын Комиссия мyшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссия төрағасы айқындайды және нақтылайды.
11. Комиссия шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
Комиссия мүшелерi ерекше пiкiр айтуға құқылы, оны бiлдiрген жағдайда ол жазбаша түрде жазылуға және комиссияның есеп хатына қоса берiлуге тиiс.
Комиссия отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша мiндеттi түрде оның барлық мүшелерi қол қоятын хаттама жасалады.
12. Комиссия шешiмдерi ұсынымдық сипатта болады.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
13. Комиссия қызметiн тоқтатуға мыналар негiздеме болып табылады:
1) Комиссияға жүктелген мiндеттердiң орындалуы;
2) Комиссияға жүктелген мiндеттердi жүзеге асыратын мемлекеттiк органдардың немесе өзге комиссияның құрылуы;
3) Комиссияның мiндеттерiн орындалмайтын не олардың орындалуын орынсыз ететiн өзге де жағдаяттар.

10. Повестка дня заседаний, а также время и место их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету комиссии.
По результатам проведения заседаний комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми ее членами.
12. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
5. Прекращение деятельности Комиссии
13. Основаниями прекращения деятельности Комиссии служат:
1) выполнение задач, возложенных на Комиссию;
2) создание государственных органов или иной комиссии, осуществляющей задачи, которые ранее были возложены на Комиссию;
3) иные обстоятельства, которые делают задачи Комиссии невыполнимыми либо их исполнение нецелесообразным.