Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселенi зерделеу жөнiнде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 19 шілдедегі N 687 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 940 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.06.19 N 940 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселенi зерделеу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 19 шілдедегі
N 687 қаулысына
қосымша
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.05. N 905 , 2007.12.28. N 1346 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы
мәселенi зерделеу жөнiндегi комиссияның құрамы
Балиева                       - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Зағипа Яхияқызы                 министрi, төрайым
Құсдәулетов                   - Қазақстан Республикасының Әділет
Дулат Рашитұлы                  вице-министрі, төрайымның орынбасары
Әзімова                       - Қазақстан Республикасы Әділет
Эльвира Әбілқасымқызы           министрлігі Халықаралық құқық және
мемлекеттің мүліктік құқықтарын
қорғау департаментінің директоры,
хатшы
Юрченко                       - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Раиса Николаевна                Сотының Қылмыстық істер жөніндегі
алқасының судьясы (келісім бойынша)
Әшітов                        - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Батыржан Зайырханұлы            министрлігі Заң департаментінің
бастығы
Қожамжаров                    - Қазақстан Республикасы Әділет
Темірболат Жанайдарұлы          министрлігі Халыққа құқықтық
көмек және заңгерлік қызмет
көрсетуді ұйымдастыру
комитетінің төрағасы,
төрайымның орынбасары
Әмiров                        - Қазақстан Республикасының
Иран Әмiрұлы                    Парламентi Сенатының депутаты
Белоруков                     - Қазақстан Республикасы
Николай Васильевич              Конституциялық Кеңесiнiң мүшесi
Байболов                      - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Болат Әбiлхақұлы                Сотының Аппарат Басшысының
орынбасары
Турецкий                      - Қазақстан Республикасының Парламенті
Николай Николаевич              Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)
Ешiмова                       - Қазақстан Республикасы Экономика
Дана Ақылбекқызы                және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгi Заң басқармасының
бастығы
Нұржанов                      - Қазақстан Республикасы
Қасымтай Бiржанұлы              Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi
(қаржы полициясы) Құқықтық
қамтамасыз ету және халықаралық
ынтымақтастық департаментiнiң
бастығы
Оразалиева                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
Зәбира Жандарқызы               министрлiгi Заң қызметi
департаментiнiң директоры
Дандыбаев                     - Қазақстан Республикасы Қарулы
Тимур Тұрарұлы                  Күштерінің Әскери полициясы бас
басқарма бастығының орынбасары
Әмiржанов                     - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Жасұлан Жұмадiлұлы              қауiпсiздiк комитетiнiң Заң
басқармасы бастығының орынбасары
Жовтис                        - Адам құқықтары мен заңдылықты
Евгений Александрович           сақтау жөнiндегi Қазақстандық
халықаралық бюросының директоры
Фокина                        - Алматы Хельсинки комитетiнiң
Нинель Константиновна           төрайымы
Тұрмағамбетова                - "Адам құқықтары үшін хартиясы"
Жеміс Өтегенқызы«               қоғамдық бірлестігінің атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Иванета Добичина              - "Қазақстан Республикасындағы»Фридом
Хаус, Инк." Өкілдігінің өкілі
(келісім бойынша)
Әбдiрәсiлов                   - Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия
Ермек Баяхметұлы                ұлттық университетi заң
факультетiнiң деканы, заң
ғылымдарының докторы
Мәуленов                      - Қазақ гуманитарлық заң
Ғазиз Сырбайұлы                 университетiнiң қылмыстық-құқықтық
пәндерi кафедрасының профессоры,
заң ғылымдарының кандидаты
Тарабаева                     - "Қазақстандық криминологиялық
Ольга Михайловна                қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің
атқарушы директоры (келісім бойынша)
Шер                           - Қазақстан Республикасы Білім
Раиса Петровна                  және ғылым министрлігінің
Балалардың құқықтарын қорғау
комитеті төрағасының орынбасары
Жаменова                      - Қазақстан Республикасы
Ғалия Масалимқызы               Мәдениет және ақпарат
министрлігі Әкімшілік-құқықтық
жұмыс департаментінің директоры
Мұхамеджанов                  - Қазақстан Республикасы
Жанмұрат Мұратұлы               Денсаулық сақтау министрлігі
Ұйымдастыру-құқықтық
қамтамасыз ету департаментінің
директоры
Тәшібаев                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Мұрат Сейітжанұлы               істер министрлігі Халықаралық
ұйымдар және көп жақты
ынтымақтастық департаментінің
директоры
Әбдікәрімов                   - Қазақстан Республикасы Бас
Аман Орапбайұлы                 прокуратурасы Соттарда қылмыстық
істерді қарау заңдылығын қадағалау
департаментінің бастығы
(келісім бойынша)
Қалиакбарова                  - Орталық Азиядағы»"Penal Reform
Гүлнәр Тайтөлеуқызы             International" (Халықаралық түрме
реформасы) халықаралық қоғамдық
бірлестігінің өңірлік директоры
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 19 шілдедегі
N 687 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшін жою туралы мәселенi зерделеу жөнiндегi комиссия туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселенi зерделеу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.

О создании Комиссии по изучению вопроса об отмене смертной казни в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2006 года N 687. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2009 года № 940
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.06.2009 № 940 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комиссию по изучению вопроса об отмене смертной казни в Республике Казахстан (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2006 года N 687
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 5 октября 2007 г. N 905 .; от 28 декабря 2007 года  N 1346 .
Состав
Комиссии по изучению вопроса об отмене
смертной казни в Республике Казахстан
Балиева                   - Министр юстиции Республики Казахстан,
Загипа Яхяновна             председатель
Куставлетов               - вице-Министр юстиции Республики
Дулат Рашитович             Казахстан, заместитель председателя
Азимова                   - директор Департамента международного
Эльвира Абилхасимовна       права и защиты имущественных прав
государства Министерства юстиции
Республики Казахстан, секретарь
Юрченко                   - судью Коллегии по уголовным делам
Раиса Николаевна            Верховного суда Республики Казахстан
(по согласованию)
Ашитов                    - начальника Юридического департамента
Батыржан Зайырханович       Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
Кожамжаров                - председатель Комитета по организации
Темирболат Жанайдарович     правовой помощи и оказанию юридических
услуг населению Министерства юстиции
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Амиров                    - депутат Сената Парламента Республики
Иран Амирович               Казахстан
Белоруков                 - член Конституционного Совета Республики
Николай Васильевич          Казахстан
Байбулов                  - заместитель Руководителя Аппарата
Болат Абылкахович           Верховного Суда Республики Казахстан
Турецкий                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Николай Николаевич          Казахстан" (по согласованию)
Ешимова                   - начальник Юридического управления
Дана Акылбековна            Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Нуржанов                  - начальник Департамента правового обеспечения
Касымтай Биржанович         и международного сотрудничества Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
Оразалиева                - директор Департамента юридической службы
Забира Жандаровна           Министерства финансов Республики Казахстан
Дандыбаев                 - заместитель начальника Главного
Тимур Турарович             управления военной полиции Вооруженных
сил Республики Казахстан
Амержанов                 - заместитель начальника Юридического управления
Жасулан Жумадилович         Комитета национальной безопасности Республики
Казахстан
Жовтис                    - директор Казахстанского Международного Бюро
Евгений Александрович       по правам человека и соблюдения законности
Фокина                    - председатель Алматинского Хельсинкского
Нинель Константиновна       комитета
Турмагамбетова            - исполнительный директор ОФ "Хартия за
Жемис Утегеновна            права человека" (по согласованию)
Иванета Добичина          - представитель Представительства "Фридом
Хаус, Инк." в Республике Казахстан
(по согласованию)
Абдрасулов                - декан юридического факультета Евразийского
Ермек Баяхметович           национального университета имени Л.Н.
Гумилева, доктор юридических наук
Мауленов                  - профессор кафедры уголовно-правовых
Газиз Сырбаевич             дисциплин Казахского гуманитарно-юридического
университета, кандидат юридических наук
Тарабаева                 - исполнительный директор общественного
Ольга Михайловна            объединения "Казахстанская
криминологическая ассоциация"
(по согласованию)
Шер                       - заместитель председателя Комитета по
Раиса Петровна              охране прав детей Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Жаменова                  - директор Департамента
Галия Масалимовна           административно-правовой работы
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Мухамеджанов              - директор Департамента
Жанмурат Муратович          организационно-правового обеспечения
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Ташибаев                  - директор Департамента международных
Мурат Сейтжанович           организаций и многостороннего
сотрудничества Министерства
иностранных дел Республики Казахстан
Абдикаримов               - начальник Департамента по надзору
Аман Оралбаевич             за законностью рассмотрения уголовных
дел в судах Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (по согласованию)
Калиакбарова              - региональный директор Международного
Гульнара Тайтолеуовна       общественного объединения "Penal
Reform International" (Международная
тюремная реформа) в Центральной Азии
(по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2006 года N 687
Положение
о Комиссии по изучению вопроса об отмене
смертной казни в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Комиссия по изучению вопроса об отмене смертной казни в Республике Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Президент пен Үкiметтiң кесiмдерiн және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi, функциялары мен құқықтары
3. Комиссияның мiндеттерi:
Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселенi мұқият және жан-жақты зерделеу;
қажеттi нақты материал мен объективтi ақпараттарды жинау болып табылады.
4. Комиссияның функциялары:
Қазақстан Республикасында өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселе бойынша мемлекеттiк органдардың, қоғамдық ұйымдардың ұсыныстарын қарау;
өлiм жазасын қолдану және оның күшiн жою мәселелерi бойынша халықаралық тәжiрибе мен заңнаманы талдау;
Комиссия отырыстарының өткiзiлу ретiне қарай өлiм жазасының күшiн жою туралы мәселенi зерделеу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар ету;
өзiнiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша ұсынымдар әзiрлеу және Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзу болып табылады.
5. Комиссияның:
орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара iс-қимыл жасауға;
мемлекеттiк органдар, қоғамдық бiрлестiктер мен халықаралық ұйымдар өкiлдерiнiң қатысуымен отырыстар, кеңестер мен конференциялар өткiзуге;
министрлiктерден, ведомстволардан және Қазақстан Республикасының өзге де орталық атқарушы органдарынан, ғылыми, үкiметтiк емес және басқа да ұйымдарынан қажеттi материалдарды сұратуға, комиссия жұмысына қажеттi мамандарды тартуға;
Комиссияға жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру үшiн қажеттi, өзге де құқықтарға құқығы бар.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру
6. Комиссия үш жыл мерзiмге құрылады.
7. Төраға Комиссияның қызметiне басшылық етедi, оның отырыстарына төрағалық етедi, оның шешiмдерiн iске асыруды жалпы бақылауды, салааралық, ведомствоаралық үйлестiрудi жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн дербес жауапты болады. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары орындайды.
8. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
9. Жұмысты ұйымдастыруды, тиiстi құжаттарды, материалдарды дайындауды және Комиссия отырысынан кейiн хаттаманы ресiмдеудi Комиссияның мүшесi болып табылмайтын Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырысын өткiзуге материалдар дайындауды Комиссия хатшысы жүзеге асырады, ол оларды отырысқа дейiн кемiнде 3 күн бұрын Комиссия мүшелерiне жiбередi.
10. Отырыстардың күн тәртiбi, сондай-ақ оларды өткiзу орны мен уақытын Комиссия төрағасы белгiлейдi және нақтылайды.
Бекiтiлген тiзбе Комиссия мүшелерiне тiзiм бойынша жiберiледi.

2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи, функции и права Комиссии
3. Задачами Комиссии являются:
тщательное и всестороннее изучение вопроса об отмене смертной казни в Республике Казахстан;
сбор необходимого фактического материала и объективной информации.
4. Функциями Комиссии являются:
рассмотрение предложений государственных органов, общественных организаций по вопросу об отмене смертной казни в Республике Казахстан;
анализ международного опыта и законодательства по вопросам применения и отмены смертной казни;
информирование Правительства Республики Казахстан о ходе изучения вопроса об отмене смертной казни по мере проведения заседаний Комиссии;
выработка рекомендаций и внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по вопросам, входящим в ее компетенцию.
5. Комиссия имеет право:
взаимодействовать с центральными исполнительными и иными государственными органами и организациями;
проводить заседания, совещания и конференции с участием представителей государственных органов, общественных объединений и международных организаций;
запрашивать от министерств, ведомств и иных центральных исполнительных органов Республики Казахстан, научных, неправительственных и других организаций необходимые материалы, привлекать к работе Комиссии необходимых специалистов;
иные права, необходимые для осуществления возложенных на Комиссию задач.
3. Организация работы Комиссии
6. Комиссия образуется сроком на три года.
7. Председатель руководит деятельностью Комиссии, председательствует на ее заседаниях, планирует работу Комиссии, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений, межотраслевую, межведомственную координацию и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Рабочим органом Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
9. Организацию работы, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола после заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии, который не является членом Комиссии.
Подготовка материалов к проведению заседания Комиссии осуществляется секретарем Комиссии, который не менее чем за 3 дня до заседания направляет их членам Комиссии.
10. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии.
Перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях Комиссии составляется по мере необходимости и утверждается председателем. Утвержденный перечень рассылается членам Комиссии по списку.

11. Комиссия отырысы күнтізбелік жылдың әрбір айының әрбір екінші жұмасында, қажеттілігіне қарай Комиссия төрағасы белгілейтін өзге де күндері өткiзiледi. Отырыс оған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде заңды деп есептеледi.
Комиссия мүшелерi оның қызметiне алмастыру құқығынсыз қатысады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.28. N 1346 Қаулысымен.
12. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер, олар үшiн Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк даусы берiлсе, қабылданды деп есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, жазбаша түрде баяндалуы және Комиссия отырысының хаттамасына, сондай-ақ есеп-хатына қоса тiркелуi тиiс.
13. Комиссияның отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша Комиссияның барлық мүшелерi мiндеттi тәртiппен қол қоятын хаттама жасалады. Комиссияның шешiмдерi ұсынымдық сипатта болады.
14. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатады.

11. Заседания Комиссии проводятся каждую вторую пятницу каждого месяца календарного года, при необходимости, и в иные дни, определяемые Председателем Комиссии. Заседание считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
Члены Комиссии принимают участие в ее деятельности без права замены.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28 декабря 2007 года N 1346 .
12. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии, а также к письму-отчету.
13. По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми членами Комиссии. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
14. Комиссия прекращает свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.