Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң "Қазавиамет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 11 тамыздағы N 758 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 537 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2015 № 537 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң "Қазавиамет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазаэросервис" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - қоғам) болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi мыналар болып белгiленсiн:
шарт негiзiнде азаматтық авиацияның және басқа да ведомстволардың әуе кемелерiнiң ұшуын сапалы метеорологиялық қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
әуе кемелерi ұшуының қауiпсiздiгiне, тұрақтылығына және тиiмдiлiгiне жәрдемдесу;
метеорологиялық жабдықтардың және басқа да техникалық құралдардың жұмысына жоғары сенiмдiлiктi қамтамасыз ету.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен:
қоғамның жарғысын бекiтудi және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн;
осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену мен пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне берсiн.
5. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 11 тамыздағы
N 758 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-105-жолмен толықтырылсын:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казавиамет" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2006 года № 758. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 537
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2015 № 537.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казавиамет" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем преобразования в акционерное общество "Казаэросервис" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества:
организацию качественного метеорологического обеспечения полетов воздушных судов гражданской авиации и других ведомств на договорной основе;
содействие безопасности, регулярности и эффективности полетов воздушных судов;
обеспечение высокой надежности в работе метеорологического оборудования и других технических средств.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
утверждение устава общества и его государственную регистрацию в органах юстиции;
принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать права владения и пользования государственным пакетом акций общества Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 августа 2006 года N 758
Изменения и дополнения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "город Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-105, следующего содержания:

"123-105. "Қазаэросервис" АҚ".
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi" деген бөлiммен және мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 300-жолмен толықтырылсын:
"300. "Қазаэросервис" АҚ".
4.  (Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.08. N 1201Қаулысымен).

"123-105. АО "Казаэросервис".
3. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
дополнить разделом "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан" и строкой, порядковый номер 300, следующего содержания:
"300. АО "Казаэросервис".
4.  (Утратил силу постановлением Правительства РК от 8 декабря 2007 года N  1201 ).