Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 шілдедегі N 660 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 823 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 шілдедегі N 660  қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясатында:
"Әлеуметтік-экономикалық жағдай" деген 1-тарауда:
төртінші абзацтағы "15143" деген сандар "15084,4" деген сандармен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "42,3", "38,1" деген сандар тиісінше "42,6", "38,5" деген сандармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "8,8" деген сандар "8,9" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырмасыншы абзацтағы "6543", "1,77" деген сандар тиісінше "8962", "2,4" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма бірінші, жиырма екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Орта мерзімді кезеңде тауарлар өндіру қызметтер көрсетумен салыстырғанда озық қарқынмен өсетін болады. Тауарлар өндіру жылына орта есеппен 10,3 %-ға, ал қызметтер көрсету 8,5 %-ға өсетін болады.
Өнеркәсіп өнімін өндірудің өсу қарқыны 2007-2009 жылдары орта есеппен 8,2 %-ды құрайды.";
мынадай мазмұндағы жаңа жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қызметтер көрсетуде сауда, көлік, байланыс, сондай-ақ кәсіпорындарға көрсетілетін түрлі қызметтер барынша көп үлес алады. 2007-2009 жылдары осы салалардың одан әрі өсуі күтілуде. Көлік қызметтері орта есеппен 6,6 %-ға, ұсынылатын байланыс қызметтерінің көлемі 24,5 %-ға артады. Сауда саласында қызметтер орта есеппен 9,1 %-ға өседі.";
жиырма үшінші абзацтағы "102,7", "110,7" деген сандар тиісінше "103", "122,6" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма төртінші абзацтағы "114,3" деген сандар "118,7" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма бесінші абзацтағы "5,4" деген сандар "7" деген санмен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзац алынып тасталсын;
1-кесте осы қаулыға  1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бюджет жүйесін жетілдіру" деген 3-тарауда:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет жүйесін одан әрі жетілдіру мақсатында "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетілдіру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шілдедегі  Заңы қабылданды.";
оныншы абзацтағы "заң жобасын", "енгізілетін болады" деген сөздер тиісінше "Заңды" және "енгізілуде" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кірістер саясаты" деген 5-тарауда:
тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2006 года N 660
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 823
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2006 года N 660 "О Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" следующие изменения и дополнения:
в Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденной указанным постановлением:
в главе 1 "Социально-экономическое положение":
в абзаце четвертом цифры "15143" заменить цифрами "15084,4";
в абзаце пятом цифры "42,3", "38,1" заменить соответственно цифрами "42,6", "38,5";
в абзаце восьмом цифры "8,8" заменить цифрами "8,9";
в абзаце двадцатом цифры "6543", "1,77" заменить соответственно цифрами "8962", "2,4";
абзацы двадцать первый, двадцать второй изложить в следующей редакции:
"В среднесрочном периоде производство товаров будет расти опережающими темпами по сравнению с производством услуг. Производство товаров будет расти в среднем на 10,3 % в год, а производство услуг на 8,5 %.
Темп прироста производства промышленной продукции в среднем за 2007-2009 годы составит 8,2 %.";
дополнить новым абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"Наибольшие доли в производстве услуг занимают торговля, транспорт, связь, также различные услуги предприятиям. В 2007-2009 годах ожидается дальнейший рост этих отраслей. Услуги транспорта возрастут в среднем на 6,6 %, объем предоставляемых услуг связи - на 24,5 %. В сфере торговли рост услуг произойдет в среднем на 9,1 %.";
в абзаце двадцать третьем цифры "102,7", "110,7" заменить соответственно цифрами "103", "122,6";
в абзаце двадцать четвертом цифры "114,3" заменить цифрами "118,7";
в абзаце двадцать пятом цифры "5,4" заменить цифрой "7";
абзац двадцать шестой исключить;
таблицу 1 изложить в новой редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
в главе 3 "Совершенствование бюджетной системы":
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В целях дальнейшего совершенствования бюджетной системы был принят  Закон Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан".";
в абзаце десятом слова "законопроекта будут внесены" заменить словами "Закона вносятся";
в главе 5 "Политика доходов":
абзац девятый исключить;
абзац десятый изложить в следующей редакции:

"Ұлттық қордың тұжырымдамасына сәйкес мұнай түсімдерін Ұлттық қорға аудару болжамы 2007 жылы ЖІӨ-ге 6,4 %-ды, 2008 жылы ЖІӨ-ге 5,8 %-ды, 2009 жылы ЖІӨ-ге 5,5 %-ды құрайды.";
2-кесте осы қаулыға  2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салықтық түсімдердің 2007 жылы ЖІӨ-ге 17,2 %-дан 2009 жылы ЖІӨ-ге 16,1 %-ға дейін төмендеуі жыл сайын қосылған құн салығы ставкасының 1 %-ға дейін төмендеуімен (14 %-дан 12 %-ға дейін) және 2008 жылдан бастап әлеуметтік салық ставкаларының орта есеппен 30 %-ға төмендеуімен түсіндіріледі.";
он үшінші абзацтағы "0,66", "0,27" деген сандар тиісінше "0,61", "0,20" деген сандармен ауыстырылсын;
он төртінші абзацтағы "115,3" деген сандар "112,8" деген сандармен ауыстырылсын;
он бесінші және он алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
"Шығындар саясаты" деген 6-тарауда:
сексен жетінші абзацтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
сексен тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
тоқсан екінші абзацтағы "5,5", "4,4" деген сандар тиісінше "3,7", "2,5" деген сандармен ауыстырылсын;
тоқсан төртінші абзац алынып тасталсын;
тоқсан бесінші абзацтағы "26,9" деген сандар "22,6" деген сандармен ауыстырылсын;
бір жүзінші абзацтағы "114,3", "114,5" деген сандар "116,0", "124,1" деген сандармен ауыстырылсын;

"В соответствии с Концепцией Национального фонда прогноз перечисления нефтяных поступлений в Национальный фонд составляет в 2007 году - 6,4 % к ВВП, в 2008 году - 5,8 % к ВВП, 2009 году - 5,5 % к ВВП.";
таблицу 2 изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Снижение налоговых поступлений с 17,2 % к ВВП в 2007 году до 16,1 % к ВВП в 2009 году объясняется снижением ставки налога на добавленную стоимость ежегодно на 1 % (с 14 % до 12 %) и снижением с 2008 года ставок социального налога в среднем на 30 %.";
в абзаце тринадцатом цифры "0,66", "0,27" заменить соответственно цифрами "0,61", "0,20";
в абзаце четырнадцатом цифры "115,3" заменить цифрами "112,8";
абзацы пятнадцатый и шестнадцатый исключить;
в главе 6 "Политика затрат":
в абзаце восемьдесят седьмом слово "осуществляется" заменить словом "осуществляться";
абзац восемьдесят девятый исключить;
в абзаце девяносто втором цифры "5,5", "4,4" заменить соответственно цифрами "3,7", "2,5";
абзац девяносто четвертый исключить;
в абзаце девяносто пятом цифры "26,9" заменить цифрами "22,6";
в абзаце сотом цифры "114,3", "114,5" заменить соответственно цифрами "116,0", "124,1";

бір жүз екінші абзацтағы "25,0", "24", "23,2" деген сандар тиісінше "22,1", "20,9", "19,4" деген сандармен ауыстырылсын;
3-кесте осы қаулыға  3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бюджетаралық қатынастар" деген 9-тарауда:
сегізінші абзацтағы "жергілікті бюджеттердің" деген сөздерден кейін "үш жылдық Заңның қолданылу кезеңінде алынған" деген сөздермен толықтырылсын;
он екінші абзацтағы "Мемлекет" деген сөз "Осылайша, мәселен, мемлекет" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борышты басқару" деген 10-тарауда:
жетінші абзацтағы ", оның ішінде неғұрлым ұзақ мерзімді айналымдағы мемлекеттік бағалы қағаздарды кезең-кезеңімен 30 жылға дейін енгізу" деген сөздер алынып тасталсын.

в абзаце сто втором цифры "25,0", "24", "23,2" заменить соответственно цифрами "22,1", "20,9", "19,4";
таблицу 3 изложить в новой редакции согласно  приложению 3 к настоящему постановлению;
в главе 9 "Межбюджетные отношения":
в абзаце восьмом после слов "местных бюджетов" дополнить словами ", полученные в период действия трехлетнего Закона,";
в абзаце двенадцатом слова "Из республиканского бюджета" заменить словами "Так, например, из республиканского бюджета";
в главе 10 "Управление государственным и гарантированным государством заимствованием и долгом":
в абзаце седьмом слова ", в том числе поэтапное введение государственных ценных бумаг с более длинными сроками обращения, до 30 лет" исключить.