Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы президенттерiнiң қамқорлығындағы Мемлекетаралық Yйлестiру Кеңесi туралы ереженiң жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 қыркүйектегі N 830 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы президенттерiнің қамқорлығындағы Мемлекетаралық Үйлестiру Кеңесi туралы ереженің жобасына қол қою туралы ұсыныс Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы
президенттерiнiң қамқорлығындағы Мемлекетаралық Yйлестiру
Кеңесi туралы ереже
1. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаев пен Өзбекстан Республикасының Президентi И.А.Кәрiмовтiң 2006 жылғы 20 наурыздағы Бiрлескен мәлiмдемесiне, Бiрлескен мәлiмдеменiң ажырамас бөлiгi болып табылатын Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы президенттерiнiң қамқорлығындағы Мемлекетаралық Үйлестiру Кеңесiн құру туралы Меморандумға сәйкес, Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы (бұдан әрi - Тараптар) екi жақты ынтымақтастықтың басым мәселелерiн тиiмдi түрде шешу және екi ел арасындағы қарым-қатынастарды сапалы жаңа деңгейге шығару мақсатында Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы президенттерiнiң қамқорлығындағы Мемлекетаралық Үйлестiру Кеңесiн (бұдан әрi - МҮК) құрады.
2. МҮК өзiнiң қызметiн үкімет басшыларының басшылығымен жүзеге асырады.
3. МҮК құрамына премьер-министрлер, сыртқы iстер және iшкi iстер, экономика, қаржы, қорғаныс, мәдениет, спорт, энергетика, ақпараттық және телекоммуникациялық технологиялар, бiлiм және ғылым, индустрия және сауда министрлерi, кеден және арнайы (келiсiм бойынша) қызметтердiң басшылары, сондай-ақ екi елдiң елшiлерi кiредi.
4. МҮК отырыстарына шақырылған тұлғалар (келiсiм бойынша) қатыса алады.
5. MYK қажеттiлiгiне қарай тұрақты немесе уақытша негiзде жұмыс топтарын құра алады.
6. MYK отырыстары жарты жылда бiр рет екi елдiң аумағында кезекпен өтедi.
7. Егер МҮК басқа шешiм қабылдамаса, аумағында кезектi кездесу өтiп жатқан мемлекеттiң Премьер-Министрi отырыс жұмысына төрағалық етедi.
8. Кезек күттiрмейтiн мәселелердi қарау үшiн мемлекеттердiң кез келгенiнiң ұсынысы бойынша МҮК-тiң кезектен тыс отырысы шақырыла алады.
МҮК-тiң кезектен тыс отырыстары, әдетте, бастамашылық жасаған мемлекеттiң аумағында немесе тараптардың келiсiмi бойынша өтедi.
9. МҮК мынадай функцияларды жүзеге асырады:
- барлық салалардағы екi жақты қарым-қатынастардың жай-күйiне тұрақты түрде мониторинг және талдау жүргiзедi, сондай-ақ өзара қарым-қатынастарды жақсартуға бағытталған тиiстi ұсыныстарды әзiрлейдi;
- туындаған мәселелердi уақтылы шешу жөнiнде ұсынымдар әзiрлейдi;
- Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы Экономикалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық саласындағы бағдарламалардың iске асырылуын бақылауды жүзеге асырады;
- екi жақты және өңiрлiк деңгейде қауiпсiздiк пен тұрақтылықты қамтамасыз ету мәселелерiнде тиiмдi өзара iс-қимыл жасау жөнiнде жұмыс жүргiзедi.

О проекте Положения о Межгосударственном Координационном Совете под патронажем президентов Республики Казахстан и Республики Узбекистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2006 года N 830
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложение о подписании проекта Положения о Межгосударственном Координационном Совете под патронажем президентов Республики Казахстан и Республики Узбекистан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Положение
о Межгосударственном Координационном Совете под патронажем
президентов Республики Казахстан и Республики Узбекистан
1. В соответствии с Совместным заявлением Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева и Президента Республики Узбекистан И.А. Каримова от 20 марта 2006 года, Меморандумом о создании Межгосударственного Координационного Совета под патронажем президентов Республики Казахстан и Республики Узбекистан, являющегося неотъемлемой частью Совместного заявления, Республика Казахстан и Республика Узбекистан (далее - Стороны) в целях эффективного решения приоритетных вопросов двустороннего сотрудничества и вывода отношений между двумя странами на качественно новый уровень учреждают Межгосударственный Координационный Совет под патронажем президентов (далее - МКС).
2. МКС осуществляет свою деятельность под руководством глав правительств.
3. В состав МКС входят премьер-министры, министры иностранных и внутренних дел, экономики, финансов, обороны, культуры, спорта, энергетики, информационных и телекоммуникационных технологий, образования и науки, индустрии и торговли, руководители таможенных и специальных (по согласованию) служб, а также послы двух стран.
4. В заседаниях МКС могут принимать участие приглашенные лица (по согласованию).
5. МКС по мере необходимости может создавать на постоянной или временной основе рабочие группы.
6. Заседания МКС проводятся раз в полгода поочередно на территориях двух стран.
7. В работе заседания председательствует Премьер-Министр государства, на территории которого проходит очередная встреча, если МКС не примет иного решения.
8. Для рассмотрения неотложных вопросов по инициативе любого из государств могут созываться внеочередные заседания МКС.
Внеочередные заседания МКС, как правило, проводятся на территории государства инициатора или по согласованию сторон.
9. МКС осуществляет следующие функции:
- проводит постоянный мониторинг и анализ состояния двусторонних отношений во всех сферах, а также разрабатывает соответствующие предложения, направленные на улучшение взаимоотношений;
- вырабатывает рекомендации по своевременному решению возникающих вопросов;
- осуществляет контроль за реализацией Программ в области экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан;
- проводит работу по эффективному взаимодействию в вопросах обеспечения безопасности и стабильности на двустороннем и региональном уровнях.

10. МҮК-тiң шешiмдерi ұсынымдық сипатқа ие және консенсус негiзiнде қабылданады.
11. МҮК өз қызметiнде Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттарды және осы Ереженi басшылыққа алады.
12. Қабылдаушы мемлекет МҮК-тiң отырысын өткiзуге байланысты шығыстарды көтередi, МҮК-тiң отырысын өткiзуге қажеттi ақпараттық, материалдық-техникалық, көлiктiк және басқа да ұйымдастырушылық жағдайларды жасайды.
Жiберушi мемлекет МҮК-тiң отырысына қатысатын Кеңестiң ұлттық бөлiгiнiң мүшелерiн iссапарға жiберу жөнiндегi шығыстарды көтередi.
13. Отырыс барысында және отырыстар аралығындағы кезеңде МҮК-тiң қызметiн үйлестiрудi Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiктерi жүзеге асырады.
14. МYК-тiң құжаттары екi данада жасалады.
15. МYК-тiң жұмыс тiлi орыс тiлi болып табылады.
16. Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Ережеге оның ажырамас бөлiгi болып табылатын жеке хаттамалармен ресiмделетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiле алады.
17. Осы Ереже қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
2006 жылғы "___" қыркүйекте Астана қаласында екi түпнұсқа данада орыс тiлiнде жасалды.
Қазақстан Республикасының           Өзбекстан Республикасының
Президентi                              Президентi

10. Решения МКС носят рекомендательный характер и принимаются на основе консенсуса.
11. МКС в своей деятельности руководствуется международными договорами, участниками которых являются Республика Казахстан и Республика Узбекистан и настоящим Положением.
12. Принимающее государство несет расходы, связанные с проведением заседания МКС, создает необходимые информационные, материально-технические, транспортные и иные организационные условия для проведения заседания МКС.
Направляющее государство несет расходы по командированию членов национальной части Совета для участия в заседании МКС.
13. Координацию деятельности МКС во время и в период между заседаниями осуществляют министерства иностранных дел Республики Казахстан и Республики Узбекистан.
14. Документы МКС составляются в двух экземплярах.
15. Рабочим языком МКС является русский.
16. По взаимному согласию Сторон в настоящее Положение могут вноситься изменения и дополнения, оформляемые отдельными протоколами, являющимися его неотъемлемыми частями.
17. Настоящее Положение вступает в силу с даты его подписания.
Совершено в городе Астана "__" сентября 2006 года, в двух подлинных экземплярах на русском языке.
Президент                                 Президент
Республики Казахстан                    Республики Узбекистан