Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге (Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша) хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 қыркүйектегі N 834 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы еткізу пункттері туралы келісімге (Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша) хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы Амангелді Смағұлұлы Шабдарбаевқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге (Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша) хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге (Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша) хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі,
екі ел арасындағы қатынастарды дамытуға ықпал ететін халықаралық, екі жақты өткізу пункттері мен олардың жұмыс режимін келісу мақсатында,
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімнің (Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша) (бұдан әрі - Келісім) 1-бабын басшылыққа ала отырып, төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасын адамдардың және көлік құралдарының кесіп етуі, жүктерді, тауарларды және жануарларды тасымалдау үшін Тараптар халықаралық және екі жақты өткізу пункттерінің тізбесін (қоса беріліп отыр) келісті.
Өткізу пункттерінің көктемгі-жазғы және күзгі-қысқы кезеңдерде жұмыс істеу уақыты Тараптардың шекаралық өкілдері желісі бойынша анықталатын болады.
Хаттамада Тараптар мынадай терминдерді пайдаланады:
екі жақты (мемлекетаралық) өткізу пункті – тек тараптар мемлекеттерінің азаматтары мен көлік құралдарының шекараны кесіп өтуі үшін;
халықаралық (көп жақты) өткізу пункті – азаматтығына қарамай жеке тұлғалардың және тараптар мемлекеттері мен үшінші елдердің аумақтарында тіркелген автокөлік құралдарының мемлекеттік шекараны кесіп өтуі үшін.

О подписании Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу (г. Астана, 16 ноября 2001 года)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2006 года N 834
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу (г. Астана, 16 ноября 2001 года).
2. Уполномочить Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан Шабдарбаева Амангельды Смагуловича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу (г. Астана, 16 ноября 2001 года), разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Проект
Протокол
к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через
казахстанско-узбекскую государственную границу
(г. Астана, 16 ноября 2001 года)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в целях согласования международных, двусторонних пунктов пропуска и режима их работы, способствующих развитию сообщения между двумя странами,
руководствуясь статьей 1  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу (г. Астана, 16 ноября 2001 года) (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Для пересечения казахстанско-узбекской государственной границы лицами и транспортными средствами, перемещения грузов, товаров и животных Стороны согласовали перечень международных и двусторонних пунктов пропуска (прилагается).
Время работы пунктов пропуска в весенне-летний и осенне-зимний периоды будет определяться по линии пограничных представителей Сторон.
В Протоколе Сторонами используются следующие термины:
двусторонний (межгосударственный) пункт пропуска – для пересечения границы только гражданами и транспортными средствами государств сторон;
международный (многосторонний) пункт пропуска – для пересечения государственной границы физическими лицами, независимо от их гражданства (подданства), и транспортными средствами, зарегистрированными на территориях государств сторон и третьих стран.

Ескерту. 1-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.
2-бап
Осы Хаттама Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады және Тараптар оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарлама алған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама Келісімнің қолданылуы аяқталғанға дейін қолданылады.
2006 жылғы»"_______" қыркүйекте Астана қаласында әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
Қазақстан Республикасының            Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін                         Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік
шекарасы арқылы өткізу пункттері
туралы келісімге
(Астана қаласы, 2001 жылғы 16 қараша)
хаттамаға қосымша
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу
пункттерінің тізбесі
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.
Р/с
Қазақстан Республикасы
Өзбекстан Республикасы
Өткізу пунктінің
мәртебесі
Жұмыс істеу режимі
Атауы
Орналасқан жері
Атауы
Орналасқан жері
Темір жол өткізу пункттері
1.
Бейнеу
Маңғыстау облысы
Қаракалпақстан
Қарақалпақстан Республикасы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
2.
Сарыағаш
Оңтүстік Қазақстан облысы
Келес
Ташкент облысы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
2.1
Мақтаарал
Оңтүстік Қазақстан облысы
Сырдария
Сырдария облысы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
Автомобильдік өткізу пункттері
3.
Тәжен
Маңғыстау облысы
Дәуіт- Ата
Қарақалпақстан Республикасы
Халықаралық (көп жақты)
Тәулік бойы
4.
Жібек Жолы
Оңтүстік Қазақстан облысы
Гишт-Көпрік
Ташкент облысы
Халықаралық
Тәулік бойы
5.
Б.Қонысбаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
Яллама
Ташкент облысы
Халықаралық
Тәулік бойы
6.
Қапланбек
Оңтүстік Қазақстан облысы
Зангиота
Ташкент облысы
Екі жақты (мемлекетаралық)
Тәуліктің жарық уакытында
7.
Қазығұрт
Оңтүстік Қазақстан облысы
Ташкент
Ташкент облысы
Екі жақты (мемлекетаралық)
Тәуліктің жарык уақытында
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.
9.
Атамекен
Оңтүстік Қазақстан облысы
Гулистан
Сырдария облысы
Екі жақты (мемлекетаралық)
Тәуліктің жарық уақытында
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.
11.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.05 № 1154 Қаулысымен.

Сноска. Статья 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154.
Статья 2
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Соглашения и вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол действует до прекращения действия Соглашения.
Совершено в городе Астане "___" сентября 2006 года в двух экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, при чем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Протокола, Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                       За Правительство
Республики Казахстан                   Республики Узбекистан
Приложение
к Протоколу к Cоглашению между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики
Узбекистан о пунктах пропуска через
казахстанско-узбекскую
государственную границу
(г. Астана, 16 ноября 2001 года)
Перечень
пунктов пропуска через казахстанско-узбекскую
государственную границу
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154.
N
п/
п
Республика Казахстан Республика
Узбекистан
Статус
пункта
пропуска
Режим
работы
Наиме-
нование
Место дислокации Наимено-
вание
Место  дисло-
кации
Железнодорожные пункты пропуска
1.
Бейнеу
Мангистаус-
кая область
Кара-
калпакстан
Республика
Каракал-
пакстан
Международный
(многосторон-
ний)
Кругло-
суточ-
ный
2.
Сары-Агаш
Южно-
Казахстанс-
кая область
Келес
Ташкентская
область
Международный
(многосторон-
ний)
Кругло-
суточ-
ный
2-
1
Мактаарал
Южно-
Казахстанс-
кая область
Сырдарья
Сырдарьинс-
кая область
Международ-
ный (много-
сторонний)
Кругло-
суточный
Автомобильные пункты пропуска
3.
Тажен
Мангистаус-
кая область
Даут-
Ата
Республика
Каракал-
пакстан
Международный
(много-
сторонний)
Кругло-
суточный
4.
Жибек
Жолы
Южно-Казах-
станская
область
Гишт-
Куприк
Ташкент-
ская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
5.
Б.Коныс-
баева
Южно-Казах-
станская
область
Яллама
Ташкент-
ская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
6.
Капланбек
Южно-
Казахстанс-
кая область
Зангиота
Ташкентская
область
Двусторонний
(межгосударст-
венный)
Светлое
время
суток
7.
Казыгурт
Южно-
Казахстанс-
кая область
Ташкент
Ташкентская
область
Двусторонний
(межгосударст-
венный)
Светлое
время
суток
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154.
9.
Атамекен
Южно-
Казахстанс-
кая область
Гулистан
Сырдарьин-
ская
область
Двусторонний
(межгосударст-
венный)
Светлое
время
суток
10.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1154