Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Өзбекстан Республикасының Yкiметi арасындағы Мәдени-iзгiлiк саласындағы 2006-2008 жылдарға арналған ынтымақтастық бағдарламасына қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 қыркүйектегі N 837 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өзбекстан Республикасының Үкiметi арасындағы Мәдени-iзгiлiк саласындағы 2006-2008 жылдарға арналған ынтымақтастық бағдарламасының жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрi Ермұхамет Қабиденұлы Ертiсбаевқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат ете отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өзбекстан Республикасының Үкiметi арасындағы Мәдени-iзгiлiк саласындағы 2006-2008 жылдарға арналған ынтымақтастық бағдарламасына қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Жоба
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Өзбекстан Республикасының Үкiметi арасындағы Мәдени-iзгiлiк саласындағы 2006-2008 жылдарға арналған ынтымақтастық бағдарламасы
Бұдан әрi "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi және Өзбекстан Республикасының Үкiметi,
1994 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өзбекстан Республикасының Yкiметi арасындағы Мәдениет, денсаулық сақтау, ғылым, бiлiм, туризм және спорт салаларындағы ынтымақтастықты тереңдету туралы келісiмнiң ережелерiн басшылыққа ала отырып,
өзара түсiнiстiктi нығайтуға, мәдениет, өнер, ғылым, бiлiм, мұрағат ісі, жастар саясаты саласындағы тең құқылы ынтымақтастықты кеңейтуге және тереңдетуге өзара ұмтылуға негiзделе отырып,
мынадай салаларда ынтымақтасуға келiстi:
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы Бағдарламаға енгiзiлген барлық қызмет түрлерi Тараптар мемлекеттерiнiң ұлттық заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады.
1.2. Осы Бағдарламада көзделген барлық қызмет түрлері Тараптар мемлекеттерiнiң ұлттық заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады және қаржыландырылады. Егер әрбiр жекелеген жағдайда шығындарды қаржыландырудың өзгеше тәртiбi айтылмаған болса, әрбiр Тарап осы Бағдарламаны iске асыруға байланысты барлық шығыстарды дербес көтередi.
1.3. Тараптар мемлекеттерiнiң осы Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi уәкiлеттi органдары мыналар болып табылады:
қазақстан тарабынан - Мәдениет және ақпарат министрлiгi - мәдениет, өнер, мұрағат iсi бөлiгi бойынша; Бiлiм және ғылым министрлiгi - ғылым, бiлiм, жастар саясаты бөлiгi бойынша;
өзбек тарабынан - Мәдениет және спорт iстерi жөнiндегі министрлiк, Министрлер Кабинетi жанындағы "Узархив" агенттiгi - мәдениет, өнер, мұрағат iсi бөлiгi бойынша, Орта арнайы және жоғары бiлiм министрлiгi, Халық бiлiмi министрлiгi, "Камолот" қоғамдық қозғалысы - ғылым, бiлiм және жастар саясаты бөлiгi бойынша.
Жоғарыда аталған уәкiлеттi органдардың атаулары немесе функциялары өзгерген кезде Тараптар дипломатиялық арналар арқылы уақтылы хабардар етiледi.

О подписании Программы сотрудничества между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан в культурно-гуманитарной сфере на 2006-2008 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2006 года N 837
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить проект Программы сотрудничества между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан в культурно-гуманитарной сфере на 2006-2008 годы.
2. Уполномочить Министра культуры и информации Республики Казахстан Ертысбаева Ермухамета Кабидиновича подписать от имени Правительства Республики Казахстан проект Программы сотрудничества между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан в культурно-гуманитарной сфере на 2006-2008 годы, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Проект
Программа сотрудничества
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Узбекистан в
культурно-гуманитарной сфере на 2006-2008 годы
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые далее Сторонами»,
руководствуясь положениями Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан об углублении сотрудничества в области культуры, здравоохранения, науки, образования, туризма и спорта от 10 января 1994 года,
основываясь на взаимном стремлении укреплять взаимопонимание, расширять и углублять равноправное сотрудничество в области культуры, искусства, науки, образования, архивного дела, молодежной политики,
согласились сотрудничать в следующих областях:
1. Общие положения
1.1. Все виды деятельности, входящие в настоящую Программу, будут осуществляться в соответствии с национальными законодательствами государств Сторон.
1.2. Все виды деятельности, предусмотренные настоящей Программой, будут осуществляться и финансироваться согласно национальным законодательствам государств Сторон. При этом каждая Сторона самостоятельно несет расходы, связанные с реализацией настоящей Программы, если в каждом отдельном случае не будет оговорен иной порядок финансирования затрат.
1.3. Уполномоченными органами государств Сторон по реализации настоящей Программы являются:
с казахстанской стороны - Министерство культуры и информации - по части культуры, искусства, архивного дела; Министерство образования и науки - по части науки, образования, молодежной политики;
с узбекской стороны - Министерство по делам культуры и спорта, Агентство "Узархив" при Кабинете Министров - по части культуры, искусства, архивного дела; Министерство среднего специального и высшего образования, Министерство народного образования, Общественное движение "Камолот" - по части науки, образования и молодежной политики.
При изменении названия или функций вышеназванных уполномоченных органов Стороны будут своевременно уведомлены по дипломатическим каналам.

1.4. Осы Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi Тараптар ынтымақтастығы Тараптар мемлекеттерiнiң ұлттық заңнамалары шеңберiнде жүзеге асырылады.
2. Мәдениет және өнер саласында
2.1. Тараптар мәдениет пен өнер саласындағы шығармашылық ынтымақтастық үшiн қолайлы жағдай жасайтын болады.
2.2. Тараптар бiрлескен мәдени-iзгiлiк iс-шаралары шеңберiнде Ташкент қаласында M. Әуезов атындағы Қазақ академиялық драма театрының, Алматы қаласында Өзбек ұлттық академиялық драма театрының алмасу гастрольдерiн өткiзедi.
2.3. Тараптар Қазақстан өкiлдерiнiң Самарқанд қаласындағы "Шарқ тароналари" "Шығыс әуендерi" атты IV (халықаралық музыка фестивалiне қатысуына ықпал ететiн болады.
3. Мұрағат iсi саласында
3.1. Тараптар мұрағат iсi саласындағы ынтымақтастықты дамытуға мынадай бағыттар бойынша ықпал етедi:
- Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен Өзбекстан Республикасы Министрлер Кабинеті жанындағы  "Узархив" агенттiгi арасында Мұрағат iсi саласындағы ынтымақтастық туралы келісім жасасу;
- Өзбекстан Республикасының мұрағаттарынан Қазақстан тарихы бойынша құжаттарды iздеу және алу жөнiндегi ғылыми-зерттеу экспедицияларын (iссапарлар) ұйымдастыру.
4. Бiлiм және ғылым саласында
4.1. Тараптар бiлiм мен ғылым саласындағы ынтымақтастықты дамыту мақсатында екi жақты байланысты нығайтуға жәрдем көрсетеді және мынадай бағыттар бойынша ынтымақтастықты көтермелейді:
- Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының оқушылары арасында елдер арасындағы ынтымақтастыққа арналған шығармалар конкурсын өткiзу;
- Ташкент, Шымкент қалаларында Қазақстан мен Өзбекстанның қазақ және өзбек тiлдерiнде оқытатын мектептерiнiң басшыларына арналған республикалық семинар-кеңес өткiзу;
- Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының жоғары оқу орындарының көркемөнерпаздар ұжымдарының концерттерін өткiзу;
- мәдени-iзгiлiк мұра саласында бiрлескен ғылыми-практикалық конференциялар және ғылыми-зерттеу жобаларын өткiзу.
5. Жастар саясаты саласында
5.1. Тараптар жастар саясаты саласындағы ынтымақтастықты мынадай бағыттар бойынша дамытатын болады:
- студенттiк командалардың қазақстан-өзбек фестивалiн өткiзу;
- Қазақстанның және Өзбекстанның жастар ұйымдары көшбасшыларының слетiн өткiзу.
6. Қорытынды ережелер
6.1. Осы Бағдарламаның ережелерiн түсiндiру немесе қолдану кезiнде келiспеушiлiктер туындаған жағдайда Тараптар оларды келiссөздер мен консультациялар жолымен шешедi.
6.2. Осы Бағдарламаға Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Бағдарламаның ажырамас бөлiгi болып табылатын тиiстi хаттамаларға қол қою жолымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.

1.4. Сотрудничество Сторон по реализации настоящей Программы будет осуществляться в рамках национальных законодательств государств Сторон.
2. В области культуры и искусства
2.1. Стороны будут создавать благоприятные условия для творческого сотрудничества в области культуры и искусства.
2.2. Стороны проведут обменные гастроли Казахского академического театра драмы имени М. Ауэзова в г. Ташкенте, Узбекского Национального академического драматического театра в г. Алматы в рамках совместных культурно-гуманитарных мероприятий.
2.3. Стороны будут способствовать участию представителей Казахстана в IV Международном музыкальном фестивале "Шарк тароналари" "Мелодии Востока" в г. Самарканде.
3. В области архивного дела
3.1. Стороны будут способствовать развитию сотрудничества в области архивного дела по следующим направлениям:
- заключение Соглашения о сотрудничестве в области архивного дела между Министерством культуры и информации Республики Казахстан и Агентством "Узархив" при Кабинете Министров Республики Узбекистан;
- организация научно-исследовательских экспедиций (командировок) по поиску и приобретению документов по истории Казахстана из архивов Республики Узбекистан.
4. В области образования и науки
4.1. В целях развития сотрудничества в области образования и науки Стороны будут оказывать содействие в укреплении двусторонних связей и поощрять сотрудничество по следующим направлениям:
- проведение конкурса сочинений среди учащихся Республики Казахстан и Республики Узбекистан, посвященного сотрудничеству между странами;
- проведение республиканского семинара-совещания для руководителей школ с казахским и узбекским языками обучения Казахстана и Узбекистана, г.г. Ташкент, Шымкент;
- проведение концертов коллективами художественной самодеятельности высших учебных заведений Республики Казахстан и Республики Узбекистан;
- проведение совместных научно-практических конференций и научно-исследовательских проектов в области культурно-гуманитарного наследия.
5. В области молодежной политики
5.1. Стороны будут развивать сотрудничество в области молодежной политики по следующим направлениям:
- проведение казахстанско-узбекского фестиваля студенческих команд;
- проведение слета лидеров молодежных организаций Казахстана и Узбекистана.
6. Заключительные положения
6.1. В случае возникновения разногласий при толковании или применении положений настоящей Программы Стороны будут решать их путем переговоров и консультаций.
6.2. По взаимному согласию Сторон в настоящую Программу могут вноситься изменения и дополнения путем подписания соответствующих протоколов, являющихся неотъемлемой частью настоящей Программы.

6.3. Осы Бағдарлама қол қойылған сәтiнен бастап күшiне енедi.
______жылғы "__" ________ ________ қаласында екi түпнұсқа данада орыс тiлiнде жасалды.
Қазақстан Республикасының      Өзбекстан Республикасының
Үкiметi үшiн                    Үкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Өзбекстан Республикасының Yкiметi арасындағы Мәдени-iзгiлiк саласындағы 2006-2008 жылдарға арналған ынтымақтастық бағдарламасына iс-шаралар жоспары
N Іс-шаралар мазмұны Өткізілу мерзімі Орындаушылар
Қазақстан Республикасы Өзбекстан Республикасы
Мәдениет саласында
1.
Мыналардың:
- Ташкент қаласындағы М.Әуезов атындағы Қазақ академиялық драма театрының
- Алматы қаласындағы Өзбек ұлттық академиялық драма театрының бірлескен мәдени-ізгілік іс-шаралары шеңберінде алмасу гастрольдерін өткізу
2007 жылғы қыркүйек
2008 жылғы қыркүйек
МАМ
МСМ
2.
Қазақстан өкілдерінің Самарқант қаласындағы "Шарқ тароналари" ("Шығыс әуендері") атты IV-шы Халықаралық музыка фестиваліне қатысуы
2007 жылғы тамыз
МАМ
МСМ
Мұрағат ісі саласында
3.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі мен Өзбекстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы "Узархив" агенттігі арасында Мұрағат ісі саласындағы ынтымақтастық туралы келісім жасасу

6.3. Настоящая Программа вступает в силу с момента подписания.
Совершено " ___ " ______ в _________ в двух оригинальных экземплярах на русском языке.
За Правительство          За Правительство
Республики Казахстан      Республики Узбекистан
План мероприятий к Программе сотрудничества
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Узбекистан
в культурно-гуманитарной сфере на 2006-2008 годы
Содержание
мероприятий
Сроки
проведения
Исполнители
Республика
Казахстан
Республика
Узбекистан
В области культуры
1.
Проведение  обменных
гастролей в рамках
совместных культурно-
гуманитарных мероприятий:
- Казахского академичес-
кого театра драмы имени
М. Ауэзова в г. Ташкенте
- Узбекского Националь-
ного академического
драматического театра в
г. Алматы
Сентябрь
2007
Сентябрь
2008
МКИ
МКС
2.
Участие представителей
Казахстана в IV Между-
народном музыкальном
фестивале "Шарк тарона-
лари" ("Мелодии Востока")
в г. Самарканде.
Август
2007
МКИ
МКС
В области культуры
3.
Заключение Соглашения о
сотрудничестве в области  архивного дела между
Министерством культуры и  информации Республики
Казахстан и Агентством
"Узархив" при Кабинете
Министров Республики
Узбекистан

2006-2007
МАМ
Өзбекстан Республикасы Министрлер Кабинеті жанындағы "Узархив" агенттігі
4.
Өзбекстан Республикасының мұрағаттары мен кітапханаларынан Қазақстан тарихы жөніндегі құжаттарды іздеу мен алу бойынша ғылыми-зерттеу экспидицияларын (іссапарлар) ұйымдастыру
2008
МАМ
МСМ, Өзбекстан Республикасы Министрлер Кабинеті жанындағы "Узархив" агенттігі
Білім саласында
5.
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы оқушылары арасындағы елдер арасындағы ынтымақтастыққа арналған шығармалар конкурсы
2007
БҒМ
ХБМ
6.
Ташкент, Шымкент қалаларында Қазақстан мен Өзбекстанның қазақ және өзбек тілдерінде оқытатын мектептерінің басшыларына арналған республикалық семинар-кеңес
2008
БҒМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
ХБМ
7.
Өзбекстан Республикасындағы қазақ тілінде оқытатын мектептерде және Қазақстан Республикасында өзбек тілінде оқытатын мектептерде сыныптан тыс сабақтарда қосымша пайдалану үшін оқу және оқу-әдістемелік әдебиеттермен алмасу
жыл сайын
БҒМ
ХБМ
8.
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасының жоғары оқу орындары көркемөнерпаздар ұжымдарының концерттерін өткізу
2008 жылғы қазан
БҒМ, Қазақ ұлттық музыка академиясы
ОАЖБМ, Өзбекстанның мемлекеттік консерваториясы
Ғылым саласында
9.
Мәдени-ізгілік мұра саласында бірлескен ғылыми-практикалық конференциялар мен ғылыми-зерттеу жобаларын жүргізу
2008
БҒМ, МАМ
ОАЖБМ
Жастар саясаты саласында
10.
Студенттік командалардың қазақстан-өзбек фестивалін өткізу
2008
БҒМ
ОАЖБМ, "Камолот" қоғамдық қозғалысы
11.
Қазақстан және Өзбекстан жастар ұйымдары көшбасшыларының слеті
2008
БҒМ
ОАЖБМ, "Камолот" қоғамдық қозғалысы

2006-2007
МКИ
Агентство
"Узархив"
при
Кабинете
Министров
Республики
Узбекистан
4.
Организация научно-
исследовательских
экспедиций (командировок)
по поиску и приобретению
документов по истории
Казахстана из архивов и
библиотек Республики
Узбекистан
2008
МКИ
МКС,
Агентство
"Узархив"
при
Кабинете
Министров
Республики
Узбекистан
В области культуры
5.
Конкурс сочинении среди
учащихся Республики
Казахстан и Республики
Узбекистан, посвященный
сотрудничеству между
странами
2007
МОН
MHO
6.
Республиканский семинар-
совещание для руководи-
телей школ с казахским и
узбекскими языками
обучения Казахстана и
Узбекистана,
г.г. Ташкент, Шымкент
2008
МОН,
аким ЮКО
MHO
7.
Обмен учебной и учебно-
методической литературой
для дополнительного
использования во
неклассных занятиях в
школах с казахским
языком обучения в
Республике Узбекистан и
в школах с узбекским
языком обучения в
Республике Казахстан
ежегодно
МОН
MHO
В области культуры
8.
Проведение концертов
коллективами
художественной
самодеятельности высших
учебных заведений
Республики Казахстан и
Республики Узбекистан
Октябрь
2008
МОН,
Казахская
националь-
ная
академия
музыки
МВССО,
Государ-
ственная
консерва-
тория
Узбекис-
тана
9.
Проведение совместных
научно-практических
конференций и научно-
исследовательских
проектов в области
культурно-гуманитарного
наследия
2008
МОН
МКИ
МВССО
10
Проведение казахстанско-
узбекского фестиваля
студенческих команд
2008
МОН
МВССО, Обществен-
ное
движение
"Камолот"
11
Слет лидеров молодежных
организаций Казахстана и
Узбекистана
2008
МОН
МВССО,
Обществен-
ное
движение
"Камолот"