Бiреудiң күтiп-бағуына мұқтаж үш жастан асқан балалар ауруларының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 қыркүйектегі N 840 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2268 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2268 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шiлдедегi Заңының  13-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса берiлiп отырған бiреудiң күтiп-бағуына мұқтаж үш жастан асқан балалар ауруларының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 5 қыркүйектегi
N 840 қаулысымен
бекiтiлген
Бiреудiң күтiп-бағуына мұқтаж үш жастан асқан балалар ауруларының тiзбесi
Аса ауыр дәрежедегi аурулар және/немесе өзiне-өзi күтiм жасай алмаушылық (Денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жiктемесiне сәйкес, 10-қайта қарау):
1. I класс. Кейбiр жұқпалы және паразитарлық аурулар:
(А 00-В 99).
2. II класс. Iсiктер:
қатерлi iсiктер:
(С 00-С 97), (Д 00-Д 09);
қатерсiз iсiктер:
(Д 37-Д 48).
3. III класс. Қан, қан түзiлу органдарының аурулары және иммундық тетiктi қатыстыратын жекелеген бұзылулар:
(D 55-D 64, D 65-D 70).
4. IV класс. Эндокриндiк жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасу бұзылулары:
(E 00-E 46; E 71; E 85).
5. V класс. Психикалық бұзылулар мен мiнез-құлықтың бұзылуы:
(F 0-F 99).
6. VI класс. Жүйке жүйесiнiң аурулары:
(G 00-G 23; G 25-G 72; G 80-G83).
7. VII класс. Көз бен оның қосалқы аппаратының аурулары:
(H 05; H 15-H 22; H 26-Н 27; H 30-H 36; H 40-H 46; H 54).
8. VIII класс. Құлақ және емiзiк тәрiздi өсiндiнiң аурулары:
(H 65-H 66; H 70; H 81).
9. IX класс. Қан айналымы жүйесiнiң аурулары:
(I 09-I 36; I 05; I 10-I 15; I 10-I 15; I 26-I 27; I 30-I 33; I 34; I 40; I 42; I 47-I 50; I 60-I 69; I 84; I 95; I 97).
10. X класс. Тыныс алу мүшелерiнiң аурулары:
(J22; J45; J01; J04-J05; J10-J11; J32; J36; J44).
11. XI класс. Ас қорыту мүшелерiнiң аурулары:
(К 11; К 14; К 50-К 52; К 60-К 61; К65; К 75; К 80; К 85).
12. XII класс. Терi және терi астының - майлы жасушаларының аурулары:
(L 04; L 30; L 40; L88).
13. XIII класс. Сүйек-бұлшық ет жүйесi мен байланыстырушы тiннiң аурулары:
(M 00; M 05-M 14; M 30-M 36; M 86-M 89).

Об утверждении перечня заболеваний у детей старше трех лет, нуждающихся в постороннем уходе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2006 года N 840. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2268
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.12.2009 N 2268 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии со  статьей 13 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень заболеваний у детей старше трех лет, нуждающихся в постороннем уходе.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2006 года N 840
Перечень
заболеваний у детей старше трех лет,
нуждающихся в постороннем уходе
Заболевания с тяжелой степенью тяжести и/или невозможность самообслуживания (в соответствии с Международной статистической классификацией болезней и проблем, связанных со здоровьем, 10-й пересмотр).
1. Класс I. Некоторые инфекционные и паразитарные болезни:
(А 00 - В 99).
2. Класс II. Новообразования:
злокачественные новообразования:
(С 00 - С 97), (Д 00 - Д 09);
доброкачественные образования:
(Д 37 - Д 48).
3. Класс III. Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм:
(D 55 - D 64, D 65 - D 70).
4. Класс IV. Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ:
(Е 00 - Е 46; Е 71; Е 85).
5. Класс V. Психические расстройства и расстройства поведения:
(F 0 - F 99).
6. Класс VI. Болезни нервной системы:
(G 00 - G 23; G 25 - G 72; G 80 - G 83).
7. Класс VII. Болезни глаза и его придаточного аппарата:
(Н 05; Н 15 - Н 22; Н 26 - Н 27; Н 30 - Н 36; Н 40 - Н 46; Н 54).
8. Класс VIII. Болезни уха и сосцевидного отростка:
(Н 65 - Н 66; Н 70; Н 81).
9. Класс IX. Болезни системы кровообращения:
(I 09 - I 36; I 05; I 10 - I 15; I 10 - I 15; I 26 - I 27; I 30 - I 33; I 34; I 40; I 42; I 47 - I 50; I 60 - I 69; I 84; I 95; I 97).
10. Класс X. Болезни органов дыхания:
(J 22; J 45; J 01; J 04 - J 05; J 10 - J 11; J 32; J 36; J 44).
11. Класс XI. Болезни органов пищеварения:
(К 11; К 14; К 50 - К 52; К 60 - К 61; К 65; К 75; К 80; К 85).
12. Класс XII. Болезни кожи и подкожно-жировой клетчатки:
(L 04; L 30; L 40; L 88).
13. Класс XIII. Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани:
(М 00; М 05 - М 14; М 30 - М 36; М 86 - М 89).

14. XIV класс. Несептiк жыныстық жүйе аурулары:
(N 00-N 39).
15. XVII класс. Туа бiткен aуытқулар (даму кемiстiктерi), пiшiннiң өзгеруi мен хромосомдық бұзылулар:
(Q 00-Q 99).
16. XIX класс. Жарақаттар, уланулар мен сыртқы себептер әсерлерiнiң кейбiр басқа да салдары:
($01-S 39; S 44-S 49; S 54-S 55; S 57-S 58; S64-S 65; S 67-S 68; S 72-S 74; S 78; S84-S88; S 94-S 95; S 97- S 98; Т 01-T 09; T 17-T 65; T 90-T 98).

14. Класс XIV. Болезни мочеполовой системы:
(N 00 - N 39).
15. Класс XVII. Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения:
(Q 00 - Q 99).
16. Класс XIX. Травмы, отравления и некоторые другие последствия воздействия внешних причин:
(S 01 - S 39; S 44 - S 49; S 54 - S 55; S 57 - S 58; S 64 - S 65; S 67 - S 68; S 72 - S 74; S 78; S 84 - S 88; S 94 - S 95; S 97 - S 98; Т 01 - Т 09; Т 17 - Т 65; Т 90 - Т 98).