Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 мамырдағы N 436 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қыркүйектегі N 851 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.01.2016 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 мамырдағы N 436  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 19, 192-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Инвестициялық преференцияларды көздейтiн инвестицияларды жүзеге асыруға арналған модельдiк келiсiм-шартта:
3-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) жұмыс бағдарламасы - осы Келiсiм-шартқа сәйкес және Келiсiм-шартқа 1-қосымшада көрсетiлген инвестициялық жобаны iске асыру жөнiндегi жұмыстардың күнтiзбелiк кестесiн айқындайтын келiсiм-шартқа қосымша.";
7-тармақтың 4) тармақшасындағы "мониторинг және" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақта:
4) тармақшадағы "инвестициялық қызметтi" деген сөздер "осы Келiсiм-шарттың 5-тармағында көрсетiлген қызмет түрiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қазақстандық кадрларды үздiксiз оқыту жүйесiн енгiзуге және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiнде жұмыс жүргiзуге;";
6) тармақша алынып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Келiсiм-шарт қолданылатын мерзiмде берiлген мемлекеттiк заттай грантты және Келiсiм-шарттың жұмыс бағдарламасына сәйкес сатып алынған тiркелген активтердi жалға бермеуге, иелiктен айырмауға және олардың нысаналы мақсатын өзгертпеуге мiндеттеме алады.";
11-бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
20. Келiсiм-шарттар талаптарының сақталуын бақылауды уәкілетті орган мынадай нысандарда жүзеге асырады:
1) камералдық бақылау - уәкiлеттi орган осы Келiсім-шарттың 21-тармағына сәйкес ұсынылған есептердi зерделеу және талдау негізінде жүзеге асыратын бақылау;
2) инвестициялық қызмет объектiсiне барып, оның iшiнде жұмыс бағдарламасын және келiсiм-шарт талаптарын орындау жөнiндегi құжаттарды қарап.
21. Келiсiм-шарт жасасқаннан кейiн инвестор уәкiлеттi органға:
1) жұмыс бағдарламасы қолданылатын мерзiмде статистика жөніндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген нысан бойынша:
жиырма бесiншi маусымнан кешiктiрмей жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы аралық есептi;
жиырма бесiншi қаңтардан кешiктiрмей жұмыс бағдарламасына сәйкес сатып алынған тiркелген активтер бойынша толық көрсете отырып, жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы жылдық есептi;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 436
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2006 года N 851. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.01.2016 № 13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 436 "О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан "Об инвестициях" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 19, ст. 192) следующие изменения:
в Модельном контракте на осуществление инвестиций, предусматривающем инвестиционные преференции, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"8) рабочая программа - приложение к контракту, определяющее календарный график работ по реализации инвестиционного проекта, согласно данному контракту и указанных в приложении 1 к контракту.";
в подпункте 4) пункта 7 слова "мониторинг и" исключить;
в пункте 10:
в подпункте 4) слова "вид инвестиционной деятельности" заменить словами "вид деятельности, указанный в пункте 5 настоящего контракта";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) внедрять системы непрерывного обучения казахстанских кадров и проводить работу по повышению их квалификации;";
подпункт 6) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) в течение действия контракта не передавать в аренду, не отчуждать и не изменять целевое назначение предоставленного государственного натурного гранта и фиксированных активов, приобретенных в соответствии с рабочей программой контракта.";
раздел 11 изложить в следующей редакции:
"11. Контроль за соблюдением условий контрактов
20. Контроль за соблюдением условий контрактов осуществляется уполномоченным органом в следующих формах:
1) камеральный контроль - контроль, осуществляемый уполномоченным органом на основе изучения и анализа отчетов, представленных в соответствии с пунктом 21 настоящего контракта;
2) с посещением объекта инвестиционной деятельности, в том числе с рассмотрением документов по исполнению рабочей программы и условий контракта.
21. После заключения контракта инвестор представляет в уполномоченный орган:
1) в течение действия рабочей программы по форме, установленной уполномоченным государственным органом по статистике:
промежуточный отчет о выполнении рабочей программы не позднее двадцать пятого июня;
годовой отчет о выполнении рабочей программы не позднее двадцать пятого января с расшифровкой по фиксированным активам, приобретенным в соответствии с рабочей программой;

2) тiркелген активтер пайдаланылуға енгiзiлгеннен кейiн бір ай iшiнде тiркелген активтердiң пайдаланылуға енгiзiлгенiн растайтын құжатты;
3) жұмыс бағдарламасы бойынша жұмыстарды аяқтау мерзiмi өткеннен кейiн бір ай iшiнде аудиторлық есеппен расталған:
жұмыс бағдарламасының орындалуы туралы есептi;
инвестициялық қызметтiң нәтижелерi бойынша кiрiстер мен шығыстар туралы есептi;
жұмыс бағдарламасына сәйкес сатып алынған тiркелген активтер бойынша толық жазылуын ұсынады.
Аудиторлық есепте жұмыс бағдарламасының бүкiл қолданылу кезеңiндегi қаржы-шаруашылық қызметтiң нәтижелерiн талдау қамтылуға тиiс.
22. Жұмыс бағдарламасына өзгерiстер тараптардың келiсiмi бойынша жылына бiр рет енгiзiлуi мүмкiн.
22-1. Инвестициялық қызмет объектiсiне барып тексеру уәкiлеттi органның шешiмi негiзiнде жұмыс бағдарламасы бойынша жұмыстардың аяқталу мерзiмi өткеннен кейiн үш ай iшiнде жүргiзiледi.
Инвестициялық қызмет объектiсiне барып кезектен тыс тексеру уәкілеттi органның шешiмi бойынша:
1) камералдық бақылау нәтижелерi бойынша келiсiм-шарт талаптарының бұзылуы анықталған жағдайларда;
2) құқық қорғау органдарының өтiнiштерi бойынша жүргізiледi.
22-2. Тексеру нәтижелерi бойынша уәкiлеттi органның өкiлi инвестордың басшысы келісiм-шарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйiнiң актiсiне қол қояды.
22-3. Келiсiм-шарттың жұмыс бағдарламасы орындалмаған немесе тиiсiнше орындалмаған жағдайда уәкiлеттi орган инвесторға бұзушылықтарды көрсете отырып, жазбаша нысанда хабарлама жiбередi және бұзушылықтарды жою үшiн үш айдан аспайтын мерзiмдi белгiлейдi.
22-4. Мемлекеттiң экономикалық мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету мақсатында келiсiм-шартты бұзу туралы ақпарат мыналарға жiберiледi:
1) тиiстi шаралар қабылдау үшiн мемлекет алдындағы салықтық мiндеттемелердiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн уәкiлеттi мемлекеттiк органға және қажет болған кезде өзге де мемлекеттiк органдарға;
2) оларға сәйкес мемлекеттiк заттай грант берiлген келiсiм-шарттар бойынша мемлекет алдындағы салықтық мiндеттемелердiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн уәкiлеттi мемлекеттiк органға, мемлекеттiк мүлiктi және (немесе) жер ресурстарын басқару саласындағы мемлекеттiк органдарға, сондай-ақ жергілiктi атқарушы органдарға";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Келiсiм-шарттың қолданылу мерзiмi инвестициялық преференциялардың қолданылу мерзiмiмен айқындалады. Жұмыс бағдарламасы бойынша жұмыстарды аяқтау мерзiмi келiсiм-шарттың қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн үш айдан кешiктiрмей аяқталуға тиiс.";
42-тармақтың екiншi және үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкiлеттi орган _____________________________________________
Уәкiлеттi органның басшысы _________________________________";
45-тармақтан кейiн "Комитет" деген сөз "Уәкiлеттi орган" сөздермен ауыстырылсын;

2) в течение одного месяца после ввода в эксплуатацию фиксированных активов документ, подтверждающий ввод в эксплуатацию фиксированных активов;
3) в течение одного месяца после истечения срока окончания работ по рабочей программе подтвержденные аудиторским отчетом:
отчет о выполнении рабочей программы;
отчет о доходах и расходах по результатам инвестиционной деятельности;
расшифровку по фиксированным активам, приобретенным в соответствии с рабочей программой.
Аудиторский отчет должен содержать анализ результатов финансово-хозяйственной деятельности за весь период действия рабочей программы.
22. Изменения в рабочую программу могут вноситься по соглашению сторон один раз в год.
22-1. Проверка с посещением объекта инвестиционной деятельности проводится на основании решения уполномоченного органа в течение трех месяцев после истечения срока окончания работ по рабочей программе.
Внеочередная проверка с посещением объекта инвестиционной деятельности проводится по решению уполномоченного органа:
1) в случаях выявления по результатам камерального контроля нарушений условий контракта;
2) по обращениям правоохранительных органов.
22-2. По результатам проверки представитель уполномоченного органа и руководитель инвестора подписывают акт текущего состояния исполнения рабочей программы контракта.
22-3. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения рабочей программы контракта уполномоченный орган направляет инвестору уведомление в письменной форме с указанием нарушений и устанавливает срок не более трех месяцев для устранения нарушений.
22-4. Информация о расторжении контракта в целях обеспечения защиты экономических интересов государства направляется:
1) в уполномоченный государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и, при необходимости, в иные государственные органы для принятия соответствующих мер;
2) по контрактам, согласно которым предоставлен государственный натурный грант, в уполномоченный государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, государственные органы в сфере управления государственным имуществом и (или) земельными ресурсами, а также местные исполнительные органы.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Срок действия контракта определяется сроком действия инвестиционных преференций. Срок окончания работ по рабочей программе должен заканчиваться не позднее, чем за три месяца до окончания срока действия контракта.";
абзацы второй и третий пункта 42 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган ____________________________________
Руководитель Уполномоченного органа ______________________ ";
после пункта 45 слово "Комитет" заменить словами "Уполномоченный орган";