Қазақстан Республикасы Көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қыркүйектегі N 925 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикаксы Үкіметінің 2008 жылғы 1 желтоқсандағы N 1122 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикаксы Үкіметінің 2008.12.01 N 1122 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 қазандағы N 1371 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы және Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
Жоспардың тиiстi және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 10 қаңтар мен 10 шiлдеге қарай Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне Жоспардың iске асырылу барысы туралы ақпаратты ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жыл сайын 30 қаңтар мен 30 шiлдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. "Қазақстан Республикасы Көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 қазандағы N 1371 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 480-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
қаулының мәтiнiндегi және көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасының 4-тармағындағы "Қазақстан Республикасы Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiне", "Қазақстан Республикасы Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi", "Қазақстан Республикасы Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiнiң" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне", "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi", "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын.

Об утверждении Плана мероприятий на 2006-2008 годы по реализации отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2006 года N 925. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2008 года N 1122.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства Республики  Казахстан от 1 декабря 2008 года N 1122 .
В целях реализации отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1371 Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2006-2008 годы по реализации отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы:
обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана;
по итогам полугодия и года, к 10 января и 10 июля представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан ежегодно, к 30 января и 30 июля сводной информации о ходе выполнения Плана.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1371 "Об утверждении отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 480) следующие изменения:
в тексте постановления и в пункте 4 отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы, утвержденной указанным постановлением, слова "Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии", "Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии", "Агентства Республики Казахстан по миграции и демографии" заменить соответственно словами "Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", "Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрi К.Қ.Мәсiмовке жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 27 қыркүйектегі
N 925 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Көші-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N №
Іс-шара Аяқтау нысаны Орындалуына жауаптылар Орындалу мерзімі Болжамды шығыстар (мың теңге) Қаржыландыру көзі
1 2 3 4 5 6 7
1. Көшіп келу
1.
Көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандарды қабылдау және жайластыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын қаңтар
"Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және әлеуметтік қорғау" республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
2.
Ақтау қаласында Оралмандарды бейімдеу мен олардың кірігуі орталығын құру
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
Еңбекмині
2007 жылғы маусым
2007 ж. - 9991,0
2008 ж. - 420042,0
2009 ж. - 180018,0
(құрылыс)
Республикалық бюджет
3.
"Оралман" дерекқорын жетілдіру жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазакстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), ҮҚК, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын каңтар
"Қазақстан   Республикасы Еңбек және       халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің көші-кон және демография жөніндегі ақпараттық жүйесін құру" республикалық    бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
4.
Қазақстан Республикасының көші-кон заңнамасын бұзған шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарды ұстау орталықтарын құру туралы мәселені қарау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ІІМ (жинақтау), ЭБЖМ, ҮҚК
2007 жылғы IV тоқсан
«
Талап етілмейді
5.
Мынадай халықаралық шарттарды жасасу мүмкіндігі туралы мәселені пысықтау: Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түркіменстан Үкіметі арасындағы Қоныс аудару үдерісін реттеу және қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы;
Қазақстан Республикасының Үкіметі  мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қоныс аудару үдерісін реттеу     және қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы;
Өзбекстан Республикасымен шекара маңындағы облыстарда ауыл шаруашылығы жұмыстарында істеп жүрген мигранттардың еңбек қызметі және әлеуметтік қорғалуы туралы;
Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасында еңбек көші-қоны үдерістерін реттеу туралы
Келісімнің жобасы
Еңбекмині (жинақтау), СІМ, ІІМ
2006 жьшғы III тоқсан
Талап етілмейді
Келісімнің жобасы Келісімнің жобасы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), СІМ, ІІМ
Еңбекмині (жинақтау), СІМ, ІІМ
ІІМ (жинақтау), СІМ, ҰҚК, Еңбекмині
2006 жылғы IV тоқсан
2006 жылғы IV тоқсан
2007 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
Талап етілмейді

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Масимова К.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 сентября 2006 года N 925
План
мероприятий на 2006-2008 годы по реализации отраслевой
Программы миграционной политики Республики Казахстан
на 2001-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
заверше-
ния
Ответ-
ственные
за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
S
6
7
1. Иммиграция
1.
Прием и
обустройство
оралманов,
прибывающих по
квоте иммигра-
ции
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахс-
тан
МТСЗН
(созыв),
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
Январь
ежегод-
но
В пределах
средств,
предусмо-
тренных по
Республи-
канской
бюджетной
программе
"Переселе-
ние на
историчес-
кую родину
и социаль-
ная защита
оралманов"
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.
Создание
Центра адапта-
ции и интегра-
ции оралманов
в городе Актау
Проект
постано-
вления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
Июнь
2007
года
2007 г. -
9991,0
2008 г. -
420042,0
2009 г. -
180018,0
(строи-
тельство)
Респу-
бликан-
ский
бюджет
3.
Продолжить
работу по
совершенство-
ванию базы
данных
"Оралман"
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
КНБ,
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
Январь
ежегод-
но
В пределах
средств,
предусмо-
тренных по
Республи-
канской
бюджетной
программе
"Создание
информа-
ционной
системы
МТСЗН РК
по мигра-
ции и
демографии"
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
4.
Рассмотреть
вопрос о
создании
Центров
содержания
иностранных
граждан и лиц
без гражданст-
ва, нарушивших
миграционное
законода-
тельство
Республики
Казахстан
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МВД
(созыв),
МЭБП,
КНБ
IV
квартал
2007
года
Не
требуются
5.
Проработать
вопрос о
возможности
заключения
следующих
международных
договоров:
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Туркменистан о
регулировании
процесса
переселения и
защите прав
переселенцев;
Проект
Согла-
шения
МТСЗН
(созыв),
МИД, МВД
III
квартал
2006
года
Не
требуются
между Прави-
тельством
Республики
Казахстан и
Правительством
Республики
Узбекистан о
регулировании
процесса
переселения и
защите прав
переселенцев;
Проект
Соглаше-
ния
МТСЗН
(созыв),
МИД, МВД
IV
квартал
2006
года
Не
требуются
с Республикой
Узбекистан о
трудовой
деятельности и
социальной
защите мигран-
тов, занятых
на сельско-
хозяйственных
работах в
приграничных
областях;
Проект
Соглаше-
ния
МТСЗН
(созыв),
МИД, МВД
IV
квартал
2006
года
Не
требуются
между
Республикой
Казахстан и
Китайской
Народной
Республикой,
направленных
на регулиро-
вание трудовых
миграционных
процессов
Предло-
жения и
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МВД
(созыв),
МИД,
КНБ,
МТСЗН
IV
квартал
2007
года
Не
требуются

2. Көшіп кету
6.
Қазақстан Республикасындағы көшіп кету қозғалысының мониторингін жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
Еңбекмині (жинақтау), СА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын қаңтар, шілде
Талап етілмейді
7.
Босқындардың ерікті репатриациясына жәрдемдесу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), ІІМ, СІМ, ҮҚК
Жыл сайын қаңтар
Талап етілмейді
3. Ішкі көші-кон
8.
Ішкі көші-қон мониторингін жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
Еңбекмині (жинақтау), СА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын қаңтар, шілде
Талап етілмейді
4. Көші-қон саласындағы заңнамалық саясат
9.
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты тұжырымдамасын қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
Еңбекмині
2007 жылғы маусым
Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша "Орталық органның" аппараты»кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
10.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көші-қон мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»Заңның жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Еңбекмині
2007 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
11.
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тарту саласындағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), ІІМ, СІМ, ҰҚК
2006 жылғы қараша
Талап етілмейді
12.
Заңнаманы шетелдік жұмыс күшін заңсыз тартқаны үшін жауапкершілік белгілеу бөлігінде жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмииі (жинақтау), ІІМ, ҮҚК (келісім бойынша)
2006 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
13
Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруіне байланысты қолданыстағы еңбек көші-қоны   саласындағы заңнамаға өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), СІМ, ИСМ, ІІМ,
2006 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді

2. Эмиграция
6.
Вести
мониторинг
эмиграционного
движения в
Республике
Казахстан
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
АС,
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
Январь,
июль
ежегод-
но
Не
требуются
7.
Содействовать
добровольной
репатриации
беженцев
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
МВД,
МИД, КНБ
Январь
ежегод-
но
Не
требуются
3. Внутренняя миграция
8.
Проводить
мониторинг
внутренней
миграции
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
АС,
акимы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
Январь,
июль
ежегод-
но
Не
требуются
4. Законодательная политика в области миграции
9.
Принятие
Концепции
миграционной
политики
Республики
Казахстан
Проект
поста-
новления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
Июнь
2007
года
В пределах
средств,
предусмо-
тренных по
Республи-
канской
бюджетной
программе
"Обеспе-
чение
деятель-
ности
уполномо-
ченного
органа в
области
труда,
занятости,
социальной
защиты и
миграции
населения"
по подпро-
грамме
"Aппapaт
централь-
ного
органа"
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
10.
Внесение в
Парламент
Республики
Казахстан
проекта Закона
"О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
законодатель-
ные акты
Республики
Казахстан по
вопросам
миграции"
Проект
Закона
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
Сентя-
брь
2007
года
Не
требуются
11.
Подготовить
предложения по
совершенство-
ванию законо-
дательства в
сфере привле-
чения иност-
ранной рабочей
силы в Респуб-
лику Казахстан
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
МВД,
МИД, КНБ
Ноябрь
2006
года
Не
требуются
12.
Разработать
предложения по
совершенство-
ванию законо-
дательства в
части
установления
ответственнос-
ти за
незаконное
привлечение
иностранной
рабочей силы
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
МВД,
КНБ
IV
квартал
2006
года
Не
требуются
13.
Разработать
предложения по
внесению
изменений в
действующее
законодатель-
ство в области
трудовой
миграции в
связи с
вступлением
Казахстана во
Всемирную
Торговую
Организацию
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН
(созыв),
МИД,
МИТ, МВД
IV
квартал
2006
года
Не
требуются