Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 қыркүйектегі N 1154 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қыркүйектегі N 928 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 29 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.01.18.  N 29  (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қоршаған ортаны ластауға рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 қыркүйектегi N 1154  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 31, 409-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғат пайдалануға рұқсат беру, рұқсат беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру және жою ережесiн бекiту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған Табиғат пайдалануға рұқсат беру, рұқсат беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру және жою ережесi бекiтiлсiн.";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қоршаған ортаны ластауға рұқсат беру ережесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғат пайдалануға рұқсат беру, рұқсат беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру және жою ережесi";
кiрiспеде "қоршаған ортаны ластауға рұқсат беру" деген сөздер "Табиғат пайдалануға рұқсат беру, рұқсат беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру және жою" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтiнде "қоршаған ортаны ластауға рұқсаттар", "қоршаған ортаны ластауға рұқсат" деген сөздер тиiсiнше "табиғат пайдалануға рұқсаттар", "табиғат пайдалануға рұқсат" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Табиғат пайдалануға рұқсат бepу, рұқсат беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру және жою ережесi (бұдан әрi - Ереже) табиғат пайдалануға рұқсаттар (бұдан әрi - рұқсат) беру жөнiндегi, беруден бас тарту, тоқтата тұру және жою тәртiбiн анықтайды және арнайы табиғат пайдалану тәртiбiмен табиғат пайдалануды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қойылатын жалпы талаптарды қамтиды.";
2-тармақтың бiрiншi абзацында:
"қоршаған ортаны ластауға" деген сөздер "табиғат пайдалануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Рұқсат" деген сөздiң алдынан "Табиғат пайдаланудың нақты мерзiмi және көлемi, нормалары, шарттары көрсетiлген" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Келесi жылға рұқсаттар алуға өтiнiмдердi заңды және жеке тұлғалар жұмыс iстеп тұрған кәсiпорындар үшiн ағымдағы жылғы 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейiн бередi.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1154
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2006 года N 928. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18 января 2008 года N 29.
Сноска. Постановление Правительства РК от 27 сентября 2006 года N 928 утратило силу постановлением Правительства РК от 18 января 2008 года  N 29  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1154 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на загрязнение окружающей среды" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 31, ст. 409) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи, отказа в выдаче, приостановки и аннулирования действия разрешений на природопользование";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи, отказа в выдаче, приостановки и аннулирования действия разрешений на природопользование.";
в Правилах выдачи разрешений на загрязнение окружающей среды, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила выдачи, отказа в выдаче, приостановки и аннулирования действия разрешений на природопользование";
в преамбуле слова "разрешений за загрязнение окружающей среды" заменить словами ", отказа в выдаче, приостановки и аннулирования действия разрешений на природопользование";
в тексте слова "разрешений на загрязнение окружающей среды", "разрешения на загрязнение окружающей среды" заменить соответственно словами "разрешений на природопользование", "разрешения на природопользование";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила выдачи, отказа в выдаче, приостановки и аннулирования действия разрешений на природопользование (далее - Правила) определяют порядок по выдаче, отказа в выдаче, приостановки и аннулирования разрешений на природопользование (далее - разрешение) и содержат общие требования к юридическим и физическим лицам, осуществляющим природопользование в порядке специального природопользования.";
в абзаце первом пункта 2:
слова "загрязнение окружающей среды" заменить словом "природопользование";
дополнить словами ", с указанием конкретных сроков и объемов, норм, условий природопользования.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Заявки на получение разрешений на следующий год подаются юридическими и физическими лицами для действующих предприятий с 1 октября по 31 декабря текущего года.";

мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
"5-1. Табиғат пайдалануға рұқсатты беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтата тұру тәртiбi
27-1. Рұқсат беретiн органдар табиғат пайдалануға рұқсатты беруден рұқсат алу үшiн ұсынылған материалдар толық емес және күмәндi болған жағдайда бас тартуы мүмкiн.
27-2. Табиғат пайдалануға берiлген рұқсаттың қолданылуын оны берген орган үш айға дейiнгi мерзiмге табиғат пайдаланушының рұқсатта көрсетiлген табиғат пайдалану шарттарын, қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамада белгiленген экологиялық талаптар мен нормаларды бұзған жағдайда тоқтата тұруы мүмкiн.
Рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру табиғат пайдаланушыға қабылданған шешiмнiң себептерi мен табиғат пайдаланушының ластаушы заттардың қоршаған ортаға шығарындылары мен төгiндiлерiне, өндiрiс пен тұтыну қалдықтарын орналастыруға құқығын тоқтата тұруға әкелетiн, оны жою мерзiмi туралы жазбаша түрде табиғат пайдаланушыға хабарлама беру арқылы жүзеге асырылады.
Табиғат пайдаланушы хабарламада көрсетiлген бұзушылықтарды жойған жағдайда рұқсатты тоқтата тұру жөнiнде шешiм қабылдаған органның жазбаша түрдегi растауы негiзiнде рұқсаттың қолданылуы жаңартылады.";
көрсетiлген Ережеге қосымшада:
3-тармақта:
"Шығарындылар*", "Төгiндiлер*", "Қалдықтар*" деген кестелердегi 3-бағандардағы "өткен жылғы" деген сөздер "өткен жылғы**" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"(**) Ластаушы заттардың шығарындыларының, төгiндiлерiнiң көлемi және қалдықтарды орналастыру жөнiндегi нақты деректердi 9 айға, ал күтiлетiн деректердi 4-тоқсанға беру қажет.";
4-тармақта "Ластағыш заттар" деген сөздердiң алдынан "қолданыстағы заңнамаға сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"5-1. Порядок отказа в выдаче и приостановки действия
разрешения на природопользование
27-1. Органы, выдающие разрешение, могут отказать в выдаче разрешения на природопользование в случае неполноты и недостоверности материалов, представленных для получения разрешения.
27-2. Действие разрешения на природопользование может быть приостановлено органом, выдавшим его, на срок до трех месяцев в случае нарушения природопользователем условий природопользования, указанных в разрешении, экологических требований и норм, установленных законодательством в области охраны окружающей среды.
Приостановление разрешения осуществляется путем выдачи природопользователю уведомления о причинах принятого решения и сроках устранения нарушений в письменной форме, которое ведет к приостановлению права природопользователя на выбросы и сбросы загрязняющих веществ в окружающую среду, размещение отходов производства и потребления.
В случае устранения природопользователем нарушений, указанных в уведомлении, действие разрешения возобновляется на основании письменного подтверждения органа, принявшего решение по приостановлению разрешения.";
в приложении к указанным Правилам:
в пункте 3:
в графах 3 таблицах "Выбросы*", "Сбросы*", "Отходы*" слова "предыдущий год" заменить словами "предыдущий год**";
дополнить примечанием следующего содержания:
"(**) Фактические данные по объемам выбросов, сбросов загрязняющих веществ и о размещении отходов необходимо представлять за 9 месяцев, а за 4-й квартал - ожидаемые данные.";
в пункте 4 после слов "размещаемых отходов" дополнить словами "в соответствии с действующим законодательством".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан