Қазақстан Республикасының білім беру және мәдениет ұйымдарын атау мен қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі N 944 Қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы ұйымдарды, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бiлiм беру және мәдениет ұйымдарына белгiлi қоғам қайраткерлерiнiң, ғалымдардың, көрнектi композиторлардың, жазушылардың, мәдениет қызметкерлерiнiң, Кеңес Одағы Батырларының есiмдерi берiлсiн.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бiлiм беру ұйымдары қайта аталсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 29 қыркүйектегi
N 944 қаулысына
1-қосымша
Белгiлi қоғам қайраткерлерiнiң, ғалымдардың, көрнектi композиторлардың, жазушылардың, мәдениет қызметкерлерiнiң, Кеңес Одағы Батырларының есiмдерi берiлген бiлiм беру және мәдениет ұйымдарының тiзбесi
Ақтөбе облысы бойынша
Мұғалжар ауданы Қандығаш қаласының балалар музыка мектебiне - көрнектi композитор Ахмет Жұбановтың есiмi;
Ойыл аудандық өнер және өлке тарихы музейiне - қоғам қайраткерi Шығанақ Берсиевтiң есiмi;
Алматы облысы бойынша
Қаратал ауданы Кiшiтөбе ауылының Новая жизнь орта мектебiне - ғалым-жазушы, Кеңес Одағының Батыры Мәлiк Ғабдуллиннiң есiмi;
Жамбыл ауданы Ұзынағаш ауылының орта мектебiне - Наурызбай батыр Құтпанбетұлының есiмi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Үржар ауданының Ақшоқы орта мектебiне - тiл маманы-лингвист, профессор Тұрағұл Қоңырдың есiмi;
Абай аудандық балалар өнер мектебiне - әншi-композитор Жәнiбек Кәрменовтiң есiмi;
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Казталов ауданы Казталов аудандық мәдени-демалыс орталығына - Қазақ КСР-iнiң еңбек сiңiрген мәдениет қызметкерi - Сағит Садықовтың есiмi;
Сырым ауданы Жымпиты ауылдық округiнiң Өлеңтi жалпы бiлiм беретiн орта мектебiне - қоғам қайраткерi Жанша Досмұхамедовтiң есiмi;
Орал қаласының N 38 орта мектебiне - Кеңес Одағының Батыры Әлия Молдағұлованың есiмi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 29 қыркүйектегi
N 944 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталған бiлiм беру ұйымдарының тiзбесi
Ақтөбе облысы бойынша
Мәртөк ауданының Нагорный орта мектебi - Саржансай орта мектебi;
Алматы облысы бойынша
Үштөбе қаласының К.Д. Ушинский атындағы орта мектебi - жазушы Ілияс Есенберлин атындағы орта мектеп;
Қаратал ауданы Жылыбұлақ ауылының Новый мир орта мектебi - Жылыбұлақ орта мектебi;
Қаратал ауданы Үшкөмей ауылының Приморец орта мектебi - Үшкөмей орта мектебi;
Қаратал ауданы Қарашеңгел ауылының Тельман атындағы орта мектебi - Қарашеңгел орта мектебi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Ұлан ауданы Асубұлақ кентiнiң В.И.Ленин атындағы орта мектебi - Асубұлақ орта мектебi;
Ұлан ауданы Бозанбай ауылының C.M.Киров атындағы орта мектебi - Бозанбай орта мектебi.

О наименовании и переименовании организаций образования и культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года N 944
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 "Об утверждении порядка наименования и переименования организаций, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить имена известных общественных деятелей, ученых, видных композиторов, писателей, работников культуры, Героев Советского Союза организациям образования и культуры согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать организации образования согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 сентября 2006 года N 944
Перечень
организаций образования и культуры, которым присвоены имена
известных общественных деятелей, ученых, видных композиторов,
писателей, работников культуры, Героев Советского Союза по Актюбинской области
детской музыкальной школе города Кандагаш Мугалжарского района - имя Ахмета Жубанова - видного композитора;
Уилскому районному музею искусств и истории края - имя Шыганака Берсиева - общественного деятеля;
по Алматинской области
средней школе Новая жизнь аула Кишитобе Караталского района - имя Малика Габдуллина - ученого-писателя, Героя Советского Союза;
средней школе аула Узынагаш Жамбылского района - имя Наурызбай батыра Кутпанбетулы;
по Восточно-Казахстанской области
Акшокынской средней школе Уржарского района - имя Турагула Коныра - профессора, языковеда-лингвиста;
Абайской районной детской школе искусств - имя Жанибека Карменова - певца-композитора;
по Западно-Казахстанской области
Казталовскому районному центру досуга Казталовского района - имя Сагита Садыкова - заслуженного работника культуры Казахской ССР;
Улентинской средней общеобразовательной школе Жымпитинского аульного округа Сырымского района - имя Жанши Досмухамедова - общественного деятеля;
средней школе N 38 города Уральска - имя Алии Молдагуловой - Героя Советского Союза.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 сентября 2006 года N 944
Перечень
переименованных организаций образования по Актюбинской области
Нагорненскую среднюю школу Мартукского района - в среднюю школу Саржансай;
по Алматинской области
среднюю школу имени К.Д. Ушинского города Уштобе - в среднюю школу имени Илияса Есенберлина - писателя;
среднюю школу Новый мир аула Жылыбулак Каратальского района - в среднюю школу Жылыбулак;
среднюю школу Приморец аула Ушкомей Каратальского района - в среднюю школу Ушкомей;
среднюю школу имени Тельмана аула Карашенгель Каратальского района - в среднюю школу Карашенгель;
по Восточно-Казахстанской области
среднюю школу имени В.И. Ленина поселка Асубулак Уланского района - в среднюю школу Асубулак;
среднюю школу имени С.М. Кирова аула Бозанбай Уланского района - в среднюю школу Бозанбай.