Жек дуадақтарды аулауды жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 қазандағы N 980 Қаулысы
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  15-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2006 жылғы 10 қыркүйек - 15 қараша кезеңiнде өз ителгiлерiмен жек дуадақтарға ителгiмен саятшылық құруға:
1) шейх Халифа Бин Заед Аль Нахаянға (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Оңтүстiк Қазақстан облысындағы республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттiк қорық аймағы аумағында 15 дарақ жек дуадақты және Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстiк Қазақстан облыстарындағы республикалық маңызы бар Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк қорық аймағы аумағында 30 дарақ жек дуадақты;
2) шейх Cуpуp Бин Мұхаммед Аль Нахиянға (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Маңғыстау облысындағы республикалық маңызы бар Кендiрлi-Қаясан мемлекеттiк қорық аймағының аумағында 45 дарақ жек дуадақты;
3) шейх Сеиф Бин Мұхаммед Аль Нахиянға (Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi) Маңғыстау облысындағы республикалық маңызы бар Кендiрлi-Қаясан мемлекеттiк қорық аймағының аумағында 40 дарақ жек дуадақты аулауға рұқсат берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi:
осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген тұлғаларға жек дуадақтарды өз ителгiлерiмен аулауға белгiленген тәртiппен рұқсат берсiн;
ителгiмен саятшылық құруды ұйымдастыру және жүргiзу кезiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 969  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасында Жануарлар дүниесiнiң жекелеген түрлерiн ерекше жағдайларда пайдалану тәртiбi жөнiндегi ереженiң орындалуын қамтамасыз етсiн;
"Охотзоопром" ӨБ" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының көрсетiлген Ереженiң 8-тармағына сәйкес қызметтер көрсетуiн және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Биологиялық зерттеулер орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорынның "Зоология институты" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнымен бiрлесiп, осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген тұлғамен шарттық негiзде жек дуадақтың таралымын қалпына келтiру жөнiндегi iс-шараларды өткiзудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкiмшiлiк органы ителгiмен саятшылық құру үшiн жыртқыш қыран құстарды Қазақстан Республикасына әкелу және одан әкетудi Жойылып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенцияның рәсiмдерiн сақтай отырып қамтамасыз етсiн.

О проведении охоты на дрофу-красотку
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 980
В соответствии со  статьей 15  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить проведение соколиной охоты на дрофу-красотку с собственными соколами в период с 10 сентября по 15 ноября 2006 года:
1) шейху Халифу Бин Заед Аль Нахаян (Объединенные Арабские Эмираты) на 15 особей дрофы-красотки на территории Арысской и Карактауской государственной заповедной зоны республиканского значения в Южно-Казахстанской области и на 30 особей дрофы-красотки на территории Южно-Казахстанской государственной заповедной зоны республиканского значения в Жамбылской, Кызылординской и Южно-Казахстанской областях;
2) шейху Суруру Бин Мухаммеду Аль Нахияну (Объединенные Арабские Эмираты) на 45 особей дрофы-красотки на территории Кендерли-Каясанской государственной заповедной зоны республиканского значения в Мангистауской области;
3) шейху Сейфу Бин Мухаммеду Аль Нахияну (Объединенные Арабские Эмираты) на 40 особей дрофы-красотки на территории Кендерли-Каясанской государственной заповедной зоны республиканского значения в Мангистауской области.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
в установленном порядке выдать разрешения на добычу дрофы-красотки с собственными соколами лицам, указанным в пункте 1 настоящего постановления;
при организации и проведении соколиной охоты обеспечить выполнение Правил о порядке пользования отдельными видами животного мира в Республике Казахстан в исключительных случаях, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2000 года N 969;
обеспечить оказание Республиканским государственным казенным предприятием "ПО "Охотзоопром" услуг согласно  пункту 8  указанных Правил и совместно с дочерним государственным предприятием "Институт зоологии" Республиканского государственного предприятия "Центр биологических исследований" Министерства образования и науки Республики Казахстан проведение мероприятий по восстановлению популяции дрофы-красотки на договорной основе с лицом, указанным в пункте 1 настоящего постановления.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Административному органу СИТЕС в Республике Казахстан обеспечить ввоз в Республику Казахстан и вывоз из нее хищных ловчих птиц для проведения соколиной охоты с соблюдением процедур  Конвенции  о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.

4. Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi көрсетiлген iс-шараларды ұйымдастыруда қажеттi жәрдем көрсетсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Акимам Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей оказать необходимое содействие в организации указанных мероприятий.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан