"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау мәселелерi бойынша толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 қазандағы N 983 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау мәселелерi бойынша толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне
мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау мәселелерi
бойынша толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
1-бап.  Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актiлерiне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1. "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 25 желтоқсандағы N 2727 заң күшi бар  Жарлығына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 168-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 277-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; N 18, 157-құжат; 2004 ж., N 17, 99-құжат):
13-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. "Мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау туралы" 2006 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасы  Заңының  11-бабына сәйкес жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеген жағдайда өтiнiш берушi осы баптың 2-тармағында көзделген құжаттарға осы тармақтың екiншi бөлiгiнде белгiленген жағдайларды қоспағанда, мүлiктi жария еткенi үшiн алымның төленгенiн растайтын құжатты да тапсырады.
Өтiнiш берушi, егер тұлға:
1) мүлiктi жария еткенi үшiн алым төлеушi болып табылмаған;
2) мүлiктi жария еткенi үшiн алым төленгенi туралы құжатты жергiлiктi атқарушы органға тапсырған жағдайда мүлiктi жария еткенi үшiн алымның төленгенiн растайтын құжатты тапсырудан босатылады.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетiлген тұлғалар туралы ақпаратты тiркеушi органға мүлiктi жария етудi жүргiзу жөнiндегi комиссия тапсырады.".
2. "Мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау туралы" 2006 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2006 ж., N 12, 78-құжат):
1) 4-бапта:
1-тармақта "2006 жылғы 30 желтоқсанда" деген сөздер "2007 жылғы 1 сәуiрде" деген сөздермен ауыстырылсын;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам амнистии в связи с легализацией имущества"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 983
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам амнистии в связи с легализацией имущества".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении дополнений и изменений
в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам амнистии
в связи с легализацией имущества
Статья 1 . Внести дополнения и изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 25 декабря 1995 г. N 2727 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 168; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 277; 2001 г., N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; N 18, ст. 157; 2004 г., N 17, ст. 99):
статью 13 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В случае регистрации прав на легализованное в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2006 г. "Об амнистии в связи с легализацией имущества" недвижимое имущество к документам, предусмотренным пунктом 2 настоящей статьи, заявитель также представляет документ, подтверждающий уплату сбора за легализацию имущества, за исключением случаев, установленных частью второй настоящего пункта.
Заявитель освобождается от предоставления документа, подтверждающего уплату сбора за легализацию имущества, в случаях, если лицо:
1) не является плательщиком сбора за легализацию имущества;
2) предоставило документ об уплате сбора за легализацию имущества в местный исполнительный орган.
Информация о лицах, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, предоставляется в регистрирующий орган комиссией по проведению легализации имущества.".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2006 г. "Об амнистии в связи с легализацией имущества" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 12, ст. 78):
1) в статье 4:
в пункте 1 слова "30 декабря 2006 года" заменить словами "1 апреля 2007 года";

2-тармақта "2007 жылғы 1 сәуiрге" деген сөздер "2007 жылғы 1 шiлдеге" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Алым жария етiлетiн мүлiк құнының он процентi мөлшерiнде төленедi.
Мүлкiн жария ететiн жария ету субъектiлерi құқықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi қоспағанда, мүлiктi жария етуге құжаттарды тапсырғанға дейiн алым төлейдi.
Құқықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлкiн жария ететiн жария ету субъектiлерi жылжымайтын мүлiктi жария етуге құжаттарды тапсырған сәттен бастан кез келген уақытта және жария етiлген жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркегенге дейiн алым төлейдi.
Алымды өндiрiп алу және бюджетке аудару тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.";
3) 7-бапта:
1-тармақтың бiрiншi абзацы "сәйкес жария етудi" деген сөздерден кейiн "және осы Заңның 8-бабында белгiленген жағдайларды" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтың бiрiншi бөлiгi "сәйкес жария етiлетiн жылжымайтын мүлiктi" деген сөздерден кейiн ", осы Заңның 8-бабында белгiленген жағдайларды" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Ақшаны жария ету
1. Заңды тұлғалар ақшаны жария етудi мемлекеттiк тiркеу орны бойынша салық органына мынадай құжаттарды беру арқылы жүргiзедi:
1) осы Заңға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екi данада мүлiктi жария етудi жүргiзуге арналған өтiнiштi;
2) алым төленгенiн растайтын;
3) жарғының (ереженiң), заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң, салық төлеушi куәлiгiнiң нотариат куәландырған көшiрмелерiн және заңды тұлға өкiлiнiң өкiлеттiгiн растайтын құжаттарды;
4) екiншi деңгейдегi банк не шетелдiк банк берген, жария етуге табыс етiлген ақша сомасының бар екендiгiн растайтын құжатты.
Ақша өтiнiш қабылданған сәттен бастап жария етiлдi деп танылады.
2. Жеке тұлғалар ақшаны жария етудi алым төлеу арқылы жүзеге асырады.
Ақша алым төленген сәттен бастап жария етiлдi деп саналады.";
5) 11-баптың 5-тармағының үшiншi бөлiгi "жария етiлгенi" деген сөздерден кейiн ", жария ету субъектiсiнiң алым төлегенi және алым төлеушi болып табылмайтын тұлғалар" деген сөздермен толықтырылсын;
6) 16-бапта "2007 жылғы 1 сәуiрде" деген сөздер "2007 жылғы 1 шiлдеде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мүлiктi жария етуге байланысты рақымшылық жасау мәселелерi бойынша толықтырулар енгiзу туралы" 2006 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2006 ж., N 12, 79-құжат):
2-бапта "2007 жылғы 1 сәуiрде" деген сөздер "2007 жылғы 1 шiлдеде" деген сөздермен ауыстырылсын.

в пункте 2 слова "1 апреля 2007 года" заменить словами "1 июля 2007 года";
2) пункт 4 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"4. Сбор уплачивается в размере десяти процентов от стоимости легализуемого имущества.
Субъекты легализации, легализующие имущество, за исключением недвижимого имущества, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уплачивают сбор до подачи документов на легализацию имущества.
Субъекты легализации, легализующие недвижимое имущество, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уплачивают сбор в любое время с момента подачи документов на легализацию недвижимого имущества и до государственной регистрации прав на легализованное недвижимое имущество.
Порядок взимания и перечисления сбора в бюджет определяется Правительством Республики Казахстан.";
3) в статье 7:
абзац первый пункта 1 после слова "Закона" дополнить словами "и случаев, установленных статьей 8 настоящего Закона";
часть первую пункта 7 дополнить словами ", случаев, установленных статьей 8 настоящего Закона";
4) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Легализация денег
1. Легализация денег юридическими лицами проводится посредством подачи в налоговый орган по месту государственной регистрации следующих документов:
1) заявления на проведение легализации имущества в двух экземплярах по форме согласно приложению 2 к настоящему Закону;
2) подтверждающих уплату сбора;
3) нотариально засвидетельствованной копии устава (положения), свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства налогоплательщика и документов, подтверждающих полномочия представителя юридического лица;
4) документа, выданного банком второго уровня либо иностранным банком, подтверждающего наличие предъявленной к легализации суммы денег.
Деньги признаются легализованными с момента принятия заявления.
2. Легализация денег физическими лицами осуществляется посредством уплаты сбора.
Деньги считаются легализованными с момента уплаты сбора.";
5) часть третью пункта 5 статьи 11 после слов "недвижимом имуществе" дополнить словами ", уплате сбора субъектом легализации и лицах, не являющихся плательщиками сбора,";
6) в статье 16 слова "1 апреля 2007 года" заменить словами "1 июля 2007 года".
3. В  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2006 г. "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам амнистии в связи с легализацией имущества" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 12, ст. 79):
в статье 2 слова "1 апреля 2007 года" заменить словами "1 июля 2007 года".

2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан