Уәкілетті органның басқа телекоммуникация желiлерiн басым байланыс операторының жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желiлерiне қосу қызметтерiн көрсету шарттарын, сондай-ақ желiлердiң өзара iс-әрекет етуi және трафиктi өткiзу жөнiндегi онымен байланысты мiндеттемелердi айқындайтын қосылу шартын бекiту ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 қазандағы N 996 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 мамырдағы N 709 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.05.14. N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.26 N 497 Қаулысымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шiлдедегi Заңы 26-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Уәкілетті органның басқа телекоммуникация желiлерiн басым байланыс операторының жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желiлерiне қосу қызметтерiн көрсету шарттарын, сондай-ақ желiлердiң өзара iс-әрекет етуi және трафиктi өткiзу жөнiндегi онымен байланысты мiндеттемелердi айқындайтын қосылу шартын бекiту ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.26 N 497 Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 16 қазандағы
N 996 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Ереженің тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.26 N 497 Қаулысымен.
Уәкілетті органның басқа телекоммуникация желiлерiн басым байланыс операторының жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желiлерiне қосу қызметтерiн көрсету шарттарын, сондай-ақ желiлердiң өзара iс-әрекет етуi және трафиктi өткiзу жөнiндегi онымен байланысты мiндеттемелердi айқындайтын қосылу шартын бекiту ережесi туралы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) басқа телекоммуникация желiлерiн басым байланыс операторының жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желiлерiне қосу қызметтерiн көрсету шарттарын, сондай-ақ желiлердiң өзара iс-әрекет етуi және трафиктi өткiзу жөнiндегi онымен байланысты мiндеттемелердi айқындайтын қосылу шартын бекiту ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Бәсеке және монополистiк қызметтi шектеу туралы" және "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына (бұдан әрi - заңдар) сәйкес әзiрлендi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.26 N 497 Қаулысымен.

Об утверждении Правил утверждения уполномоченным органом договора присоединения к сетям телекоммуникаций общего пользования доминирующего оператора связи других сетей телекоммуникаций, определяющего условия оказания услуг присоединения, а также связанные с этим обязательства по взаимодействию сетей и пропуску трафика
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2006 года N 996. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2009 года № 709
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.05.2009 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 497 .
В соответствии с пунктом 1 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения уполномоченным органом договора присоединения к сетям телекоммуникаций общего пользования доминирующего оператора связи других сетей телекоммуникаций, определяющего условия оказания услуг присоединения, а также связанные с этим обязательства по взаимодействию сетей и пропуску трафика.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 497 .
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2006 года N 996
Сноска. Заголовок Правил с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 497 .
Правила утверждения уполномоченным органом
договора присоединения к сетям телекоммуникаций общего
пользования доминирующего оператора связи других сетей
телекоммуникаций, определяющего условия оказания услуг
присоединения, а также связанные с этим обязательства по
взаимодействию сетей и пропуску трафика
Сноска. По всему тексту Правил слова "антимонопольным органом", "антимонопольному органу", "антимонопольный орган" заменены соответственно словами "уполномоченным органом", "уполномоченному органу", "уполномоченный орган" - постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 497 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила утверждения уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере информатизации и в области связи (далее - уполномоченный орган) договора присоединения к сетям телекоммуникаций общего пользования доминирующего оператора связи других сетей телекоммуникаций, определяющего условия оказания услуг присоединения, а также связанные с этим обязательства по взаимодействию сетей и пропуску трафика (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О конкуренции и ограничении монополистической деятельности " и " О связи " (далее - законы).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.05.2008 N 497 .

2. Осы Ережеде қолданылатын ұғымдар мен терминдер заңдарда айқындалатын мағыналарда пайдаланылады.
2. Қосу шартын бекiту тәртiбi
3. Басым байланыс операторы кез келген байланыс операторымен жария болып табылатын қосу шартын жасағаннан кейiн, жасалған күнiнен бастап бес күнтiзбелiк күн iшiнде оны уәкілетті органға бекiтуге ұсынады.
4. Басым байланыс операторы ұсынған қосу шартын уәкілетті орган қосу шартын алған күнiнен бастап он бес күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
5. Қосу шарты Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган басым байланыс операторына оларды жою жөнiндегi ескертулерi мен ұсыныстарын жiбередi.
6. Басым байланыс операторы тиiстi ескертулер мен ұсыныстарды алған күнiнен бастап жетi күнтiзбелiк күн iшiнде оларды жою жөнiнде шаралар қабылдайды және қосу шартын уәкілетті органға қарау үшiн қайта енгiзедi.
7. Уәкілетті орган қосу шартын алған күннен бастап он күнтiзбелiк күн iшiнде оны бекiту туралы түпкiлiктi шешiм қабылдайды.
3. Қорытынды ережелер
8. Осы Ереженiң шеңберiнде уәкілетті орган мен басым байланыс операторының арасындағы келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.

2. Понятия и термины, применяемые в настоящих Правилах, используются в значениях, определяемых в законах.
2. Порядок утверждения договора присоединения
3. Доминирующий оператор связи после заключения с любым оператором связи договора присоединения, являющегося публичным, в течение пяти календарных дней со дня заключения представляет его на утверждение уполномоченному органу.
4. Уполномоченный орган рассматривает договор присоединения, представленный доминирующим оператором связи, в течение пятнадцати календарных дней с даты получения договора присоединения.
5. В случае несоответствия договора присоединения требованиям антимонопольного законодательства Республики Казахстан, Уполномоченный орган направляет доминирующему оператору связи замечания и предложения об их устранении.
6. Доминирующий оператор связи в течение семи календарных дней со дня получения соответствующих замечаний и предложений принимает меры по их устранению и повторно вносит договор присоединения в уполномоченный орган.
7. Уполномоченный орган в течение десяти календарных дней с даты получения договора присоединения принимает окончательное решение о его утверждении.
3. Заключительные положения
8. Разногласия между уполномоченным органом и доминирующим оператором связи в рамках настоящих Правил разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.