Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1467 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1062 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 739 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.20 N 739 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын тiркеу мен есепке алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1467  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 51, 687-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбында және 1-тармақта "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылатын қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген қарыздарын тiркеу мен есепке алу ережесiнде:
тақырыбында және 1-тармақта "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бiрiншi абзацта:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"басқару" деген сөзден кейiн ", мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған борыш мониторингi" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзацта:
"борыштың" деген сөзден кейiн ", мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған борыштың" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "мәлiметтердi тиiстi тізiлiмге енгiзу жолымен мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Тiзілім тiркеу журналында және дерекқорда жүргiзiледi.
Нөмiрленген және тiгiнделген, тiзiлiмдi жүргiзуге жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiнiң мөрiмен және басшысының қолымен бекiтiлген тiркеу журналы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) тiркеу күнi;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1467
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года N 1062. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 739.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.07.2010 N 739 (порядок введения в действие см. п.2).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1467 "Об утверждении Правил регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 51, ст. 687) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и пункте 1 слова "Республики Казахстан" заменить словами ", займов под поручительство государства";
в  Правилах регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке и пункте 1 слова "займов Республики Казахстан" заменить словами "займов, займов под поручительство государства";
в пункте 2:
в абзаце первом:
слова "Республики Казахстан" заменить словами ", займов под поручительство государства";
после слова "долгом" дополнить словами ", мониторинга долга по поручительству государства";
в абзаце втором:
после слова "долга" дополнить словами ", долга по поручительству государства";
слова "Республики Казахстан" заменить словами ", займов под поручительство государства, путем внесения сведений в соответствующий реестр.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Реестр ведется в журнале регистрации и базе данных.
Пронумерованный и прошнурованный журнал регистрации, скрепленный печатью и подписью руководителя структурного подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за ведение реестра, содержит следующую информацию:
1) дату регистрации;

2) тiркеу нөмiрi;
3) құжаттың атауы және нөмiрi;
4) жауапты тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты және қолы.
Дерекқор ақпарат жинаудың, өңдеудiң және сақтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн бiлдiредi.";
3-тармақта "Қазақстан Республикасының мемлекеттік және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "Мемлекеттік және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ 3) тармақшадағы "мемлекеттiк кепiлдiктер)" деген сөздерден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздар;
5) мемлекет кепiлгерлiгi";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мынадай нысанда тартылған мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды тiркеу:
1) қарыз шартын жасасу - қарыз шартының нотариалды куәландырылған көшiрмесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады;
2) борыштық бағалы қағаздарды шығару - облигацияларды шығару проспектiсi, облигацияларды бастапқы орналастыру және облигациялар ұстаушылар өкiлiнiң оның көлемi туралы бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға оларды орналастырғаннан кейiн келесi күнi растауы негізiнде жүзеге асырылады.";
21-тармақта:
"өздерi тартқан" деген сөздерден кейiн ", қарыз шартын жасасу нысанында тартылған" деген сөздермен толықтырылсын;
"15" деген сандар "5" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Қарыз алушылар өздерi тартқан борыштық бағалы қағаздар нысанында тартылған, мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды тiркеу үшiн облигацияларды шығару проспектiсiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмесiн мемлекеттiк емес облигациялар шығаруды мемлекеттік тiркегеннен кейiн 5 күн iшiнде бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға ұсынады.";
25-тармақ "Мемлекет" деген сөздiң алдынан "Қарыз шарты нысанында тартылған" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Борыштық бағалы қағаздар нысанында тартылған мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды есепке алу облигацияларды шығару проспектiсiнiң негiзгі есептiк сипаттамаларын (облигацияларды шығару проспектiсiнiң нөмiрi және күнi, шығарылатын облигациялар саны, бiр облигацияның номиналды құны, облигациялар бойынша сыйақы, ақы төлеу шарттар мен тәртiбi, облигациялар бойынша қамтамасыз ету, облигациялар айналысы және оларды өтеу туралы мәлiметтер, деректемелер, облигация ұстаушылар өкiлi туралы мәлiметтер) дерекқорға енгiзу жолымен жүргiзiледi.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Мынадай нысанда тартылған мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды тiркеу:
қарыз шартын жасасу - қарыз алушы тиiстi құжаттарды ұсынғаннан кейiн 5 күн iшiнде жүзеге асырылады;
борыштық бағалы қағаздар - оларды орналастырғаннан кейiн 5 күн iшiнде жүзеге асырылады.";

2) регистрационный номер;
3) наименование и номер документа;
4) фамилию, имя, отчество и подпись ответственного лица.
База данных представляет собой автоматизированную информационную систему сбора, обработки и хранения информации.";
в пункте 3 слова "Республики Казахстан" заменить словами ", займов под поручительство государства";
пункт 4 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) займы под поручительство государства;
5) поручительства государства.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Регистрация гарантированных государством займов, привлеченных в форме:
1) заключения договора займа - осуществляется на основании нотариально засвидетельствованной копии договора займа;
2) выпуска долговых ценных бумаг - осуществляется на основании проспекта выпуска облигаций, первичного размещения облигаций и подтверждения представителем держателей облигаций сведений об их объемах центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета на следующий день после их размещения.";
в пункте 21:
после слова "займов" дополнить словами ", привлеченных в форме заключения договора займа,";
цифры "15" заменить цифрой "5";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Заемщиками для регистрации привлеченных ими гарантированных государством займов, привлеченных в форме долговых ценных бумаг, представляется в уполномоченный орган по исполнению бюджета нотариально засвидетельствованная копия проспекта выпуска облигаций в течение 5-ти дней после государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций.";
пункт 25 после слова "займов" дополнить словами ", привлеченных в форме договора займа";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Учет гарантированных государством займов, привлеченных в форме долговых ценных бумаг, производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик проспекта выпуска облигаций (номер и дата проспекта выпуска облигаций, количество выпускаемых облигаций, номинальная стоимость одной облигации, вознаграждение по облигациям, условия и порядок оплаты, обеспечение по облигациям, сведения об обращении и погашении облигаций, реквизиты, сведения о представителе держателей облигации).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Регистрация гарантированных государством займов, привлеченных в форме:
заключения договора займа - осуществляется в течение 5-ти дней после представления заемщиком соответствующих документов;
долговых ценных бумаг - осуществляется в течение 5-ти дней после их размещения.";

мынадай мазмұндағы 5-1-бөлiммен толықтырылсын:
"5-1. Мемлекет кепiлгерлiгiн және мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды тiркеу және есепке алу.
26-1. Мемлекет кепiлгерлiгiн тiркеу және есепке алу кепiлгерлiк шарты негiзiнде үш күн iшiнде жүзеге асырылады.
26-2. Инфрақұрылымдық облигациялар шығару нысанындағы мемлекет кепiлгерлiгiмен берiлген қарыздарды тiркеу және есепке алу концессионер облигацияларын шығару проспектiсi, инфрақұрылымдық облигацияларды бастапқы орналастыру және облигациялар ұстаушылары өкiлiнiң оның көлемi туралы бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға оларды орналастырғаннан кейiн келесi күнi растауы негiзiнде жүзеге асырылады.
26-3. Мемлекет кепiлгерлiгiн тiркеу кепілгерлiк шартына тiркеу нөмiрiн беру және оны мемлекет кепiлгерлiктерiнiң тiзiлiмiне енгiзу жолымен жүзеге асырылады.
26-4. Мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды тiркеу қарызға тiркеу нөмiрiн беру және оны мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздар тiзiлiмiне енгiзу жолымен жүзеге асырылады.
26-5. Мемлекет кепiлгерлiгін есепке алу кепiлгерлiк шарттарының негiзгi есепке алу сипаттамаларын (кепiлгерлiк шартын тiркеу нөмiрi және күнi, мемлекет кепiлгерлiгi берiлген валюта және сома, мемлекет кепiлгерлiгiнiң қолданылу мерзiмi) дерекқорға енгiзу жолымен жүргiзiледi.
Қарыз алушы мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыз бойынша мiндеттемелердi толық көлемде орындаған жағдайда, мемлекет кепiлгерлiгi кепiлгерге қайтарылуға тиiс.
26-6. Мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды есепке алу облигацияларды шығару проспектiсiнiң негiзгi есепке алу сипаттамаларын (облигацияларды шығару проспектiсiнiң нөмiрi және күнi, шығарылатын инфрақұрылымдық облигациялар саны, бiр инфрақұрылымдық облигацияның номиналды құны, инфрақұрылымдық облигациялар бойынша сыйақы, ақы төлеу шарттары мен тәртiбi, инфрақұрылымдық облигациялар бойынша қамтамасыз ету, инфрақұрылымдық облигациялар айналымы және оларды өтеу туралы мәлiметтер, концессия шартының және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң мемлекет кепiлгерлiгiн беру туралы қаулысының деректемелерi, облигациялар ұстаушылар өкiлi туралы мәлiметтер) дерекқорға енгiзу жолымен жүргiзiледi.
26-7. Инфрақұрылымдық облигациялар шығару арқылы тартылған мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды тiркеу оны орналастырғаннан кейiн 5 күн iшiнде жүзеге асырылады.
26-8. Қарыз алушылар өздерi тартқан инфрақұрылымдық облигациялар нысанында тартылған мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды тiркеу үшiн бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға мемлекеттiк емес облигацияларды шығаруды мемлекеттiк тiркегеннен кейiн 5 күн iшiнде облигациялар шығару проспектiсiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмесiн ұсынады.";
28-тармақта "қарыздарды" деген сөзден кейiн ", мемлекет кепiлгерлiгiн және мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен толықтырылсын;
Қазақтан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын тiркеу мен есепке алу ережесiне 1 және 2-қосымшаларда жоғарғы оң жақ бұрыштағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарын" деген сөздер "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен тартылған қарыздарды" деген сөздермен ауыстырылсын.

дополнить разделом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Регистрация и учет поручительств государства и займов под поручительство государства.
26-1. Регистрация и учет поручительств государства осуществляются на основании договора поручительства в течение трех дней.
26-2. Регистрация и учет займов под поручительство государства в форме выпуска инфраструктурных облигаций осуществляются на основании проспекта выпуска облигаций концессионера, первичного размещения инфраструктурных облигаций и подтверждения представителем держателей облигаций сведений об их объемах центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета на следующий день после их размещения.
26-3. Регистрация поручительств государства осуществляется путем присвоения договору поручительства регистрационного номера и внесения его в реестр поручительств государства.
26-4. Регистрация займов под поручительство государства осуществляется путем присвоения займу регистрационного номера и внесения его в реестр займов под поручительство государства.
26-5. Учет поручительств государства производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик договоров поручительств (номер и дата регистрации договора поручительства, валюта и сумма на которую выдано поручительство государства, срок действия поручительства государства).
В случае выполнения заемщиком обязательств в полном объеме по займу под поручительство государства, поручительство государства подлежит возврату поручителю.
26-6. Учет займов под поручительство государства производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик проспекта выпуска облигаций (номер и дата проспекта выпуска облигаций, количество выпускаемых инфраструктурных облигаций, номинальная стоимость одной инфраструктурной облигации, вознаграждение по инфраструктурным облигациям, условия и порядок оплаты, обеспечение по инфраструктурным облигациям, сведения об обращении и погашении инфраструктурных облигаций, реквизиты договора концессии и постановления Правительства Республики Казахстан о предоставлении поручительства государства, сведения о представителе держателей облигаций).
26-7. Регистрация займов под поручительство государства, привлеченных посредством выпуска инфраструктурных облигаций, осуществляется в течение 5-ти дней после его размещения.
26-8. Заемщиками для регистрации привлеченных ими займов под поручительство государства, привлеченных в форме инфраструктурных облигаций, представляются в уполномоченный орган по исполнению бюджета нотариально засвидетельствованная копия проспекта выпуска облигаций в течение 5-ти дней после государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций.";
в пункте 28 после слова "займов" дополнить словами ", поручительств государства и займов под поручительство государства";
в  приложениях 1 и к Правилам регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов Республики Казахстан в правом верхнем углу, слова "Республики Казахстан" заменить словами ", займов под поручительство государства".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан