"Қазақстан Республикасындағы ойын бизнесiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 қарашадағы N 1119 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасындағы ойын бизнесiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасында ойын бизнесiнiң
кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасындағы ойын бизнесiн реттеу мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН :
1. Қазақстан Республикасындағы казино мен ойын автоматтарының залдары 2007 жылғы 1 сәуiрден бастап Алматы облысының Қапшағай қаласында (Қапшағай су қоймасының оң жоқ жағалауы) және Ақмола облысының Шучье ауданында ғана жұмыс iстей алады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) Қазақстан Республикасының Парламентiнде "Ойын бизнесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын тиiстi пысықтауды қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiн ойын бизнесi саласындағы уәкiлеттi орган етiп белгiлесiн.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы), Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi заңсыз ойын бизнесiнiң жұмыс iстеуiне жол бермеу жөнiнде шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiмен бiрлесiп, ойын бизнесiн ұйымдастырушылармен насихаттық және түсiндiру жұмысын жүргiзсiн.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) 2007 жылғы 1 сәуiрге дейiн Алматы облысының Қапшағай қаласында (Қапшағай су қоймасының оң жақ жағалауы) және Ақмола облысының Шучье ауданында орналасқан казино мен ойын автоматтары залдарын қоспағанда, казино мен ойын автоматтары залдарының қызметiн тоқтату жөнiнде;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен Алматы облысының Қапшағай қаласына (Қапшағай су қоймасының оң жақ жағалауы) және Ақмола облысының Шучье ауданына қоныс аудармайтын ойын бизнесiн ұйымдастырушыларға басқа қызмет салаларына қайта бейiмделуге жәрдем көрсету жөнiнде;
3) казино мен ойын автоматтары залдарының қызметiн тоқтатуға байланысты жергiлiктi бюджеттердiң шығындарына және халықтың жұмыспен қамтылуының төмендеуiне жол бермеу жөнiнде шаралар қабылдасын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах игорного бизнеса в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2006 года N 1119
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах игорного бизнеса в Республике Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О некоторых вопросах игорного бизнеса
в Республике Казахстан
В целях урегулирования игорного бизнеса в Республике Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что с 1 апреля 2007 года казино и залы игровых автоматов в Республике Казахстан могут функционировать только в городе Капшагае (правый берег Капшагайского водохранилища) Алматинской области и Щучинском районе Акмолинской области.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить соответствующую доработку проекта Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" в Парламенте Республики Казахстан;
2) определить уполномоченным органом в сфере игорного бизнеса Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять меры по недопущению функционирования нелегального игорного бизнеса.
4. Министерству культуры и информации Республики Казахстан совместно с Министерством туризма и спорта Республики Казахстан провести пропагандистскую и разъяснительную работу с организаторами игорного бизнеса.
5. Акимам областей, городов Астаны и Алматы принять меры:
1) до 1 апреля 2007 года по прекращению деятельности казино и залов игровых автоматов, за исключением казино и залов игровых автоматов, расположенных в городе Капшагае (правый берег Капшагайского водохранилища) Алматинской области и Щучинском районе Акмолинской области;
2) в установленном законодательством порядке по оказанию содействия организаторам игорного бизнеса, не передислоцирующимся в город Капшагай (правый берег Капшагайского водохранилища) Алматинской области и Щучинский район Акмолинской области, в перепрофилировании в другие сферы деятельности;
3) по недопущению потерь местных бюджетов и снижению занятости населения в связи с прекращением деятельности казино и залов игровых автоматов.

6. Алматы және Ақмола облыстарының әкiмдерi:
1) 2007 жылғы 1 ақпанға дейiн бас жоспарларға өзгерiстер енгiзе отырып, Алматы облысы Қапшағай қаласының (Қапшағай су қоймасының оң жақ жағалауы) және Ақмола облысы Шучье ауданының шегiнде ойын орындарының орналасатын жерiн белгiлеудi;
2) ойын бизнесiн ұйымдастырушыларға Қазақстан Республикасының Жер кодексiнде көзделген тәртiппен Алматы облысының Қапшағай қаласында (Қапшағай су қоймасының оң жақ жағалауы) және Ақмола облысының Шучье ауданында жер учаскелерiн берудi қамтамасыз етсiн.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

6. Акимам Алматинской и Акмолинской областей обеспечить:
1) до 1 февраля 2007 года определение мест расположения игорных заведений в пределах города Капшагая (правый берег Капшагайского водохранилища) Алматинской области и Щучинского района Акмолинской области с внесением изменений в генеральные планы;
2) предоставление организаторам игорного бизнеса земельных участков в порядке, предусмотренном Земельным кодексом Республики Казахстан в городе Капшагае (правый берег Капшагайского водохранилища) Алматинской области и Щучинском районе Акмолинской области.
7. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан