"2006 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы" Қазақстан Республикасының Президентi өкiмiнiң жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2006 жылғы 13 желтоқсандағы N 1197 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"2006 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы" Қазақстан Республикасының Президентi өкiмiнiң жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
2006 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2006 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия берiлсiн.
2. Осы өкiм бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы " "
N өкiмiне
қосымша
2006 жылы Мемлекеттiк стипендия берiлетiн Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiнiң
тiзiмi Әдебиет қайраткерлерi
Адаев Сабыр                - 1960 жылы туған, ақын
Айтқожина Марфуға          - 1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттiк
сыйлықтың лауреаты
Ахметова Күләш             - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Жастар
Одағы сыйлығының лауреаты
Баянбаев Қастек            - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Жақанов Илья               - 1936 жылы туған, жазушы, өнертанушы
Жұмағалиев Қайрат          - 1937 жылы туған, ақын
Жұмадiлов Қабдеш           - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Иманасов Сәкен             - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас             - 1954 жылы туған, ақын
Ысқақов Қалихан            - 1935 жылы туған, прозашы, Мемлекеттiк
сыйлықтың лауреаты
Кемелбаева Айгүл           - 1965 жылы туған, прозашы
Қанатбаев Дүйсенбек        - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Құмарова Шарбану           - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Қазыбеков Нұрқасым         - 1936 жылы туған, жазушы
Мамасейiтов Тұрлыбек       - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мұратбеков Сайын           - 1936 жылы туған, жазушы
Мұқанов Ғалымжан           - 1953 жылы туған, ақын
Ниязбеков Рафаэль          - 1943 жылы туған, ақын
Нұрғалиев Өтежан           - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұрмағамбетов Тынымбай     - 1945 жылы туған, прозашы, Қазақ
ПЕН-клубы сыйлығының лауреаты
Оспанов Сейфолла           - 1938 жылы туған, жазушы
Iлиясов Қажытай            - 1939 жылы туған, ақын, сатирик
Сәмитұлы Жақсылық          - 1940 жылы туған, жазушы
Сарыбаев Темiрше           - 1941 жылы туған, ақын
Сегiзбаев Қадырбек         - 1941 жылы туған, жазушы, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Чернова Надежда            - 1947 жылы туған, ақын
Шаваев Шайым               - 1938 жылы туған, ақын
Өнер қайраткерлерi
Ахмедияров Қаршымбай       - 1946 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi, Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Әжиев Уке                  - 1924 жылы туған, суретшi, Қазақстанның
еңбек сiңiрген қайраткерi
Әубәкiров                  - 1985 жылы туған, К. Байсейiтова
Жандос Болатұлы              атындағы Ұлттық опера және балет
театрының балет солисi
Әшірбекова Роза            - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi, Ғ. Мүсiрепов атындағы Қазақ
мемлекеттiк академиялық балалар және
жасөспiрiмдер театрының актрисасы
Бойченко                   - 1947 жылы туған, M. Лермонтов атындағы
Гавриил Моисеевич            мемлекеттік академиялық орыс драма
театрының актеры, Қазақстанның халық
әртiсi
Байқошқарова               - 1943 жылы туған, M. Әуезов атындағы
Ғайникамал Мұқанқызы         Қазақ мемлекеттік академиялық
драма театрының актрисасы
Есенқұлов Сейiтхан         - 1939 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сiңiрген әртiсi, F. Мүсiрепов атындағы
Қазақ мемлекеттiк академиялық балалар
және жасөспiрiмдер театрының актерi
Баяхунов                   - 1927 жылы туған, композитор,
Бәкiр Яхияұлы                Қазақстанның халық әртiсi
Ғалымжанова                - 1924 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ләйла Ғалиқызы               сiңiрген мәдениет қызметкерi, мемлекет
және қоғам қайраткерi
Дүйсекеев Кеңес            - 1946 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сiңiрген қайраткерi, композитор
Жүнiсбеков                 - 1936 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ерғали Сыздықұлы             сiңiрген әртiсi, К.С. Станиславский
атындағы драма театрының актерi
Клушкин Юрий               - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi
Қадыров                    - 1935 жылы туған, Т. Жүргенов
Ахметжан Насырұлы            атындағы Қазақ ұлттық өнер
академиясының профессоры
Мергали Яссауи             - 1984 жылы туған, халықаралық
конкурстардың лауреаты, Абай атындағы
Қазақ мемлекеттiк академиялық опера
және балет театрының балет солисi
Мышбаева Нүкетай           - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi, M. Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттiк академиялық драма
театрының актрисасы
Маңғытаев Мыңжасар         - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi, композитор
Мұсабаев Рашит             - 1933 жылы туған, Қазақстанның халық
әртiсi
Мұсабаев Талғат            - 1978 жылы туған, халықаралық және
республикалық конкурстардың лауреаты,
Абай атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық опера және балет театрының
солисі
Сапарғалиқызы Шұғыла       - 1972 жылы туған, К. Байсейiтова
атындағы Ұлттық опера және балет
театрының қоюшы балетмейстері
Тасыбекова Торғын          - 1938 жылы туған, халық әртiсi, M.
Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттiк
академиялық драма театрының актрисасы
Телғозиева Гүлмира         - 1970 жылы туған, кескiндемеші
Tуяқбаева                  - 1976 жылы туған, скрипкашы, Германияның
Меруерт Жанботақызы          Мюнхен симфониялық оркестрiнiң солисi
Шәрiпова                   - 1931 жылы туған, Қазақстанның халық
Зәмзәгүл Нүсіпбайқызы        әртiсi, M. Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттiк академиялық драма
театрының актрисасы

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2006 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2006 года N 1197
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2006 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О присуждении Государственной стипендии видным деятелям
литературы и искусства Казахстана в 2006 году
1. Присудить Государственную стипендию видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2006 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
Астана, Акорда, 2006 года
N
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от " __ " _______ 2006 года
N_
Список
видных деятелей литературы и искусства Казахстана,
которым присуждена Государственная стипендия в 2006 году
Деятели литературы
Адаев Сабр              - 1960 года рождения, поэт
Айтхожина Марфуга       - 1936 года рождения, поэтесса,
лауреат Государственной премии
Ахметова Куляш          - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Баянбаев Кастек         - 1936 года рождения, поэт, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Жаканов Илья            - 1936 года рождения, писатель,
искусствовед
Жумагалиев Кайрат       - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш        - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Иманасов Сакен          - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас          - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан         - 1935 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Кемелбаева Айгуль       - 1965 года рождения, прозаик
Канатбаев Дюйсенбек     - 1940 года рождения, поэт,
лауреат международной премии "Алаш"
Кумарова Шарбану        - 1936 года рождения, прозаик,
лауреат международной премии "Алаш"
Казыбеков Нуркасым      - 1936 года рождения, писатель
Мамасеитов Турлыбек     - 1949 года рождения, прозаик,
лауреат международной премии "Алаш"
Муратбеков Саин         - 1936 года рождения, писатель
Муканов Галымжан        - 1953 года рождения, поэт
Ниязбеков Рафаэль       - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан        - 1938 года рождения, поэт,
лауреат международной премии "Алаш"
Нурмагамбетов Тынымбай  - 1945 года рождения, прозаик, лауреат
премии Казахского ПЕН-клуба
Оспанов Сейфолла        - 1938 года рождения, писатель
Ильясов Кажытай         - 1939 года рождения, поэт, сатирик
Самитулы Жаксылык       - 1940 года рождения, писатель
Сарыбаев Темирше        - 1941 года рождения, поэт
Сегизбаев Кадирбек      - 1941 года рождения, писатель, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Чернова Надежда         - 1947 года рождения, поэтесса
Шаваев Шайм             - 1938 года рождения, поэт
Деятели искусства
Ахмедьяров Каршымбай    - 1946 года рождения, народный артист
Казахстана, лауреат Государственной
премии
Ажиев Уке               - 1924 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аубакиров               - 1985 года рождения, солист балета
Жандос Болатович          Национального театра оперы и балета
им. К. Байсеитовой
Аширбекова Роза         - 1938 года рождения, народная артистка
Казахстана, актриса Государственного
академического казахского театра для
детей и юношества им. Г. Мусрепова
Бойченко                - 1947 года рождения, актер Государственного
Гавриил Моисеевич         академического русского театра драмы имени
М. Лермонтова, народный артист Казахстана
Байкошкарова            - 1943 года рождения, актриса Казахского
Гайникамал Мукановна      государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова
Есенкулов Сейтхан       - 1939 года рождения, заслуженный артист
Казахстана, актер Государственного
академического казахского театра для
детей и юношества им. Г. Мусрепова
Баяхунов                - 1927 года рождения, композитор,
Бакир Яхиянович           народный артист Казахстана
Галымжанова             - 1924 года рождения, заслуженный
Лейла Галиевна            работник культуры Казахстана,
государственный и общественный деятель
Дюйсекеев Кенес         - 1946 года рождения, заслуженный деятель
Казахстана, композитор
Жунисбеков              - 1936 года рождения, заслуженный артист
Ергали Сыздыкович         Казахстана, актер драматического театра
имени К.С. Станиславского
Клушкин Юрий            - 1937 года рождения, народный артист
Казахстана
Кадыров                 - 1935 года, рождения, профессор
Ахметжан Насырович        Казахской национальной академии
искусств имени Т. Жургенова
Мергали Яссауи          - 1984 года рождения, лауреат международных
конкурсов, солист балета Казахского
государственного академического театра
оперы и балета имени Абая
Мышбаева Нукетай        - 1938 года рождения, народная артистка
Казахстана, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы имени М. Ауэзова
Мангитаев Мынжасар      - 1937 года рождения, народный артист
Казахстана, композитор
Мусабаев Рашид          - 1933 года рождения, народный артист
Казахстана
Мусабаев Талгат         - 1978 года рождения, лауреат между-
народных и республиканских конкурсов,
солист Казахского государственного
академического театра оперы и
балета имени Абая
Сапаргаликызы Шугыла    - 1972 года рождения, балетмейстер-
постановщик Национального театра
оперы и балета им. К. Байсеитовой
Тасыбекова Торгын       - 1938 года рождения, народная артистка,
актриса Казахского государственного
академического театра драмы им. М. Ауэзова
Тельгозиева Гульмира    - 1970 года рождения, живописец
Туякбаева               - 1976 года рождения, скрипачка, солистка
Меруерт Жанботаевна       Мюнхенского симфонического оркестра Германии
Шарипова                - 1931 года рождения, народная артистка
Замзагуль Нусипбаевна     Казахстана, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова