"Концессияға беруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1246 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Концессияға беруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енпзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Концессияға беруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi туралы
"Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шiлдедегi Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған концессияға беруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа еңгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы "___"___________
N Жарлығымен
бекiтiлген
Концессияға беруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi
1. Жер, cу (концессия шартын iске асыру мақсатында жер пайдалану құқықтарын қоспағанда), өсiмдiк әлемi және жануарлар дүниесi.
2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар.
3. Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн қажеттi штаттық мүлiк, әскери-техникалық мақсаттағы ұйымдар мен объектiлер.
4. Магистральды темiр жол торабы, кеме қатынасы су жолдары, шамшырақтар, кеме қатынасы қауiпсiздiгiн реттейтiн және оған кепiлдiк беретiн құрылғылар мен навигациялық белгiлер.
5. Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстары (бөгеттер, су тораптары, басқа гидротехникалық құрылыстар).
6. Ауылда алғашқы медициналық-санитарлық көмек, мамандандырылған көмек көрсететiн (қан құю, ана мен баланы қорғау жөнiндегі, радиациялық медицина орталықтары, онкологиялық, туберкулез, АҚТБ жұқтырғандарды және ЖҚТБ-мен ауыратын ауруларды жұқпалы, терi-венерологиялық, психикалық ауруларды емдеу жөнiндегi объектiлер), сондай-ақ облыстың, қаланың, ауданның қызмет көрсетiлетiн аумағындағы бiрден-бiр мемлекеттiк медициналық ұйымдар болып табылатын медициналық ұйымдар.
7. Халықты әлеуметтiк қорғау объектiлерi, балалар үйлерi, бөбектер үйлерi, қарттар үйлерi, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға, балалар мен қарттарға арналған интернаттар, госпитальдар мен санаторийлер.
8. Қазақстан Республикасының аумағында азаматтардың бiлiм алуға конституциялық құқықтарын қамтамасыз ететiн жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк ұйымдар.
9. Мемлекеттiң қорғауындағы тарихи және мәдени мұра объектiлерi.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О перечне объектов, не подлежащих к передаче в концессию"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1246
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О перечне объектов, не подлежащих к передаче в концессию".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
О перечне объектов, не подлежащих к передаче в концессию
В соответствии со  статьей 4  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях"  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Утвердить прилагаемый перечень объектов, не подлежащих к передаче в концессию.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__"____2006 года
N______
Перечень объектов, не подлежащих к передаче в концессию
1. Земля, воды (за исключением передачи права землепользования в целях реализации договора концессии), растительный и животный мир.
2. Особо охраняемые природные территории.
3. Штатное имущество, организации и объекты военно-технического назначения, необходимые для обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Магистральная железнодорожная сеть, судоходные водные пути, маяки, устройства и навигационные знаки, регулирующие и гарантирующие безопасность судоходства.
5. Водохозяйственные сооружения (плотины, гидроузлы, другие гидротехнические сооружения), имеющие особое стратегическое значение.
6. Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь на селе, специализированную помощь (центры крови, по охране матери и ребенка, радиационной медицины, объекты по лечению онкологических, туберкулезных, инфицированных ВИЧ и больных СПИДом, инфекционных, кожно-венерологических, психических больных), а также являющиеся единственными государственными медицинскими организациями на обслуживаемой территории области, города, района.
7. Объекты социальной защиты населения, детские дома, дома ребенка, дома престарелых, интернаты, госпитали и санатории для инвалидов, участников Великой Отечественной войны и приравненных к ним лиц, детей и престарелых.
8. Государственные организации среднего общего образования, обеспечивающие на территории Республики Казахстан конституционные права граждан на образование.
9. Объекты исторического и культурного наследия, находящиеся под охраной государства.