"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1330 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы келiсiмге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрi - Қорытынды) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi 2006 жылғы 30 желтоқсанға дейiн Ресей Тарапына дипломатиялық арналар арқылы Қорытындыны жiберсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1330 қаулысымен
бекiтiлген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келiсудi) ұсыну және алу тәртiбi туралы келiсiмнiң 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi Ресей Тарабы ұсынған Ресей федералдық ғарыштық бағдарламалары, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары және коммерциялық бағдарламалар шеңберiнде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарын, "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарын, сондай-ақ "Байқоңыр" ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2007 жылға арналған жоспарын мынадай шартты сақтай отырып келiседi.
Зымыран-тасығыштардың және құрлықаралық баллистикалық зымырандардың бұрын пайдаланылған түрлерiн түрлендiрудi танытатын ғарыштық мақсаттағы зымырандарды "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшыру Қазақстан Республикасының қоршаған ортасына әсер ету бөлiгiнде (2005 жылғы 2 маусымдағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоныр" кешенiн Ресей Федерациясының жалға алуы жағдайында оның аумағында экология және табиғатты пайдалану жөнiндегi келiсiмнiң 3-бабына сәйкес) Қазақстан Тарабымен келiсудi талап ететiндiгiн ескере отырып, "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымырандарды ұшырудың экологиялық қауiпсiздiгi саласында қазiргi бар мәселелердi 2007 жыл iшiнде Тараптармен келiсудi қамтамасыз ету қажет. Осы мақсатта тиiстi жұмыс жоспарын әзiрлеген орынды.

Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2007 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 1330
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемое Заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2007 год (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2006 года направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2006 года N 1330
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и
испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур"
на 2007 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной План запусков космических аппаратов в рамках федеральных космических программ России, программ международного сотрудничества и коммерческих программ с космодрома "Байконур" на 2007 год, План испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2007 год, а также План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома "Байконур" на 2007 год при соблюдении следующего условия.
Учитывая, что пуски с космодрома "Байконур" ракет космического назначения, представляющих собой модификации ранее используемых типов ракет-носителей и межконтинентальных баллистических ракет, требуют согласования с Казахстанской Стороной в части воздействия на окружающую среду Республики Казахстан (в соответствии со статьей 3 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" в условиях его аренды Российской Федерацией от 2 июня 2005 года), необходимо в течение 2007 года обеспечить согласование Сторонами имеющихся вопросов в области экологической безопасности пусков ракет с космодрома "Байконур". В этих целях целесообразно разработать соответствующий план работ.

Көрсетiлген Келiсiмде "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзудiң кезектi жылға арналған жоспары, сондай-ақ ағымдағы жылдың осындай жоспарының орындалуы туралы есебiн Ресей Тарапының келiсуге ұсынуы көзделмеген. Осыған байланысты ұсынылған 2007 жылы "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзу жоспары және 2006 жылы "Байқоңыр" кешенiнiң жалға алынған мүлкiне ажырамас жақсартулар енгiзу есебi қарауға қабынданған жоқ.

Указанным Соглашением не предусмотрено представление Российской Стороной на согласование плана внесения неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" на очередной год, а также отчета о выполнении такого плана за текущий год. В связи с этим представленные План внесения неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" в 2007 году и Отчет о внесении неотделимых улучшений в арендованное имущество комплекса "Байконур" в 2006 году не приняты к рассмотрению.