Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 желтоқсандағы N 1946 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы N 63 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.20 № 429 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 желтоқсандағы N 1946  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 57, 553-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жоғары ғылыми-техникалық комиссия туралы ережеде:
2-тармақта:
бiрiншi абзацтағы ", сондай-ақ ғылым және техника салаларындағы басшылықты және үйлестiрудi қамтамасыз ететiн құрылымдық бөлiмшенiң, ЖҒТК-нiң жұмыс органының басшысы лауазымындағы жауапты хатшысы" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комиссияның хатшысы комиссия отырысының күн тәртiбi жөнiнде ұсыныстар, қажеттi құжаттар, материалдар дайындайды және ол өткiзiлгеннен кейiн хаттамалар ресiмдейдi.";
10-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "кемiнде екi айда бiр рет өткiзедi" деген сөздер "қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет өткiзiледi" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Мәсiмов                    - Қазақстан Республикасының
Кәрiм Қажымқанұлы            Премьер-Министрi, төраға
Түймебаев                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Жансейiт Қансейiтұлы         ғылым министрi, төрағаның орынбасары
Оразбақов                  - Қазақстан Республикасының Индустрия
Ғалым Iзбасарұлы             және сауда министрi, төрағаның
орынбасары
Дерновой                   - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Анатолий Григорьевич         сақтау министрi
Рамазанов                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Тiлекқабыл Сәбитұлы          министрлiгi Ғылым комитетiнiң төрағасы
Бектұрғанов                - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Нұралы Сұлтанұлы             министрлiгiнiң Ғылым комитетi "Жер
туралы ғылымдар, металлургия және кен
байыту орталығы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорнының бас директоры
Жұмағұлов                  - "Қазақстан Республикасының Ұлттық
Бақытжан Тұрсынұлы           инженерлiк академиясы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң президентi
Мыңбаев                    - "Самұрық" мемлекеттiк активтердi
Сауат Мұхаметбайұлы          басқару жөнiндегi қазақстандық
холдингi" акционерлiк қоғамының
басқарма төрағасы
Келiмбетов                 - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк
Қайрат Нематұлы              қоғамының басқарма төрағасы
Нүсiпова                   - "Ғылым қоры" акционерлiк қоғамының
Әсел Бекқызы                 басқарма төрайымы
Перуашев                   - "Атамекен" Қазақстан кәсiпкерлерi мен
Азат Тұрлыбекұлы             жұмыс берушiлерiнiң жалпыұлттық одағы"
заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң басқарма
төрағасы;
"Школьник                  - Қазақстан Республикасының Индустрия
Владимир Сергеевич           және сауда министрi, төрағаның
орынбасары
Қуанғанов                  - Қазақстан Республикасы
Фархад Шаймұратов            Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Могильный                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Валерий Валентинович         министрлiгi Ғылым департаментiнiң
директоры, хатшы
Жұмағалиев                 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Асқар Қуанышұлы              және байланыс агенттiгiнiң төрағасы"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Школьник                  - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Владимир Сергеевич           Әкiмшiлiгі Басшысының орынбасары
Қуанғанов                  - Қазақстан Республикасы
Фархад Шаймұратұлы           Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары
Могильный                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Валерий Валентинович         министрлiгі Ғылым комитетi төрағасының
орынбасары, хатшы
Жұмағалиев                 - "Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының
Асқар Қуанышұлы              президентi";
көрсетiлген құрамнан Даниал Кенжетайұлы Ахметов, Бiрғаным Сарықызы Әйтiмова, Ерболат Асқарбекұлы Досаев, Қайрат Сәлiмұлы Кәрiбжанов, Аманкелдi Құрбанұлы Саданов, Асқар Қанапияұлы Арынғазин шығарылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года N 1946
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2007 года N 63. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2011 № 429.
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года N 1946 "Об образовании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 57, ст. 553) следующие изменения:
в  Положении о Высшей научно-технической комиссии, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2:
в абзаце первом слова ", а также ответственного секретаря в должности руководителя структурного подразделения, обеспечивающего руководство и координацию в сферах науки и техники, рабочего органа ВНТК" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Секретарь комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после его проведения.";
в пункте 10:
в абзаце первом слова "проводятся не реже одного раза в два месяца" заменить словами "проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие";
в абзаце третьем слова "Министерство образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан";
ввести в состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
Масимова                   - Премьер-Министра Республики Казахстан,
Карима Кажимкановича         председателем
Туймебаева                 - Министра образования и науки Республики
Жансеита Кансеитовича        Казахстан, заместителем председателя
Оразбакова                 - Министра индустрии и торговли
Галыма Избасаровича          Республики Казахстан, заместителем
председателя
Дернового                  - Министра здравоохранения
Анатолия Григорьевича        Республики Казахстан
Рамазанова                 - председателя Комитета науки
Тлеккабула Сабитовича        Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Бектурганова               - генерального директора республиканского
Нуралы Султановича           государственного предприятия "Центр
наук о Земле, металлургии и обогащения"
Комитета науки Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Жумагулова                 - президента общественного объединения
Бакытжана Турсыновича        "Национальная инженерная академия
Республики Казахстан"
Мынбаева                   - председателя правления акционерного
Сауата Мухаметбаевича        общества "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами
"Самрук"
Келимбетова                - председателя правления акционерного
Кайрата Нематовича           общества "Фонд устойчивого развития
"Қазына"
Нусупову                   - председателя правления акционерного
Асель Бековну                общества "Фонд науки"
Перуашева                  - председателя правления объединения
Азата Турлыбекулы            юридических лиц "Общенациональный
союз предпринимателей и работодателей
Казахстана "Атамекен";
строки:
"Школьник                  - Министр индустрии и торговли Республики
Владимир Сергеевич           Казахстан, заместитель председателя
Куанганов                  - заведующий Отделом социально-
Фархад Шаймуратович          культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Могильный                  - директор Департамента науки
Валерий Валентинович         Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Жумагалиев                 - председатель Агентства Республики
Аскар Куанышевич             Казахстан по информатизации и связи"
изложить в следующей редакции:
"Школьник                  - заместитель Руководителя Администрации
Владимир Сергеевич           Президента Республики Казахстан
Куанганов                  - заместитель Руководителя Канцелярии
Фархад Шаймуратович          Премьер-Министра Республики Казахстан
Могильный                  - заместитель председателя Комитета науки
Валерий Валентинович         Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Жумагалиев                 - президент акционерного общества
Аскар Куанышевич             "Казахтелеком"                     ;
вывести из указанного состава: Ахметова Даниала Кенжетаевича, Айтимову Бырганым Сариевну, Досаева Ерболата Аскарбековича, Карибжанова Хайрата Салимовича, Саданова Аманкелди Курбановича, Арынгазина Аскара Канапьевича.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан