Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 ақпандағы N 115 Қаулысы
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес, асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 15 ақпандағы
N 115 қаулысымен
бекiтiлген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) асыл тұқымды мал шаруашылығын сақтау және дамыту мақсатында 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 101 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен және шегiнде аттестатталған асыл тұқымды мал зауыттарына, малды асылдандырушы шаруашылықтарға, малды асылдандырушы және дистрибьютерлiк орталықтарға (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлер) ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар:
1) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге (бұдан әрi - тауар өндiрушiлер) сатылған асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) құнын iшiнара 50%-ға дейiн арзандатуға;
2) малды асылдандырушы орталық, еттi құс шаруашылығы бойынша малды асылдандырушы шаруашылық және Қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауыты мал тұқымын асылдандыру ісін дамыту үшiн сатып алатын арнайы технологиялық, зертханалық жабдықтардың (бұдан әрi - жабдықтар), сондай-ақ арнайы ауыл шаруашылығы техникасы мен ұйымдастыру техникасының (бұдан әрi - техника) құнын толық өтеуге;

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование развития племенного животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2007 года N 115
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год", в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование развития племенного животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2007 года N 115
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2007 года на субсидирование
развития племенного животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование развития племенного животноводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - субсидирование) аттестованным племенным заводам, племенным хозяйствам, племенным и дистрибьютерным центрам (далее - субъекты в области племенного животноводства) с целью сохранения и развития племенного животноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год по подпрограмме 101 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие племенного животноводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются на:
1) частичное удешевление до 50 % стоимости реализованной отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - товаропроизводители) племенной продукции (материала);
2) полное возмещение стоимости специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование), а также специальной сельскохозяйственной техники и оргтехники (далее - техника), приобретаемых племенным центром, племенным хозяйством по мясному птицеводству и племенным заводом по Костанайской породе для развития племенного дела;

3) малды асылдандырушы орталыққа асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды сатып алу және ұстау, олардың ұрықтары мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
4) еттi құс шаруашылығы бойынша малды асылдандырушы шаруашылықта (бұдан әрi - малды асылдандырушы шаруашылық) асыл тұқымды құстарды сатып алу және ұстау жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
5) Қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауытында (бұдан әрi - асыл тұқымды мал зауыты) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, ұстау және жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөнiндегi шығындарды толық өтеуге арналады.
3. Субсидиялар мыналарға төленедi:
1) егер олар өздерi алған және өсiрген асыл тұқымды төлдi оның тұқымдық құндылығының деңгейiн анықтағаннан кейiн ғана сатса, асыл тұқымды мал зауыттарына және (немесе) шаруашылықтарға;
2) егер олар өздерi өндiрген ата-енесi жағынан асыл тұқымды жұмыртқаны, ал асыл тұқымды шаруашылықтар ата-анасы жағынан асыл тұқымды жұмыртқаны сатса, асыл тұқымды құс зауыттарына;
3) егер олар ұрпағының сапасына қарай бағаланған өздерiнiң асыл тұқымды бұқаларының ұрығын (бұдан әрi - ұрық) пайдалана отырып, малды өз төлiнен өсiру жөнiнде қызмет көрсетсе, малды асылдандырушы орталықтарға. Дистрибьютерлiк орталықтарға сатылған ұрық субсидиялауға жатпайды;
4) егер олар қолда бар немесе дистрибьютерлiк немесе малды асылдандырушы орталықтардан сатып алынған ұрықты пайдалана отырып, малды өз төлiнен өсiру жөнiнде тiкелей қызметтер көрсетсе, не оларды тауар өндiрушiлерге малды өз төлiнен өсiру үшiн сатса, дистрибьютерлiк орталықтарға.
4. Тауар өндiрушiлерге тегiн берiлген, сондай-ақ қосылма тұлғаларға, айырбас немесе өзара есептесу есебiне сатылған асыл тұқымды өнiм (материал) субсидиялауға жатпайды.
5. Осы Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген субсидиялар белгiленген тәртiппен аттестатталған асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлерге iс жүзiнде сатылған асыл тұқымды өнiм (материал) үшiн жергiлiктi атқарушы органдар белгiлеген квоталар шегiнде төленедi.
6. Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне субсидиялар нормативi осы Ережеге қосымшаға сәйкес белгiленедi.
7. Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлер асыл тұқымды өнiмдi (материалды) тауар өндiрушiлерге төленетiн субсидия мөлшерiн есепке алмай, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) бекiткен баға бойынша дербес сатады.
8. Аудан, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының, олардың сатылғаны туралы жиынтық актiлердiң ұсынылатын нысандарын, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны және субсидиялар төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомосты (бұдан әрi - бiрiктiрiлген жиынтық ведомость), сондай-ақ Министрлiкке ведомостволық бағынысты малды асылдандырушы орталықтың, малды асылдандырушы шаруашылықтың, асыл тұқымды мал зауытының бюджет қаражатын бөлудiң жылдық сметасын Министрлiк бекiтедi.

3) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов в племенном центре;
4) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы в племенном хозяйстве по мясному птицеводству (далее - племенное хозяйство);
5) полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени жеребцов-производителей в племенном заводе по Костанайской породе (далее - племенной завод).
3. Субсидии выплачиваются:
1) племенным заводам и (или) хозяйствам, если они реализуют полученный и выращенный ими племенной молодняк, только после определения уровня его племенной ценности;
2) племенным заводам по птицеводству, если они реализуют произведенное ими племенное яйцо прародительских линий, а племенные хозяйства - племенное яйцо родительских линий;
3) племенным центрам, если они оказывают услуги по воспроизводству стада с использованием семени оцененного по качеству потомства собственных быков-производителей (далее - семя). Семя реализованное дистрибьютерным центрам, субсидированию не подлежат;
4) дистрибьютерным центрам, если они оказывают непосредственно услуги по воспроизводству стада с использованием семени, имеющегося в наличии или приобретенного у дистрибьютерных или племенных центров, либо реализуют их товаропроизводителям для воспроизводства стада.
4. Племенная продукция (материал), переданная товаропроизводителям безвозмездно, а также реализованная по бартеру - аффилиированным лицам или в счет взаиморасчетов субсидированию не подлежит.
5. Субсидий, указанные в пункте 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном порядке субъектам в области племенного животноводства за фактически реализованную племенную продукцию (материала) в пределах, установленных местными исполнительными органами квот.
6. Норматив субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) устанавливается согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Субъекты в области племенного животноводства реализуют племенную продукцию (материал) товаропроизводителям самостоятельно по ценам, утвержденным Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), без учета размера выплачиваемой субсидии.
8. Рекомендуемые формы договора купли-продажи, сводных актов о реализации племенной продукции (материала) по району, области, объединенная сводная ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области (далее - объединенная сводная ведомость), а также годовая смета распределения бюджетных средств подведомственных Министерству племенного центра, племенного хозяйства, племенного завода утверждаются Министерством.

2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған субсидияларды пайдалану тәртiбi
9. Асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатқаны үшiн субсидиялар алу үшін:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлер мәмiлелердiң жасалуына қарай, бiрақ 2007 жылғы 5 желтоқсаннан кешiктiрмей аудан әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы бөлiмiне (бұдан әрi - бөлiм) мынадай құжаттарды:
асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартын (малды өз төлiнен өсiру жөнiнде қызмет көрсететiн жеке тұлғаларға ұрық сатқан кезде сатып алу-сату шарты талап етiлмейдi, орнына ұрықты жөнелту ордерi ұсынылады);
төлем құжаттарының (кассалық кiрiс ордерi, банктiң төлем тапсырмасы немесе шот-фактура) көшiрмелерiн ұсынады;
2) бөлiм ай сайын 3-күнге қарай, бiрақ 2007 жылғы 5 желтоқсаннан кешiктiрмей, өткен ай үшiн бөлiм басшысы бекiткен аудан бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi, облыс әкiмiнiң ауыл шаруашылығы департаментiне (басқармасына) (бұдан әрi - департамент (басқарма) төлем құжаттарының көшiрмелерiмен бiрге асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының түпнұсқасын ұсынады;
3) департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды бес жұмыс күнi iшiнде тексередi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актiнi жасайды және бекiтедi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы бекiтiлген жиынтық актiлер бойынша, оларда көрсетiлген көлем мен асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне субсидиялар нормативтерi негiзiнде тиесiлi бюджет ақшасының көлемiн айқындайды және белгiленген квоталар шегiнде Министрлiк бекiткен нысан бойынша бiрiктiрiлген жиынтық ведомость жасайды. Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы тиiстi субъектiлердiң ағымдағы шоттарына тиесiлi субсидияларды аударуды департамент (басқарма) белгiленген тәртiппен бекiтiлген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң аумақтық қазынашылық бөлiмшелерiне (бұдан әрi - аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi) мынадай құжаттарды:
2 данада ақы төлеу шоттарының тiзiлiмiн;
ақы төлеу шотын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
10. Малды асылдандырушы орталыққа асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды, техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы орталық департаментке (басқармаға) отандық немесе шетелдiк селекцияның асыл тұқымды бұқалары мен тұқымдық қошқарларын, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды, техниканы сатып алуға арналған шарттарды Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша бiр данадан ұсынады;

2. Порядок использования субсидий на развитие
племенного животноводства
9. Для получения субсидий за реализацию племенной продукции (материала):
1) субъекты в области племенного животноводства представляют по мере свершения сделок, но не позднее 5 декабря 2007 года в отдел сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) следующие документы:
договор купли-продажи племенной продукции (материала) (договор купли-продажи не требуется - при реализации семени физическим лицам по оказанию услуг по воспроизводству стада, взамен представляется ордер на отправку семени);
копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка или счет-фактура).
2) отдел ежемесячно к 3 числу, но не позднее 5 декабря 2007 года, представляет за предыдущий месяц сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по району, утвержденный руководителем отдела, оригинал договора купли-продажи племенной продукции (материала) с копиями платежных документов в департамент (управление) сельского хозяйства акима области (далее - департамент (управление);
3) департамент (управление) в течение пяти рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по области, по утвержденным сводным актам о реализации племенной продукции (материала) по области, на основе указанных в них объемов и нормативов субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных квот составляет объединенную сводную ведомость по форме утвержденной Министерством. Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих субъектов в области племенного животноводства осуществляется департаментом (управлением) в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по платежам путем представления в территориальные подразделения казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные подразделения казначейства), следующих документов:
реестр счетов к оплате в 2-х экземплярах;
счет к оплате.
10. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования, техники в племенной центр:
1) племенной центр представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов отечественной или зарубежной селекции, оборудования, техники по перечню, согласованному с Министерством;

2) департамент (басқарма) ұсынылған шарттарды он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет ақшасын асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды және техниканы сатып алу үшiн малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады. Малды асылдандырушы орталық асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды, техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен жеткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
11. Малды асылдандырушы орталықта асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы орталық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi есептемелердiң бiр данасын, сондай-ақ асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға бюджет ақшасын малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады.
12. Малды асылдандырушы шаруашылыққа асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы шаруашылық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шарттарды Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша бiр данадан ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған шарттарды он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет ақшасын асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады. Малды асылдандырушы шаруашылық асыл тұқымды құстарды, жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен жеткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
13. Малды асылдандырушы шаруашылықта асыл тұқымды құстарды ұстауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) малды асылдандырушы шаруашылық департаментке (басқармаға) асыл тұқымды құстарды ұстау жөнiндегi есептемелердің бір данасын, сондай-ақ асыл тұқымды құстарды ұстау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;

2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет представленные договоры и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра для приобретения племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования и техники. После приобретения племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования, техники, племенной центр представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.
11. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков и баранов-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов в племенном центре:
1) племенной центр представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов;
2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет представленные документы и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного центра на содержание племенных быков и баранов-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов.
12. Для полного возмещения затрат по приобретению племенной птицы, оборудования и техники в племенное хозяйство:
1) племенное хозяйство представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение племенной птицы, оборудования и техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет представленные договоры и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства для приобретения племенной птицы, оборудования и техники. После приобретения племенной птицы, оборудования и техники, племенное хозяйство представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.
13. Для полного возмещения затрат на содержание племенной птицы в племенном хозяйстве:
1) племенное хозяйство представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по содержанию племенной птицы, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенной птицы;

2) департамент (басқарма) ұсынылған құжаттарды он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет ақшасын асыл тұқымды құстарды ұстауға малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады.
14. Асыл тұқымды мал зауытына жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты департаментке (басқармаға) жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шарттарды Министрлiкпен келiсiлген тiзбе бойынша бір данадан ұсынады;
2) департамент (басқарма) жасалған шарттарды он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет ақшасын жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады. Асыл тұқымды мал зауыты жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде департаментке (басқармаға) төлем құжаттары мен жеткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
15. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, күтiп ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты департаментке (басқармаға) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау, жаттықтыру және олардың ұрығын сақтау жөнiндегi есептемелердiң бір данасын және асыл тұқымды жылқыларды өсiру, ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) департамент (басқарма) ұсынылған есептемелердi он жұмыс күнi iшiнде тексередi және қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет ақшасын асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, күтiп ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады.
16. Департамент (басқарма) осы Ереженiң 10, 11, 12, 13, 14, 15-тармақтарына сәйкес субсидияларды төлеу үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшелерiне 2 данада ақы төлеу шоттарының тiзiлiмiн және ақы төлеу шотын ұсынады.
17. Департамент (басқарма) осы Ереженiң 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-тармақтарына сәйкес субсидиялар төлеу үшiн ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшiн жауапты болады.
18. Департамент (басқарма) ай сайын есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде, бiрақ 2007 жылғы 30 желтоқсаннан кешiктiрмей Министрлiкке бюджеттiк кiшi бағдарламаны iске асыру барысы, орындалған жұмыстардың көлемi және құны туралы есептi ұсынады.
19. Ағымдағы нысаналы трансферттердiң мақсатты, тиiмдi және уақтылы пайдаланылуына Министрлiк және облыстардың әкiмдерi жауапты болады.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды субсидиялауға 2007 жылдың
республикалық бюджетінен бөлінетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
қосымша
Асыл тұқымды өнімнің (материалдық) әрбір түріне арналған
субсидиялардың нормативтері

2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет представленные документы и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного хозяйства на содержание племенной птицы.
14. Для полного возмещения затрат на приобретение оборудования и техники в племенной завод:
1) племенной завод представляет в департамент (управление) по одному экземпляру договоров на приобретение оборудования и техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет заключенные договоры и в соответствии планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода для приобретения оборудования и техники. После приобретения оборудования и техники, племенной завод представляет в течение последующего месяца в департамент (управление) копии платежных документов и актов поставок.
15. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов в племенном заводе:
1) племенной завод представляет в департамент (управление) один экземпляр расчетов по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению их семени и документы, подтверждающие фактические затраты по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению семени жеребцов;
2) департамент (управление) в течение десяти рабочих дней проверяет представленные расчеты и в соответствии с планом финансирования перечисляет бюджетные деньги на текущий счет племенного завода на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов.
16. Департамент (управление) для выплаты субсидий в соответствии с пунктами 10, 11, 12, 13, 14, 15 настоящих Правил представляет реестр счетов к оплате в 2-х экземплярах и счет к оплате в территориальные подразделения казначейства.
17. Департамент (управление) несет ответственность за достоверность документов предоставляемых для выплаты субсидий в соответствии с пунктами 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 настоящих Правил.
18. Департамент (управление) ежемесячно в срок до 5 числа, следующего за отчетным, но не позднее 30 декабря 2007 года представляет в Министерство отчет о ходе реализации бюджетной подпрограммы, объемах и стоимости выполненных работ.
19. Ответственность за целевым, эффективным и своевременным использованием целевых текущих трансфертов несут Министерство и акимы областей.
Приложение
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
2007 года на субсидирование
развития племенного
животноводства
Нормативы субсидий на каждый вид племенной продукции
(материала)

2. Асыл тұқымды бұқалар ұрығының бір дозасына арналған субсидиялардың нормативі
Асыл тұқымды материалдың түрлері
Ұрықтың 1 дозасына арналған субсидиялардың нормативі, теңге
Шығыс өңір
Батыс өңір
Солтүстік және орталық өңірлер
Оңтүстік өңір
Асыл тұқымды бұқалар ұрығы
210
210
210
210
3. Малды асылдандыру ісі үшін сатып алынатын жабдықтар мен техниканың құнын толық өтеу.
4. Малды асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды сатып алу, ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөніндегі шығындарды толық өтеу.
5. Малды асылдандыру шаруашылық үшін асыл тұқымды құстарды сатып алу және ұстау жөніндегі шығындарды толық өтеу.
6. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсіру, күтіп ұстау, жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөніндегі шығындарды толық өтеу.

2. Норматив субсидий на одну дозу семени быков-производителей
Виды
племенного
материала
Норматив субсидий на 1 дозу семени,
тенге
Восточный
регион
Западный
регион
Северный и
центральный
регионы
Южный
регион
Семя быков-
производителей
210
210
210
210
3. Полное возмещение стоимости приобретаемого оборудования и техники для племенного дела.
4. Полное возмещение затрат по приобретению, содержанию племенных быков и баранов-производителей в племенном центре, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов.
5. Полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы для племенного хозяйства.
6. Полное возмещение затрат по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени племенных жеребцов на племенном заводе.