Қазақстандық арқарларды алу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 345 Қаулысы
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексіне (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының»" Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы " 2004 жылғы 9 шілдедегі,»" 2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2006 жылғы 8 желтоқсандағы заңдарына және»"Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қарағанды облысының Қарқаралы ауданынан 2 (екі) бас санында қазақстандық арқарды Токио қаласының (Жапония) "Тама" хайуанаттар паркінде арнайы жасалған жағдайларда өсіру үшін алуға рұқсат етілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті:
1) "Охотзоопром" өндірістік бірлестігі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына белгіленген тәртіппен Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының аумағынан 2 (екі) қазақстандық арқарды алуға рұқсат берсін;
2) қазақстандық арқарларды табиғи ортадан алу жөніндегі іс-шараларды өткізу кезінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылауды қамтамасыз етсін.
3. 2 (екі) қазақстандық арқарды алуға жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін әр басына 900000 (тоғыз жүз мың) теңге мөлшерінде төлемақы ставкасы белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасындағы - СИТЕС әкімшілік органы қазақстандық арқарлардың 2 (екі) басын Қазақстан Республикасынан алып кету кезінде Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция рәсімінің сақталуын қамтамасыз етсін.
5. Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 2007 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға көзделген резервінен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне 2 (екі) қазақстандық арқарды алуға және оларды жапон тарапына беру үшін тасымалдарға 5982200 (бес миллион тоғыз жүз сексен екі мың екі жүз) теңге сомасында қаражат бөлсін;
2) бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.

Об изъятии казахстанских горных баранов и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года N 345
В соответствии с  Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с законами Республики Казахстан от 9 июля 2004 года " Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", от 8 декабря 2006 года " О республиканском бюджете на 2007 год ", и с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить изъятие казахстанских горных баранов в количестве 2 (две) особи из Каркаралинского района Карагандинской области для разведения в специально созданных условиях в зоопарке "Тама" города Токио (Япония).
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать разрешение Республиканскому государственному казенному предприятию "Производственное объединение "Охотзоопром" на изъятие 2 (двух) казахстанских горных баранов из территории Каркаралинского района Карагандинской области;
2) обеспечить контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира при проведении мероприятий по изъятию из природной среды казахстанских горных баранов.
3. Установить ставку платы за пользование животным миром на изъятие 2 (двух) казахстанских горных баранов в размере 900000 (девятьсот тысяч) тенге за одну особь.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан - административному органу СИТЕС в Республике Казахстан обеспечить соблюдение процедуры Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения при вывозе из Республики Казахстан 2 (двух) особей казахстанских горных баранов.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке:
1) выделить из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2007 год на неотложные затраты, средства Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в сумме 5982200 (пять миллионов девятьсот восемьдесят две тысячи двести) тенге на изъятие и транспортировку 2 (двух) казахстанских горных баранов для передачи их японской стороне;
2) осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.

6. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі қазақстандық арқарларды сыртқа әкетуді және беруді қамтамасыз етуде жәрдем көрсетсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении вывоза и передачи казахстанских горных баранов.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан