Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің "Бокстан олимпиадалық даярлау орталығы", "Күрес түрлері бойынша олимпиадалық даярлау орталығы", "Велосипед спортынан олимпиадалық даярлау орталығы", "Ауыр атлетикадан олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 мамырдағы N 359 Қаулысы
Спорт резервін және ұлттық құрама командаларды сапалы даярлау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт
комитетінің "Бокстан олимпиадалық даярлау орталығы", "Күрес түрлері
бойынша олимпиадалық даярлау орталығы", "Велосипед спортынан
олимпиадалық даярлау орталығы", "Ауыр атлетикадан олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі - кәсіпорындар) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт комитеті кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
3. Спорт саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті, оның ішінде ресми халықаралық жарыстарға қатысу үшін спорт резерві мен ұлттық құрама командаларды даярлауды жүзеге асыру кәсіпорындар қызметінің негізгі мәні болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің қарауындағы ұйымдардың тізбесіндегі "2. Мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 15-4, 15-5, 15-6, 15-7-жолдармен толықтырылсын:
"15-4. "Бокстан олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15-5. "Күрес түрлері бойынша олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15-6. "Велосипед спортынан олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

О создании республиканских государственных казенных предприятий "Центр олимпийской подготовки по боксу", "Центр олимпийской подготовки по видам борьбы", "Центр олимпийской подготовки по велосипедному спорту", "Центр олимпийской подготовки по тяжелой атлетике" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2007 года N 359
В целях качественной подготовки спортивного резерва и национальных сборных команд Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканские государственные казенные предприятия "Центр олимпийской подготовки по боксу", "Центр олимпийской подготовки по видам борьбы", "Центр олимпийской подготовки по велосипедному спорту", "Центр олимпийской подготовки по тяжелой атлетике" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее - предприятия).
2. Определить Комитет по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан органом государственного управления предприятиями.
3. Определить основным предметом деятельности предприятий осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области спорта, в том числе подготовку спортивного резерва и национальных сборных команд для участия в официальных международных соревнованиях.
4. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставов предприятий;
2) государственную регистрацию предприятий в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 15, ст. 145):
в  перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением, раздел "2. Государственные предприятия" дополнить строками, порядковые номера 15-4, 15-5, 15-6, 15-7, следующего содержания:
"15-4. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки по боксу";
15-5. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки по видам борьбы";
15-6. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки по велосипедному спорту";