Тұқым шаруашылығын дамытуға жергілікті бюджеттерден атаулы субсидия беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 мамырдағы N 381 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 307 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы және "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тұқым шаруашылығын дамытуға жергілікті бюджеттерден атаулы субсидия беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 14 мамырдағы
N 381 қаулысымен бекітілген
Тұқым шаруашылығын дамытуға жергілікті бюджеттерден атаулы субсидия беру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуға жергілікті бюджеттерден атаулы субсидия беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) өңірлік агроөнеркәсіптік кешенді дамыту бағдарламасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жергілікті өкілді орган бекіткен тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған облыстық бюджеттік бағдарлама шеңберінде ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығын дамытуға арналған субсидияларды төлеу (бұдан әрі - субсидиялау) тәртібін айқындайды.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді субсидиялау осы Ереженің 2-тармағында көзделген бағыттардың біреуі бойынша ғана жылына бір рет жүргізіледі.
2. Субсидиялар бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның республиканың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге қол жетімділігін қамтамасыз етуге арналған және заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органның тиісті шешімі негізінде мынадай бағыттар бойынша төлене алады:
1) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды (Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы саласындағы заңнамасына сәйкес жақын және алыс шет елдерден және республиканың басқа да облыстарынан әкелінетін тұқымды қоса алғанда) сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - облыстың жергілікті атқарушы органы) тиісті жылдың егініне әрбір аудан үшін тұқымның әр түрі бойынша белгілеген тұқым сатып алу және қаржыландыру көлемі шегінде бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның толық құны бойынша нақты сатып алынған көлемі үшін төленеді;

Об утверждении Правил адресного субсидирования из местных бюджетов на развитие семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2007 года N 381. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 307
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 307 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, законами Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" и от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила адресного субсидирования из местных бюджетов на развитие семеноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2007 года N 381
Правила адресного субсидирования
из местных бюджетов на развитие семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила адресного субсидирования из местных бюджетов на развитие семеноводства (далее - Правила) определяют порядок выплаты субсидий на развитие семеноводства сельскохозяйственных растений за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее - субсидирование) в соответствии с региональной программой развития агропромышленного комплекса в рамках утвержденной местным представительным органом областной бюджетной программы на поддержку развития семеноводства.
Субсидирование сельхозтоваропроизводителей производится один раз в год только по одному из направлений, предусмотренных пунктом 2 настоящих Правил.
2. Субсидии предназначаются для обеспечения доступности семян первой, второй и третьей репродукций сельхозтоваропроизводителям республики и могут выплачиваться в установленном законодательством порядке на основании соответствующего решения местного исполнительного органа по следующим направлениям:
1) субсидии на частичное возмещение затрат сельхозтоваропроизводителей на закуп семян первой, второй и третьей репродукций (включая семена, ввозимые из стран ближнего и дальнего зарубежья и других областей республики в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области семеноводства) выплачиваются сельхозтоваропроизводителям за фактически приобретенные по полной стоимости объемы семян первой, второй и третьей репродукций, в пределах установленных местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган области) объемов закупа семян и финансирования для каждого района по каждому виду семян под урожай соответствующего года;

2) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның құнын ішінара арзандатуға арналған субсидиялар тұқым шаруашылықтарына (бұдан әрі - тұқым шаруашылықтары) облыстың жергілікті атқарушы органы тиісті жылдың егініне әрбір аудан үшін тұқымның әр түрі бойынша белгілеген тұқым сатып алу және қаржыландыру көлемі шегінде бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған құн бойынша нақты сатылған көлемі үшін төленеді.
Субсидиялауға тек Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген немесе перспективалы деп танылған ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымы ғана жатады.
Мақта тұқымын сатып алуға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің шығындарын ішінара өтеу және/немесе тұқым шаруашылықтарының мақта тұқымын арзандатылған бағамен сатуы кезінде 1 тоннаға субсидия мөлшері тұқымды өңдеу технологиясына (механикалық және/немесе химиялық тазарту әдісіне) байланысты белгіленеді.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.09 № 544 Қаулысымен.
3. Әрбір аудан үшін тұқымның әр түрі бойынша тұқым сатып алу
және/немесе сату көлемін облыстың жергілікті атқарушы органы дақылдың басымдылығын ескере отырып, егістік алқапқа тұқымға ғылыми негізделген қажеттілік нормалары негізінде айқындайды.
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің сатып алуы және тұқым шаруашылықтарының сатуы облыстың жергілікті атқарушы органы белгілеген шекті бағадан аспайтын бағалар бойынша жүзеге асырылады.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге субсидиялар төлеудің негізгі өлшемі Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымын себу болып табылады.
4. Субсидия алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізімін және/немесе тұқым шаруашылықтарының тізімін айқындау үшін әр ауданда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі - ауданның жергілікті атқарушы органы) шешімімен құрамында аудан әкімдігінің, ауданның ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аумақтық инспекциясының, қоғамдық және ғылыми ұйымдардың қызметкерлері бар ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады.
5. ВАК-тың жұмыс органы ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - бөлім) болып табылады.
6. Бөлім ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерден және/немесе тұқым шаруашылықтарынан құжаттарды қабылдау мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында ВАК-тың жұмыс тәртібін жариялауды қамтамасыз етеді.

2) субсидии на частичное удешевление стоимости семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных отечественным сельхозтоваропроизводителям, выплачиваются семеноводческим хозяйствам (далее - семхозы) за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы семян первой, второй и третьей репродукций, в пределах установленных местным исполнительным органом области объемов реализации семян и финансирования для каждого района по каждому виду семян под урожай соответствующего года.
Субсидированию подлежат только семена сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными.
При частичном возмещении затрат сельхозтоваропроизводителей на закуп семян хлопчатника и/или реализации семхозами семян хлопчатника по удешевленной стоимости размер субсидий на 1 тонну устанавливается в зависимости от технологии подработки семян (механический и/или химический метод оголения).
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.06.2010 № 544.
3. Объемы закупа и/или реализации семян для каждого района по каждому виду семян определяются местным исполнительным органом области на основе научно-обоснованных норм потребности в семенах на посевную площадь с учетом приоритетности культуры.
Закуп сельхозтоваропроизводителями и реализация семхозами семян первой, второй и третьей репродукций осуществляется по ценам, не превышающим предельных цен, установленных местным исполнительным органом области.
Основным критерием выплаты субсидий является высев сельхозтоваропроизводителями семян первой, второй и третьей репродукций сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан.
4. Для определения списка сельхозтоваропроизводителей и/или списка семхозов на получение субсидий в каждом районе решением местного исполнительного органа района (города областного значения) (далее - местный исполнительный орган района) создается межведомственная комиссия (далее - МВК) в составе сотрудников акимата района, отделов сельского хозяйства и земельных отношений района, территориальной инспекции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, общественных и научных организаций.
5. Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства района (далее - отдел).
6. Отдел обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от сельхозтоваропроизводителей и/или семхозов и другие необходимые сведения.

2. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші, екінші
және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидияларды төлеу тәртібі
7. Облыстың жергілікті атқарушы органы ауыл шаруашылығы дақылдарын облыста өсірудің басымдылығын және аудандардың жергілікті атқарушы органдарынан түскен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеу жөніндегі ұсыныстарын ескере отырып маслихат облыстық бюджетті бекіткеннен кейін екі апта мерзімде облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемі шегінде аудандар бойынша субсидиялау келемін бекітеді және ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымның 1 тоннасына арналған субсидия мөлшерін айқындайды.
Мақта тұқымын сатып алуға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің шығындарын ішінара өтеу кезінде 1 тоннаға субсидия мөлшері тұқымды өңдеу технологиясына (механикалық және/немесе химиялық тазарту әдісіне) байланысты айқындалады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.09 № 544 Қаулысымен.
8. Толық құнымен сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымы үшін субсидия алу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер ВАК-қа:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінімді;
2) заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесін (жеке тұлғалар үшін - әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесін);
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесін;
4) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алу фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша - тиісті жылғы 20 маусымға дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылғы 10 қарашаға дейін:
нақты сатып алынған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі тізілімді;
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның сорттық және егу сапасын растайтын құжатты (тұқымға арналған куәлік);
тексерілген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертхананың заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған анықтамасын;
сатып алынған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін тапсырады.
Химиялық әдіспен тазартылған мақта тұқымын сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер субсидия алу үшін қосымша мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге шарттардың көшірмелерін және химиялық әдіспен тазарту бойынша орындалған жұмыстардың актісін тапсырады.

2. Порядок выплаты субсидий
на частичное возмещение затрат сельхозтоваропроизводителей на
закуп семян первой, второй и третьей репродукций
7. Местный исполнительный орган области исходя из приоритетности возделывания сельскохозяйственных культур в области и предложений местных исполнительных органов районов по частичному возмещению затрат сельхозтоваропроизводителей на закуп семян первой, второй и третьей репродукций в двухнедельный срок после утверждения маслихатом областного бюджета утверждает объемы субсидий по районам в пределах утвержденного объема субсидирования по области и определяет размер субсидий на 1 тонну семян по видам сельскохозяйственных культур.
При частичном возмещении затрат сельхозтоваропроизводителей на закуп семян хлопчатника размер субсидий на 1 тонну определяется в зависимости от технологии подработки семян (механический и/или химический метод оголения).
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.06.2010 № 544.
8. Для получения субсидий за приобретенные семена первой, второй и третьей репродукций сельскохозяйственных растений по полной стоимости сельхозтоваропроизводители представляют в МВК:
1) заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копию решения акима на создание крестьянского хозяйства);
3) копию правоустанавливающего документа на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) для подтверждения факта приобретения семян первой, второй и третьей репродукций в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года:
реестр по объемам фактического закупа семян первой, второй и третьей репродукций;
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой, второй и третьей репродукций (свидетельство на семена);
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;
копии первичных платежных документов на приобретенные семена первой, второй и третьей репродукций, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур.
Сельхозтоваропроизводители, закупившие семена хлопчатника, оголение которых произведено химическим методом, для получения субсидий дополнительно представляют копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом и акт выполненных работ по химическому методу оголения.

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.09 № 544, 23.07.2013 № 735 қаулыларымен.
9. ВАК тапсырылған құжаттарды тексергеннен кейін осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес субсидия алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізімін жасайды және оны бекітуге ауданның жергілікті атқарушы органына жібереді. Осы тізімге енгізуден бас тартқан жағдайда бөлім ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге бас тарту себептерін көрсете отырып тиісті анықтама береді.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші тұқым шаруашылықтарынан арзандатылған құн бойынша сатып алу жүргізілген тұқым көлеміне бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда, көрсетілген көлем осы Ереженің 1-тармағына сәйкес осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидиялар бөлу жоспарланған жалпы тұқым көлемінен алынып тасталуы тиіс.
Егер тұқым сатып алуға арналған тапсырыс сомасы бөлінген бюджет қаражаты сомасынан артық болса, онда субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдерінде көрсетілген егістік алқаптарға бара-бар бөлінеді.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органы екі жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізімін бекітеді.
11. Бөлім үш жұмыс күні ішінде ауданның жергілікті атқарушы органы бекіткен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізімін, сондай-ақ субсидия төлеудің негізділігін растайтын төмендегі құжаттарды мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша - тиісті жылғы 1 шілдеге дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылғы 20 қарашаға дейін облыстың жергілікті атқарушы органына (облыстың бюджеттік бағдарламасының әкімшісіне):
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер нақты сатып алған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды мақсатты пайдалану туралы актіні;
тексерілген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертхананың заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған анықтамасын (немесе тұқым сапасының сертификатын) тапсырады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 735 қаулыcымен.
12. Облыстың жергілікті атқарушы органы:
жеті жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның нақты сатып алынған көлемі жөніндегі жиынтық актіні жасайды және бекітеді;
облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның нақты сатып алынған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымының көлемі мен облыстың жергілікті атқарушы органы белгілеген 1 тоннаға арналған субсидиялар мөлшерлері негізінде тиесілі бюджеттік қаражаттың көлемін анықтайды;
әрбір ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші үшін белгіленген тұқым сатып алу көлемі шегінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған шығындарын өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості жасайды.
Төлемдер бойынша облыстық бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру жоспарларына сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы тиесілі субсидияларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің ағымдағы шоттарына аударады.
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне облыстың жергілікті атқарушы органы шоттар тізілімін және ақы төлеуге арналған шоттарды береді.
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды мақсатты пайдалану актісінің, нақты сатып алынған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның сатып алынған көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын тұқым шаруашылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган бекітеді.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.06.2010 № 544; от 23.07.2013 № 735.
9. МВК после проверки представленных документов составляет список сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и направляет его на утверждение местному исполнительному органу района. В случае отказа во включении в данный список сельхозтоваропроизводителю отделом выдается соответствующая справка с указанием причины отказа.
В случае, если сельхозтоваропроизводителем будет представлена заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат на закуп семян первой, второй и третьей репродукций на объемы семян, закуп которых произведен у семхозов по удешевленной стоимости, согласно пункту 1 настоящих Правил указанный объем должен быть исключен из общего объема семян, на который планируется выделение субсидий на частичное возмещение затрат на их закуп для данного сельхозтоваропроизводителя.
Если сумма заявок на закуп семян превышает сумму выделенных бюджетных средств, то субсидии распределяются пропорционально посевным площадям, указанным в заявках сельхозтоваропроизводителей.
10. Местный исполнительный орган района в течение двух рабочих дней утверждает список сельхозтоваропроизводителей.
11. Отдел в течение трех рабочих дней представляет в местный исполнительный орган области (администратор бюджетной программы области) список сельхозтоваропроизводителей, утвержденный местным исполнительным органом района, а также нижеследующие документы, подтверждающие обоснованность выплаты субсидий в сроки: по яровым культурам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года:
сводный реестр по объемам фактического закупа сельхозтоваропроизводителем семян первой, второй и третьей репродукций;
акт о целевом использовании семян первой, второй и третьей репродукций;
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов (или сертификат качества семян).
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 735.
12. Местный исполнительный орган области:
в течение семи рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактического закупа семян первой, второй и третьей репродукций по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактического закупа семян первой, второй и третьей репродукций по области, на основе указанных в них объемов и установленных местным исполнительным органом области размеров субсидий на 1 тонну семян первой, второй и третьей репродукций сельскохозяйственных растений, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого сельхозтоваропроизводителя объемов закупа семян составляет сводную ведомость для выплаты субсидий на возмещение затрат сельхозтоваропроизводителей на закуп семян первой, второй и третьей репродукций по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В соответствии с планами финансирования областной бюджетной программы по платежам местный исполнительный орган области перечисляет причитающиеся субсидии на текущие счета сельхозтоваропроизводителей.
В территориальное подразделение казначейства местный исполнительный орган области представляет реестр счетов и счета к оплате.
Формы акта целевого использования семян первой, второй и третьей репродукций, сводного реестра по объемам фактического закупа семян первой, второй и третьей репродукций, сводного акта по объемам закупа семян первой, второй и третьей репродукций по области утверждаются уполномоченным государственным органом в области семеноводства .

13. Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне тапсырылған субсидия
төлеудің негізділігін растайтын құжаттардың анықтығы үшін облыстың жергілікті атқарушы органы жауапты болады.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге аттестатталған тұқым шаруашылықтары сатқан бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның құнын ішінара арзандатуға арналған субсидияларды төлеу тәртібі
14. Облыстың жергілікті атқарушы органы ауыл шаруашылығы дақылдарын облыста өсірудің басымдылығын және аудандардың жергілікті атқарушы органдарынан түскен бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның құнын ішінара арзандату жөніндегі ұсыныстарын ескере отырып маслихат облыстық бюджетті бекіткеннен кейін екі апта мерзімде облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемі шегінде аудандар бойынша субсидиялау көлемін бекітеді және ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымның 1 тоннасына арналған субсидия мөлшерін айқындайды.
Тұқым шаруашылықтарының мақта тұқымын арзандатылған бағамен сатуы кезінде 1 тоннаға субсидия мөлшері тұқымды өңдеу технологиясына (механикалық және/немесе химиялық тазарту әдісіне) байланысты айқындалады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.09 № 544 Қаулысымен.
15. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған құн бойынша нақты сатылған, Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымына субсидия алу үшін тұқым шаруашылықтары ВАК-қа:
1) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесін (жеке тұлғалар үшін - әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесін);
3) тұқым шаруашылығы мәртебесінің болуын растайтын құжаттың
көшірмесін;
4) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды сату фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша - тиісті жылғы 20 маусымға дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылғы 10 қарашаға дейін:
нақты сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі тізілімді;
сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның сорттық және егу сапасын растайтын құжаттарды (тұқымға арналған куәлік);
тексерілген тұқымның саны мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасына сараптау жөніндегі зертхананың заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған анықтамасын;
сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін тапсырады.
Химиялық әдіспен тазартылған мақта тұқымын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге арзандатылған бағамен сатқан тұқым шаруашылықтары субсидия алу үшін қосымша мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге шарттардың көшірмелерін және химиялық әдіспен тазарту бойынша орындалған жұмыстардың актісін тапсырады.

13. Ответственность за достоверность представленных в территориальное подразделение казначейства документов, подтверждающих обоснованность выплаты субсидий, несет местный исполнительный орган области.
3. Порядок выплаты субсидий на
частичное удешевление стоимости семян первой, второй и третьей
репродукций, реализованных аттестованными семхозами
отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям
14. Местный исполнительный орган области исходя из приоритетности возделывания сельскохозяйственных культур в области и предложений местных исполнительных органов районов по частичному удешевлению стоимости семян первой, второй и третьей репродукций в двухнедельный срок после утверждения маслихатом областного бюджета утверждает объемы субсидий по районам в пределах утвержденного объема субсидирования по области, и определяет размер субсидий на 1 тонну семян по видам сельскохозяйственных культур.
При реализации семхозами семян хлопчатника по удешевленной стоимости размер субсидий на 1 тонну определяется в зависимости от технологии подработки семян (механический и/или химический метод оголения).
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.06.2010 № 544.
15. Для получения субсидий за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы семян первой, второй и третьей репродукций сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, семхозы представляют в МВК:
1) заявку по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) копию документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копию решения акима на создание крестьянского хозяйства);
3) копию документа, подтверждающего наличие статуса семхоза;
4) для подтверждения факта реализации семян первой, второй и третьей репродукций в сроки: по яровым культурам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года:
реестр по объемам фактической реализации семян первой, второй и третьей репродукций;
документы, подтверждающие сортовые и посевные качества реализованных семян первой, второй и третьей репродукций (свидетельство на семена);
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов;
копии первичных платежных документов на реализованные семена первой, второй и третьей репродукций, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур.
Семхозы, реализовавшие семена хлопчатника отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости, оголение которых произведено химическим методом, для получения субсидий дополнительно представляют копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом и акт выполненных работ по химическому методу оголения.

Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.09 № 544, 23.07.2013 № 735 қаулыларымен.
16. ВАК тапсырылған құжаттарды тексергеннен кейін осы Ережеге
5-қосымшаға сәйкес субсидия алуға арналған тұқым шаруашылықтарының
тізімін жасайды және оны бекітуге ауданның жергілікті атқарушы органына жібереді. Осы тізімге енгізуден бас тартқан жағдайда бөлім тұқым шаруашылығына бас тарту себептерін көрсете отырып тиісті анықтама береді.
Егер тұқым сатып алуға арналған өтінімдердің сомасы бөлінген бюджет қаражаты сомасынан артық болса, онда субсидиялар тұқым шаруашылықтарының өтінімдерінде көрсетілген көлемге бара-бар бөлінеді.
17. Ауданның жергілікті атқарушы органы екі жұмыс күні ішінде тұқым шаруашылықтарының тізімін бекітеді.
18. Бөлім үш жұмыс күні ішінде ауданның жергілікті атқарушы органы бекіткен тұқым шаруашылықтарының тізімін, сондай-ақ субсидия төлеудің негізділігін растайтын төмендегі құжаттарды мынадай мерзімде: жаздық дақылдар бойынша - тиісті жылғы 1 шілдеге дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылғы 20 қарашаға дейін облыстың жергілікті атқарушы органына (облыстың бюджеттік бағдарламасының әкімшісіне):
нақты сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды мақсатты пайдалану туралы актіні;
тексерілген тұқымның мөлшері мен сапасының ұлттық стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертхананың заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған анықтамасын (немесе тұқым сапасының сертификатын) тапсырады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2013 № 735 қаулыcымен.
19. Облыстың жергілікті атқарушы органы:
жеті жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық актіні жасайды және бекітеді;
облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның нақты сатылған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымының көлемі мен облыстың жергілікті атқарушы органы белгілеген 1 тоннаға арналған субсидиялар мөлшерлері негізінде тиесілі бюджет қаражаттың көлемін анықтайды;
әрбір тұқым шаруашылығына белгіленген тұқым сату көлемі шегінде осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның құнын ішінара арзандатуға субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості жасайды.
Төлемдер бойынша облыстық бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру жоспарларына сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы тиесілі субсидияларды тұқым шаруашылықтарының ағымдағы шоттарына аударады.
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне облыстың жергілікті атқарушы органы шоттар тізілімін және ақы төлеуге арналған шоттарды береді.
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды мақсатты пайдалану актісінің, нақты сатылған бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның сатылған көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын тұқым шаруашылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган бекітеді.

Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.06.2010 № 544; от 23.07.2013 № 735.
16. МВК после проверки представленных документов составляет список семхозов на получение субсидий согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и направляет его на утверждение местному исполнительному органу района. В случае отказа во включении в данный список семхоза отделом выдается соответствующая справка с указанием причины отказа.
Если сумма заявок на реализацию семян превышает сумму выделенных бюджетных средств, то субсидии распределяются пропорционально объемам, указанным в заявках семхозов.
17. Местный исполнительный орган района в течение двух рабочих дней утверждает список семхозов.
18. Отдел в течение трех рабочих дней представляет в местный исполнительный орган области (администратор бюджетной программы области) список семхозов, утвержденный местным исполнительным органом района, а также нижеследующие документы, подтверждающие обоснованность выплаты субсидий в сроки: по яровым культурам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года:
сводный реестр по объемам фактической реализации семян первой, второй и третьей репродукций;
акт о целевом использовании семян первой, второй и третьей репродукций;
справку аттестованной в установленном законодательством порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям национальных стандартов (или сертификат качества семян).
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.07.2013 № 735.
19. Местный исполнительный орган области:
в течение семи рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации семян первой, второй и третьей репродукций по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации семян первой, второй и третьей репродукций по области, на основе указанных в них объемов и установленных местным исполнительным органом области размеров субсидий на 1 тонну семян первой, второй и третьей репродукций сельскохозяйственных растений, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого семхоза объемов реализации семян, составляет сводную ведомость для выплаты субсидий на частичное удешевление стоимости семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В соответствии с планами финансирования областной бюджетной программы по платежам местный исполнительный орган области перечисляет причитающиеся субсидии на текущие счета семхозов.
В территориальное подразделение казначейства местный исполнительный орган области представляет реестр счетов и счета к оплате.
Формы акта целевого использования семян первой, второй и третьей репродукций, сводного реестра по объемам фактической реализации семян первой, второй и третьей репродукций, сводного акта по объемам реализации семян первой, второй и третьей репродукций по области утверждаются уполномоченным государственным органом в области семеноводства .

20. Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне тапсырылған субсидия төлеудің негізділігін растайтын құжаттардың анықтығы үшін облыстың жергілікті атқарушы органы жауапты болады.
4. Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды арзандатуға бөлінген қаражаттың пайдаланылуын мемлекеттік бақылау
21. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлары Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес тұқым шаруашылығы саласындағы
мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
22. Облыстың жергілікті атқарушы органы бюджет қаражатының
мақсатты және тиімді пайдаланылуы үшін Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Ережеге 1-қосымша
_________________ ауданының
ведомствоаралық комиссиясына
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші, екінші
және үшінші көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған
шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидияны
алуға өтінім
1. _______________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
____________________________________________________________________
(ауылшартауарын өндіруші)
бірінші басшысы ____________________________________________ атынан
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен _________ тонна мөлшерінде сатып алынған және егіс жұмыстарын
жүргізуге пайдаланылған ____________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, сорты, көбейтілуі)
тұқымына жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидия бөлуді сұрайды.
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы: _______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Өтінімге мыналар қоса беріліп отыр:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар
үшін - әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне
құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
шот-фактура, төлем құжаттары, тауарлық-көлік жүкқұжаттары және
басқа да растайтын құжаттар;
ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейлі банктің анықтамасы.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекен-жайы
және банктік деректемелері __________________________________
_____________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге 2-қосымша
Бекітемін
______________________ облысы
______________ ауданының әкімі
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 __ жылғы»"__" ___________
Субсидия алатын ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілердің тізімі
Шаруа.
шылық.
тың атауы
Да.
қыл
Сорт
Көбей.
тілген тұқым
Тұқым сатып алын.
ған күн
Тұқым ғ а субсидия беруге нақты тапсы.
рылған құжаттар, тонна
Сатып алынған тұқым.
ны ң 1 тонна.
сына арнал.
ған субси.
дияны ң мөлшері, те ң ге
Тиесілі субси-
дия сомасы, те ң ге
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ:
ВАК төрағасы _______________
(қолы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері _______________
(қолы, Т.А.Ә.)
_______________   _______________
(қолы, Т.А.Ә.)     (қолы, Т.А.Ә.)
Ережеге 3-қосымша
Бекітемін
_________________________________ облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің бастығы
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 __ жылғы "__" ______________________
200__ жылғы "__" ______ кезеңі үшін ауыл шаруашылығы
тауарын өндірушілердің бірінші, екінші және үшінші
көбейтілген тұқымды сатып алуға жұмсаған шығындарын өтеуге
субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость
Ауданның
атауы
Шаруа.
шылық.
тың
атауы
Дақыл
Сатып
алынған
күн
Тұқым сатып
алудың жылдық
көлемі
Белгіленген көлем
шегінде тұқымға
субсидия беруге
нақты тапсырылған
құжаттар, тонна
тонна
сома
(теңге)
жыл
басынан
200_ ж.
"__" мен
"__"
аралы.
ғында
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Сатып
алынған
тұқымның 1
тоннасына
арналған
субсидия
мөлшері,
теңге
Жыл
басынан
бастап
тиесілі
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл басынан
бастап
төленгені,
теңге
Тиесілі
субсидия
сомасынан
қалғаны,
теңге
200__ж."__"___
белгіленген
көлем шегінде
төленуге
тиісті, теңге
9
10
11
12
13
_______________ облысы Ауыл шаруашылығы департаментінің
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
(Т.А.Ә., қолы)
Ережеге 4-қосымша
__________________ ауданының
ведомствоаралық комиссиясына

20. Ответственность за достоверность представленных в территориальное подразделение казначейства документов, подтверждающих обоснованность выплаты субсидий, несет местный исполнительный орган области.
4. Государственный контроль использования средств, выделенных
на удешевление семян первой, второй и третьей репродукций
21. Государственные инспекторы по семеноводству Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляют государственный контроль в области семеноводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Местный исполнительный орган области в соответствии с законодательством Республики Казахстан несет ответственность за целевое и эффективное использование бюджетных средств.
Приложение 1 к Правилам
Межведомственной комиссии
__________________ района
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
Заявка
на получение субсидий на частичное возмещение затрат
сельхозтоваропроизводителей на закуп семян первой,
второй и третьей репродукций
1. _______________________________________ действующий на основании
(сельхозтоваропроизводитель)
___________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя _______________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит выделить субсидии на частичное возмещение затрат
на семена _________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, сорт, репродукция)
приобретенные и использованные на проведение посевных работ,
в количестве __________ тонн.
2. Краткое описание цели использования: ___________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копия решения акима на создание крестьянского хозяйства);
копия правоустанавливающего документа на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
счета-фактуры, платежные документы, товарно-транспортные накладные и другие подтверждающие документы;
справка банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридический адрес и банковские реквизиты
сельхозтоваропроизводителя: ____________________
___________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 2 к Правилам
Утверждаю
аким ______________________________ района
__________________________________ области
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__ год
Список
сельхозтоваропроизводителей на получение субсидий
Наимено-
вание
хозяйства
Куль-
тура
Сорт
Репро-
дукция
Дата
закупа
семян
Фактически
пред-
ставлено
документов
на
субсиди-
рование
семян,
тонн
Размер
субсидий
на
1 тонну
закуплен-
ных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
субсидий,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
Председатель МВК _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены МВК        _______________________  _________________
(подпись, Ф.И.О.)      (подпись, Ф.И.О.)
_______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 3 к Правилам
Утверждаю
начальник департамента сельского хозяйства
__________________________________ области
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__ год
Сводная ведомость
для выплаты субсидий на возмещение затрат
сельхозтоваропроизводителей на закуп семян первой,
второй и третьей репродукций
за период с "___" _______ по "___" ______ 200__года
Наименова-
ние
района
Наимено-
вание
хозяйства
Куль-
тура
Дата
закупа
Годовой
объем закупа
семян
Фактически
представлено
документов на
субсидирование
семян в пределах
установленного
объема, тонн
тонн
сумма
(тенге)
с
начала
года
за
период
с "__"
по "__"
200_г.
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
Размер субсидий
на 1 тонну
закупленных
семян, тенге
Причитающаяся
сумма субсидий
с начала
года, тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
субсидий, тенге
Подлежит к
оплате в
пределах
установленного
объема на "__"
______ 200_г.,
тенге
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
департамента сельского хозяйства _________________ области
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 4 к Правилам
Межведомственной комиссии
__________________ района

Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның құнын
ішінара арзандатуға арналған субсидияны алуға арналған өтінім
1. _______________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
____________________________________________________________________
(тұқшар)
бірінші басшысы _____________________________________________ атынан
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен _________ тонна мөлшерінде отандық ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге сатылған және егіс жұмыстарын жүргізуге пайдаланылған
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, сорты, көбейтілуі)
тұқымының құнын ішінара арзандатуға субсидия бөлуді сұрайды.
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы:
3. Өтінімге мыналар қоса беріліп отыр:
заңды тұлғаны тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (жеке тұлғалар
үшін - әкімнің шаруа қожалығын құруға арналған шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің
көшірмесі;
шот-фактура, төлем құжаттары, тауарлық-көлік жүкқұжаттары
және басқа да растайтын құжаттар;
екінші деңгейлі банктің ағымдағы шотының болуы туралы
анықтамасы.
Тұқым шаруашылығының заңды мекен-жайы және банктік
деректемелері: ________________________________
_______________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге 5-қосымша
Бекітемін
_________________________________ облысы
________________________ ауданының әкімі
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 __ жылғы "__" ______________________
Субсидия алатын тұқым шаруашылықтарының тізімі
Шаруа-
шылық.
тың
атауы
Дақыл Сорт Көбей.
тілген
тұқым
Тұқым
сатыл.
ған күн
Тұқымға
субсидия
беруге
нақты
тапсырыл.
ған
құжаттар,
тонна
Сатылған
тұқымның
1 тонна-
сына
арналған
субсидия
мөлшері,
теңге
Тиесі-
лі
субси.
дия
сома-
сы,
теңге
1 2 3 4 5 6 7 8
ЖИЫНЫ:
ВАК төрағасы _______________
(қолы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері _______________
(қолы, Т.А.Ә.)
_______________   _______________
(қолы, Т.А.Ә.)     (қолы, Т.А.Ә.)
Ережеге 6-қосымша
Бекітемін
________________________________ облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің бастығы
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 __ жылғы "__" ______________________
200 __ жылғы»"__" ____ -»"__" ______ кезеңі үшін отандық
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген
тұқымдардың құнын ішінара арзандатуға субсидиялар
төлеуге арналған жиынтық ведомость
Ауданның
атауы
Шаруа.
шылық.
тың
атауы
Дақыл
Сатып
алынған
күні
Тұқым сатудың
жылдық
көлемі
Нақты тұқымдарға
субсидия беруге
тапсырылған
құжаттар, тонна
тонна
сома
(теңге)
жыл
басынан
200_ ж.
"__" мен
"__"
аралы.
ғында
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Сатылған
тұқымның 1
тоннасына
арналған
субсидия
мөлшері,
теңге
Жыл
басынан
бастап
тиесілі
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл басынан
бастап
төленгені,
теңге
Тиесілі
субсидия
сомасынан
қалғаны,
теңге
200__ж."__"___
белгіленген
сату көлемі
шегінде
төленуге
тиісті, теңге
9
10
11
12
13
_______________ облысы ауыл шаруашылығы департаментінің
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
(Т.А.Ә., қолы)

Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
Заявка
на получение субсидий на частичное удешевление стоимости
семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных
отечественным сельхозтоваропроизводителям
1. ______________________________________ действующий на основании
(семхоз)
__________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя ______________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит выделить субсидии на частичное удешевление
стоимости семян первой, второй и третьей репродукций
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
(сельскохозяйственная культура, сорт, репродукция)
реализованных отечественным сельхозтоваропроизводителям и
использованных на проведение посевных работ, в количестве_____тонн.
2. Краткое описание цели использования: __________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации юридического лица (для физических лиц - копия решения акима на создание крестьянского хозяйства);
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
счета-фактуры, платежные документы, товарно-транспортные накладные и другие подтверждающие документы;
справка банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридический адрес и банковские реквизиты
семхоза: _______________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 5 к Правилам
Утверждаю
аким ____________________________ района
__________________________________ области
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _____________ 200__ год
Список
семеноводческих хозяйств на получение субсидий
Наимено-
вание
хозяйства
Куль-
тура
Сорт
Репро-
дукция
Дата
реали-
зации
семян
Фактически
пред-
ставлено
документов
на
субси-
дирование
семян,
тонн
Размер
субсидий
на
1 тонну
реализо-
ванных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
субсидий,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
Председатель МВК _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены МВК        _______________________  _________________
(подпись, Ф.И.О.)      (подпись, Ф.И.О.)
_______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 6 к Правилам
Утверждаю
начальник департамента сельского хозяйства
__________________________________ области
__________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _____________ 200__ год
Сводная ведомость
для выплаты субсидий на частичное удешевление стоимости семян
первой, второй и третьей репродукций, реализованных
отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям
за период с "___" _________ по "___" _________ 200__года
Наимено-
вание
района
Наимено-
вание
хозяйства
Куль-
тура
Дата
реали-
зации
Годовой
объем реализации
семян
Фактически
представлено
документов на
субсидирование
семян, тонн
тонн
сумма
(тенге)
с
начала
года
за
период
с "__"
по "__"
200_г.
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
Размер субсидий
на 1 тонну
реализованных
семян, тенге
Причитающаяся
сумма субсидий
с начала
года, тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
субсидий,
тенге
Подлежит к
оплате в
пределах
установленного
объема на "__"
______ 200_г.,
тенге
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
департамента сельского хозяйства ___________________ области
(Ф.И.О., подпись)