"Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 мамырдағы N 393 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің
жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесі туралы ереже бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері
жөніндегі мемлекеттік комиссия екі ай мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесінің құрамы жөнінде ұсыныстар енгізсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы
N    Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Ұлттық инвесторлар кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық
инвесторлар кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілері, сондай-ақ осы Ереже Кеңес қызметінің құқықтық негізін құрайды.
3. Кеңестің қызметін қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы
Президентінің Әкімшілігі жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің
Инвестиция комитеті Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері
5. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) іске асыру саланың түпкілікті кеңеюіне немесе елеулі мультипликативті әсерлері бар жаңа салалар мен кіші салаларды қалыптастыруға әкелетін экономиканы жаңғыртуға және құрылымдық қайта құруға байланысты инвестициялық жобаларды іске асыруға жәрдемдесу жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
2) Қазақстан Республикасында инвестициялық ахуалды жақсарту жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
3) инвестициялық саясаттың маңызды мәселелерін қарау және талқылау болып табылады.
3. Кеңестің құрамы

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О создании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2007 года N 393
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О создании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О создании Совета национальных инвесторов
при Президенте Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Создать Совет национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан.
3. Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан в двухмесячный срок внести в Администрацию Президента Республики Казахстан предложения по составу Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 мая 2007 года N 393
ПОЛОЖЕНИЕ
о Совете национальных инвесторов
при Президенте Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Совет национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
2. Правовую основу деятельности Совета составляют  Конституция  и законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также настоящее Положение.
3. Обеспечение деятельности Совета осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
4. Рабочим органом Совета является Комитет по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Основные задачи Совета
5. Основными задачами Совета являются:
1) разработка рекомендаций по содействию в реализации инвестиционных проектов, связанных с модернизацией и структурной перестройкой экономики, реализация которых приводит к кардинальному расширению отрасли или формированию новых отраслей и подотраслей, обладающих значительными мультипликативными эффектами;
2) разработка рекомендаций по улучшению инвестиционного климата в Республике Казахстан;
3) рассмотрение и обсуждение важных вопросов инвестиционной политики.
3. Состав Совета

6. Қазақстан Республикасының Президенті Кеңестің төрағасы болып табылады.
7. Лауазымдары бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер- Министрі, Президент Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы,»"Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы,»"Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.
8. Кеңестің құрамына Қазақстан Республикасының Президенті
айқындайтын Қазақстан Республикасының өзге де лауазымды тұлғалары кіруі мүмкін.
9. Кеңестің құрамы Ұлттық инвесторлардан Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 314 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның ұсынымдары негізінде қазақстандық шаруашылық жүргізуші субъектілер мен қаржы ұйымдарының бірінші басшылары қатарынан қалыптасады.
10. Кеңестің дербес құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
4. Кеңестің жұмыс тәртібі
11.Кеңестің жалпы отырыстары Кеңестің төрағасы айқындайтын
мерзімде жылына кемінде бір рет өткізіледі.
12. Кеңестің жалпы отырыстарының арасындағы кезеңде Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрінің төрағалық етуімен Кеңестің аралық
отырыстары өткізіледі.
Аралық отырыстарда соңғы жалпы отырыстың шешімдерін орындау қорытындылары, келесі жалпы отырысқа дайындық, Кеңеске мүше компаниялардың инвестициялық қызметті іске асыруына байланысты ағымдағы мәселелер талқыланады.
13. Кеңестің жалпы және аралық отырыстарының қорытындылары бойынша хаттама қабылданады.
14. Жекелеген мәселелерді шешу мақсатында Кеңестің шешімдерімен Кеңестің жұмыс топтары құрылуы мүмкін.
5. Кеңестің жұмыс органы
15. Кеңестің жұмыс органы:
1) Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның Кеңестің құрамы жөніндегі ұсыныстарын дайындау және енгізу;
2) Кеңестің жалпы және аралық отырыстарын ұйымдастыру және өткізу;
3) Кеңестің хаттамалық шешімдерінің орындалуына бақылау жүргізу;
4) Кеңестің қызметіне, Кеңестің қызметін талдауға және оның қызметін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды іске асыруға қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу жөніндегі функцияларды орындайды.

6. Председателем Совета является Президент Республики Казахстан.
7. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Помощник Президента Республики Казахстан, Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Министр индустрии и торговли Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета, председатель правления акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына", председатель правления акционерного общества "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук".
8. В состав Совета могут входить иные должностные лица Республики Казахстан, определяемые Президентом Республики Казахстан.
9. Состав Совета от национальных инвесторов формируется из числа первых руководителей казахстанских хозяйствующих субъектов и финансовых организаций на основании рекомендаций Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, образованной  Указом  Президента Республики Казахстан 13 апреля 2007 года N 314.
10. Персональный состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан.
4. Порядок работы Совета
11. Пленарные заседания Совета проводятся не менее одного раза в год в сроки, определяемые председателем Совета.
12. В период между пленарными заседаниями Совета проводятся промежуточные заседания Совета под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан.
На промежуточных заседаниях обсуждаются итоги исполнения решений последнего пленарного заседания, подготовка к следующему пленарному заседанию, текущие вопросы, связанные с осуществлением инвестиционной деятельности компаниями - членами Совета.
13. По итогам пленарных и промежуточных заседаний Совета принимается протокол.
14. В целях решения отдельных вопросов решениями Совета могут создаваться рабочие группы Совета.
5. Рабочий орган Совета
15. Рабочий орган Совета выполняет функции по:
1) подготовке и внесению предложений Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан по составу Совета;
2) организации и проведению пленарных и промежуточных заседаний Совета;
3) ведению контроля за исполнением протокольных решений Совета;
4) разработке проектов нормативных правовых актов, касающихся деятельности Совета, анализу деятельности и реализации предложений по совершенствованию деятельности Совета.