Орман қоры жерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 маусымдағы N 498 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы Созақ ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Созақ орман мекемесі) орман қоры жерінен алаңы 500 гектар жер учаскелері өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Оңтүстік Қазақстан облысының Созақ ауданында орналасқан Мойынқұм кен орнының N 1 (Оңтүстік) учаскесінің оңтүстік бөлігінде уран өндіруді жүргізуге арналған 2000 жылғы 26 қыркүйектегі тіркеу нөмірі N 543 келісім-шартқа сәйкес уран өндіруге "Тау-кен компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерін беруді қамтамасыз етсін.
3. Серіктестік қолданыстағы заңнамаға сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және алынған сүректі Созақ орман мекемесінің теңгеріміне бере отырып алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2007 года N 498
В соответствии со  статьями 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и  51  Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки площадью 500 гектаров из земель лесного фонда Сузакского государственного учреждения по охране лесов и животного мира Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области (далее - Сузакское лесное учреждение) в категорию земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения.
2. Акиму Южно-Казахстанской области в установленном законодательством порядке обеспечить предоставление товариществу с ограниченной ответственностью "Горнорудная компания" (далее - товарищество) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, под добычу урана в соответствии с контрактом от 26 сентября 2000 года регистрационный номер N 543 на проведение добычи урана в южной части участка N 1 (Южный) на месторождении Моинкум, расположенном в Сузакском районе Южно-Казахстанской области Республики Казахстан.
3. Товариществу в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс Сузакского лесного учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан