Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1305 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 маусымдағы N 514 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
Құрылыс материалдары өнеркәсібін жаңғырту және дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1.»"Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары, бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1305  қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары, бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты"»деген 1-бөлімде:
"Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері" деген жолда:
үшінші және төртінші сөйлемдер мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу бөлігін қаржыландыру республикалық бюджеттің есебінен жүзеге асырылады, шығындардың көлемі 100 млн. теңгені, оның ішінде жылдар бойынша: 2006 жылы - 47 млн. теңгені, 2007 жылы - 53 млн. теңгені құрайды;
Инвестициялық жобаларды қаржыландыру кәсіпорындардың өз қаражаты, шетелдік және отандық инвесторлардың қаражаты, кредиттер есебінен жүзеге асырылады. Бағдарламаны қаржыландыру көлемі бірінші кезеңде (2005 - 2007 жылдары) 50,3 млрд. теңгені; екінші кезеңде (2008 - 2010 жылдары) 206,1 млрд. теңгені құрайды.";
"Күтілетін нәтиже" деген жолда:
оныншы, он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"жоғары технологиялық және ғылымды қажетсінетін өндірістерді пайдалануға беруге қол жеткізуге;
12000-ға дейін қосымша жұмыс орнын құруға және халықты жұмыспен қамтуды жоғарлатуға.";
"Бағдарламаны іске асырудың негізгі бағыттары мен тетіктері" деген 5-бөлімде:
"Саланы дамытуды ынталандыратын негізгі шараларды айқындау" деген 5.1-кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:«
"шаруашылық жүргізудің жаңа ұйымдық-құқықтық нысандарын, бәсекеге қабілетті және жоғары технологиялық процестерді енгізуді ынталандыратын, өндірістің қалдықтарын өндірістік процестерде пайдалануға жәрдемдесетін, қалдықсыз технологиялардың басымдығын қамтамасыз ететін экономикалық жағдайлар мен реттеуіштер қалыптастыру.";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"құрылыс материалдарын шығару үшін республикада жиналып қалған өндірістік және тұрмыстық қалдықтарды кәдеге жарату проблемаларын шешуді олардың қызметіндегі басымдықтардың бірі деп белгілеп, халық тұратын экологиялық ортаны жақсартуға және аумақты орнықты дамытуға алғышарттар жасай отырып, жұмыс істеп тұрған дербес ғылыми-зерттеу институттарын және ғылыми-өндірістік орталықтарды, сондай-ақ жоғары оқу орындарының тиісті бөлімшелерін тарта отырып, саланың ғылыми базасын дамыту;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 1305
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2007 года N 514. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года N 302
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 N 302.
В целях модернизации и развития промышленности строительных материалов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 1305 "Об утверждении Программы развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Республике Казахстан на 2005-2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в  Программе развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Республике Казахстан на 2005-2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт Программы":
в строке "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
третье и четвертое предложения изложить в следующей редакции:
"Финансирование Программы в части проведения научно-исследовательских работ будет осуществляться за счет республиканского бюджета, объем затрат составляет 100 млн. тенге, в том числе по годам: в 2006 году - 47 млн. тенге, в 2007 году - 53 млн. тенге;
Финансирование инвестиционных проектов будет осуществляться за счет собственных средств предприятий, средств иностранных и отечественных инвесторов, кредитов. Объем финансирования Программы на первом этапе (2005-2007 годы) составит 50,3 млрд. тенге; на втором этапе (2008-2010 годы) составит 206,1 млрд. тенге.";
в строке "Ожидаемый результат":
абзацы десятый, одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"достигнуть ввода в эксплуатацию высокотехнологических и наукоемких производств;
создать до 12000 дополнительных новых рабочих мест и повысить занятость населения.";
в разделе 5. "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в подразделе 5.1 "Определение основных мер, стимулирующих развитие отрасли":
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"сформировать экономические условия и регуляторы, стимулирующие новые организационно-правовые формы хозяйствования, внедрения конкурентоспособных и высокотехнологических процессов, содействующих использованию в производственных процессах отходов производств, обеспечивающих приоритетность безотходных технологий.";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"развивать научную базу отрасли с привлечением действующих самостоятельных научно-исследовательских институтов и научно-производственных центров, а также соответствующие подразделения высших учебных заведений, определив одним из приоритетов в их деятельности решение проблем утилизации накопленных в республике промышленных и бытовых отходов для выпуска строительных материалов, создав предпосылки улучшения экологической среды проживания населения и устойчивого развития территорий";

"Қазіргі жоғары технологиялық, бәсекеге қабілетті және экспортқа бағдарланған құрылыс материалдарын, бұйымдары мен құрастырмаларын алу бойынша жаңа өндірістерді құру" деген 5.3-кіші бөлімде:
үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он жетінші, оны сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Жоғары маркалы цемент өндірісінде
Батыс, Оңтүстік, Шығыс, Солтүстік өңірлерде жаңа цемент зауыттарын салу;
"Сеntrаl Аsіа Сеmеnt" акционерлік қоғамының жұмыс істеп тұрған кәсіпорнында экология бойынша халықаралық стандарттардың сақталуын қамтамасыз ететін прогрессивтік технологияларын енгізе отырып, цемент өндірісін жаңғыртуды және техникалық қайта жарақтандыруды жүзеге асыру.
Құрылыс шынысы өндірісінде
Ақтөбе, Қызылорда және Шығыс Қазақстан облыстарында парақты, сәулеттік, жылтыратылған шыны шығаратын зауыттар салу.
Жылу оқшаулағыш материалдар өндірісінде
шыны талшық, ісінген вермикулиттер, базальттар, көбікшынылар және басқалар негізінде жылу оқшаулағыш материалдардың тиімділігі жоғары түрлерін шығаратын жаңа зауыттар салу.";
он сегізінші абзацтағы»"атмосфераға төзімді" деген сөздер "атмосфералық"»деген сөзбен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзацтағы»"пластика"»деген сөз»"пластмасса және шыны пластика" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек шығындарын азайтуды және өнімдердің сапасы мен бәсекеге қабілетін арттыруды қамтамасыз ететін құрылыс құрастырмаларын шығару жөніндегі жоғары өнімді технологиялық желілерді енгізу.";
"Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде:
бірінші абзацта»"тікелей шетелдік" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу бөлігін қаржыландыру республикалық бюджеттің есебінен жүзеге асырылады, шығындардың көлемі 100 млн. теңгені, оның ішінде жылдар бойынша: 2006 жылы - 47 млн. теңгені, 2007 жылы - 53 млн. теңгені құрайды.
Инвестициялық жобаларды қаржыландыру кәсіпорындардың өз қаражаты, шетелдік және отандық инвесторлардың қаражаты, кредиттер есебінен жүзеге асырылады. Бағдарламаны қаржыландыру көлемі бірінші кезеңде (2005-2007 жылдары) 50,3 млрд. теңгені; екінші кезеңде (2008-2010 жылдары) 206,1 млрд. теңгені құрайды.";
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже" деген 7-бөлімде:
оныншы, он бірінші, он екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"гипсокартон бойынша - жылына 24 млн. шаршы метр;
рудалық емес материалдар бойынша - жылына 2 млн. текше метр;
сырлар мен лактар бойынша - жылына 1 млн. тонна;";

в подразделе 5.3 "Создание новых производств по получению современных высокотехнологических, конкурентоспособных и экспорто-ориентированных строительных материалов, изделий и конструкций":
абзацы третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый исключить;
дополнить абзацами семнадцатым, восемнадцатым, девятнадцатым, двадцатым, двадцать первым, двадцать вторым, двадцать третьим следующего содержания:
"В производстве высокомарочного цемента
строительство новых цементных заводов в Западном, Южном, Восточном, Северном регионах;
осуществление на действующем предприятии акционерного общества "Central Asia Cement" модернизации и технического перевооружения производства цемента с внедрением прогрессивных технологий, обеспечивающих соблюдение международных стандартов по экологии.
В производстве строительного стекла
строительство заводов по производству листового, архитектурного, полированного стекла в Актюбинской, Кызылординской и Восточно-Казахстанской областях.
В производстве теплоизоляционных материалов
строительство новых заводов по производству высокоэффективных видов теплоизоляционных материалов на основе стекловолокна, вспученных вермикулитов, базальтов, пеностекла и других.";
в абзаце восемнадцатом слово "атмосферостойких" заменить словом "атмосферных";
в абзаце девятнадцатом слово "пластиковых" заменить словами "пластмассовых и стеклопластиковых.";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"внедрить высокопроизводительные технологические линии по выпуску строительных конструкций, обеспечивающих снижение трудозатрат и повышающих качество и конкурентоспособность продукции.";
в разделе 6. "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце первом:
слова "прямых иностранных" исключить;
абзацы второй и четвертый изложить в следующей редакции:
"Финансирование Программы в части проведения научно-исследовательских работ будет осуществляться за счет республиканского бюджета, объем затрат составляет 100 млн. тенге, в том числе по годам: в 2006 году - 47 млн. тенге, в 2007 году - 53 млн. тенге.
Финансирование инвестиционных проектов будет осуществляться за счет собственных средств предприятий, средств иностранных и отечественных инвесторов, кредитов. Объем финансирования Программы на первом этапе (2005-2007 годы) составит 50,3 млрд. тенге; на втором этапе (2008-2010 годы) составит 206,1 млрд. тенге.";
в разделе 7. "Ожидаемый результат от реализации Программы":
абзацы десятый, одиннадцатый, двенадцатый изложить в следующей редакции:
"по гипсокартону - 24 млн. кв. м в год;
по нерудным материалам - 2 млн. куб. м в год;
по краскам и лакам - 1 млн. тонн в год;";

он үшінші абзацтағы»"280" деген сандар»"500" деген сандармен ауыстырылсын;
он бесінші абзацтағы»"650" деген сандар»"700" деген сандармен ауыстырылсын;
он алтыншы абзацтағы»"248" деген сандар»"309" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"мынадай өндірістік қуаттарды құру және ұлғайту:
жоғары сапалы цемент бойынша - жылына 5,7 млн. тонна;
құрылыстық парақты шыны бойынша - жылына 27 млн. шаршы метр;
кеуек бетоннан жасалған бұйымдар бойынша - жылына 1 млн. текше метр;
сұрыптық металл илегі бойынша - жылына 700 мың тонна;";
жиырма бесінші абзацтағы»"10000" деген сандар»"12000" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары, бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары"» деген 8-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»19 маусымдағы
N 514 қаулысымен
бекітілген
8. Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары,
бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың
2005 - 2007 жылдарға (I кезең) және 2008 - 2010
жылдарға (II кезең) арналған бағдарламасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Аяқталу
нысаны
Орында-
луына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
Болжам-
ды
шығыс-
тар,
(млн.
теңге)
Қаржы-
лан-
дыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
2005 - 2007 жылдарға (I кезең)
1. Саланы дамытуды ынталандыратын негізгі шаралар
1
Саланың
кәсіпорындары
өндіретін
тауарларға
қолданыстағы
кедендік
баждардың
ставкалары
мен қорғау
ставкалары
деңгейіне
талдау
жүргізу және
отандық өнді-
рушілерді
қорғау
шараларын
жетілдіру
жөнінде
ұсыныстар
енгізу
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
2005
жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
2
Қазақстан
Республика-
сының ДСҰ-ға
кіруі жөнінде
келіссөздер
жүргізу
кезінде
сезімталдық
деңгейі
бойынша
құрылыс
материалдары
саласының
кәсіпорындары
өндіретін
тауарларды
бөлуге талдау
жүргізу және
қайта топтау
бойынша
ұсыныстар
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2005 жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
3
Қазақстан
Республика-
сының құрылыс
материалдары
өнеркәсібінің
шикізат
базасына
зерттеулер
жүргізу
және кешенді
бағалауды
орындау
Қазақстан Республи-
касының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау),
ЭМРМ
2006-2007 жылдар
30,0 оның ішінде:
2006
жылы -
19,0;
2007
жылы -
11,0
Респуб-
ликалық бюджет
4
Құрылыс
материалда-
рының,
бұйымдары мен
құрастырма-
ларының жаңа
өндірістері
үшін
стандарттар,
нормативтік-
техникалық
және
әдістемелік құжаттар әзірлеуді ғылыми-техни-калық қамта-
масыз етуді
ұйымдастыру
Норматив-
тік-
техни-
калық ак-
тілердің
жобалары
ИСМ
2006-2007
жылдар

в абзаце тринадцатом цифры "280" заменить цифрами "500";
в абзаце пятнадцатом цифры "650" заменить цифрами "700";
в абзаце шестнадцатом цифры "248" заменить цифрами "309";
дополнить абзацами двадцать вторым, двадцать третьим, двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым следующего содержания:
"создать и увеличить производственные мощности:
по высококачественному цементу - 5,7 млн. тонн в год;
по строительному листовому стеклу - 27 млн. кв. м в год;
по изделиям из ячеистого бетона - 1 млн. куб. м;
по сортовому металлопрокату - 700 тыс. тонн в год;";
в абзаце двадцать пятом цифры "10000" заменить цифрами "12000";
раздел 8. "План мероприятий пo реализации Программы развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Республике Казахстан на 2005-2014 годы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 2007 года N 514
8. План мероприятий по реализации Программы развития
промышленности строительных материалов, изделий и конструкций
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (I этап)
и 2008-2010 годы (II этап)
N
п/
п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Пред-
пола-
гаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
на 2005-2007 годы (I этап)
1. Основные меры, стимулирующие развитие отрасли
1
Провести анализ
уровня дейст-
вующих ставок
таможенных
пошлин и защит-
ных ставок на
товары, произ-
водимые пред-
приятиями
отрасли, и
внести предло-
жения по
совершенствова-
нию мер защиты
отечественных
производителей
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
II
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
2
Провести анализ
распределения
товаров, произ-
водимых пред-
приятиями
отрасли строи-
тельных мате-
риалов, по
уровням чувст-
вительности
при проведении
переговоров
по вступлению
Республики
Казахстан в
ВТО и внести
предложения
по перегруппи-
ровке
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
I
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
3
Провести
исследования и
выполнить комп-
лексную оценку
сырьевой базы
промышленности
строительных
материалов
Республики
Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МЭМР
2006-
2007
годы
30,0
в том
числе:
2006
год -
19,0;
2007
год -
11,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
4
Организовать
научно-техни-
ческое обеспе-
чение разработ-
ки стандартов,
нормативно-
технических и
методических
документов
для новых
производств
строительных
материалов,
изделий и
конструкций
Проекты
нормативно-
технических
актов
МИТ
2006-
2007
годы

30,0
оның
ішінде:
2006
жылы
- 12,0;
2007
жылы -
18,0
Респуб-
ликалық бюджет
5
Құрғақ құрылыс
қоспалары,
бетондар,
ерітінділер
және бояулар
үшін химиялық
қоспалар
шығару бойынша
кешенді зерт-
теулер және
тәжірибелік-
конструктор-
лық жұмыстар
жүргізу
Қазақстан Республи-
касының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2006-2007
жылдар
40,0
оның
ішінде:
2006
жылы -
16,0;
2007
жылы - 24,0
Респуб-
ликалық бюджет
6
Құрылыс
материалдары,
бұйымдары
мен құрастыр-
малары
саласындағы
стандарттау
жөнінде
техникалық
комитет құру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
2005 жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
7
Құрылыс
материалда-
рын, бұйым-
дары мен
құрастырма-
ларын шығару
бойынша
жұмыстарды
орындайтын
субъектілер-
дің қызметін
лицензиялау
жүйесін
жетілдіру,
лицензиялана-
тын қызмет
түрлерінің
тізбесін
қысқарту, техникалық аудит, мерзімсіз
лицензиялар
беру рәсімдерін
алып тастау
жөнінде
шаралар
қабылдау
Қазақстан Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ
2005
жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
8
Саланы орташа
арнайы және
жоғары
білімді
мамандармен
қамтамасыз
етуде қажет-
тілікке
талдау
жүргізу және
тиісті маман-
дықтар
бойынша
жұмыссыздар-
дың қайтадан
біліктілігін
арттыру үшін
оқу бағдарла-
маларын жасау
жөнінде ұсы-
ныстар енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ
(жинақтау),
Еңбекмині,
БҒМ
2005
жылғы
IV тоқсан
Болжан-
байды
2. Саланы дамытуды мемлекеттік қолдаудың нысандары мен
әдістері
9
Құрылыс мате-
риалдарын,
бұйымдары мен
құрастырма-
ларын жасау
саласында ірі
жүйе құраушы
жобаларды
жедел қарау
және жылжыту
жөнінде шара-
лар қабылдау
ИСМ-ге ақпарат
"Қазына"
орнықты даму қоры»
АҚ
Тоқсан
сайын
2010 жылға
дейін
Болжан-
байды
10
Құрылыс мате-
риалдарын,
бұйымдары мен
құрастырма-
ларын жасау
бойынша жоба-
ларды басым
түрде қарауды
қамтамасыз
ету және
кәсіпкерлерді
жобаларды
дайындау мен
іске асыру
бойынша
оқытудың
мамандан-
дырылған
бағдарлама-
ларын әзірлеу
мен өткізуді
қоса алғанда,
шағын және
орта бизнес
кәсіпорында-
ры, кәсіп-
керлер
қауымдастық-
тары мен бір-
лестіктері
арасында
ақпараттық
жұмыс жүргізу
ИСМ-ге
ақпарат
"Шағын
кәсіпкер-
лікті
қолдау
қоры" АҚ
Жыл сайын
Болжан-
байды
11
Бағдарламаның
іс-шаралар
жоспары
I бөлімінің
негізгі
тапсырмалары
бойынша жоба-
ларды іріктеу
конкурсын ұй-
ымдастыру
және өткізу
Бағдарла-
ма әкім-
шісінің
бұйрығы
ИСМ
2006
жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
12
Құрылыс
материалдары,
бұйымдары мен
құрастырма-
лары өнеркә-
сібін дамыту-
дың 2005-2014
жылдарға
арналған
өңірлік бағ-
дарламаларын
әзірлеу және
бекіту
Облыстар,
Астана,
Алматы
қалалары
мәслихат-
тарының
шешімдері
Облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері
2005
жылғы
I тоқсан
Болжан-
байды
13
Құрылыс
материалда-
рын, бұйым-
дары мен
құрастырма-
ларын жасау
саласындағы
жобалардың
іске асырылу-
ына тұрақты
мониторинг
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
(жинақтау),
облыстар-
дың, Астана және
Алматы
қалаларының
әкімдері
Жыл сайын шілде, қаңтар
Болжан-
байды

30,0
в том
числе:
2006
год -
12,0;
2007
год -
18,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
5
Провести
комплексные
исследования и
опытно-конс-
трукторские
работы по
выпуску хими-
ческих добавок
для сухих
строительных
смесей бетонов,
растворов и
красителей
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
2006-
2007
годы
40,0
в том
числе:
2006
год -
16,0;
2007
год -
24,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
6
Создать
Технический
комитет по
стандартизации
в области
строительных
материалов,
изделий и
конструкций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
I
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
7
Принять меры по
совершенствова-
нию системы
лицензирования
деятельности
субъектов,
выполняющих
работы по
производству
строительных
материалов,
изделий и
конструкций,
сокращению
перечня
лицензируемых
видов деятель-
ности, отмене
процедуры
технического
аудита, выдаче
бессрочных
лицензий
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
I
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
8
Провести анализ
потребностей в
обеспечении
отрасли
специалистами
среднего
специального и
высшего
образования и
внести предло-
жения по созда-
нию обучающих
программ для
переквалифика-
ции безработных
по соответст-
вующим
специальностям
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МТСЗН,
МОН
IV
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
2. Формы и методы государственной поддержки развития отрасли
9
Принять меры по
ускоренному
рассмотрению и
продвижению
крупных систе-
мообразующих
проектов
в сфере
производства
строительных
материалов,
изделий и
конструкций
Информация
в МИТ
АО "Фонд
устойчи-
вого
развития
"Қазына"
Еже-
квар-
таль-
но до
2010
года
Не
предпо-
лагаются
10
Обеспечить
приоритетное
рассмотрение
проектов по
производству
строительных
материалов,
изделий и
конструкций и
провести
информационную
работу среди
предприятий
малого и сред-
него бизнеса,
ассоциаций и
объединений
предпринимате-
лей, включая
разработку и
проведение
специализиро-
ванных программ
обучения пред-
принимателей
по подготовке
и реализации
проектов
Информация
в МИТ
АО "Фонд
поддержки
малого
предпри-
ниматель-
ства"
Еже-
годно
Не
предпо-
лагаются
11
Организовать и
провести
конкурс отбора
проектов по
основным зада-
ниям раздела I
плана мероприя-
тий Программы
Приказ
админист-
ратора
Программы
МИТ
I
квар-
тал
2006
года
Не
предпо-
лагаются
12
Разработать и
утвердить
региональные
программы
развития
промышленности
строительных
материалов,
изделий и
конструкций на
2005-2014 годы
Решения
маслихатов
областей,
городов
Астаны
Алматы
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
I
квар-
тал
2005
года
Не
предпо-
лагаются
13
Проводить пос-
тоянный монито-
ринг реализации
проектов в
области произ-
водства строи-
тельных мате-
риалов, изделий
и конструкций
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Июль,
январь
еже-
годно
Не
предпо-
лагаются

3. Қазіргі заманғы жоғары технологиялық, бәсекеге қабілетті және экспортқа бағдарланған құрылыс
материалдарын, бұйымдары мен құрастырмаларын алу бойынша
жаңа өндірістер
14
Жылына жобалы
қуаты 500 мың
шаршы м
"Страмит"
жылу
оқшаулағыш
тақта
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Қостанай
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Caspian
Enginnering
Group" АҚ
2007 жыл
1300,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
15
Жылына жобалы
қуаты 30
млн. дана
қыш кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
БҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Bilding
materials
company"
ЖШС
2005-2007
жылдар
584,8
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар
кәсіп-
орындар-дың өз қаражаты
16
Жылына жобалы
қуаты 20 млн. дана
қаптағыш қыш кірпіш
шығаруды ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Қостанай
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Тобыл
Керамик"
ЖШС
2005-2007
жылдар
804,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвес-
тиция-
лар,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
17
Жылына
жобалық қуаты
20 млн.дана
қыш кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Қарағанды
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Осакаровка
кірпіш зау-
ыты" ЖШС
2005-2007
жылдар
272,0
Банктер-
дің кре-
диттері,
инвести-
циялар,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
18
Жылына жобалық
қуаты 30 млн.
дана беттік
қыш кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге ақпарат
Қызылорда
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Мелиоратор"
ЖШС
2005-2007
жылдар
276,0
Банктер-
дің
кредит-
тері
инвести-
циялар,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
19
Жылына
жобалық
қуаты 20 млн.
дана беттік
қыш кірпіш
шығаратын
өндірісті
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Изоблок
Қапшағай
Құрылыс"
ЖШС
2005-2007
жылдар
495,8
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар,
кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
20
Жылына жобалық қуаты 24 млн. дана
қыш кірпіш
шығаратын
цехты қайта
жаңарту
ИСМ-ге ақпарат
ШҚО әкімі, жобаның
бастамашысы"Восток-
Росс-Комп-
лект" ЖШС
2005-2007 жылдар
1292,0
Банктер-дің кредит-
тері,
инвести-циялар, кәсіп-
орындар-дың өз қаражаты
21
Жылына
жобалық
қуаты 30 млн.
дана беттік
қыш кірпіш
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Астана
қаласының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Астана-
Брик" ЖШС
2006 жыл
1080,0
Банктер-дің кредит-
тері, кәсіп-
орындар-дың өз қаражаты
22
Жылына
жобалық  қуаты 10 млн.
дана беттік
қыш кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Ерлан" ЖШС
2006 жыл
128,3
Кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
23
Жылына
жобалық
қуаты 25 млн.
дана силикат
кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Ақмола
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Интегра"
БК ЖШС
2007 жыл
250,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
24
Жылына
жобалық
қуаты 20 млн.
дана қаптағыш
және таспен
толтырылған
кірпіш, жылы-
на жобалық
қуаты 50 мың
текше м
кесілген қыш
кірпіш шыға-
руды
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Ақмола
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Синергия"
ЖШС,»"ҚДБ"
АҚ
2007 жыл

3. Новые производства по получению современных
высокотехнологичных, конкурентоспособных и
экспортоориентированных строительных материалов,
изделий и конструкций
14
Организация
производства
теплоизоляцион-
ных плит
"Страмит"
проектной
мощностью
500 тыс. кв. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Костанай-
ской
области,
инициатор
проекта
"АО
"Caspian
Engineer-
ing Group"
2007
год
1300,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
15
Строительство
завода по
выпуску
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 30
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким ЗКО,
инициатор
проекта
ТОО "Buil-
ding
materials
company"
2005-
2007
годы
584,8
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
16
Организация
производства
облицовочного
керамического
кирпича, проек-
тной мощностью
20 млн. шт. в
год
Информация
в МИТ
Аким
Костанай-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Тобол
Керамик"
2005-
2007
годы
804,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
17
Строительство
завода по
производству
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 20
млн. шт. в год
Информация
в МИТ
Аким
Караган-
динской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Осакаров-
ский
кирпичный
завод"
2005-
2007
годы
272,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
18
Строительство
завода по
производству
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 30
млн. шт. в год
Информация
в МИТ
Аким
Кызылор-
динской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Мелиора-
тор"
2005-
2007
годы
276,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
19
Организация
производства по
выпуску лицево-
го керамическо-
го кирпича,
проектной
мощностью 20
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Изоблок
Капшагай
Строй"
2005-
2007
годы
495,8
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
20
Реконструкция
цеха по
производству
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 24
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким ВКО,
инициатор
проекта
ТОО
"Восток-
Росс-
Комплект"
2005-
2007
годы
1292,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
21
Организация
производства
лицевого
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 30
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
г. Астаны,
инициатор
проекта
ТОО
"Астана-
Брик"
2006
год
1080,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
22
Строительство
завода по вы-
пуску лицевого
керамического
кирпича,
проектной
мощностью 10
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Ерлан"
2006
год
128,3
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий
23
Строительство
завода по
производству
силикатного
кирпича,
проектной
мощностью 25
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
Акмолин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО СП
"Интегра"
2007
год
250,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
24
Организация
производства
облицовочного
и забутовочного
кирпича проект-
ной мощностью
20 млн. шт в
год, керамичес-
ких поризован-
ных блоков
50 тыс. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Акмолин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Синергия",
АО "БРК"
2007
год

1170,0
Кәсіп-
орындар-
дың өз
қаража-
ты, даму
институт
-тарының
қаражаты
25
Жылына
жобалық
қуаты 30 млн.
дана кірпіш
зауытын салу
ИСМ-ге ақпарат
Қарағанды
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Оралдомна-
жөндеу" ЖШС
2007 жыл
804,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз қара-
жаты
26
Жылына
жобалық қуаты
10 млн. дана
кірпіш
зауытын салу
ИСМ-ге
ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Жартас"
ЖШС
2005-2006
жылдар
27,6
Банктер-
дің кре-
диттері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
27
Жылына
жобалық қуаты
30 млн. дана
кірпіш
зауытын салу
ИСМ-ге
ақпарат
Жамбыл
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"КСМ-құры-
лыс"»ЖШС
2006 жыл
414,0
Банктер-
дің кре-
диттері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
28
Қызыл кірпіш,
тротуарлық
төсем, поли-
этиленді құ-
бырлар шыға-
ратын өнді-
рісті ұйым-
дастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Ғимарат"
ЖШС
2005-2006 жылдар
58,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
29
Жылына
жобалық
қуаты 120 мың
текше м
көбікбетон
блоктар
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Феникс
ИСА"»ЖШС
2005-2006
жылдар
1768,9
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
30
Жылына
жобалық
қуаты 12 мың
текше м
көбікбетон
блоктар
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Павлодар
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Фурсов" ЖК
2005-2006 жылдар
8,5
Банктер-
дің
кредит-
тері
31
Жылына
жобалық
қуаты 40 млн.
дана керамзитті
кірпіш және
блоктар
шығару
ИСМ-ге ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Құрылыс-
бөлшек" ЖШС,
"ҰИҚ"»АҚ
2007 жыл
351,0
Даму
инсти-
тутта-
рының
қаража-
ты, кә-
сіпорын-
дардың
өз қаражаты
32
Жылына
жобалық
қуаты 10 мың
текше м
желімделген
ағаш, желім-
делген тере-
зелік білеу-
лер және
есіктер,
еуротерезелер
шығару
ИСМ-ге ақпарат
Павлодар
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
»"Павлодар
ағаш өңдеу
зауыты" ЖШС
2005-2006
жылдар
107,5
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
33
Жылына жобалық
қуаты 10 млн.
шаршы м
ламинатталған
ағаш талшықты
тақталар
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге акпарат
ШҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Ертіс-
трансойл"
ЖШС
2005-2006
жылдар
50,0
Банктер-дің кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың өз қаражаты
34
Жоғары сапалы
сүректен
жасалған
ұсталық
бұйымдар
шығару
ИСМ-ге
ақпарат
Астана қаласының әкімі, жобаның бастамашысы»"SНЕВЕR
SС. КZ" ЖШС
2005-2006 жылдар
417,5
Банктер-
дің кредит-
тері, кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
35
Ұсталық және
жиhаздық
өндірісті
жаңғырту
ИСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімі, жобаның бастамашысы "Докжиhаз"
ЖШС
2005-2007 жылдар
78,0
Банктер-
дің кредит
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз
қаражаты
36
Жылына
жобалық
қуаты 14 млн.
шаршы м еден
жабындарын
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Қарағанды
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Еуразия
Флор" АҚ
2005-2006
жылдар
480,0
Даму
инсти-
туттары-
ның қа-
ражаты,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
37
Жылына
жобалық
қуаты 18 млн.
шаршы м
гипс-картонды
табақтар,
мырышталған
профильдер,
құрғақ
құрылыс
қоспаларын
шығаратын
өндірісті
жаңғырту
ИСМ-ге ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"КнауфГипс-
Қапшағай"
ЖШС
2005-2006
жылдар

1170,0
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий,
средства
институ-
тов
развития
25
Строительство
кирпичного
завода, проек-
тной мощностью
30 млн. шт в
год
Информация
в МИТ
Аким
Караган-
динской
области,
инициатор
проекта
АО МФ
"Уралдом-
норемонт"
2007
год
804,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
26
Строительство
кирпичного
завода, проект-
ной мощностью
10 млн. шт в
год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Жартас"
2005-
2006
годы
27,6
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
27
Строительство
кирпичного
завода,
проектной
мощностью 30
млн. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
Жамбылской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"КСМ-
курылыс"
2006
год
414,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
28
Организация
производства по
выпуску красно-
го кирпича,
тротуарной
брусчатки,
полиэтиленовых
труб
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Гимарат"
2005-
2006
годы
58,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
29
Организация
производства
пенобетонных
блоков, проект-
ной мощностью
120 тыс. куб.
м в год
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Феникс
ИСА"
2005-
2006
годы
1768,9
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
30
Организация
производства
пенобетонных
блоков, проект-
ной мощностью
12 тыс. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Павлодар-
ской
области,
инициатор
проекта
ИП
"Фурсов"
2005-
2006
годы
8,5
Кредиты
банков
31
Производство
керамзитовых
кирпичей и
блоков, проект-
ной мощностью
40 млн. шт в
год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
ТОО
"Стройде-
таль",
АО "НИФ"
2007
год
351,0
Средства
институ-
тов
развития,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
32
Выпуск клееной
древесины,
клееного окон-
ного бруса и
дверей, евро-
окон, проектной
мощностью
10 тыс. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Павлодар-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Павлодар-
ский
дерево-
обрабаты-
вающий
завод"
2005-
2006
годы
107,5
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
33
Организация
производства
ламинированной
древесноволок-
нистой плиты,
проектной
мощностью
10 млн. кв. м
в год
Информация
в МИТ
Аким ВКО,
инициатор
проекта
ТОО
"Иртыш-
трансойл"
2005-
2006
годы
50,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
34
Производство
столярных изде-
лий из высоко-
качественной
древесины
Информация
в МИТ
Аким
г. Астаны,
инициатор
проекта
ТОО
"SHEBER
SC. KZ"
2005-
2006
годы
417,5
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
35
Модернизация
столярного и
мебельного
производства
Информация
в МИТ
Аким
Костанай-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО "Док-
мебель"
2005-
2007
годы
78,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
36
Организация
производства
напольных покрытий проектной
мощностью
14 млн. кв. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Караган-
динской
области,
инициатор
проекта
АО
"Евразия
Флор"
2005-
2006
годы
480,5
Средства
институ-
тов
развития,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
37
Модернизация
производства
по выпуску
гипсокартонных
листов, оцинко-
ванных профи-
лей, сухих
строительных
смесей проект-
ной мощности
18 млн. кв. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Кнауф-
Гипс-
Капчагай"
2005-
2006
годы

96,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвес-
тициялар
64
Тауарлық
брикеттелген
гипс өндірісі
ИСМ-ге
ақпарат
ШҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қазмырыш"
АҚ
2005 жыл
532,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвес-
тициялар
65
Жылына
жобалық
қуаты 2 млн.
текше м қатты
қиыршықтас
шығаратын
ұсақтау-
сұрыптау
зауытын салу
ИСМ-ге
ақпарат
Маңғыстау
облысының әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Мырзабек-
АлтынТас-
групп" ЖШС
2005 жыл
552,0
Даму
инсти-
туттары-
ның қа-
ражаты,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
66
Қаттылығы әр
түрлі
қиыршықтас
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Қызылорда
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"ҚазӨнер-
кәсіпҚызыл-
орда" ЖШС
2006 жыл
138,0
Банктер-
дің кре-
диттері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз
қаражаты
67
Жылына
жобалық
қуаты 310 мың
текше м
қиыршықтас
пен құм
қоспасын шы-
ғаруды ұлғай-
ту, жылына
жобалық қуаты
60 мың текше
м куб тәріз-
ді қиыршықтас
шығару үшін
технологиялық
желіні қайта
жаңарту
ИСМ-ге
ақпарат
Қостанай
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қостанай-
қиыршықтас"
ЖШС
2005 жыл
56,6
Банктер-
дің кре-
диттері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаража-
ты, ин-
вести-
циялар
68
Қиыршықтас
шығару
жөніндегі
желіні іске
қосу
ИСМ-ге ақпарат
Ақмола
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"МуСА-Импе-
кс" ЖШС
2005-2006 жылдар
9,9
Банктер-
дің кре-
диттері, кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
69
Тауарлық
бетон
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Атырау-
бетон" ЖШС
2005 жыл
345,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
70
Жылына
жобалық
қуаты 35 мың
текше м
тауарлық
бетон шыға-
руды ұйым-
дастыру
ИСМ-ге ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Атырау-
жылжымайтын
-мүлік" АҚ
2005 жыл
193,2
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз қара-
жаты
71
Бетон
қоспасын
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қазкомсер-
вис"
ЖШС
2005 жыл
55,2
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
72
Бетон
араластыратын
цех салу
ИСМ-ге
ақпарат
Атырау
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"ЖБИ" ЖШС
2005 жыл
20,7
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
73
Жылына
жобалық
қуаты 250 мың
дана
темірбетон
шпал шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"ААББ" ЖШС
2005 жыл
63,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар
Жиыны:
50401,0
оның ішінде
мыналардың есебінен
республикалық бюджеттің қаражаты
100
Банктердің
кредиттері,
даму инсти-
туттарының қаражаты,
инвестиция-
лар,
кәсіпорындар-
дың өз
қаражаты
50301,0
2008-2010 жылдарға (II кезең)
74
Жылына
жобалық
қуаты 1200
мың тонна
цемент
зауытын салу
ИСМ-ге
ақпарат
БҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Орал
цемент
компаниясы"
ЖШС
2008-2010 жылдар
12240,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз
қаражаты
75
Жылына
жобалық
қуаты 1000
мың тонна
цемент
зауытын салу
ИСМ-ге
ақпарат
ШҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қазақце-
мент" ЖШС
2008-2010
жылдар

96,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
64
Производство
товарного
брикетированно-
го гипса
Информация
в МИТ
Аким ВКО,
инициатор
проекта
АО
"Казцинк"
2005
год
532,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
65
Строительство
дробильно-
сортировочного
завода по
выпуску
фракционного
щебня, проект-
ной мощностью
2 млн. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Мангистау-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Мырзабек-
Алтын Тас
групп"
2005
год
552,0
Средства
институ-
тов
развития,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
66
Строительство
завода по
производству
щебня различных
фракций
Информация
в МИТ
Аким
Кызылор-
динской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"КазПром-
Кызылорда"
2006
год
138,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
67
Увеличение
производства
щебеночной и
песчаной смеси,
проектной
мощностью 310
тыс. куб. м в
год, реконст-
рукция техноло-
гической линии
для выпуска
щебня
повышенной
кубовидности,
проектной
мощностью
60 тыс. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Костанай-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Костанай-
щебень"
2005
год
56,6
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
68
Запуск линии
по выпуску
щебня
Информация
в МИТ
Аким
Акмолин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО "МуСа-
Импекс"
2005-
2006
годы
9,9
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
69
Строительство
завода по
производству
товарного
бетона
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Атырау-
бетон"
2005
год
345,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
70
Организация
производства
товарного бето-
на, проектной
мощностью
35 тыс. куб. м
в год
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
АО
"Атырау-
Недвижи-
мость"
2005
год
193,2
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
71
Строительство
завода по
производству
бетонной смеси
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Казком-
сервис"
2005
год
55,2
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
72
Строительство
бетоносмеси-
тельного цеха
Информация
в МИТ
Аким
Атырауской
области,
инициатор
проекта
ТОО "ЖБИ"
2005
год
20,7
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
73
Организация
производства
железобетонных
шпал проектной
мощностью 250
тыс. шт в год
Информация
в МИТ
Аким
Актюбин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО "АСБИ"
2005
год
63,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
Итого :
50401,0
в том числе
за счет
средств респуб-
ликанского
бюджета
100
кредитов
банков, средств
институтов
развития,
инвестиций,
собственных
средств
предприятий
50301,0
на 2008-2010 годы (II этап)
74
Строительство
цементного
завода проект-
ной мощностью
1200 тыс. тонн
в год
Информация
в МИТ
Аким ЗКО,
инициатор
проекта
ТОО
"Уральская
цементная
компания"
2008-
2010
годы
12240,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
75
Строительство
цементного
завода проект-
ной мощностью
1000 тыс. тонн
в год
Информация
в МИТ
Аким ВКО,
инициатор
проекта
ТОО
"Казах-
цемент"
2008-
2010
годы

2008
жылғы
IV тоқсан
355,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар
88
Жылына жобалық қуаты 8 млн. шаршы м қыш тақта шығаруды ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Еурокера-
мика" ЖШС
2008
жылғы
IV тоқсан
390,0
Кәсіп-
орындар-дың өз қаражаты
89
Жылына жобалық қуаты 60 мың текше м ағаш
жаңқалы және
ламинирленген
тақта шығару-
ды ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
ШҚО әкімі, жобаның
бастамашысы"Шығыс-Ағаш КZ" ЖШС
2008-2010 жылдар
4080,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз қара-
жаты
90
Жылына жобалық қуаты 50 мың текше
м цементті
жаңқалы тақта
шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Жамбыл
облысының
әкімі
2008-2010 жылдар
2312,0
Банктер-дің кредит-
тері,
инвес-
тициялар
91
Жылына жобалық қуаты 60 млн.
дана қыш
кірпіш
шығаратын
зауыт салу
ИСМ-ге
ақпарат
Ақмола
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы "ENKI" ЖШС
2008 жылғы IV тоқсан
3200,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орын-
дардың
өз қара-
жаты
92
Жылына жобалық қуаты
100 мың
тонна жұқа-
дисперсті бор шығаруды ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
2008-2010
жылдар
378,8
Банктер-
дің кредит-
тері,
инвес-
тициялар
93
Жылына жобалық қуаты 50 мың тонна жұқа-
дисперсті
бор шығаруды
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Ақтөбе
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Наис" ЖШС
2008-2010 жылдар
900,0
Банктер-
дің кредит-
тері,
даму ин-
ститут-
тарының қаражаты
94
Жылына
жобалық
қуаты 2 млн. шаршы м шатырлық битумды-поли-мерлі және гидрооқшаула-
ғыш материал-
дар шығаруды ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
ШҚО әкімі
2008-2010
жылдар
34,0
Банктер-
дің
кредит-
тері,
инвести-
циялар
95
Полиэтиленді құбырлар шығаруды қеңейту
ИСМ-ге
ақпарат
Қызылорда
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қуат" ЖШС
2008-2009
жылдар
207,9
Кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
96
Жылына
жобалық қуаты
400 мың тонна
сұрыпты
металл илегін
шығаруды
ұиымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Қарағанды
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Миттал
Стил Темір-
тау"»АҚ
2008-2010
жылдар
20700,0
Кәсіп-
орындар-дың өз қаражаты
97
Жаңа өндірістер
кұру, құрылыс
өнімдерінің
номенклату-
расын кеңейту
ИСМ-ге
ақпарат
БҚО әкімі,
жобаның
бастамашысы "Батыс
Қазақстан
құрылыс
материал-
дары кор-
порациясы"
АҚ
2008-2010
жылдар
1500,0
Даму
инсти-
туттары-
ның қа-
ражаты,
кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
98
Жылына жобалық қуаты 66 мың тонна полимерлі-композитті материалдар өндірісін
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Алматы
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Көксу" ЖШС
2008-2009
жылдар
472,5
Банктер-
дің
кредит-
тері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
99
Жылына жобалық қуаты 75 мың текше м құмды
байыту
жөніндегі
өндірісті
ұйымдастыру
ИСМ-ге ақпарат
Қостанай
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Қостанай-
қиыршықтас"
ЖШС
2008
жылғы
IV тоқсан
12,4
Кәсіп-
орындар-
дың өз қаражаты
100
Каолинді концентрат және кварцты құм өндіру және шығару жөніндегі өндірісті
ұйымдастыру
ИСМ-ге
ақпарат
Ақмола
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Көкшетау-
Каолин" ЖШС
2008-2010
жылдар

2008
года
355,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
88
Организация
производства
керамической
плитки, проект-
ной мощностью
8 млн. кв. м в
год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Еврокера-
мика"
IV
квар-
тал
2008
года
390,0
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий
89
Организация
производства
древесно-стру-
жечных и
ламинированных
плит, проектной
мощностью 60
тыс. куб. м в
год
Информация
в МИТ
Аким ВКО,
инициатор
проекта
ТОО
"Шыгыс-
Агаш KZ"
2008-
2010
годы
4080,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
90
Организация
производства
цементно-стру-
жечных плит,
проектной
мощностью 50
тыс. куб. м в
год
Информация
в МИТ
Аким
Жамбылской
области
2008-
2010
годы
2312,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
91
Строительство
завода по
производству
керамического
кирпича,
проектной
мощностью
60 млн. шт в
год
Информация
в МИТ
Аким
Акмолин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО "ENKI"
IV
квар-
тал
2008
года
3200,0
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
92
Организация
производства
тонкодисперсно-
го мела,
проектной
мощностью 100
тыс. тонн в год
Информация
в МИТ
Аким
Мангистау-
ской
области
2008-
2010
годы
378,8
Кредиты
банков,
инвести-
ции
93
Организация
производства
тонкодисперсно-
го мела
проектной
мощностью 50
тыс. тонн в год
Информация
в МИТ
Аким
Актюбин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО "Наис"
2008-
2010
годы
900,0
Кредиты
банков,
средства
институ-
тов
развития
94
Организация
производства
кровельных
битумно-поли-
мерных и гидро-
изоляционных
материалов,
проектной
мощностью 2
млн. кв. м в
год
Информация
в МИТ
Аким ВКО
2008-
2010
годы
34,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции
95
Расширение
производства
полиэтиленовых
труб
Информация
в МИТ
Аким
Кызылор-
динской
области,
инициатор
проекта
ТОО "Куат"
2008-
2009
годы
207,9
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий
96
Организация
производства
сортового
металлопроката
проектной
мощностью 400
тыс. тонн в год
Информация
в МИТ
Аким
Караган-
динской
области,
инициатор
проекта
АО
"Миттал
Стил
Темиртау"
2008-
2010
годы
20700,0
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий
97
Создание новых
производств,
расширение
номенклатуры
строительной
продукции
Информация
в МИТ
Аким ЗКО,
инициатор
проекта
АО
"Западно-
Казахстан-
ская
корпорация
строитель-
ных
материалов"
2008-
2010
годы
1500,0
Средства
институ-
тов
развития,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
98
Организация
производства
полимерно-
композитных
материалов
проектной
мощностью 66
тыс. тонн в год
Информация
в МИТ
Аким
Алматин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Коксу"
2008-
2009
годы
472,5
Кредиты
банков,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
99
Организация
производства
по обогащению
песка проектной
мощностью 75
тыс. куб. м год
Информация
в МИТ
Аким
Костанай-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Костанай-
щебень"
IV
квар-
тал
2008
года
12,4
Собствен-
ные
средства
предприя-
тий
100
Организация
производства
по добыче и
выпуску каолинового
концентрата и
кварцевого
песка
Информация
в МИТ
Аким
Акмолин-
ской
области,
инициатор
проекта
ТОО
"Кокшетау-
Каолин"
2008-
2010
годы

2000,0
Банктер-
дің кредит-
тері,
даму
инсти-
туттары-
ның
қаражаты
126
Жылына қуаты
1500 мың
тонна цементті
құрғақ әдіс-
пен шығаратын
тоқтап тұрған
желіні іске
қосу
ИСМ-ге
ақпарат
Қарағанды
облысының
әкімі,
жобаның
бастамашысы
"Сеntral
Аsіа Сеmеnt" ЖШС
2008
жылғы
IV тоқсан
4200,0
Банктер-дің кре-
диттері,
кәсіп-
орындар-
дың өз
қаражаты
Жиыны:
206186,0
банктердің
кредиттері,
инвестиция-
лар,
кәсіпорындар-
дың өз
қаражаты
206186,0
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ШҚО - Шығыс Қазақстан облысы
ОҚО - Оңтүстік Қазақстан облысы
БҚО - Батыс Қазақстан облысы
БК  - бірлескен кәсіпорын
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік
"Қазына" ОДҚ" АҚ - "Қазына"»орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы
"ҚИҚ" АҚ - "Қазақстан инвестициялық қоры" акционерлік қоғамы
"ҚДБ" АҚ - "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы
"ҰИҚ"»АҚ - "Ұлттық инновациялық қор" акционерлік қоғамы

2000,0
Кредиты
банков,
средства
институ-
тов
развития
126
Запуск
простаивающей
линии производ-
ства цемента
сухим способом
мощностью 1500
тыс. тонн в год
Информация
в МИТ
Аким
Караган-
динской
области,
инициатор
проекта
АО
"Central
Asia
Cement"
IV
квар-
тал
2008
года
4200,0
Кредиты
банков,
инвести-
ции,
собствен-
ные
средства
предприя-
тий
Итого :
206186,0
кредитов
банков,
инвестиций,
собственные
средства
предприятий
206186,0
Примечание: расшифровка аббревиатур
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
ВКО - Восточно-Казахстанская область
ЮКО - Южно-Казахстанская область
ЗКО - Западно-Казахстанская область
СП - совместное предприятие
ТОО - товарищество с ограниченной ответственностью
АО "ФУР "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
Қазына"
АО "ИФК" - акционерное общество "Инвестиционный фонд Казахстана"
АО "БРК" - акционерное общество "Банк Развития Казахстана"
АО "НИФ" - акционерное общество "Национальный инновационный фонд"