Геодезиялық және картографиялық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 шілдедегі N 574 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 21 қарашадағы № 1474 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 2012.11.21 № 1474 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 121 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
РҚАО-ның ескертуі. Бұл қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 121(алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) геодезиялық және картографиялық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 121 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық және
картографиялық жұмыстарды лицензиялауға қойылатын біліктілік
талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 1481 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 41, 479-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30
қыркүйектегі 1481 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 наурыздағы N 285 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 13, 151-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі
N 779 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 31, 414-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы .
3. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 6 шілдедегі
N 574 қаулысымен
бекітілген
Жерге орналастыру, топография-геодезиялық және
картографиялық жұмыстар жүргізу жөніндегі қызметті
лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 121(алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 6 шілдедегі
N 574 қаулысымен
бекітілген
Геодезиялық және картографиялық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 121 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании геодезической и картографической деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2007 года № 574. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2012 года № 1474
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.11.2012 № 1474 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2012 № 121 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 19.01.2012  № 121(вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования).
2) квалификационные требования , предъявляемые при лицензировании геодезической и картографической деятельности.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.01.2012 № 121 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 1481 "Об утверждении квалификационных требований к лицензированию землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 41, ст. 479);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 285 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 1481" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 13, ст. 151);
3) подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2005 года N 779 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам лицензирования" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 31, cт. 414).
3. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июля 2007 года N 574
Правила лицензирования деятельности
по производству землеустроительных,
топографо-геодезических и картографических работ
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 19.01.2012 № 121(вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июля 2007 года N 574
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2012 № 121 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования).
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании
геодезической и картографической деятельности

1. Геодезиялық жұмыстарды жүргізуге байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары:
1) заңды тұлғалар үшін:
штатында геодезия саласында жоғары немесе орта арнайы білімі және осы салада кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар кемінде бір маманның;
штатында картография саласында жоғары немесе орта арнайы білімі және осы салада кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар кемінде бір маманның;
2) жеке тұлғалар үшін:
геодезия саласында жоғары немесе орта арнайы білімінің және осы салада кемінде үш жыл өтілінің;
картография саласында жоғары немесе орта арнайы білімінің және осы салада кемінде үш жыл өтілінің болуын қамтиды;
3) геодезиялық жұмыстарды орындауға мүмкіндік беретін аспаптардың, жабдықтар мен құрал-саймандардың меншікті немесе жалға алынған жиынтығының не зауыттық нөмірлерін көрсете отырып аспаптардың, жабдықтардың, құрал-саймандардың жиынтығы бар ұйыммен қызмет көрсетуге арналған шарттың;
4) деректерді өңдеу үшін меншікті немесе жалға алынған бағдарламалық кешендердің не бағдарламалық қамтамасыз етілуі бар ұйыммен қызметтер көрсетуге арналған шарттың;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өлшем құралдары болып табылатын аспаптар мен құрал-саймандарды тексеру туралы сертификаттардың;
6) өлшемдер құралдарының мемлекеттік тізілімінде тіркелген және Қазақстан Республикасында қолдануға жіберілген аспаптардың, жабдықтар сертификаттарының болуын қамтиды.
2. Картографиялық жұмыстарды жүргізуге байланысты қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары:
1) заңды тұлғалар үшін: штатында картография саласында жоғары немесе орта арнайы білімі және осы салада кемінде үш жыл өтілі бар кемінде екі маманның;
2) жеке тұлғалар үшін:
картография саласында жоғары немесе орта арнайы білімінің және осы салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің;
3) картографиялық жұмыстарды орындауға мүмкіндік беретін аспаптардың, жабдықтар мен құрал-саймандардың меншікті немесе жалға алынған жиынтығының не зауыттық нөмірлерін көрсете отырып аспаптардың, жабдықтардың, құрал-саймандардың жиынтығы бар ұйыммен қызмет көрсетуге арналған шарттың;
4) деректерді өңдеу үшін меншікті немесе жалға алынған бағдарламалық кешендердің не бағдарламалық қамтамасыз етілуі бар ұйыммен қызметтер көрсетуге арналған шарттың;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өлшем құралдары болып табылатын аспаптар мен құрал-саймандарды тексеру туралы сертификаттардың;
6) өлшемдер құралдарының мемлекеттік тізілімінде тіркелген және Қазақстан Республикасында қолдануға жіберілген аспаптардың, жабдықтар сертификаттарының болуын қамтиды.

1. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности, связанной с производством геодезических работ, включают наличие:
1) для юридических лиц:
в штате не менее одного специалиста, имеющего высшее или среднее специальное образование в сфере геодезии и стаж работы в данной отрасли не менее трех лет;
в штате не менее одного специалиста, имеющего высшее или среднее специальное образование в сфере картографии и стаж работы в данной отрасли не менее трех лет;
2) для физических лиц:
высшего или среднего специального образования в сфере геодезии, стаж в данной отрасли не менее трех лет;
высшего или среднего специального образования в сфере картографии, стаж в данной отрасли не менее трех лет;
3) собственного или арендованного комплекта приборов, оборудования и инструментов, позволяющих выполнять геодезические работы, либо договора на оказание услуг с организацией, имеющей комплект приборов, оборудования, инструментов, с указанием заводских номеров;
4) собственных или арендованных программных комплексов для обработки данных, либо договора на оказание услуг с организацией, имеющей программное обеспечение;
5) сертификатов о поверке приборов и инструментов, являющихся средствами измерения на территории Республики Казахстан;
6) сертификатов приборов, оборудования зарегистрированных в Государственном реестре средств измерений и допущенных к применению в Республике Казахстан.
2. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности, связанной с производством картографических работ, включают наличие:
1) для юридических лиц:
в штате не менее двух специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование в сфере картографии и стаж работы в данной отрасли не менее трех лет;
2) для физических лиц:
высшего или среднего специального образования в сфере картографии и стаж в данной отрасли не менее трех лет;
3) собственного или арендованного комплекта приборов, оборудования и инструментов, позволяющих выполнять картографические работы, либо договора на оказание услуг с организацией, имеющей комплект приборов, оборудования, инструментов, с указанием заводских номеров;
4) собственных или арендованных программных комплексов для обработки данных, либо договора на оказание услуг с организацией, имеющей программное обеспечение;
5) сертификатов о поверке приборов и инструментов, являющихся средствами измерения на территории Республики Казахстан;
6) сертификатов приборов, оборудования зарегистрированных в Государственном реестре средств измерений и допущенных к применению в Республике Казахстан.