Электр энергетикасы саласындағы берешекті өтеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 тамыздағы N 680 Қаулысы
Шет мемлекеттермен өзара қарым-қатынастарды қалыпқа келтіру және олардың заң тұлғалары алдындағы электр энергетикасы саласындағы берешекті өтеуге жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарғылық капиталына мемлекет 100 пайыз қатысатын "Достық Энерго" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын және оның қызметінің негізгі мәні қазақстандық кәсіпорындардың электр энергетикасы саласындағы берешегін реттеу және өтеу болып белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген 1849826000 (бір миллиард сегіз жүз қырық тоғыз миллион сегіз жүз жиырма алты мың) теңге шегінде Қоғамның орналастырылатын акцияларына ақы төлеу жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне қазақстандық кәсіпорындардың электр энергетикасы саласындағы берешегін реттеу және өтеу жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге 2007 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен 25000000 (жиырма бес миллион) теңге бөлінсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қоғамның жарғысын бекітуді және оны Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулының 2-тармағында көзделген қаражаттан акцияларға ақы төлеу жолымен Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды;
3) Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне беруді;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
2) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктерінің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-107-жолмен толықтырылсын:
"123-107 "Достық Энерго" АҚ";

О некоторых вопросах погашения задолженности в электроэнергетической отрасли
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2007 года N 680
В целях нормализации взаимоотношений и создания условий для погашения задолженности в электроэнергетической отрасли перед юридическими лицами иностранных государств Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Достык Энерго" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в уставном капитале и определить основным предметом его деятельности урегулирование и погашение задолженности казахстанских предприятий в электроэнергетической отрасли.
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по оплате размещаемых акций Общества в пределах 1849826000 (один миллиард восемьсот сорок девять миллионов восемьсот двадцать шесть тысяч) тенге предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год.
3. Выделить Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2007 год на неотложные затраты 25000000 (двадцать пять миллионов) тенге на оплату услуг по урегулированию и погашению задолженности казахстанских предприятий в электроэнергетической отрасли.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава Общества и государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) формирование уставного капитала Общества путем оплаты акций из средств, предусмотренных пунктом 2 настоящего постановления;
3) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 N 302;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 292-55, следующего содержания:
"123-107 АО "Достык Энерго";

3) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 20-5-жолмен толықтырылсын:
"20-5 "Достық Энерго" АҚ".
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.04.03 N 317 Қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 20-5, следующего содержания:
"20-5 АО "Достык Энерго".
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.04.2008 N 317.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан