"Каспий", "Тобыл" және "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қыркүйектегі N 770 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Каспий", "Тобыл" және "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы "Каспий", "Тобыл" және "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Индустриялық-инновациялық саясат шеңберінде өңірлік дамытудың тиімділігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) жарғылық капиталдарына мемлекет жүз пайыз қатысатын Ақтау қаласында орналасатын "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі - "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ), Қостанай қаласында орналасатын "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі - "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ) және Ақтөбе қаласында орналасатын "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" (бұдан әрі - "Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ) акционерлік қоғамдарын құрсын;
2) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ, "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ, "Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі мәні мемлекеттік және жеке секторларды шоғырландыру, кластерлік тәсіл негізінде біртұтас экономикалық нарық құру, инвестициялар мен инновацияларды тарту үшін қолайлы экономикалық орта қалыптастыру, өңірлерді әлеуметтік дамытуға, сондай-ақ пайдалы қазбаларды, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін пайдалы қазбалардың түрлерінің және қорлары көлемінің тізбесіне сәйкес кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, қайта өңдеуге бағытталған бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу жолымен Атырау, Маңғыстау облыстарының, Солтүстік Қазақстан, Қостанай облыстарының және Батыс Қазақстан мен Ақтөбе облыстарының экономикалық дамуына жәрдемдесу болып белгіленсін;
3) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ, "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және "Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ қызметінің негізгі принциптері туралы меморандумдарды бекітсін;
4) "Каспий" ӘКК" ҰК" АҚ, "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ және "Батыс" ӘКК" ҰК" АҚ қызметі үшін жер учаскелерін және республикалық, коммуналдық меншік объектілерін, оның ішінде олардың жарғылық капиталына ақы төлеуді қоса алғанда, қажетті мемлекеттік активтерді беруді қамтамасыз етсін;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Каспий", "Тобол" и "Батыc"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2007 года N 770
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Каспий", "Тобол" и "Батыc".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О мерах по созданию и обеспечению деятельности
социально-предпринимательских корпораций
"Каспий", "Тобол" и "Батыс"
В целях повышения эффективности регионального развития в рамках индустриально-инновационной политики  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) создать акционерные общества со стопроцентным участием государства в уставных капиталах «Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" (далее - АО "НК "СПК "Каспий") с местом дислокации в городе Актау, "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" (далее - АО "НК "СПК "Тобол") с местом дислокации в городе Костанай и "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс" (далее - АО "НК "СПК "Батыс") с местом дислокации в городе Актобе;
2) определить основным предметом деятельности АО "НК "СПК "Каспий" содействие экономическому развитию Атырауской, Мангистауской областей, АО "НК "СПК "Тобол" - Северо-Казахстанской, Костанайской областей и АО "НК "СПК "Батыс" - Западно-Казахстанской и Актюбинской областей путем консолидации государственного и частного секторов, создания единого экономического рынка на основе кластерного подхода, формирования благоприятной экономической среды для привлечения инвестиций и инноваций, участия в разработке и реализации программ, направленных на социальное развитие регионов, а также разведку, добычу, переработку полезных ископаемых, в том числе и общераспространенных, согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утверждаемому Правительством Республики Казахстан;
3) утвердить меморандумы об основных принципах деятельности АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс";
4) обеспечить передачу необходимых для деятельности АО "НК "СПК "Каспий", АО "НК "СПК "Тобол" и АО "НК "СПК "Батыс" государственных активов, включая земельные участки и объекты республиканской, коммунальной собственности, в том числе в оплату их уставных капиталов;

5) нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізсін;
6) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5) внести соответствующие изменения и дополнения в нормативные правовые акты;
6) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан