Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 қыркүйектегі N 792 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.»"Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 51, 681-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесінде:
14-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уәкілетті органның аумақтық органында жыл сайын тіркеліп және аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасы белгілеген мемлекеттік бажды төлеп, аң аулау минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы белгісі бар аңшылық куәлігі;";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уәкілетті органның аумақтық органында жыл сайын тіркеліп және аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасы белгілеген мемлекеттік бажды төлеп, аң аулау минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы белгісі бар аңшылық куәлігі;";
18-тармақтың 2) тармақшасында "суда жүзетін жабайы құстардан" деген сөздер "құстардан" деген сөзбен ауыстырылсын;
24-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уәкілетті органның аумақтық органында жыл сайын тіркеліп және аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасы белгілеген мемлекеттік бажды төлеп, аң аулау минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы белгісі бар аңшылық куәлігінсіз;";
көрсетілген Ережеге қосымшада:
мына:
"Суыр (боз суыр немесе дала суыры)
15 маусымнан бастап ұйқыға жатқанға дейін
Суыр (ұзын құйрықты немесе қызыл, сұр немесе алтайлық-тянь-шаньдық)
1 шілдеден бастап ұйқыға жатқанға дейін
Бөдене, кептер (дыркептер,
түзкептер, көк кептер, құз
кептер), түркептер (кәдімгі,
үлкен), шалшықшы (қызғыш,
күжіркей, шаушалшық, тауқұдірет,
ауылдық тауқұдіреті, маңқы, тау
маңқысы, орман маңқысы, үлкен
шалшықшы, қасқа шалшықшы, үлкен
шырғалақ, кіші шырғалақ)
20 тамыз - 30 қараша
дейін (аң аулайтын
иттермен және қыран
құстармен 15 шілдеден
бастап ұшып кеткенге
дейін бөдене аулау,
солтүстік аймақта 15
шілдеден бастап, ұшып
кеткенге дейін
шалшықшыларды аулау)
Маймаққаз (қара жемсаулы және
қызыл жемсаулы), қаз (ақмаңдайлы,
қырманқаз, сүр) қарашақаз, үйрек
(барылдауық, отүйрек, сарыалақаз,
қырылдақ шүрегей, ысылдақ
шүрегей, даурықпа шүрегей,
бозүйрек, сарыайдар үйрек,
қылқұйрық, жалпақ тұмсық,
қызылтұмсық сүңгуір, қызыл бас
суңгуір, көк сүңгуір, айдарсыз
сүңгуір, айдарлы сүңгуір, ұшқыр
үйрек, сусылдақ, қара тұрпан,
айдарлы үйрек, секпілтас
бейнарық, бейнарық, кіші
бейнарық), қасқалдақ
20 тамыз - 15 желтоқсан аталық үйректерді көктемгі аулауға 1 наурыз - 15 мамыр кезеңіне 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге рұқсат етіледі
Құр, жылқышы
1 қыркүйек - 30 қараша аталықтарын көктемгі аулауға 1 наурыз - 30 сәуір кезеңінде 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге рұқсат етіледі
Сібір тау ешкісі, сібір елігі
1 қыркүйек - 31 желтоқсан аталығына 1 тамыздан бастап"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Суырлар*
15 маусымнан бастап ұйқыға жатқанға дейін
Шалшықшылар, жылқышы
1 шілдеден бастап 30 қарашаға дейін (аталық жылқышыны көктемгі аулауға 1 наурыз- 30 сәуір кезеңінде 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге рұқсат етіледі)
Бөдене, кептер, түркептер
20 тамыздан бастап 30 қарашаға дейін (аң аулайтын иттермен және қыран құстармен 15 шілдеден бастап ұшып кеткенге дейін бөдене аулау)
Маймаққаз, қаз*, қарашақаз, үйрек*, қасқалдақ
1 қыркүйектен бастап 30 қарашаға дейін (аталық үйректерді көктемгі аулауға 1 наурыз - 15 мамыр кезеңінде 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге рұқсат етіледі)
Құр
1 қыркүйектен бастап 30 қарашаға дейін (аталық құрларды көктемгі
аулауға 1 наурыз - 15
мамыр кезеңінде 15
күнтізбелік күннен
аспайтын мерзімге
рұқсат етіледі)
Сібір елігі
20 қыркүйектен бастап 31 желтоқсанға дейін (аталығына 1 тамыздан бастап)
Сібір тау ешкісі
1 қыркүйектен бастап 31 желтоқсанға дейін (аталығына 1 тамыздан бастап)";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе* - Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген түрлерден басқа".

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2007 года N 792. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458 "Об утверждении Правил охоты на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 51, ст. 681) следующие изменения и дополнение:
в Правилах охоты на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"1) удостоверения охотника с отметкой о сдаче экзамена по охотминимуму с ежегодной регистрацией в территориальном органе уполномоченного органа и уплатой государственной пошлины за выдачу разрешения на право охоты, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) удостоверения охотника с отметкой о сдаче экзамена по охотминимуму с ежегодной регистрацией в территориальном органе уполномоченного органа и уплатой государственной пошлины за выдачу разрешения на право охоты, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан;";
в подпункте 2) пункта 18 слова "водоплавающей дичи" заменить словом "птиц";
подпункт 1) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"1) без удостоверения охотника с отметкой о сдаче экзамена по охотминимуму с ежегодной регистрацией в территориальном органе уполномоченного органа и уплатой государственной пошлины за выдачу разрешения на право охоты, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан;";
в приложении к указанным Правилам:
строки:
"Сурок (байбак или степной)                   с 15 июня до залегания
Сурок (длиннохвостый или красный,             с 1 июля до залегания
серый или алтайско-тянь-шаньский)
Перепел, голубь (вяхирь, клинтух,             с 20 августа по 30 ноября (охота
сизый, скалистый),                            с собаками охотничьих пород и
горлица (обыкновенная, большая),              ловчими птицами на перепела с
кулик (чибис, турухтан, гаршнеп,              15 июля до отлета, на куликов по
бекас, азиатский бекас, дупель,               северной зоне с 15 июля до отлета)
горный дупель, лесной дупель,
большой кроншнеп, средний
кроншнеп, большой
веретенник, малый веретенник)
Гагара (чернозобая и краснозобая),            с 20 августа по 15 декабря
гусь (белолобый, гуменник, серый),            весенняя охота на селезней уток
черная казарка, утка (кряква, огарь,          разрешается на срок не более 15
пеганка, чирок-свистунок, клоктун,            календарных дней в период
чирок-трескунок, серая, свиязь,               с 1 марта по 15 мая
шилохвость,
широконоска, красноносый нырок,
красноголовая чернеть, морская
чернеть, хохлатая чернеть, морянка,
обыкновенный гоголь, синьга,
гага-гребенушка, длинноносый
крохаль, большой крохаль, луток),
лысуха
Тетерев, вальдшнеп                            с 1 сентября по 30 ноября
весенняя охота на самцов разрешается
на срок не более 15 календарных дней
в период с 1 марта по 30 апреля
Сибирский горный козел, сибирская             с 1 сентября по 31 декабря
косуля                                        на самцов с 1 августа"
изложить в следующей редакции:
"Сурки*                                       с 15 июня до залегания
Кулик, вальдшнеп                              с 1 июля до 30 ноября
(весенняя охота на самцов вальдшнепа
разрешается на срок не более
15 календарных дней в период
с 1 марта по 30 апреля)
Перепел, голубь, горлица                      с 20 августа по 30 ноября (охота с
собаками охотничьих пород и ловчими
птицами на перепела с 15 июля до
отлета)
Гагара, гусь,* черная казарка, утка,*         с 1 сентября по 30 ноября
лысуха                                        (весенняя охота на селезней уток
разрешается на срок не более 15
календарных дней в период
с 1 марта по 15 мая)
Тетерев                                       с 1 сентября по 30 ноября (весенняя
охота на самцов разрешается не более
15 календарных дней в период с 1
марта по 15 мая)
Сибирская косуля                              с 20 сентября по 31 декабря
(на самцов с 1 августа)
Сибирский горный козел                        с 1 сентября по 31 декабря
(на самцов с 1 августа)";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание* - кроме видов, внесенных в Красную книгу Республики Казахстан".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан