Мемлекеттік қызметтің оң имиджін қалыптастыру және нығайту жөніндегі іс-шаралардың 2008-2010 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 қыркүйектегі N 830 Қаулысы
"Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319  қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызметтің оң имиджін қалыптастыру және нығайту жөніндегі іс-шаралардың 2008-2010 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын 30 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне Жоспардың орындалуы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (келісім бойынша) жыл сайын 20 қаңтарға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 24 қыркүйектегі
N 330 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызметтің оң имиджін қалыптастыру және
нығайту жөніндегі іс-шаралардың 2008-2010 жылдарға
арналған жоспары
Р/
с
N
Іс-шара Аяқталу
нысаны
Орындалу-
ына
жауапты
Оры-
нда-
лу
мер-
зімі
Жо-
рамал
шы-
ғыс-
тар
(мың
тең-
ге)
Қар-
жы-
лан-
дыру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
1
Мемлекеттік
қызметшінің оң
имиджін
қалыптастыру
жөніндегі
іс-шаралардың
ведомстволық
жоспарларын
әзірлеу
Іс-шара-
лар
жоспар-
лары
Мемлекеттік
органдар,
облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері
2008
жылғы
шілде
Талап
етіл-
мейді
2
Мемлекеттік
қызметшілердің
оң жұмысын
жария ету,
мемлекеттік
қызметтің
беделін
көтеруге және
мемлекеттік
қызметшінің оң
имиджін
қалыптастыруға
бағытталған
материалдарды
жариялау
БАҚ-тағы
жарияла-
нымдар
МАМ,
мемлекеттік
органдар,
облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері
Тұ-
рақты
2008-
3000,
2009-
3000,
2010-
3000*
Рес-
пуб-
лика-
лық
бюд-
жет
3
Мемлекеттік
қызметшілер
үшін
"Мемлекеттік
қызметшінің
этикасы мен
имиджі" атты оқу модулі
бойынша, оның
ішінде
"Мемлекеттік
қызметшілердің
ар-намыс
кодексі - қыз-
меттік қарым-
қатынастар
этикасының
негізі",
"Қазақстан
Республика-
сында сыбайлас
жемкорлықтың
алдын алудың
әлеуметтік-
адамгершілік
аспектілері",
"Іскерлік
қарым-қатынас
этикасы",
"Мемлекеттік
қызметшінің
этикеті"
тақырыптары
бойынша
дәрістер
ұйымдастыру
Дәрістер
циклі
МҚА
(келісім,
бойынша),
МБА
(келісім
бойынша)
Жыл
ішін-
де
Талап
етіл-
мейді
4
Мемлекеттік
органдар
арасында
спорттық
іс-шаралар
ұйымдастыру
Үкіметке
есеп
ТСМ
(жинақтау),
мемлекеттік
органдар,
облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері
Жыл
сайын
1
жел-
тоқ-
санға
дейін
Талап
етіл-
мейді
5
Мемлекеттік
органдардың
веб-сайттарына
мемлекеттік
қызметтің оң
имиджін
қалыптастыруға
және нығайтуға
арналған бөлім
енгізу
Веб-бө-
лімдер
құру
АБА,
мемлекеттік
органдар,
облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері

Об утверждении Плана мероприятий по формированию и укреплению позитивного имиджа государственной службы на 2008-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года N 830
В целях реализации  постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по формированию и укреплению позитивного имиджа государственной службы на 2008-2010 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять ежегодно, до 30 декабря информацию об исполнении Плана в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Агентству Республики Казахстан по делам государственной службы по согласованию) ежегодно, к 20 января представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановление Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2007 года N 830
План
мероприятий по формированию и укреплению позитивного
имиджа государственной службы на 2008-2010 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответст-
венный
за
исполнение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1.
Разработка ведомст-
венных планов
мероприятий по
формированию поло-
жительного имиджа
государственного
служащего
Планы
меро-
приятий
Государ-
ственные
органы,
акимы
областей,
гг.Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
Не
требу-
ются
2.
Освещение положи-
тельной работы
государственных
служащих,
публикация мате-
риалов направленных
на поднятие
престижа
государственной
службы и
формирование
положительного
имиджа
государственного
служащего
Публика-
ции в
СМИ
МКИ,
государст-
венные
органы,
акимы
областей,
гг.Астаны
и Алматы
По-
сто-
янно
2008 -
3000,
2009 -
3000,
2010 -
3000*
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
3.
Организация лекций
для государственных
служащих по
учебному модулю:
"Этика и имидж
государственного
служащего", в том
числе по темам:
"Кодекс чести
государственных
служащих - основа
этики служебных
отношений",
"Социально-нрав-
ственные аспекты
предупреждения
коррупции в
Республике
Казахстан", "Этика
делового общения",
"Этикет государ-
ственного служащего"
Цикл
лекций
АГС (по
согласо-
ванию),
АГУ (по
согласо-
ванию)
В
течение
года
Не
требу-
ются
4.
Организация
спортивных
мероприятий между
государственными
органами
Отчет в
Прави-
тельство
МТС
(созыв),
государ-
ственные
органы,
акимы
областей,
гг.Астаны
и Алматы
Ежегодно
до 1
декабря
Не
требу-
ются
5.
Введение на
веб-сайтах
государственных
органов раздела,
посвященного
формированию и
укреплению
позитивного имиджа
государственной
службы
Создание
веб-
разделов
АИС,
государ-
ственные
органы,
акимы
областей,
гг.Астаны
и Алматы
Октябрь

2008
жылғы
қазан
Талап
етіл-
мейді
6
Білім беру
ұйымдарында
оқитындармен
патриотизмді,
азаматтық
борыш сезімін
тәрбиелеу
мәселелері
жөнінде
кездесулер
ұйымдастыру
Кездесу-
лер
МҚА,
(келісім
бойынша),
БҒМ,
облыстар-
дың, Астана
және Алматы
қалаларының
әкімдері
Жыл
ішін
де
Талап
етіл-
мейді
7
"Ең үздік
халыққа қызмет
көрсету
орталығы"
конкурсын
өткізу
Үкіметке
есеп
Әділетмині
Жыл
сайын
1
жел-
тоқ-
санға
дейін
Талап
етіл-
мейді
8
Мемлекеттік
қызметші күнін
бекіту
Жарлықтың
жобасы
МҚА
(келісім
бойынша)
2009
жылғы
мау-
сым
Талап
етіл-
мейді
9
"Болашақ"
халықаралық
стипендиясының
стипендиат-
тарымен оқу
аяқталғаннан
кейін оларды
мемлекеттік
қызметке тарту
жөнінде
кездесу өткізу
Кездесу
БҒМ, МҚА
(келісім
бойынша)
Жыл
сайын
Талап
етіл-
мейді
Ескертпе:
* 2008-2010 жылдарға арналған республикалық бюджет бойынша шығыстардың сомалары болжамды болып табылады және оларды 2008-2010 жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру жөніндегі бюджет комиссиясы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес айқындайтын болады.
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МБА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік басқару академиясы
БАҚ - Қазақстан Республикасы бұқаралық ақпарат құралдары

2008
года
Не
требу-
ются
6.
Организация встреч
с обучающимися
организаций
образования по
вопросам воспитания
патриотизма,
чувства граждан-
ского долга
Встречи
АГС (по
согласо-
ванию),
МОН,
акимы
областей,
гг.Астаны
и Алматы
В
течение
года
Не
требу-
ются
7.
Проведение конкурса
"Лучший центр
обслуживания
населения"
Отчет в
Прави-
тельство
МЮ
Еже-
годно
до 1
декабря
Не
требу-
ются
8.
Утверждение Дня
государственного
служащего
Проект
Указа
АГС (по
согласо-
ванию)
Июнь
2009
года
Не
требу-
ются
9.
Проведение встречи
со стипендиатами
международной
стипендии "Болашак"
по их привлечению
на государственную
службу после
окончания обучения
Встреча
МОН,
АГС (по
согласо-
ванию)
Ежегодно
Не
требу-
ются
Примечание :
* Суммы расходов по республиканскому бюджету на 2008-2010 годы являются предварительными и будут определяться бюджетной комиссией по формированию республиканского бюджета на 2008-2010 годы в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МЮ  - Министерство юстиции Республики Казахстан
АИС - Агентство по информатизации и связи Республики Казахстан
АГС - Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан
АГУ - Академия государственного управления Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации Республики Казахстан